Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Prijedlozi za MK 12/08
[Frozen]

Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
Frozen    Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Omi
Posted 7/12/2008 23:24 (#11620)
Subject: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Ovdje će biti obljavljeni prijedlozi za MK.

Thread je zamrznut a svaka rasprava se odvija na postu niže.
Dakle ,ja ću prebrati prijedloge iz dosadašnje rasprave(ne prebrati po kvaliteti ili predlagaču nego po tome imaju li veze ili ne sa MK)
i nakon toga staviti ovdje.

Nadam se da neće biti protivnika tome da se uz svaki prijedlog stavi Ime i prezime a ne nick s foruma.
To ne bi trebao biti problem jer svatko tko ima prijedlog vezan za smjer kojim će ići hrvatsko modelarstvo trebao
bi stati iza tog prijedloga kao osoba koju znamo a ne kao nekoliko slova.

Novi prijedlozi na PM Bojanu ili meni.

Kopije istih mogu biti na topicu rasprava gdje se o istima može i raspravljati.


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Omi
Posted 7/12/2008 23:25 (#11621 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Zoran Zechner


Postovani kolege,

obzirom da je odrzavanje najavljivane sjednice KZM HZS potvrdjeno tek jucer (a za sutra), s velikom vjerojatnoscu necu moci nazociti istoj. Iznimno, u slucaju da uspijem "presloziti" zakazanu poslovnu obvezu za srijedu popodne, mocu cu nazociti sjednici; za sto mislim da ima veci znacaj nego ovo internetsko dopisivanje. No, u "skucenim mogucnostima" - bolje ikako nego nikako, pa obzirom da smo pozvani dostaviti svoje prijedloge za Kalendar natjecanja 2009., ucinit cu to ovim putem. Na sastanku IO AMK "Sisak" odrzanom 14. studenog 2008. godine, ustanovljena su natjecanja koja se zele kandidirati za organizaciju / odrzavanje u 2009. godini:

1. Memorijal Stjepana Paulina, KH - F1H (junior); 16. 05. 2009.

2. Sisački elektro kup, KH - F5J/N; 30. 05. 2009.

3. Siscia kup 2009, WC - F1A,B,C,P,Q; 4.-6. 09. 2009.

4. Posavina kup, KH - F1A,B,C, H(junior); 19. 09. 2009.

Naputak: - termin Svjetskog kupa je "fiksiran" (zajedno s rezervnim terminom 18.-20. 09.), a biti ce potvrdjen tek po objavi FAI kalendara za 2009. godinu. Ostale termine natjecanja za KH je moguce pomicati tjedan prije ili kasnije...

Nadalje, predlazem predsjedniku da nam objavi i dnevni red Sjednice, kao sto je objavio prijedloge za izmjene pravilnika. Osobno se izjasnjavam za usvajanje novih pravilnika onako kako su predlozeni, smatrajaci da su za izmjene vec provedene sire rasprave, a po predlagacu ozbiljno razmotreni (i na osnovi dosadasnjih iskustava). Konacnu potvrdu ce dozivjeti u praksi tijekom iduce natjecateljske sezone, te se eventualni detalji mogu modificirati nakon iduce sezone.

Pod tockom "Razno", uvrstavam potrebu angaziranja Komisije u svezi izdavanja / povrata sportske dozvole suspendiranog clana AMK "Sisak", g. Zeljka Grepla. Dvogodisnja suspenzija je istekla, potreban iznos refundacije startnine je uplacen na racun HZS. Dakle, ispunjeni su svi uvjeti prema Odluci MK iz 2006. godine. Predmetna sportska dozvola je zadrzana u uredu strucnih sluzbi HZS, te molim predsjednika MK ili ovlastenog predstavnika da u ime donositelja odluke (Komisije) sprovede istu do kraja - produzenu sportsku dozvolu dostavi vlasniku.

Uz pozdrav,

Zoran Zechner, clan KZM HZS
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:26 (#11623 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Bojan Sturmer


Probat ću pojasniti zašto predlažem baš ovakav pravilnik. Pravilnik koji se koristti u Euroligi može biti prihvatljiv i kod nas, međutim ako sam dobro shvatio raspravu koja se vodila ovdje na forumu, stajalište dobrog dijela sudionika je bilo da se poredak u Kupu Hrvatske (barem za one pri vrhu tabele) treba bazirati na plasmanu a ne na rezultatu ili učinku (postotku). Kod eurolige se postotku pribrajaju dodatni bodovi i mogući su slučajevi da recimo onaj na 2. mjestu ili onaj na 3. mjestu dobije više bodova nego pobjednik natjecanja. Kod ET natjecanja s 60+ natjecatelja je vrlo mala mogućnost da natjecatelj u finale uđe s recimo 95% učinka pa onda u finalu pobijedi, a kod nas to ne bi bilo tako rijetko. Bojim se da bi takav pravilnik vrlo brzo pokazao nedostatke.

Zašto 120, 114, ...?

Ove brojke nisu napisane odokativno. Budući da nitko ne može imati više od 100% onda ako želimo prvoj petorici dodijeliti fiksne bodove dodijeljujemo ih na slijedeći način:

5. mjesto = 100+2=102

4. mjesto = 102+3=105

3. mjesto = 105+4=109

2. mjesto = 109+5=114

1. mjesto = 114+6=120

Vidljivo je da svakom boljem rezultatu dodijeljujemo po bod više nego smo dodijelili prethodnom (+2, +3, +4, +5, +6) što osigurava da:

1. i 3. mjesto vrijede više nego dva 2. mjesta, 2. i 4. mjesto više nego dva 3. mjesta itd.

Da li je to komplicirano ili je to otkrivanje tople vode neka procijeni svatko od vas. Mani ovo ne izgleda nimalo komplicirano, a pogotovo ako to usporedimo sa sadašnjim pravilnikom za KH F3J.

Kažeš da je 20% dodatka na plasman za prvoga previše. Bojim se da o tome nisi ozbiljno razmislio. Ako tih 20% usporediš sa sadašnjim pravilnicima onda dođeš do slijedećih postotaka:

Kod F1 kategorija: 1. mjesto 25 bodova, a 6. mjesto 5 bodova - dodatak je 500%

Kod F3J kategorije: 1. mjesto 50 bodova, a 6 mjesto 8,45 bodova (za 12 natjecatelja što je više od prosjeka) - dodatak je 600%

Kod F3K kategorije: 1. mjesto 34 boda, a 6. mjesto 9 bodova (za 9 matjecatelja što je rekord prošle sezone) - dodatak je 380%



Kad te postotke usporediš s ovih 20% siguran sam da ćeš se složiti da 20% nije previše.

Isto tako nisam shvatio na čemu se temelji "pravednost" koeficijenta od baš 0,7 za juniorske rezultate. Moj osjećaj za pravednost u tom slučaju bi možda mogao biti 1/0.7 npr a nekog trećeg nešto treće. I kak će te onda to riješiti na MK?".

OK. Možda je izraz "pravednost" malo nespretan i bolje bi bilo reći da je to moja procijena težine da na juniorskom ili seniorskom WCh-u postigneš podjednako visok plasman uz iste mogućnosti. Vjerujem da postoje i drugačija mišljenja ali ih do sada nitko nije napisao.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:29 (#11624 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Džonline - Mirko Korajac


Moj prijedlog za f3j pravilnike je:
za kup F3j HZS-a a)zbroj svih kup tekmi obračunatih po sustavu obračuna euroliga. (Inzistirao bih na svih, a predložio bih da se tekma f3j u Osijeku boduje i za domaći kup odnosno da AK Osijek to prihvati da je i kup tekma f3j HZS-a, u tom slučaju moj prijedlog je da se postotci dobiveni za izračun eurolige direktno bez dodatnih preračunavanja uzimaju i za kup HZS-a). Ovim bi se izbjegla nezaiteresiranost natjectelja za domaćim tekmama što je u f3j kategoriji zadnjih godina bilo. Broj f3j kup temi će biti mali 2 3 i mislim da to nije problem.

za DP F3j standardno

za izbor reprezentacije po sustavu obračuna u Euroligi zbroj : DP F3J RH, EU liga F3J Osijek, EU liga F3j Bovec, srednja vrijednost ukupnog rezultata kupa F3J HZS-a (srednja vrijednost u odnosu na sve tekme a ne samo na kojima je natjecatelj bio).

Za izbor sportaša mišljenja sam da je postojeći pravilnik ok, ako sam ga dobro razumio. Juniori se boduju za svoj plasman za juniora godine a rezultati se dobivaju sa tekmi gdje je bio dovoljan broj juniora. Isto tako juniori konkuriraju i za sportaša godine, modelaraHZS-a, uz to da se isključivo juniorske tekme ne mogu u ovoj kategoriji obračunavati.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:29 (#11625 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Dlaka - Damir Kosir


Mislim da je kategorije nemoguče međusobno mjeriti, uspoređivati i reči da je jedna vrednija od druge. Dali onda i F5J-N rezultat vrijedi manje od F3J, ili F1H od F1A itd, itd... Po sadašnjim kriterijima sve su kategorije ravnopravne, a broj bodova za izbor sportaša ovisi isključivo o broju natjecatelja. Primjer su ovogodišnja Državna prvenstva i broj bodova (u zagradi je broj natjecatelja) prvoplsiranih za izbor sportaša:

F1N-150: 1178 (57 natjecatelja)
F1N: 1169 (39)
F1H: 1165 (35)
F1A: 1120 (15)
F1B: 960 (5)
F3K: 1050 (8)
F5J-N: 1125 (16)
F3J: 1100 (12)

Tko je kompetentan i na koji način vrednovati vrijednost kategorija...? Jedino bi eventualno bila moguča podjela na FAI (F1N, F1H, F1ABC, F3K i F3J) i nacionalne (F1N-150 i F5J-N), iako ih ja osobno ni na taj način nebi djelio.

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:30 (#11626 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Diogen - Damir Sacher

U F5J-N pravilniku piše, cit:
"- motor nemodificirani tip 400 6 V bez obruča."

predlažem da se to promijeni u:
"- motor nemodificirani tip 400 6 V bez obruča isključivo sa feritnim magnetima"

Razlog zašto ovo predlažem je što se u ponudi mogu pronaći motori sa neodiumskim magnetima a deklarirani kao 400 / 6 V, koji su
teži za oko 20-25 grama ali zato prema tablicama i kalkulacijama omogućavaju i preko 100 grama potiska više uz elise koje smijemo koristiti.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:31 (#11627 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
banjac - Nenead Banjac

Svim modelarima

pošto i ti ****** pehari nas razjedinjuju predlažem da se uvede pravilnik za dodjelu priznanja a koji je jednostavan - organizator je dužan nagraditi osvajače prva tri mjesta za svaku kategoriju koju je raspisao i to kako slijedi / minimalna nagrada je ili medalja ili pehar ili plaketa / nagrada pripada prije spomenutim osvajačima ako isti "iza" sebe imaju min 1 plasiranog natjecatelja

ako je 1 neće dobiti ništa
ako su 2 dobit će 1
ako su 3 dobit će 2
ako su 4 dobit će 3
ako su 5 dobit će 3
itd

nije umotvorina B.N. - pronađeno u više pravilnika RH za sportove koji imaju ogroman broj kategorija i koji su vjerovatno mučili istu muku
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:32 (#11628 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Mimi - Miljenko Frančić


Iako nemam ništa protiv F1N i F1N-150 kategorije, mislim
da se te dvije kategorije nikao ne mogu mjeriti sa „normalnim“
modelarskim Outdoor kategorijama. Samo jedan primjer, probajte
usporediti F3J i F1N-150 od cijene modela, potrebne opreme, umijeća
pilota… probajte ju usporediti sa F1A, B, C pa mi to nikako ne ide
skupa. Dlaka je napisao: „Ali zbog zahtjevnosti (čitaj love, jer ti za
ozbiljno bavljenej treba nekoliko tisučica eurića) jednostavno ne mogu.
Ista stvar je s F1B, F1C i F3J, gdje bez velikog uloga love, nema ni tekmanja,
ni rezultata.“
S tim se upotponosti slažem, ali mislim da onda zbog toga ne treba izmišljati
nešto što bi rezultate ono malo modelara koji se još uvijek bave „kraljevskim“
disciplinama diskriminirati. Po trenutačnom obračunu zbog broja natjecatelja
F1N i F1N-150 je kategorija koja odlučuje o „Sportašu godine“ što je po meni
potpuno krivo i ne znam po čemu su ove kategorije najvrednije u Hr. Raduje me
što se u navedenim kategorijama uključuje veliki broj najmlađih modelara ali
mislim da samo zbog masovnosti to nisu kategorije koje bi trebale odlučiti
„Sportaša godine“.
Malo sam išao računati i došao do podatka da prva trojica u poretku za Sg. imaju ukupno
preko 50% bodova ostvarenih upravo u tim kategorijama ( od bodova koje im
se broje +dodatne) što po meni nije realno. Ovo je moje mišljenje i ne bih
želio da to bilo tko shvati zlonamjerno ili osobno.

Zbog ovih argumenata predlažem da od iduće godine ove dvije Indoor kategorije
ne ulaze u izračun bodova za „ Sg“.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:32 (#11629 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
darijo - Darijo Jermol


Jedan jedini prijedlog koji imam možda će biti čudan nekima, a možda nekima ne. Na posljednjoj tekmi F1N i F1N-150 na kojoj sam bio, bio sam sa Majom (11 godina) koja se tekmala. Znam da je jedina moguča podjela na juniore i seniore.Ali kako se priča o realnostima podjele bodova, mislim da bi bilo realnije da se razmisli o mogučnost ( i meni izgleda nevjerojatno izvedivo) da se uvede nova disciplina za klince do neke manje dobi . Malo mi je nerealno da dijete sa 7 godina u istoj juniorskoj konkurenciji sa nekom (več formiranom odraslom osobom ) od 17 godina i 11 mjeseci. Moj prijedlog je da se uvede u F1N i F1N-150 više kao motivirajuća klasa za klince do 10 godina, kao kolibrići ili slično , koja se nemora bodovati za sportaša ili slično, ali samo da se djeca tekmaju protiv svojih vršnjaka, jer napominjem da je razlika između djeteta od 7 i 18 godina ogromna, pogotovo što su to kategorije u kojima je i fizička snaga jedan od važnih elemenata
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:33 (#11630 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Vilim - Vilim Zobec


Evo, da dolijem ulje na vatru. Predlažem da se iz svih rezultata izbrišu oni koji nemaju važeću sportsku dozvolu, pa da se onda napravi izračun za sportaša godine. Tako rekreativci i klinci koji još nisu sigurni da li će ostati u modelarstvu neće sudjelovati niti utjecati na izbor za sportaša godine.
Slažem se da je klince puno lakše dovući na F1N tekmu nego na npr. F3J (kao natjecatelje). Isto tako ti klinci se možda više nikada ne pojave na slijedećoj tekmi ili u slijedećoj sezoni. Nitko od njih nema sportsku dozvolu, niti će ju dobiti ako odustanu. U redu je da se vode u kupu. Nije u redu da utječu na izbor sportaša godine.
Žao mi je što se F1N trivijalizira samo zato što je materijal za izradu modela jeftin. Za dobar rezultat na natjecanju potrebno je uložiti puno sveg ostalog. Tko ne vjeruje neka proba.

Nemojte dijeliti klase na više i manje vrijedne jer nema teorije da se postigne dogovor o tome. Nemojte niti pokušavati.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:41 (#11633 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Leki - Robert Leško


Prijedlog da se u F1N i F1N150 proglašavaju i rezultati u klasi osnovnoškolci te da ih se i nagrađuje.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 8/12/2008 15:38 (#11654 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Buki - Marko Butković


Moj prijedlog za sastanak MK je slijedeći i tiće se reprezentacije F1ABC.
Pravilnik za izbor reprezentacije F1A,B,C

Reprezentacija se bira na osnovu pet natjecanja (domaćih ili stranih) na kojima je kandidat postigao najviše bodova.
Uvjet sudjelovanja u reprezentaciji je posjedovanje 3 natjecateljska modela.

Izračun se obavlja po slijedećoj formuli:

Bu = Bn – Pn + Bp + M

Bu – ukupni osvojeni bodovi
Bn – broj natjecatelja
Pn – plasman natjecatelja
Bp – bodovi za plasman
1.mjesto =25 bodova
2.mjesto =19 bodova
3.mjesto =14 bodova
4.mjesto =10 bodova
5.mjesto =7 bodova
6.mjesto =5 bodova
7.mjesto =4 boda
8.mjesto =3 boda
9.mjesto =2 boda
10.mjesto =1 bod
M – bodovi za fly off
M iznosi 10 bodova za ostvareni maksimalni učinak na natjecanju s ostvarenih 1260 ili više sekundi leta

Bn – broj natjecatelja bi se trebao promijeniti na maximalni broj učesnika 50 (za natjecanja preko 50 učesnika u formulu se unosi 50)

Zašto?
Zato što recimo Ja sam na ovogodišnjoj Puszti WC 2008 od 100 natjecatelja ovojio 30 mjesto i dobio po toj tablici i formuli 71 bod za reprezentaciju a pobjedom na recimo Izetu WC 2008 sam dobio 54 boda s punim rezultatom
Nadam se da sam bio jasan da je malo nepravedno tako izabirati reprezentaciju. ( Npr. odluči se ići tokom godine samo na velika ntjecanja s i kura.. od rezultata dobivam toliko bodova da sam konkurent za repku)
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 8/12/2008 16:41 (#11659 - in reply to #11623)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac


Bojan Sturmer


Probat ću pojasniti zašto predlažem baš ovakav pravilnik. Pravilnik koji se koristti u Euroligi može biti prihvatljiv i kod nas, međutim ako sam dobro shvatio raspravu koja se vodila ovdje na forumu, stajalište dobrog dijela sudionika je bilo da se poredak u Kupu Hrvatske (barem za one pri vrhu tabele) treba bazirati na plasmanu a ne na rezultatu ili učinku (postotku). Kod eurolige se postotku pribrajaju dodatni bodovi i mogući su slučajevi da recimo onaj na 2. mjestu ili onaj na 3. mjestu dobije više bodova nego pobjednik natjecanja. Kod ET natjecanja s 60+ natjecatelja je vrlo mala mogućnost da natjecatelj u finale uđe s recimo 95% učinka pa onda u finalu pobijedi, a kod nas to ne bi bilo tako rijetko. Bojim se da bi takav pravilnik vrlo brzo pokazao nedostatke.

Zašto 120, 114, ...?

Ove brojke nisu napisane odokativno. Budući da nitko ne može imati više od 100% onda ako želimo prvoj petorici dodijeliti fiksne bodove dodijeljujemo ih na slijedeći način:

5. mjesto = 100+2=102

4. mjesto = 102+3=105

3. mjesto = 105+4=109

2. mjesto = 109+5=114

1. mjesto = 114+6=120

Vidljivo je da svakom boljem rezultatu dodijeljujemo po bod više nego smo dodijelili prethodnom (+2, +3, +4, +5, +6) što osigurava da:

1. i 3. mjesto vrijede više nego dva 2. mjesta, 2. i 4. mjesto više nego dva 3. mjesta itd.

Da li je to komplicirano ili je to otkrivanje tople vode neka procijeni svatko od vas. Mani ovo ne izgleda nimalo komplicirano, a pogotovo ako to usporedimo sa sadašnjim pravilnikom za KH F3J.

Kažeš da je 20% dodatka na plasman za prvoga previše. Bojim se da o tome nisi ozbiljno razmislio. Ako tih 20% usporediš sa sadašnjim pravilnicima onda dođeš do slijedećih postotaka:

Kod F1 kategorija: 1. mjesto 25 bodova, a 6. mjesto 5 bodova - dodatak je 500%

Kod F3J kategorije: 1. mjesto 50 bodova, a 6 mjesto 8,45 bodova (za 12 natjecatelja što je više od prosjeka) - dodatak je 600%

Kod F3K kategorije: 1. mjesto 34 boda, a 6. mjesto 9 bodova (za 9 matjecatelja što je rekord prošle sezone) - dodatak je 380%



Kad te postotke usporediš s ovih 20% siguran sam da ćeš se složiti da 20% nije previše.

Isto tako nisam shvatio na čemu se temelji "pravednost" koeficijenta od baš 0,7 za juniorske rezultate. Moj osjećaj za pravednost u tom slučaju bi možda mogao biti 1/0.7 npr a nekog trećeg nešto treće. I kak će te onda to riješiti na MK?".

OK. Možda je izraz "pravednost" malo nespretan i bolje bi bilo reći da je to moja procijena težine da na juniorskom ili seniorskom WCh-u postigneš podjednako visok plasman uz iste mogućnosti. Vjerujem da postoje i drugačija mišljenja ali ih do sada nitko nije napisao.



Vezano za ovaj prijedlog

Leki - Robert Leško


Prijedlog bodovanja za Kup Hrvatske u kategorijama F1N, F1N-150, F3J i F5J
predlažem da ukoliko se Bojanov prijedlog usvoji, isti sustav bodovanja trebao bi vrijediti za sve modelarske kategorije

Razlog : svim kategorijama isti pravilnik, jednostavnost

s jednom malom izmjenom...poslijednji natjecatelj uvijek dobiva bodove prema postotku u odnosu na pobjednika....

Razlog: Na natjecanjima gdje imamo i manje od 5 učesnika postoji mogućnost da zadnjeplasirani dobije hrpu fiksnih bodova bez obzira na svoj rezultat...(slučaj 1 sekunde leta).


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 8/12/2008 16:55 (#11661 - in reply to #11620)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
LELO - Željko Grepl


Za izbor reprezentacije F1 pradlažem:

1. Broj osvojenih sekundi na natjecanju pretvoriti u bodove 1=1
2. Izabire se pet boljih rezultata
3. Kandidat obvezno učestvuje na Državnom
4. Od pet boljih moraju biti minimun 2 domaća iz KH
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/12/2008 22:06 (#11671 - in reply to #11629)
Subject: Re: Prijedlozi za MK 12/08



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Darijo Jermol ... Moj prijedlog je da se uvede u F1N i F1N-150 više kao motivirajuća klasa za klince do 10 godina, kao kolibrići ili slično , koja se nemora bodovati za sportaša ili slično, ali samo da se djeca tekmaju protiv svojih vršnjaka, jer napominjem da je razlika između djeteta od 7 i 18 godina ogromna, pogotovo što su to kategorije u kojima je i fizička snaga jedan od važnih elemenata

Malo ću se nadovezati na  Jermolov prijedlog. Naime, u indoor kategorijama postoji klasa katapult koju u HR za sada ne vozimo i po meni nema smisla uvoditi ju kao posebnu kategoriju. Da li mislite da bi bilo ispravno za juniore (ili možda i za sve ostale) uvesti mogućnost da se F1N-150 starta i na taj način? Time juniori više ne bi bili "fizički hendikepirani" u odnosu na starije i snažnije natjecatelje. Dakle uvesti mogućnost da natjecatelj svoj model može startati ili izbacivanjem iz ruke ili praćkanje gumicom.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Frozen
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software