Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Popu-Pop a Bobu-Bob -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Od stoljeća sedmog
Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Popu-Pop a Bobu-BobMessage format
 
LELO
Posted 9/12/2008 08:25 (#11678 - in reply to #11677)
Subject: Re: Od stoljeća sedmog



Veteran

100
Location: Sisak

1 + 2 + 3: znači, to je isto kao i do sada


Dražene: 1 i 2 su isti, ali bitna promijena je 3. Po ovom prijedlogu dobiješ bodove za sekunde ( broj natjecatelja ne igra ulogu ) a ne za plasman na natjecanju.
Već sam pojašnjavao smisao ovoga. Kad na natjecanju napraviš max. bodova to je znak tvog letenja, a da li je taj rezultat dovoljan i za prvo, peto ili dvadeseto mjesto samo je ovisno o konkuranciji. Dakle traži se borba za svaku sekundu (na nekim natjecanjima možeš pobijediti i sa puno manje osvojenih sekundi, a po starom sustavu si dobijao bodove 25 + natjec.-plasman + za fly off 10 ). Konačno svako natjecanje dobija poredak zbrajanjem sekundi tog dana. Naravno da , po meni u ovakvom izračunu, za fly off ne bi trebalo dodavati. Mislim da je to sada jasno.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 9/12/2008 09:30 (#11680 - in reply to #11678)
Subject: Re: Od stoljeća sedmog



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Nebi baš rekao da je zbrajanje sekundi za izbor reprezentativaca dobro riješenje, probati ću pojasniti.
Nije isto biti na takmičenju na kojemu su uvjeti za letenje teži (npr,vjetar ili konfiguracija terena gdje se možeš jako lako zeznuti ili između ostalog žiri recimo skrati maxeve na 150 sekundi automatski si zakinut za dobar broj bodova a borio si se kao lav na tome natjecanju i ostvario odlični plasman u teškim uvjetima!

Uvjet da budu računata dva ili tri strana i domaća natjecanje je bezveze, jedini uvjet bi da se treba kandidat za repku pojaviti i tekmati na državnom prv. Ostalih 5 natjecanja neka bude izbor kandidata.


Edited by buki 9/12/2008 10:00
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 9/12/2008 11:19 (#11684 - in reply to #11677)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
zzechner - 9/12/2008 05:55

Zato sto je to izbor za reprezentaciju, pa nekako treba "dokazati" da je bolji i od "direktnih konkurenata".


ako je državno prvenstvo obavezno (prema gornjem prijedlogu) onda je to dobra referenca za međusobni odnos i prili,a za međusbno odmjeravanje snaga.

međutim, vjerojatno se slažeš da jedna tekma nije kvalitetan uzorak...
zato predlažem da se za kandidate repke državno produži za još koji dan, pa da kandidati dođu i dan-dva ranije i odgule još koju međusobnu tekmu za utvrđivanje njihove spremnosti. takvu praksu je imala bivša država i taj pristup je dovodio i do kvalitetnije repke.


Ako je netko dobar na tekmama gdje si napisao, a na domacim ne osvoji niti jedno od prva tri mjesta, tj. ne pobijedi direktne konkurente, sto onda?


teoretski je ta mogućnost uvijek moguća, no ove godine, a mislim ni prošle to u praksi nije bio slučaj. SVI reprezentativci imaju dobar plasman i u KH, odnosno na domaćim tekmama... končno i financijski im je lakše nastupiti ovdje... ili postoji neki slučaj gdje je reprezentativac skupio bodove vani???


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 9/12/2008 12:45 (#11685 - in reply to #11684)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Dražen - 9/12/2008 11:19

zzechner - 9/12/2008 05:55

Zato sto je to izbor za reprezentaciju, pa nekako treba "dokazati" da je bolji i od "direktnih konkurenata".


ako je državno prvenstvo obavezno (prema gornjem prijedlogu) onda je to dobra referenca za međusobni odnos i prili,a za međusbno odmjeravanje snaga.

međutim, vjerojatno se slažeš da jedna tekma nije kvalitetan uzorak...
zato predlažem da se za kandidate repke državno produži za još koji dan, pa da kandidati dođu i dan-dva ranije i odgule još koju međusobnu tekmu za utvrđivanje njihove spremnosti. takvu praksu je imala bivša država i taj pristup je dovodio i do kvalitetnije repke.


Ako je netko dobar na tekmama gdje si napisao, a na domacim ne osvoji niti jedno od prva tri mjesta, tj. ne pobijedi direktne konkurente, sto onda?


teoretski je ta mogućnost uvijek moguća, no ove godine, a mislim ni prošle to u praksi nije bio slučaj. SVI reprezentativci imaju dobar plasman i u KH, odnosno na domaćim tekmama... končno i financijski im je lakše nastupiti ovdje... ili postoji neki slučaj gdje je reprezentativac skupio bodove vani???


cijelu zimu radiš , pa poslije vikendi za tekme ( jedva uspiješ od posla i obitelji), moraš biti na državnom i ako se plasiraš tražiti na poslu , a u vrijeme godišnjih odmora ,da te puste sa posla. Sad uz to da se uz državno za izbor produži tekma na par dana. Pa dražen gdje ti živiš u kojem životu. Ko više uopće može odvojiti tolike dane samo da bi se dokazivao.Danas je problem naći vremena i otići na svjetsko ili evropsko. Poredit danjašnje repke sa repkom bivše države je nerealno , jer trebaš poredit koliko je bilo onda natjecatelja , a koliko danas. Onda je bio dovoljan dopis saveza , da te ne samo puste , daju plaćeni dopust nego da te i nagrade . A ja danas i pored dopisa koji mi savez pošalje na poduzeće da bi mi dali moje slobodne dane, mogu samo dobiti od svog šefa salmonelu iz njegovih starih , pokvarenih jaja koliko mu pušim da me pusti. I to je još super, a kako li je tek onima koji rade privatno, pa im je svaki sat bitan ili ko radi kod nekog privatnika koji ti gleda svaku sekundu.
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 9/12/2008 21:40 (#11690 - in reply to #11612)
Subject: Re: Od stoljeća sedmog



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Dario----------mogu samo dobiti od svog šefa salmonelu iz njegovih starih , pokvarenih jaja koliko mu pušim da me pusti. I to je još super, a kako li je tek onima koji rade privatno, pa im je svaki sat bitan ili ko radi kod nekog privatnika koji ti gleda svaku sekundu.----

Daj dodji kod mene radit ,,, imaces slobodno kad oces !!
-----

Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 9/12/2008 23:09 (#11692 - in reply to #11612)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Ja kao sitni privatnik teško sam sebe puštam na tekmu kolio god izgarao od želje,čini mi se ponekad da pušenje šefu zna biti lakši put do "slobodna vremena" ili se to meni samo čini jer ne probah još popušiti ni sebi ni nekom drugom!
Kad je žena u pitanju onda pušenje nije problem i neugoda !
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 11/12/2008 19:32 (#11751 - in reply to #11674)
Subject: RE: Od stoljeća sedmog



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Dražen - 8/12/2008 23:26
da li i neki drugi savezi imaju takvo rješenje tog problema?

Evo naprimjer, vrlo bliski susjedi su prije nase diskusije o toj temi usvojili zanimljiv, upotrebljiv i obrazlozen Pravilnik za izbor FF repreznetacije:

http://freeweb.siol.net/zulicbor/RAZNO/ZAPISNIK%20KLM-PLM%202008.doc

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software