Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Rasprava o prijedlozima za MK 12/08
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Dražen
Posted 4/12/2008 18:29 (#11549 - in reply to #11545)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

pa takav motor neki v+
e
ć imaju



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 4/12/2008 22:25 (#11558 - in reply to #11497)
Subject: RE: Prijedlozi izmjene pravilnika



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Slažem se Diogenom vezano za dopunu F5J-N pravilnika oko
motora koji bi smio biti samo sa feritnim magnetima. Ivica?

Dražene, zanima me kod koga si u modelu vidio taj motor?
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 5/12/2008 11:26 (#11562 - in reply to #11544)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
h.kreso - 4/12/2008 15:16

Dlaka:

Nije svejedno dobiti 1120 bodova na livadi za 7 sati leta i neznam koliko km prijeđenih i 1178 bodova kad pobijediš za 2 min leta tridesetak i nekoliko klinaca koji prvi put dođu u dvoranu.

To mi baš nekak nema smisla


Krešo, među tih 30ak klinaca koji su prvi put u dvorani su i "klinci" Leško, Butković, Bombek, Rogoz i Zovko (aktivni F1A natjecatelji) te Stürmer, Šikić, Domitrović i Zobec (dugo i uspješno natjecali u F1A, a danas lete F3J, F5J i F3K), te Kmoch, Lulić i Horvatin (F3J, F3K) itd, itd. I sam sam dugo tekmal u F1A, vjerujem dosta uspješno (višestruki Državni prvak i pobjednik Kupa, nekoliko visokih plasmana u WC, reprezentativac...) te još uvijek, kad imam priliku (tj. kad mi Leki uvalja model) volim povuči i tekmati. To si mogao vidjeti i ove godine na DP-u i Fištroviću. Ali zbog zahtjevnosti (čitaj love, jer ti za ozbiljno bavljenej treba nekoliko tisučica eurića) jednostavno ne mogu. Ista stvar je s F1B, F1C i F3J, gdje bez velikog uloga love, nema ni tekmanja, ni rezultata.

Zaključak:

Nema love, nema modela, nema opreme, nema tekmanja, nema rezultata! Naravno, iznimka koja potvrđuje pravilo je Leki, koji je jedan od nekoliko ljudi u cijelom svijetu, koji modele radi sam (svejedno ga pitaj, koliko je love spi...o na F1A u zadnjih par godina.

A za razliku od "kraljevskih" kategorija, F1N je dostupna svima. Svatko svoj model može sam napraviti koristeći modelarsko znanje, stolarsku i graditeljsku umješnost, umješnost regliranja u kombinaciji s preciznim i snažnim izbačajem ostvariti dobar rezultat. U tri godine se broj modelara na natjecanjima višestruko povečao, a i rezultatski vjerujem da smo u svjetskom vrhu. Žao mi je samo što nismo u mogučnosti tekmati protiv amera, japanaca, australaca i inih.
Jedini problem je trening u dvorani (koliko čujem slavonci nemaju problema), ali zapreščanima je problem i livada za trening F1A



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 5/12/2008 14:28 (#11565 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100
Location: Sisak
Nije svejedno dobiti 1120 bodova na livadi za 7 sati leta i neznam koliko km prijeđenih i 1178 bodova kad pobijediš za 2 min leta tridesetak i nekoliko klinaca koji prvi put dođu u dvoranu.

To mi baš nekak nema smisla
-----
Krešimir Hrastovec
Na našu žalost i ja mogu dokazati da je Pravilnik = KATASTROFA
Naravno da bi istu tvrdnju moram potkrijepiti sa više primjera:
Molim tvorca(e) formule B = (Nn-Pl) /Nn*Kn*Kp da uvrsti vrijednosti za dva natjecanja:
1. Osvojeno PRVO mjesto na natjecanju Svjet.kupa sa 1o natjecatelj (dakle Nn-10, Kn-15, Kp-100)
2. Osvojeno PRVO mjesto na međuklupskom sa 50 natjecatelja ( dakle Nn-50, Kn-8, Kp-100)
Evo još jedan ali ne želim upotrijebiti imena jer isto tako nisu za ovu temu potrebna ali se mogu provjeriti:
1. Pobjednik Kupa Hrvatske u F1C dobije dodatne bodove za osvojeno PRVO mjesto - 800
2. Taj isti natjecatelj na kraju Svjetskog kupa u F1C za osvojeno JEDANAESTO mjesto sramnih -60
Identičan primjer možete dobiti i za kategoriju F1B.
Sada se postavlja jednostavno pitanje: da li autor formule ne zna računati i praviti simulacije, ili nije nikad vidio natjecanje pa ne zna o čemu se radi. Formulu je usnuo pa ju je u jutro napisao, a na našu žalost sanjaru se ne može ništa sugerirati da promijeni formulu ili otvori okice.
Jako sam nastrpljiv da vidim rezultat izračuna za navedene primjere (molim da ga izračuna bilo tko od modelara). Unaprijed zahvalan!
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 5/12/2008 14:58 (#11566 - in reply to #11565)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
LELO - 5/12/2008 14:28

Sada se postavlja jednostavno pitanje: da li autor formule ne zna računati i praviti simulacije, ili nije nikad vidio natjecanje pa ne zna o čemu se radi. Formulu je usnuo pa ju je u jutro napisao, a na našu žalost sanjaru se ne može ništa sugerirati da promijeni formulu ili otvori okice.
Jako sam nastrpljiv da vidim rezultat izračuna za navedene primjere (molim da ga izračuna bilo tko od modelara). Unaprijed zahvalan!


Na žalost autor formule već nekoliko godina nije sa nama, nego leti s anđelima, a koliko sam ga imao prilike poznavati, prošao je više natjecanja, nego što ih TI možeš sanjati. Autor formule je pokojni Vilim Kmoch.


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 5/12/2008 16:14 (#11567 - in reply to #11566)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100
Location: Sisak
Uz dužno poštovanje gospodinu Vilimu ali zaista nisam znao.
Ipak to ne amnestira sadašnje čelnike da istu nisu promijenili, jer je već prošlo dosta vremena a uvjeti i broj natjecatelja su se uveliko promijenili. Sada se previše velike razlike rade upravo na broju natjecatelja a nekada je to bilo podjednako. Dok god bude osnova koju upravo Ti zagovaraš i forsiraš a to je: "Broj bodova za izbor sportaša ovisi ISKLJUČIVO O BROJU NATJECATELJ", imat čemo situaciju da pojedinci dobijaju puno bodova a na račun djece koja su tek prohodala. Dobiju "aviončić", te ga ne znaju ni baciti (uredno prave startove od 0,5 sec ili čak 0,7 sek a super suci to uspiju izmjeriti) a uvrštavaju se u natjecatelje. Nekome je to očito liječenje kompleksa kad tu djecu pobijedi. Rezime svega: Formula očito ima utočište i primjenjuje se zato što to nekome (ali, odgovorno tvrdim NE i većini, modelara natjecatelja) odgovara.
Ipak bi želio da mi netko izračuna po formuli zadane primjere.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 5/12/2008 18:02 (#11569 - in reply to #11567)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Nemam nikakvih želja za polemiziranjem, ali moram reči da ja ne zagovaram i ne forsiram nijedan pravilnik, pa tako ni ovaj, gdje "Broj bodova za izbor sportaša ovisi ISKLJUČIVO O BROJU NATJECATELJ". On je trenutno jedini, samim time i važeći. I dok got si netko neda vremena i truda (a u zadnjih desetak godina nije nitko) i napravi novi, bolji, pošteniji prijedlog, moramo poštovati važeći.

A kaj se tiće liječenja komleksa na stotinjak tek prohodale djece, kojima je aviončić gurnut u ruku, neda mi se to objašnjavati "sportašu" i "veličini" koji je u stanju bacit penjača s u krpu zamotanim motorom, iz jedinog razloga da na policu stavi još jedan pehar za "izuzetan" rezultat.


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 5/12/2008 18:50 (#11570 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Nisam htio okrenuti ovaj problem na tu stranu (razna polemiziranja) niti sam htio ikoga imenovati ili umalovažavati nečiji rezultat, no očito je da treba nešto mijenjati. Najgore je što to radimo uvijek na kraju godine i na brzinu.
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 5/12/2008 19:14 (#11571 - in reply to #11569)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100
Location: Sisak
Niti meni ne pada na pamet nadmudrivati se s tobom. Ipak, ne ponavljaj neistine da bi možda postale istina. Pehar za to natjecanje nisam dobio ni prošle godine kao niti za ovogodišnje u F1C u Karlovcu (nije dobio niti prvoplasirani Boris). Pravilnik kaže da ako platiš startninu imaš pravo i startati. Ja sam platio i moje je pravo, koliko puta i kada i kako ću startati. Ne zaboravi da je na istom natjecanju koje spominješ i zadnjeplasirani natjecatelj u F1B dobio brončanu medalju za Državno prvenstvo i ekipno plaketu za najbolju ekipu, pa nitko to ne spominje, iako mu je ukupni rezultat na kraju natjecanja bio ukupno samo 3 sekunde. Dakle opet sam samo ja na meti. Na tvoju žalost jedno je pisanje i serviranje neistina čitateljima, a drugo su moji rezultati na natjecanjima. Na oba pomenuta sam pobijedio pošteno i to je ono što mene veseli. Imati prave protivnike pa im čestitati kad te pobjede a isto tako i primiti čestitke kad si bolji. Moje moto nikada neće biti: "Ak' nejde drugačije, onda pošteno!".
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 5/12/2008 19:43 (#11572 - in reply to #11571)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

LELO - 5/12/2008 14:28 Nije svejedno dobiti 1120 bodova na livadi za 7 sati leta i neznam koliko km prijeđenih i 1178 bodova kad pobijediš za 2 min leta tridesetak i nekoliko klinaca koji prvi put dođu u dvoranu. To mi baš nekak nema smisla ----- Krešimir Hrastovec Na našu žalost i ja mogu dokazati da je Pravilnik = KATASTROFA Naravno da bi istu tvrdnju moram potkrijepiti sa više primjera: Molim tvorca(e) formule B = (Nn-Pl) /Nn*Kn*Kp da uvrsti vrijednosti za dva natjecanja: 1. Osvojeno PRVO mjesto na natjecanju Svjet.kupa sa 1o natjecatelj (dakle Nn-10, Kn-15, Kp-100) 2. Osvojeno PRVO mjesto na međuklupskom sa 50 natjecatelja ( dakle Nn-50, Kn-8, Kp-100) Evo još jedan ali ne želim upotrijebiti imena jer isto tako nisu za ovu temu potrebna ali se mogu provjeriti: 1. Pobjednik Kupa Hrvatske u F1C dobije dodatne bodove za osvojeno PRVO mjesto - 800 2. Taj isti natjecatelj na kraju Svjetskog kupa u F1C za osvojeno JEDANAESTO mjesto sramnih -60 Identičan primjer možete dobiti i za kategoriju F1B. Sada se postavlja jednostavno pitanje: da li autor formule ne zna računati i praviti simulacije, ili nije nikad vidio natjecanje pa ne zna o čemu se radi. Formulu je usnuo pa ju je u jutro napisao, a na našu žalost sanjaru se ne može ništa sugerirati da promijeni formulu ili otvori okice. Jako sam nastrpljiv da vidim rezultat izračuna za navedene primjere (molim da ga izračuna bilo tko od modelara). Unaprijed zahvalan!

Vidi faktora ne zna računat...pa dobro evo kad već moliš pomoć.

Svjet.kupa sa 1o natjecatelja 1350 Bodova

međuklupskosa 50 natjecatelja 784 Bodova

 i koji zaključak izvodiš???

po ovome moje mišljenje je da hebeš i takav svjetski kup na kojem ima 10 natjecatelja, kad na domacu tekmu dođe 50. I da, slažem se ovaj koji je pobjedio njih 49 je skoro pa duplo zakinut za broj bodova u odnosu na baju koji je pobjedio njih9.... Ajde nemojte njorgati o tome kak broj ljudi utječe na formulu...po meni nažalost premalo jer samo 10 posto razlike između tekme s 10 ili 100 ljudi je premalo.

Ajde veličine jel postoji neka kategorija koju bi vi letjeli a da ti za to ne treba puno para pa da decu vodimo na tekme da vam pokažu kak se leti. Možda neki F1Qjurac...(za decu je još preskupo). Meni ne bi bilo večeg gušta nego da Vas neka curica otekma...jebeš sportaša..orla kojeg moreš kupit s startninom i skupim modelom. Koju god da kategoriju predložite ja pred svima obečavam da budem na tekmu dopeljal pun auto ekipe sam da nas bude više, a ne da se borimo da manje dobije više...

'opet sam moral tražiti po ignore listi...pošto sam proklet jednostavno sam moral reči. BUM GA POSUDIL, BUM GA V KRPU ZAMOTAL, BUM GA PRED KRAJ TEKME "HITIL" I PEHARČEKA V VITRINU DEL. DOJDITE V SREDU NA DOMJENAK JER SAM PAK PEHARČEK OSVOJIL. I TELEVEZIJU BUM POZVAL, e sad za Tv bi i motora vužgal samo da znam kak se to dela.

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 5/12/2008 23:58 (#11573 - in reply to #11571)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika


Veteran

100100
Željko

pehar za F1C u Karlovcu ove godini nisi dobio na proglašenju niti ti niti Boris jer sam ih JA zaboravio uzeti gdje sam dan prije došao u Zagreb nakon 7 dana puta razletio se po Zagrebu da sve skupim za tekmu štoperice, dalekozore, poklone i pehare te došao u 22 u Karlovac iskrcao dio pred klubom i otišao kući još jednom oprati gume i namazati što je bilo gotovo oko 02.00 i kada sam sve ujutro slagao u auto zajebo sam. Pred svima sam rekao da sam iste zaboravio i da ćete iste dobiti poštom i tada sam opet zajebao jer sam rekao u ponedjeljak. Od tada je prošlo neko vrijeme gdje sam ja bio u Karlovcu samo za vikende i u ovom trenutku gledam te jebene pehare sa natpisima F1C 1mjesto Pravtina 2008 i F1C 2mjesto Pravutina 2008 i sutra idu poštom u Sisak.

Svim modelarima

pošto i ti jebeni pehari nas razjedinjuju predlažem da se uvede pravilnik za dodjelu priznanja a koji je jednostavan - organizator je dužan nagraditi osvajače prva tri mjesta za svaku kategoriju koju je raspisao i to kako slijedi / minimalna nagrada je ili medalja ili pehar ili plaketa / nagrada pripada prije spomenutim osvajačima ako isti "iza" sebe imaju min 1 plasiranog natjecatelja

ako je 1 neće dobiti ništa
ako su 2 dobit će 1
ako su 3 dobit će 2
ako su 4 dobit će 3
ako su 5 dobit će 3
itd

nije umotvorina B.N. - pronađeno u više pravilnika RH za sportove koji imaju ogroman broj kategorija i koji su vjerovatno mučili istu muku
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 6/12/2008 18:14 (#11578 - in reply to #11573)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Preskačem ovu temu bodovanja ali me interesira čitajuči zapisnike MK, kaj nije Gosp. Željko Grepl suspendiran na 5 godina?
Ako griješim ispravit me samo nemojte pisati: ja ovo, ja ono, ti ovo, ja veći Hrvat,moj klub ovo, moj klub ono,moja piša veča, tvoja veča pa ti se kljanjam itd...
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 6/12/2008 21:11 (#11581 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Svim članovima foruma.
AKo imate nešto pametno napisati u vezi teme,dakle prijedloga za MK onda pišite.
Molim sve da "izbjegavaju od stoljeća sedmog" spike.Za to imate Podforum "Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama"

Dakle,nikom se ne spori pravo da iznese svoje mišljenje ali konkretno ova tema je predviđena za davanje prijedloga za MK.
I ništa drugo.

Inače se prijedlozi utope u masi nebitnih i OT komentara.

Ukoliko se i dalje krene u OT brisat ću i nove i starije OffT postove.



Edited by Omi 6/12/2008 21:13

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 7/12/2008 00:28 (#11587 - in reply to #11497)
Subject: RE: Prijedlozi izmjene pravilnika



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Iako nemam ništa protiv F1N i F1N-150 kategorije, mislim
da se te dvije kategorije nikao ne mogu mjeriti sa „normalnim“
modelarskim Outdoor kategorijama. Samo jedan primjer, probajte
usporediti F3J i F1N-150 od cijene modela, potrebne opreme, umijeća
pilota… probajte ju usporediti sa F1A, B, C pa mi to nikako ne ide
skupa. Dlaka je napisao: „Ali zbog zahtjevnosti (čitaj love, jer ti za
ozbiljno bavljenej treba nekoliko tisučica eurića) jednostavno ne mogu.
Ista stvar je s F1B, F1C i F3J, gdje bez velikog uloga love, nema ni tekmanja,
ni rezultata.“
S tim se upotponosti slažem, ali mislim da onda zbog toga ne treba izmišljati
nešto što bi rezultate ono malo modelara koji se još uvijek bave „kraljevskim“
disciplinama diskriminirati. Po trenutačnom obračunu zbog broja natjecatelja
F1N i F1N-150 je kategorija koja odlučuje o „Sportašu godine“ što je po meni
potpuno krivo i ne znam po čemu su ove kategorije najvrednije u Hr. Raduje me
što se u navedenim kategorijama uključuje veliki broj najmlađih modelara ali
mislim da samo zbog masovnosti to nisu kategorije koje bi trebale odlučiti
„Sportaša godine“.
Malo sam išao računati i došao do podatka da prva trojica u poretku za Sg. imaju ukupno
preko 50% bodova ostvarenih upravo u tim kategorijama ( od bodova koje im
se broje +dodatne) što po meni nije realno. Ovo je moje mišljenje i ne bih
želio da to bilo tko shvati zlonamjerno ili osobno.

Zbog ovih argumenata predlažem da od iduće godine ove dvije Indoor kategorije
ne ulaze u izračun bodova za „ Sg“.

-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 7/12/2008 14:30 (#11591 - in reply to #11587)
Subject: RE: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Tak je slažem se sportaš treba biti onaj koji više plati model..jer ak više platiš onda ta kategorija vrijedi.

SRAMOTA.

Pravi ste primjer na tekmama, samo raspravljate koliko je tko platio i koliko koga njegov klinac košta. umijesto da sjednete s klincem i pokažete mu kako nešto svojim rukama napravit.

Znam da je vecini teško priznat da jednostavno nemaju pojima kak model uopće leti ili kak nešto ošmirglat, kamoli izreglirat, pa vas još i mući kad te neki tamo klinac otekma..to je jedina istina,,TO JE UMIJEĆE MODELARA (a ne pilota). Na vašu žalost za F1N nije potrebno "više tisuća eurića" već ZNANJE.

vidim protiv F3N se ne buniš,,naravo zakaj bi se bunil kad tam sapunaš konkurenciju, protiv HLG-a koji ima isti rang Euroliga s Svijetskim kupom  FF tu je sve ok...Kak nemrete shvatit da sve modelarske kategorije pravom modelaru vrijede isto. "Kraljevske discipline"  baš kraljevske jedva najdemo tri tekme da proglasimo ligu, neke kategorije nam leti manje od 10 ljudi u državi, to je ono pravo kraljevski sportaš???

e da pa dajem i ja prijedlog:

da sportaša izaberemo matematičkom formulom.

Sportaš godine = benga + cestarina + lova za modele +modelarski ego pojedinca



Edited by Leki 7/12/2008 14:34

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software