Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Bojan
Posted 20/12/2008 23:13 (#11930)
Subject: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Dakle, idemo ispočetka. Pokušajmo u ovom threadu bez prepucavanja i teških riječi doći do sastava koji bi večini bio prihvatljiv. Trenutno MK ne postoji, a HZS me imenovao mandatarom nove Komisije (zapisnik IO HZS-a još nisam dobio ali Tajniku HZS-a vjerujem na riječ). Naravno, nitko me, pa ni HZS, na to ne može natjerati ali ako uspijemo doći do sastava koji bi većini bio prihvatljiv prihvatit ću to mjesto na vrijeme od jedne ili dvije godine, a nakon toga će sami članovi dogovorno izabrati novog predsjednika kojeg ću HZS-u predložiti kao svoju zamjenu. OK?

Predlažem da sastav komisije bude koliko je moguće izbalansiran po regijama/klubovima i da to budu ljudi koji stvarno tamo žele biti zbog doprinosa, a ne samo zato da ne bude netko drugi. Komisija ima limit od 10 članova ali nije nužno da imenujemo svih 10 ako smatramo da će komisija s manje članova biti bolja. Iz tih razloga imam nekoliko molbi, prijedloga i uvjeta.

1. Molim sve aktivne aeromodelarske klubove da među sobom probaju napraviti dogovor i predložiti jednog ili više svojih članova za rad u MK.

2. Neka to budu ljudi koji poznaju stanje u HR modelarstvu. Neka imaju podršku svog kluba za odluke koje donose i neka budu oni kojima modelari vjeruju da rade u dobroj namjeri

3.Budući članovi trebaju biti u stanju elektronski komunicirati (e-mail, forum

4. Moj uvjet je da podržite da u Komisiju imenujem onog ili one koji su do sada po mom mišljenju sudjelovali aktivno i produktivno i za koje mislim da trebaju nastaviti rad u novoj MK.

Prva sjednica novog satava biti će održana polovinom  siječnja 2009. godine pa do tada imate vremena za prijedloge. Svi postovi koji budu van ove teme ili imaju za cilj nekoga diskreditirati biti će brisani bez upozorenja i bez objašnjenja.

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Dražen
Posted 21/12/2008 11:52 (#11936 - in reply to #11930)
Subject: RE: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

onda najbolje da napraviš novi pool poput:
http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=311...
mada je i ovaj star tek godinu dana, no možda su se neki odnosi promijenili...

Bojan Stürmer 31 Votes - [11,97%]
Krešimir Hrastovec 18 Votes - [6,95%]
Damir Kosir 26 Votes - [10,04%]
Robert Leško 27 Votes - [10,42%]
Damir Lovinčić 11 Votes - [4,25%]
Danko Prprović 6 Votes - [2,32%]
Antun Šikić 15 Votes - [5,79%]
Željko Vargović 13 Votes - [5,02%]
Zoran Zechner 6 Votes - [2,32%]
Miljenko Frančić 19 Votes - [7,34%]
Igor Pongrac 23 Votes - [8,88%]
Danijel Samardžić 11 Votes - [4,25%]
Saša Pećinar 8 Votes - [3,09%]
Zoran Lulić 18 Votes - [6,95%]
Dario Jermol 9 Votes - [3,47%]
Vilim Zobec 6 Votes - [2,32%]

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
tepi
Posted 21/12/2008 21:20 (#11942 - in reply to #11930)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a


Veteran

100
Location: Sisak
Ne omalavažavajući nikoga i ne podcjenjujući snagu ovog medija, ali poučen iskustvom i prateći raznorazna događanja na ovom forumu,
mislim da bi se ovako važne stvari ipak trebale dogovarati malo ozbiljnije.
Bojane, pošto si ti mandatar za sastavljanje komisije, kreni sa usuglašavanjem načina na koji će se potencijalni članovi MK predlagati
(po klubovima, regijama,kategorijama,vezama, interesima, ili tko zna čemu još), pa kad se o tome donese koncenzus može se početi razmišljati
(ili prepucavati i omalovažavati- kako to ovdje obično ide) o konkretnim ljudima.
Kako savez čine njegovi članovi (klubovi) čini mi se da bi bilo najbolje da se skupe predstavnici svih aktivnih klubova i da se dogovori
daljnji način izbora pa i rada MK.
Naravno da se unutar klubova prethodno trebaju dogovoriti prijedlozi i stavovi s kojima se ide van.
Na taj način, svaki član kroz svoj klub može dati doprinos radu cjelog saveza i sve može funkcionirati jasno i transparentno.
Znam da u statutu HZS-a stoji drugačije, ali to nas je i dovelo do ove situacije i ovakvih međuljudskih odnosa koji su po meni neprihvatljivi
i na cesti, a kamoli u ovako malom krugu ljudi kojima je ovo prvenstveno hobi, i ma koliko se međusobno prepucavali ipak smo ovisni jedni o drugima.

Sorry na dužem postu,
ipak sam ja ovdje samo member.
TP
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 21/12/2008 21:55 (#11944 - in reply to #11930)
Subject: RE: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

 Ti Bojan imaš mandat.napravi komisiju kak želiš.

Kakve veze ima koliko ljudi čini komisiju..kakve veze ima iz koje su regije, kakve veze ima iz kojeg su kluba?..Jedini kriterij je da su to prije svega ljudi koji znaju modelarstvo, žele raditi za modelarstvo, imaju svoju čast i poštenje. Ispada da bi ovdje svako natezao za svoj klub, svoju regiju, svoju kategoriju, svoj interes..e pa takva komisije nema smisla, a bogami nema ni modelarstvo ako nismo u stanju naći 5 ljudi kojima se vjeruje onda sve nek ide k vragu. Nije ovo politika ni mudrovanje nego jednostavno rečeno ako nema MK onda nema ni tekmi ni liga ni orla ni repki tj. postajemo hobisti. A sad više gotovo nitko ni ne želi u famoznu MK (osim vjerojatno nasilnika). Tak da amen...mi već jesmo hobisti.

U vrijeme Dlake MK su sacinjavali predstavnici klubova i tko je bio nezadovoljan,, pa isti oni koji i danas galame..zar ne? Dlaki puko film pa ošo.

Došao Bojan otići će ko i Dlaka...ispljuvan.

Modelarska komisija nema smisla dokle se god dopušta nasilnicima da ruše i pljuju.

Ruku na srce svi su digli ruke od komisije samo radi pljuvanja pojedinaca, i što sad??

Hoćemo li pljuvaće u MK pa da malo pljujmo njih?

Najlakše se sad praviti fin i okretati glavu, al dokle god neki misle dobiti brončanog orla na silu..ili na silu biti u repki..ili na silu po svome pravila tumačiti...NEMA NAMA POŠTENE MK dok se takvima dozvoli pravo silovanja zdrave pameti.

Budale smo što se pljuvanje dopušta..jedini način je komisiju zatvoriti od ovog foruma i fajrunt. Drugačije komisije nema.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 21/12/2008 23:05 (#11946 - in reply to #11930)
Subject: RE: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Možda na samom početku nisam bio dovoljno jasan. Želim regionalno rasporediti članove komisije ali ne pod svaku cijenu. Isto tako želim da sami klubovi predlože svog člana za MK što ne znači da će taj automatski ući u MK. Ali to je prvi korak. Mislim da je to bolja varijanta nego da nazivam svakoga pojedinačno da vidim ima li taj volje za rad u MK ili ne. Koliko u HZS-u ima modelarskih klubova?

Borovo, Brod, Gradec, Karlovac, Međimurje, Osijek, Ludbreg, Varaždin, Sinj, Split, V. Gorica, Zadar, Bjelovar, Sisak, Trešnjevka, Zaprešić

16 klubova koji imaju ili su imali modelare. Komisija ne može imati toliko članova. Dakle ne mogu svi biti unutra i da to hoćemo. Tepi je u pravu kad kaže da bi volio znati koji su kriteriji ali kriterija nema. Jedini kriterij koji ću uzeti u obzir je "kvaliteta" osobe koja bude predložena. Zato sam i naveo točku 2. u svom postu. Tebe bi Tepi, recimo rado vidio u MK ukoliko imaš volje za to. Naravno, nisi ti jedini. Ima još osoba iz AMKS protiv kojih ne bi imao ništa protiv da budu u komisiji ali prijedlog je vaša interna stvar. S druge strane i Leki je u pravu kad kaže da nije važno od kuda je netko nego kakav je. Prema tome, komisija može imati 10 članova ali ako od tih 10 imamo trojicu ili petoricu koji neće dolaziti na sjednice ili će biti zainteresirani samo onda kad je njegov klub ili kategorija u pitanju onda je bolje imati komisiju s pet ili sedam članova.

Nadam se da je sada jasnije. Ako klubovi ne žele svoj prijedlog napisati ovdje na forumu mogu to napraviti i mailom ili telefonom.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 8/1/2009 10:36 (#12199 - in reply to #11946)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

bojane, ako je sastav modelarske komisije napokon izabran, bilo bi dobro podsjetiti na goruće probleme:

1. izmjena pravilnika u F1N - novi sustav bodovanja za HR kup i pitanje pračke - smatram da bi se trebalo raspraviti prije prve tekme (čeminac, 24. 01.)

2. kalendar za 2009. - iz prijedloga se vidi da nedostaju neke tekme koje su bile održane prošle godine - jesu li ljudi još na skijanju ili je neki drugi razlog??


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 8/1/2009 12:08 (#12210 - in reply to #12199)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Dražen - 8/1/2009 10:36


bojane, ako je sastav modelarske komisije napokon izabran, bilo bi dobro podsjetiti na goruće probleme:

1. izmjena pravilnika u F1N - novi sustav bodovanja za HR kup i pitanje pračke - smatram da bi se trebalo raspraviti prije prve tekme (čeminac, 24. 01.)

2. kalendar za 2009. - iz prijedloga se vidi da nedostaju neke tekme koje su bile održane prošle godine - jesu li ljudi još na skijanju ili je neki drugi razlog??



Moj prijedlog bodovanja za kup. Radi lakše računice, postoci se zaokružuju, a prvoj desetorici se dodaju dodatni bodovi. Mislim da je ovo najpoštenije, jer dobiješ onoliko, koliko si odletio.





(prijedlog bodovanja.jpg)



Attachments
----------------
Attachments prijedlog bodovanja.jpg (184KB - 28 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 8/1/2009 21:33 (#12235 - in reply to #12210)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Neznam da li je izabrana nova komisija , ali bi predložio da ova odradi još ovu godinu jer je sezona skoro počela, što znači da je problematika iz prošle prenesena u ovu godinu. Pošto natjecanja za koji dan počinju (Osijek F1N) mislim da nije pošteno mijenjati pravila igre, tj bodovanje za sportaša godine , jer se nigdje niti u jednom sportu pravila ne mijenjaju dok igra traje . Isto tako mislim da pravilnik za sportaša godine nije predviđen za ovaj dio foruma , već modelarska komisija.Jedino što je realno da je bilo zatišje , nije se ništa na tom pitanju ( komisije) radilo, zašto,...., neču da ulazim u to, a i nebi bilo lijepo jer nitko tu nije profesionalac ipak smo svi amateri koji to radimo u slobodno vrijeme
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/1/2009 22:24 (#12237 - in reply to #12199)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Dražen - 8/1/2009 10:36 bojane, ako je sastav modelarske komisije napokon izabran, bilo bi dobro podsjetiti na goruće probleme:

Sastav MK još nije poznat, a do danas nisam dobio niti jedan  prijedlog bilo kojeg kluba.

Bez želje da se netko nađe oštećenim objavit ću svoj prijedlog kao polazno rješenje. Naime, u budućem sastavu komisije članovi će osim što imaju pravo raspravljanja, glasanja, ... , imati i određene obaveze. Obaveze pe biti raspoređene po trenutno aktivnim kategorijama. Svaki član biti će primarno zadužen za za jednu od kategorija, te kao zamjena za dodatnu kategoriju. Biti zadužen znači da treba pratiti što se u određenoj kategoriji događa, kakvi se problemi pojavljuju, kakva je perspektiva kategorije i sl. Ujedno će biti i predlagač pravilnika koji se na te kategorije odnose. Klubovi i natjecatelji uvijek će znati tko je za što zadužen i tko je osoba kojoj se treba obratiti, predložiti raspravu teme, izmjenu pravilnika i dr.

Pokušao sam složiti "kostur"jednog takvog  sastava pa ću ga ovdje i objaviti. Naravno, imate li ideju kako to napraviti bolje, samo naprijed. Uz moje ime nisu navedene kategorije jer ću koordinirati stvari između svih čalnova MK.

RBPrezimeImeAeroklubKategorija (prim)Kategorija (sek)

1

SturmerBojanMK Zaprešić  

2

HrastovecKrešimirMC Varaždin

F1ABC

F1H

3

TepićPredragAMK Sisak

F1H

F1ABC

4

KosirDamirMK Zaprešić

F1N

F3J

5

PongracIgorMAK Trešnjevka

F3A

Aeromitinzi

6

ŠikićAntunAK Osijek

F3J

F1N

7

FrančićMiljenkoAK R. Fizir

F3K

F5J

8

ŠtefičarDanijelCTA Pribislavec

F5J

F3K

9

KarinjaMiroslavAK Zadar

Aeromitinzi

F3A

Navedeno je 9 članova iako imamo limit na 10 mjesta. Nije nužno da sva mjesta budu popunjena, a ako se pojavi nova aktivnost ili osoba koja izrazi želju za sudjelovanjem nema prepreke da proširimo sastav novim članom.

Napomena: osobe navedene u ovom prijedlogu nisu kontaktirane pa ne znam da li su spremni prihvatiti mjesto člana MK.

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 9/1/2009 10:09 (#12245 - in reply to #11930)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Hvala na mom uvrštenju, ali mislim da za F1ABC ima puno kompetentnijih ljudi od mene.
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 9/1/2009 15:19 (#12259 - in reply to #12245)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
h.kreso - 9/1/2009 10:09

mislim da za F1ABC ima puno kompetentnijih ljudi od mene.



bojim se ne u ovom dazivu; ti i dlaka ste najkompeletetetniji...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 11/1/2009 20:02 (#12306 - in reply to #12259)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Biti zadužen znači da treba pratiti što se u određenoj kategoriji događa, kakvi se problemi pojavljuju, kakva je perspektiva kategorije i sl. Ujedno će biti i predlagač pravilnika koji se na te kategorije odnose. Klubovi i natjecatelji uvijek će znati tko je za što zadužen i tko je osoba kojoj se treba obratiti, predložiti raspravu teme, izmjenu pravilnika i dr.

Mislim bez uvrede za svakog da je ovaj dio zaduženja članovima modelarske komisije nepotreban. Šta če mi sad neko (preudicaram) "dolaziti doma" da gleda kako napreduje moj model ima li novina ili ne ili mi na livadi ili tekmi puhati za vratom i dosađivati sa pitanjima dok nezašiljim model u zemlju. Mislim da se tim modelarstvo birokratizira, a i umanjuje i omalovažava vrijednost izbornika koji jedini u stvari ima zadatak da to radi.

Edited by darijo 11/1/2009 20:06
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 11/1/2009 21:30 (#12310 - in reply to #12306)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Darijo, kad sam napisao da će članovi imati "zaduženja" pri tome nisam mislio na to da će se pratiti bilo kakav pojedinac nego općenito stanje u pojedinoj kategoriji.

Da pojasnim, osobno nemam pojma kako funkcionira sustav natjecanja u F3A, a vjerujem da ni ostali dosadašnji članovi ne znaju puno više (izuzev Igora). Ako znamo da Pongrac o tome vodi računa onda imamo nekog tko može pojasniti kako napredujemo, hoćemo li imati kojeg organizatora natjecanja, trebamo li imati verificirane suce i tome slično. Ili recimo kad imamo situaciju da veći dio natjecatelja smatra da treba mijenjati neki pravilnik u nekoj kategoriji onda bi bilo logično da se član MK koji je zadužen za tu kategoriju konzultira sa zainteresiranima i napravi nacrt potencijalne izmjene, a ne da za takve slučajeve ovdje otvaramo raspravu u kojoj sudjeluju i oni koje to zanima i oni koje ne zanima jer takve rasprave u pravilu završe svađom i  vrijeđanjem pa svi od toga dignu ruke.

Dakle, "imati zaduženja" znači da na sjednicama MK imamo koga pitati za savjet ako želimo usvojiti ili odbiti neki prijedlog. Uostalom, upravo tako funkcionira kompletan Hrvatski zrakoplovni savez koji za pojedine grane zrakoplovstva ima svoje komisije.

Ova podjela zaduženja nema nikakve veze s reprezentacijama i ničim ne omalovažava izbornika jer im se niti dužnosti niti ovlasti ne preklapaju. Izbornik ima zadatak na ECh ili WCh poslati najjaču reprezentaciju, a član MK ima zadatak osigurati bazu iz koje će se najbolji izabrati. Nadam se da je sad jasnije.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 12/1/2009 00:55 (#12317 - in reply to #12245)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

h.kreso - 9/1/2009 10:09 Hvala na mom uvrštenju, ali mislim da za F1ABC ima puno kompetentnijih ljudi od mene.

"Obecao sam si" sa se necu javljati, no ozbiljnost teme ipak me tjera...

Ovakav sastav je kakav je predsjednik KZM HZS predlozio smatram kvalificiranim i odgovornim te "izbalansiranim" prijedlogom te sam osobno slobodan predloziti da se isti "ozvanici" i sto prije sazove prva sjednica MK. Svim novopredlozenim i "starim" clanovima trebamo pruziti podrsku (ne samo verbalnu, nego i konkretnu) kako bi komisija bila sto efikasnija u radu. Dakle, nitko se ne bi trebao osjecati usamljenim niti izoliranim (kao da mu je iskljucivo "uvaljena" nova obveza), nego podrskom smatram slanje konkretnih prijedloga i razradjenih materijala (dijelova pravilnika ili ostalih tema za rjesavanje). Naravno, "zaduzenje po odredjenoj kategoriji" ne iskljucuje aktivno sudjelovanje u aktualnim temama iz drugih podrucja, jer je svatko prvenstveno clan komisije, a tek potom specificno obraca paznju na ono podrucje sto mu je dodijeljeno (npr. Pongrac se ne bi trebao smatrati iskljucenim iz rasprava o FF, Tepic treba ravnopravno sudjelovati u raspravama o svim pitanjima i kategorijama RC, itd....).

Zakljucno, dnevni red postoji, prijedlozi izmjena pojedinih pravilnika postoje, predsjednik neka sto skorije kontaktira buduce clanove (te eventualno predlozi rezerve) i odmah potom neka sazove prvu sjednicu.

Uspjesan rad na korist svih nas,

ZZ

   



Edited by zzechner 12/1/2009 01:12

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 12/1/2009 10:34 (#12320 - in reply to #12317)
Subject: Re: Sastav nove Modelarske Komisije HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
zzechner - 12/1/2009 00:55

...Dakle, nitko se ne bi trebao osjecati usamljenim niti izoliranim (kao da mu je iskljucivo "uvaljena" nova obveza), nego podrskom smatram slanje konkretnih prijedloga i razradjenih materijala (dijelova pravilnika ili ostalih tema za rjesavanje). Naravno, "zaduzenje po odredjenoj kategoriji" ne iskljucuje aktivno sudjelovanje u aktualnim temama iz drugih podrucja, jer je svatko prvenstveno clan komisije, a tek potom specificno obraca paznju na ono podrucje sto mu je dodijeljeno...

Upravo tako


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software