Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Popu-Pop a Bobu-Bob -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Od stoljeća sedmog
Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Popu-Pop a Bobu-BobMessage format
 
Omi
Posted 7/12/2008 22:40 (#11612)
Subject: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Evo pa nastavite ovdje bez rukavica.


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Leki
Posted 7/12/2008 23:15 (#11619 - in reply to #11612)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Evo, da dolijem ulje na vatru. Predlažem da se iz svih rezultata izbrišu oni koji nemaju važeću sportsku dozvolu, pa da se onda napravi izračun za sportaša godine. Tako rekreativci i klinci koji još nisu sigurni da li će ostati u modelarstvu neće sudjelovati niti utjecati na izbor za sportaša godine.
Slažem se da je klince puno lakše dovući na F1N tekmu nego na npr. F3J (kao natjecatelje). Isto tako ti klinci se možda više nikada ne pojave na slijedećoj tekmi ili u slijedećoj sezoni. Nitko od njih nema sportsku dozvolu, niti će ju dobiti ako odustanu. U redu je da se vode u kupu. Nije u redu da utječu na izbor sportaša godine.
Žao mi je što se F1N trivijalizira samo zato što je materijal za izradu modela jeftin. Za dobar rezultat na natjecanju potrebno je uložiti puno sveg ostalog. Tko ne vjeruje neka proba.

Nemojte dijeliti klase na više i manje vrijedne jer nema teorije da se postigne dogovor o tome. Nemojte niti pokušavati.

Zanimlji prijedlog, jedino je problem kaj sportsku imaju svega 5 junora u HR (možda i griješim). Odluka MK je bila da juniori ne trebaju sportsku iz razloga da ih se na cim jednostavniji način dovede na bilo koju tekmu.

Ako se maknu junori iz poretka F1N onda seniorima samo rastu bodovi za sportaša  iako se silom sugerira drugacije.... pa državni prvak (generalno) nam je junior, ma oko njega se i najviše vodi rasprava, to nekome smeta. 

Meni je žao da sam se uopće našao na listi za sportaša i ako je ikako moguće nek me se makne. Na dodjelu namjeravam doći samo da čestiam Bukiju koji je sportašgodine na koj god bi način neki zeljeli računat bodove, svoju nagradu ne namjeravam preuzeti.

Letim A2 koja je po meni najzahtjevnija kategorija, ali trenutno jedina prava modelarska kategorija je F1N. Uvijek ću pobjednika u F1N smatrati NAJMODELAROM. Onaj koji misli vrednovati kategorije fulao je sport jer to je nemoguće.

Što pojednici traže: Maknuti F1N i izračuna za sportaša...: jer istu proglašavaju izmišljenom, nenormalnom, diskriminirajučom

F1N je najbrojnija kategorija u HR, Ima najveći broj i junira i SENIORA od bilo koje druge kategorije.

Najveći broj klubova nastupa, najveći broj natjecanja se odzava.

Najpristupačnija kategorija modelasrtva, idealna za modelrstvo naučiti i okupiti široku masu modelara i stvra prave modelare.

BAS super razlozi za zabranit

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 7/12/2008 23:25 (#11622 - in reply to #11612)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

ko će prvi?

Vilim

Predlažem da se iz svih rezultata izbrišu oni koji nemaju važeću sportsku dozvolu, pa da se onda napravi izračun za sportaša godine. Tako rekreativci i klinci koji još nisu sigurni da li će ostati u modelarstvu neće sudjelovati niti utjecati na izbor za sportaša godine.


nemoguće. klinci (juniori) na našim domaćim tekmama nemoraju imat sportsku. tako piše u pravilniku; znači - jednakovrijedni su sportaši poput tebe i mene. kad bi se to i promijenilo, bilo bi još manje klinaca na našim tekmama. JE LI NAM TO CILJ??

možda oni nisu sigurni oče li ostat sa nama (u modelarstvu), ali to ne ovisi o njima, nego o nama i našem odnosu prema njima (komplicirano za shvatit)


Slažem se da je klince puno lakše dovući na F1N tekmu nego na npr. F3J (kao natjecatelje). Isto tako ti klinci se možda više nikada ne pojave na slijedećoj tekmi ili u slijedećoj sezoni. Nitko od njih nema sportsku dozvolu, niti će ju dobiti ako odustanu. U redu je da se vode u kupu. Nije u redu da utječu na izbor sportaša godine.


pa klinci bez sportske i ne utjeću na izbor za sportaša godine...

neki od tih klinaca bez sportske jednog će dana biti hrvatski reprezentativci, u to ne sumnjaj i s kojim pravom bi njegov kakav-takav rezultat neko micao - pa i on je modelar... i tamo na začelju njegov rezultat njemu je vrijedan...

a i nama - ima nas više...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 7/12/2008 23:34 (#11631 - in reply to #11619)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Leki - 7/12/2008 23:15

Meni je žao da sam se uopće našao na listi za sportaša


kasno si se sjetio... trebao si otići u nogometaše ko junior, sad ne bi imao ovih problema...


i ako je ikako moguće nek me se makne.


nije moguće jer si ih pošteno zaradio, a vjerojatno imaš i sportsku dozvolu...

a možda postoji mogućnost da svoje bodove nekom pokloniš??

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 7/12/2008 23:48 (#11637 - in reply to #11619)
Subject: Re: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Od 1980 ( zajedno sa onim Nizozemskim romom Bobom) se bavim modelarstvom. Prvo sam radio A1, pa brzince, pa A2, pa F1C, kad sam se doselio u Cro opet A2 pa sad penjače. Mogu reći da sam i u jedrilicama i penjačima imao solidne rezultate. Penjače sam kupio od Verbitskog, a ove godine sam napravio kompletno svog sa reduktorom . Ovo vam govorim iz tog razloga da pokažem koliko sam dosta modela napravio,da imam solidno modelarskoiskustvo, ali F1N nemogu i neznam da me je..š. Sad sam počeo zbog Maje koja me tjera jer se njoj sviđa ali i dalje mi neide. Drugačiji tip modela, reglaža , ma sve drugo. Sad radim penjača flapera i tvrdim da ga znam i da ću ga napraviti i to sa profilom od A2, ali ove male precrtavam, kopiram , učim kako se regliraju ( i još me uvijek je.u u glavu)
To sve govorim zato da bih pokazao da niti ijednu kategoriju netreba omalovažavati, niti drugu uzdizati. Sad sam na Raletovoj stranici vidio kako je najveći modelar svijeta Benedek radio one male modele na Co2 (koji su dan danas za mene ništa posebno). Našao je gušt , razonodu u njima i to treba cijeniti i poštovati.-
Što se mene osobno tiče mene nikada nije zanimao poredak za sportaše, ne zbog tog što ga , nedaj Bože, smatram nevrijednim, već što me više interesiraju rezultati od priznanja( to sam dokazao prošle godine , kad sam samo jednim zvaničnim startom u Pravutini mogao to postati). Obožavam jedrilice i penjače i oni su mi (pored moje žene i djece ) cijeli moj prošli život. ZAto mogu nepristrasno reći sljedeće:
Nijedan pravilnik nije savršen, ima nedostatke i treba sjesti i razgovarati o tome, bez obzira koliko ga je neka cjenjena i pametna osoba sastavila.Pogotovo sad kad se modelarstvo širi i širi i kad imamo sve više i više kategorija.
Zato nepodcjenjujte niti jednu kategoriju, izložite svoje prijedloge i ostavite našem saboru tj. modelarskoj komisiji da ona odluči o svim tim stvarima , negledajuči da naprave neki pravilnik koji paše trenutnim stvarima ovog ili onog kluba.

Edited by darijo 7/12/2008 23:50
Top of the page Bottom of the page
Vilim
Posted 8/12/2008 13:28 (#11645 - in reply to #11612)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog


Veteran

1002525
Location: Karlovac
Nisam znao da juniori ne trebaju imati sportsku dozvolu pa moj prijedlog otpada. Moj bed što nisam znao. Gledao sam to iz svoje perspektive, kada sam ja postao modelar. Napravio sam dva modela, pomagao na nekoliko tekmi, odletio nekoliko tekmi i pokazao da želim ostati u modelarstvu. Tek kada su stariji modelari odlučili da sam zaslužio, dobio sam sportsku dozvolu. Stvarno sam bio ponosan sa tim komadićem kartona. Ta me dozvola pretvorila iz modelara rekreativca u modelara sportaša. I četiri godine sam bio junior sa sportskom dozvolom.
Da je danas tako bilo bi lako razlučiti tko je sportaš a tko nije. Ali s obzirom da smo se dogovorili da juniori ne trebaju sportsku dozvolu onda smo svi sportaši. Pa čak i seniori koji nemaju sportsku dozvolu, niti su je ikada imali imaju svoje mjesto na rang listi. Mene to osobno ne smeta jer sportaš godine će uvijek pravi modelar - sportaš. Ali teoretski je moguće da HZS nagradi nekoga tko uopće nije njegov član niti član kluba udruženog u HZS.
Top of the page Bottom of the page
Vilim
Posted 8/12/2008 14:23 (#11648 - in reply to #11622)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog


Veteran

1002525
Location: Karlovac
Dražen - 7/12/2008 23:25


ko će prvi?

Vilim

Predlažem da se iz svih rezultata izbrišu oni koji nemaju važeću sportsku dozvolu, pa da se onda napravi izračun za sportaša godine. Tako rekreativci i klinci koji još nisu sigurni da li će ostati u modelarstvu neće sudjelovati niti utjecati na izbor za sportaša godine.


nemoguće. klinci (juniori) na našim domaćim tekmama nemoraju imat sportsku. tako piše u pravilniku; znači - jednakovrijedni su sportaši poput tebe i mene. kad bi se to i promijenilo, bilo bi još manje klinaca na našim tekmama. JE LI NAM TO CILJ??

možda oni nisu sigurni oče li ostat sa nama (u modelarstvu), ali to ne ovisi o njima, nego o nama i našem odnosu prema njima (komplicirano za shvatit)


Ako se sjećaš tekme ''Kup Sportskih Novosti'' koja se odžavala na Lučkom prije 20-30g niko nikad nije pitao za dozvolu niti je trebala a bilo je i preko 110 natjecatelja u A1. Većinom su bila djeca iz modelarskih sekcija zagrebačkih škola i mnogima je to bila prva tekma. Svima je bilo važno kako su plasirani na toj tekmi ali nikakve fantazije o sportašu godine.
Ne bih ja dirao ni kup ni državno ni juniore. Samo bih iz rezultata koji se uzimaju za izračun sportaša godine izbacio one koji nemaju sportsku dozvolu. Pa nije valjda titula sportaša godine glavna motivacija nekom djetetu koje se prvi puta našlo na tekmi? No nema veze. Sad znam da kod nas juniori ne moraju imati dozvolu pa povlačim prijedlog jer ne želim zakidati juniore.
Ovo za klince i nas je djelomično točno. Naravno da ovisi o nama ali nisu svi klinci koji se pojave na tečajevima rođeni za modelare. Ali trebaju probati.
Dražen

Slažem se da je klince puno lakše dovući na F1N tekmu nego na npr. F3J (kao natjecatelje). Isto tako ti klinci se možda više nikada ne pojave na slijedećoj tekmi ili u slijedećoj sezoni. Nitko od njih nema sportsku dozvolu, niti će ju dobiti ako odustanu. U redu je da se vode u kupu. Nije u redu da utječu na izbor sportaša godine.

pa klinci bez sportske i ne utjeću na izbor za sportaša godine...

Ovo ne kužim.

Dražen
neki od tih klinaca bez sportske jednog će dana biti hrvatski reprezentativci, u to ne sumnjaj i s kojim pravom bi njegov kakav-takav rezultat neko micao - pa i on je modelar... i tamo na začelju njegov rezultat njemu je vrijedan...

a i nama - ima nas više...


Ma tko sumnja? Već godinama nas klinci perjaju. Arijan, Niksa, Zovko Maja... A stalno stižu novi. Ponavljam, nekad je postojala razlika između modelara i modelara-sportaša, barem na papiru. Danas smo svi sportaši i OK.

Edited by Vilim 8/12/2008 14:39
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 8/12/2008 14:52 (#11650 - in reply to #11648)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Vilim - 8/12/2008 14:23

Ne bih ja dirao ni kup ni državno ni juniore. Samo bih iz rezultata koji se uzimaju za izračun sportaša godine izbacio one koji nemaju sportsku dozvolu. Pa nije valjda titula sportaša godine glavna motivacija nekom djetetu koje se prvi puta našlo na tekmi?
OK.


neznam, ja i dalje smatram da to nije u redu...

ako klinci nemoraju imati sportsku dozvolu za domaće tekme, mislim da ih zbog toga ne bi trebali tretirati kao građane drugog reda. i ja smatram da da titula sportaša ne bi trebala biti motivacija nekom klincu, no ako takav i postoji, možda baš u njemu čući neki budući prvak?? vrijeme će pokazati.

osim toga, ako svi natjecatelji u sezoni uđu u izbor, nama je to jedini (odnosno najjednostavniji) pokazatelj koliko je uopće ljudi bilo na tekmi te godine. njihov međusobni rang je dakako nebitan, no ako pogledaš ovogodišnju listu, jedino tu možeš vidjet da je ukupno sudjelovalo 135 natjecatelja s bodovima i 88 bez bodova, pa je to onda skupa 223 modelara. daj bože da nas za par godina bude duplo, a bodovanje svakog pojedinca može samo biti motivacija; ne vidim ni jedan negativan faktor u tome...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Vilim
Posted 8/12/2008 15:48 (#11655 - in reply to #11650)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog


Veteran

1002525
Location: Karlovac
Dražen - 8/12/2008 14:52

Vilim - 8/12/2008 14:23

Ne bih ja dirao ni kup ni državno ni juniore. Samo bih iz rezultata koji se uzimaju za izračun sportaša godine izbacio one koji nemaju sportsku dozvolu. Pa nije valjda titula sportaša godine glavna motivacija nekom djetetu koje se prvi puta našlo na tekmi?
OK.


neznam, ja i dalje smatram da to nije u redu...

ako klinci nemoraju imati sportsku dozvolu za domaće tekme, mislim da ih zbog toga ne bi trebali tretirati kao građane drugog reda. i ja smatram da da titula sportaša ne bi trebala biti motivacija nekom klincu, no ako takav i postoji, možda baš u njemu čući neki budući prvak?? vrijeme će pokazati.

osim toga, ako svi natjecatelji u sezoni uđu u izbor, nama je to jedini (odnosno najjednostavniji) pokazatelj koliko je uopće ljudi bilo na tekmi te godine. njihov međusobni rang je dakako nebitan, no ako pogledaš ovogodišnju listu, jedino tu možeš vidjet da je ukupno sudjelovalo 135 natjecatelja s bodovima i 88 bez bodova, pa je to onda skupa 223 modelara. daj bože da nas za par godina bude duplo, a bodovanje svakog pojedinca može samo biti motivacija; ne vidim ni jedan negativan faktor u tome...


PA NARAVNO DA NIJE U REDU.
Ja tebe ne kužim. A niti mene. Pročitaj rečenicu odmah iza zadnje kvotane. Evo da se ne mučiš:
Vilim
No nema veze. Sad znam da kod nas juniori ne moraju imati dozvolu pa povlačim prijedlog jer ne želim zakidati juniore.

Jeste li mi Ti i Leki lijepo objasnili da juniorima ne treba sportska dozvola? Jeste. Jeli onda moj prvi post besmislen? Je.
Kaj sad ima nepošteno?
Nemoj izvlačiti po jednu rečenicu. Pročitaj sve pa onda komentiraj. Ljutiš me bez veze.
Ovo što si kvotao sam napisao u slučaju da je sportska dozvola obveza kakva je nekad bila. Kužiš?
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 8/12/2008 18:22 (#11663 - in reply to #11637)
Subject: Re: Od stoljeća sedmog



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
darijo - 7/12/2008 23:48

Obožavam jedrilice i penjače i oni su mi (pored moje žene i djece ) cijeli moj prošli život.


A ja i Bobo ? Nas ne obožavaš...??
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 8/12/2008 18:57 (#11666 - in reply to #11663)
Subject: Re: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Pa naravo da obožavam I tebe ( pa da nije Bosanaca nebi bilo niti Slovenaca)
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 8/12/2008 23:16 (#11673 - in reply to #11655)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Vilim - 8/12/2008 15:48

Ovo što si kvotao sam napisao u slučaju da je sportska dozvola obveza kakva je nekad bila. Kužiš?



ma da, u pravu si, izgleda da nisam dobro pročitao tvoj post...

sad pak ne vidim neke druge postove koji su prije bili tu, probaću restartat komp...




-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 8/12/2008 23:26 (#11674 - in reply to #11673)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
LELO - Željko Grepl


Za izbor reprezentacije F1 pradlažem:

1. Broj osvojenih sekundi na natjecanju pretvoriti u bodove 1=1
2. Izabire se pet boljih rezultata
3. Kandidat obvezno učestvuje na Državnom
4. Od pet boljih moraju biti minimun 2 domaća iz KH
-----
Rakije,rakije amo
Jer utjehe nema u vodi



1 + 2 + 3: znači, to je isto kao i do sada
4: prijedlog jest interesantan, ali ne razumijem zašto je to bitno? što ako je neko u bosni, sloveniji i mađarskoj bio jaaaako dobar, a na KH slučajno fulao cijeli fudbal? da li i neki drugi savezi imaju takvo rješenje tog problema?


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 9/12/2008 05:53 (#11676 - in reply to #11674)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska


Edited by zzechner 9/12/2008 05:57

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 9/12/2008 05:55 (#11677 - in reply to #11674)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Dražen - 8/12/2008 23:26
LELO - Željko Grepl Za izbor reprezentacije F1 pradlažem: 1. Broj osvojenih sekundi na natjecanju pretvoriti u bodove 1=1 2. Izabire se pet boljih rezultata 3. Kandidat obvezno učestvuje na Državnom 4. Od pet boljih moraju biti minimun 2 domaća iz KH ----- Rakije,rakije amo Jer utjehe nema u vodi
1 + 2 + 3: znači, to je isto kao i do sada 4: prijedlog jest interesantan, ali ne razumijem zašto je to bitno? što ako je neko u bosni, sloveniji i mađarskoj bio jaaaako dobar, a na KH slučajno fulao cijeli fudbal? da li i neki drugi savezi imaju takvo rješenje tog problema?

Zato sto je to izbor za reprezentaciju, pa nekako treba "dokazati" da je bolji i od "direktnih konkurenata". Ima Slovenija, npr., - iako se i kod njih "vodi" intenzivna rasprava na tu temu. 

U zadnje vrijeme su svi prijelozi slikoviti i s puno primjera. Upravo kako si i sam napisao. Ako je netko dobar na tekmama gdje si napisao, a na domacim ne osvoji niti jedno od prva tri mjesta, tj. ne pobijedi direktne konkurente, sto onda? Jasno da je uvijek matematicko dokazivanje problem na malom uzorku, kad je tesko dokazati/zakljuciti da limes funkcije, interpolacija ili ekstrapolacija "tezi" necemu tj. da je sve lako dokazivo tamo gdje je izbor veci, no ipak!!!

O onom da se mi iz AMKS godinama "borimo" za popularizaciju i umnozavanje domacih natjecanja, ne treba niti ponavljati. To vec znaju i vrapci na grani...



Edited by zzechner 9/12/2008 06:05

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software