Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
vinko
Posted 12/1/2009 18:59 (#12326 - in reply to #12237)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek
Prijedlog člana komisije.
Sretna Nova 2009 . svim modelarima i neka bude uspješnija nego prošla !!
U razgovoru s nekolicinom prijatelja i na osnovu svog razmisljanja došao sam do zakljucka da bi predložio Lekia za člana modelarske komisije ,jer smatram da je
trenutno naj kompatibilnija ( bez uvrede bilo koga )osoba koja može svojim znanjem,radom i poznanstvom uveliko doprinjeti Hrvatskom aviomodelarstvu ,a pogotovo F.F.
Normalno ako je on uopče voljan prihvatiti članstvo i ako ga presjednik komisije želi za člana.Toliko od mene.
Puno uspjeha u radu budućoj modelarskoj komisiji !!( u kojem god sastavu ona bila )
Pozdrav od Vinka !
Top of the page Bottom of the page
Lovac
Posted 17/1/2009 11:33 (#12415 - in reply to #12237)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a


Member

25
Location: Zagreb (ex. Karlovac)
Bok,

podržavam Bojanov prijedlog iako dio ljudi osobno ne poznam, ali Bojanu vjerujem.
MK se našla u krizi, neki dosadašnji članovi već godinama volontiraju kao članovi komisije i
uglavnom se mogu čuti i čitati samo kritike na rad komisije.

Predlažem da se izjasnite o kandidatima,
da se kandidati izjasne o spremnosti za ulazak u komisiju,
da se sazove prvi sastanak, oforme grupe, definiraju prioriteti, podijele zadaci
te što prije krene s rješavanjem gorućih problema

Godina je već počela, čeka nas svjetsko prvenstvo, stoga predlažem
zamrzavanje svih važećih pravilnika i načina bodovanja da ne gubimo vrijeme i fokus.
Sve izmjene i dopune pravilnika za 2010 dogovoriti na jesen a najkasnije do 30.11.2008

Puno sreće i rezultata u radu novoj komisiji, pozdrav svima
Vaš
Lovac
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 17/1/2009 19:13 (#12416 - in reply to #12415)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Godina je već počela, čeka nas svjetsko prvenstvo, stoga predlažem
zamrzavanje svih važećih pravilnika i načina bodovanja da ne gubimo vrijeme i fokus.
Sve izmjene i dopune pravilnika za 2010 dogovoriti na jesen a najkasnije do 30.11.2008

Ja sam ZA taj prijedlog
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 17/1/2009 22:24 (#12422 - in reply to #12415)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Lovac - 17/1/2009 11:33 Bok, podržavam Bojanov prijedlog iako dio ljudi osobno ne poznam, ali Bojanu vjerujem. MK se našla u krizi, neki dosadašnji članovi već godinama volontiraju kao članovi komisije i uglavnom se mogu čuti i čitati samo kritike na rad komisije. Predlažem da se izjasnite o kandidatima, da se kandidati izjasne o spremnosti za ulazak u komisiju, da se sazove prvi sastanak, oforme grupe, definiraju prioriteti, podijele zadaci te što prije krene s rješavanjem gorućih problema Godina je već počela, čeka nas svjetsko prvenstvo, stoga predlažem zamrzavanje svih važećih pravilnika i načina bodovanja da ne gubimo vrijeme i fokus. Sve izmjene i dopune pravilnika za 2010 dogovoriti na jesen a najkasnije do 30.11.2008 Puno sreće i rezultata u radu novoj komisiji, pozdrav svima Vaš Lovac

Bok svima. Nisam mislio komentirati više ovu sapunicu, ali nekako me smeta ovo: uglavnom su se mogle čuti i čitati kritike na rad komisije???Pa naravno kad nitko od modelara ne smatra da je ponekad potrebno reci i neku pohvalu na rad te iste komisije...pa kvragu nije valjda da se sve ove godine kada si i ti kao član radilo na MK da bi sad svi pisali o "uglavnom kritikama". Kritike pišu uglavnom jedni te isti već desetlječima i osobno bi tu dvojicu trojicu najradije vidio u MK. Osobno više u ovakvoj HR modelarskoj klimi nemam ama baš nikakvu želju učestvovati u radu MK. Olovku i papir o klina, modele u ruke i letat i mislit o svom guštu prvenstveno.

No vratimo se temi. Bojan je taj koji si bira komisiju i pustite nek to odradi..samo čim prije jer sezona počinje kroz tjedan dana. Isto tako posao MK su uglavnom pravilnici, na prošli sastav komisije hajka je i nastala radi pravilnika! mislite da ce se to promjeniti?? I ne vidim kakvog smisla ima zamrzavanje pravilnika radi Svjetskog. Teško da se može od MK zahtjevati da se u potpunosti podredi Svjetskom, a pitanje je koji su to zadaci MK u organizaciji istog.

Ovaj forum treba zatvorit po pitanju MK..ko ima svoje ideje i brige oko MK  (spadam u istu kategoriju) nek to obavi na sjednicama MK koje su ionako otvorene svima. Jednostavno ni jedno radno tjelo nema forum na kojem ama baš svatko tko želi pametuje i piše što želi argumentirano-neargumentirano, ČUJŠPAJZ.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 18/1/2009 09:27 (#12427 - in reply to #12422)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Gasi temu Omi!!!!

Edited by darijo 18/1/2009 09:28
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 18/1/2009 11:53 (#12430 - in reply to #12415)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Lovac - 17/1/2009 11:33

čeka nas svjetsko prvenstvo, stoga predlažem
zamrzavanje svih važećih pravilnika i načina bodovanja da ne gubimo vrijeme i fokus.
Sve izmjene i dopune pravilnika za 2010 dogovoriti na jesen a najkasnije do 30.11.2008


čeka nas svjetsko u kriznoj godini, pa najbolje da sve zamrznemo... ????

stari moj, onih 80 klinaca koji su u prošloj vrijedno radili modela, hodali po tekmama, a nisu dobili ni boda - možda neće doći u BP, ali su svejedno BUDUĆNOST našeg modelarstva... ne traže se izmjene pravilnika zato što se nekom digo, nego radi njih...

osim toga dva prijedloga (nova) već postoje, znači da komisiji treba 10 minuta da odluči...
ak je to problem, komisije nam ni netreba...
-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 18/1/2009 14:05 (#12431 - in reply to #12430)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Dražen - 18/1/2009 11:53
osim toga dva prijedloga (nova) već postoje, znači da komisiji treba 10 minuta da odluči...
ak je to problem, komisije nam ni netreba...


Upravo tako ! Navodno je i Churchil jednom rekao: 'Ako ne želiš riješiti problem, osnuj komisiju za njega'!

Da ne bi uvrijedio nekoga iz komisije, bolje da budem konstruktivan: a zašto se MK ne bi sastala telekonferencijski (SKYPE na primjer)?
Ako to radi i naša Vlada, zašto ne bi i mi modelari, pa mi smo uostalom tehno-frikovi! Ja takve 'conference' radim na Skypu već godinama, čak i interkontinentalno i sve je uvijek funkcioniralo, brzo bi se dogovorili. Nitko ne mora putovati, ništa ne košta, jednom kada se uvidi prednost - svi zadovoljni!

Vrijeme je da znamo za kalendar takmićenja pa da podesimo i naše godišnje odmore !?!

Ima li među nama sluha za nešto ovakvo, ili i dalje vućemo 'sindrom svađe' od 'stoljeća 7.'?

Damir

Edited by Diogen 18/1/2009 14:06

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 18/1/2009 15:37 (#12432 - in reply to #12431)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb

Da ne bi uvrijedio nekoga iz komisije, bolje da budem konstruktivan: a zašto se MK ne bi sastala telekonferencijski (SKYPE na primjer)?
Ako to radi i naša Vlada, zašto ne bi i mi modelari, pa mi smo uostalom tehno-frikovi! Ja takve 'conference' radim na Skypu već godinama, čak i interkontinentalno i sve je uvijek funkcioniralo, brzo bi se dogovorili. Nitko ne mora putovati, ništa ne košta, jednom kada se uvidi prednost - svi zadovoljni!

E ako se nemože sastati kako treba, mislim da nam takva niti ne traba. Nije slučaj sada več svake godine da uvijek zadnji u regiji imamo kalendar usvojen i objavljen. Ko če sada biti "kriv"
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 18/1/2009 19:44 (#12434 - in reply to #12431)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Diogen - 18/1/2009 14:05
a zašto se MK ne bi sastala telekonferencijski (SKYPE na primjer)?
Ako to radi i naša Vlada...


o tome sam i ja razmišljao i nije nikakva sramota da se neke hitne stvari dogovore i na takav način... naravno, to se ne odnosi na konstituirajuću sjednicu koja slijedi

bojane, u čemu je problem - tvoja lista kandidata objavljena je prije deset dana - što se riješilo do danas??

da li će ta sjednica biti otvorena za javnost?


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Lovac
Posted 18/1/2009 23:12 (#12435 - in reply to #12434)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a


Member

25
Location: Zagreb (ex. Karlovac)
Bok

da pojasnim ovo o zamrzavanju i par stvari o radu komisije

Svake godine koju sam proveo kao član komisije se raspravljalo o izmjenama pravilnika
dio je bio sa ciljem podizanja kvalitete natjecanja, pojašnjavanja pravilnika kako bi se izbjegle nedorečenosti i rasprave na natjecanjima
te dizanja sigurnosti na natjecanjima. Te izmjene smatram konstruktivnim i potrebnim.

Ali bilo je i mnogo prijedloga za izmjenama načina bodovanja.
Te rasprave su trajale dugo, ponavljale se svake godine i tražile se izmjene i promjene, sve u cilju pravednije matematike.
Nažalost, sve te rasprave su izuzetno iscrpljujuće i udaljuju nas od modelarstva,
te nisam primjetio da je ijedan od tih izračuna povećao broj mladih na tekmama.
Također nisam primjetio da je cilj mladih modelara osvajanje titule sportaša godine,
niti da će ih bolji izračun bodova za repku zadržati u modelarstvu.

Što se tiče rada komisije, više puta je ponovljeno :
svi modelari imaju pravo prisustvovati sjednicama, a
članovi komisije imaju dužnost sudjelovati u radu.

Telekonferencije, mailovi i forum:
neke odluke smo donosili putem izjašnjavanja služeći se modernom tehnologijom.
I to je jako dobro kada treba donijeti hitnu odluku ili riješiti pojedinačni problem.
Kada se radi o sjednici onda je to uvijek "klasično" - i naša vlada to radi.

Ne napadajte članove komisije nego se priključite radu.
Stvari se ne rješavaju same od sebe, netko od nas ih treba riješiti.
Pozdrav
Lovac
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 19/1/2009 01:16 (#12436 - in reply to #12432)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

darijo - 18/1/2009 15:37 Da ne bi uvrijedio nekoga iz komisije, bolje da budem konstruktivan: a zašto se MK ne bi sastala telekonferencijski (SKYPE na primjer)? Ako to radi i naša Vlada, zašto ne bi i mi modelari, pa mi smo uostalom tehno-frikovi! Ja takve 'conference' radim na Skypu već godinama, čak i interkontinentalno i sve je uvijek funkcioniralo, brzo bi se dogovorili. Nitko ne mora putovati, ništa ne košta, jednom kada se uvidi prednost - svi zadovoljni! E ako se nemože sastati kako treba, mislim da nam takva niti ne traba. Nije slučaj sada več svake godine da uvijek zadnji u regiji imamo kalendar usvojen i objavljen. Ko če sada biti "kriv"

kalendara nema jer nema komisije.

Svake godine od FF se pita gdje je kalendar..e pa svake godine se kalendar radio prvenstveno u interesu SVIH mod. kategorija na način da se tekme ne preklapaju ili da to ude svedeno na najmanju moguću mjeru. Sve to nije moguće napraviti bez međunarodnih kalendara kojih nema u početkom 12 mjeseca kad bi neko htjeli da mi već imamo kalendar jer ga imaju drugi u regiji.Uostalom mislim da smo jedini u regiji koji uopće vode brigu o svim kategorijama na jednom mjestu, na jednoj komisiji. Jer ak nam se poklope dvije kategorije. a ionak njas je svega po dva tri na tekmi onda smo niš napravili.

Sad tu treba dodati i želje i mogucnost klubova organizatora koji to sve organiziraju. Heben posao, koji mao njih cijeni....

Probajte sami, evo kalendara od prošle godine pa probajte.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 19/1/2009 15:29 (#12442 - in reply to #11930)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
Imam jedan originalni prijedlog. Naglasak je na originalni a i na tragu je "dobrog" modelarskog duha.
Najbolje da ove godine probamo samo sa stranim tekmama (a ne nekim kaj god tekmama po nekim bez veznim livadama kod nas).
Dobra je ona ideja sa Skypom a ja bi ju još proširio da se nakon dogovora o terminima putem konferencije dogovore i rezultati (u jedan mah dvije muhe sic. ). Mislim da je to najpošteniji prijedlog i svi bi mogli biti u reprezentacijama, svi bi barem jedne godine bili sportši u nekoj kategoriji, uštedjeli bi vremena a i novaca. A ne bi se morali čak ni gledati (što štedi i dosta živaca). Stežimo remen!!!

PS: I najsporiji ako ne izgubi cilj iz vida uvijek ide brze od onog koji trckara bez smisla
Prazno posuđe najjače zvoni



Edited by Džonline 19/1/2009 15:39
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 19/1/2009 18:25 (#12443 - in reply to #12442)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
jel ti to Kerko editirao post
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 19/1/2009 22:54 (#12446 - in reply to #11930)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Ne bi vjerovali, ali ekipa Condor-aša svakodnevno koristi TeamSpeak na sveopće zadovoljsto, a nađe nas se pet - šest. Zašto to ne koristiti ako nam je pred nosom?
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 20/1/2009 05:43 (#12447 - in reply to #12446)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

h.kreso - 19/1/2009 22:54 Ne bi vjerovali, ali ekipa Condor-aša svakodnevno koristi TeamSpeak na sveopće zadovoljsto, a nađe nas se pet - šest. Zašto to ne koristiti ako nam je pred nosom?

Dragi Kreso, vise je nego ocigledno...nema te tehnologije koja ce zamijeniti dobru namjeru da se formira nova Komisija i krene regularnim radom! 

Leki je lijepo napisao: "kalendara nema jer nema komisije." E sad - je li zlonamjerno zakljuciti da predstojeca tekma u Cemincu ne znaci pocetak zvanicne sezone (kao niti ona odrzana u Bihacu)?

Prema tomu, ima jos vremena za formiranje Komisije te usvajanje kalendara i Pravilnika koji su na dnevnom redu, jer ce sezona tek poceti kad se isto usvoji.


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software