Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Rasprava o prijedlozima za MK 12/08
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Bojan
Posted 1/12/2008 19:52 (#11497)
Subject: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Na slijedećoj sjednici MK koja će se održati 3.12.2008. s početom u 14:00 sati predlažem izmjene ovih pravilnika:

1. Pravilnik za izbor sportaša godine HZS

2. Prijedlog za bodovanje Kupa Hrvatske

3. Odredba o minimalnom broju natjecatelja i klubova

Prijedlozi su u prilogu, a podsjećam da su sjednice otvorenog tipa pa im slobodno možete prisustvovati.

Na sjednici će se slagati natjecateljski kalendar za sezonu 2009 pa ne zaboravite poslati prijedloge za slijedeću sezonu.





Attachments
----------------
Attachments Pravilnik za izbor sportaaÅa godine_prijedlog-Bojan.doc (72KB - 91 downloads)
Attachments Prijedlog bodovanja za Kup Hrvatske.doc (24KB - 67 downloads)
Attachments Prijedlog ukidanja odredbe o minimalnom broju natjecatelja i klubova.doc (27KB - 75 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
zzechner
Posted 2/12/2008 00:37 (#11504 - in reply to #11497)
Subject: Sjednica MK 3.12.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Postovani kolege,

obzirom da je odrzavanje najavljivane sjednice KZM HZS potvrdjeno tek jucer (a za sutra), s velikom vjerojatnoscu necu moci nazociti istoj. Iznimno, u slucaju da uspijem "presloziti" zakazanu poslovnu obvezu za srijedu popodne, mocu cu nazociti sjednici; za sto mislim da ima veci znacaj nego ovo internetsko dopisivanje. No, u "skucenim mogucnostima" - bolje ikako nego nikako, pa obzirom da smo pozvani dostaviti svoje prijedloge za Kalendar natjecanja 2009., ucinit cu to ovim putem. Na sastanku IO AMK "Sisak" odrzanom 14. studenog 2008. godine, ustanovljena su natjecanja koja se zele kandidirati za organizaciju / odrzavanje u 2009. godini:

1. Memorijal Stjepana Paulina, KH - F1H (junior); 16. 05. 2009.

2. Sisački elektro kup, KH - F5J/N; 30. 05. 2009.

3. Siscia kup 2009, WC - F1A,B,C,P,Q; 4.-6. 09. 2009.

4. Posavina kup, KH - F1A,B,C, H(junior); 19. 09. 2009.

Naputak: - termin Svjetskog kupa je "fiksiran" (zajedno s rezervnim terminom 18.-20. 09.), a biti ce potvrdjen tek po objavi FAI kalendara za 2009. godinu. Ostale termine natjecanja za KH je moguce pomicati tjedan prije ili kasnije... 

Nadalje, predlazem predsjedniku da nam objavi i dnevni red Sjednice, kao sto je objavio prijedloge za izmjene pravilnika. Osobno se izjasnjavam za usvajanje novih pravilnika onako kako su predlozeni, smatrajaci da su za izmjene vec provedene sire rasprave, a po predlagacu ozbiljno razmotreni (i na osnovi dosadasnjih iskustava). Konacnu potvrdu ce dozivjeti u praksi tijekom iduce natjecateljske sezone, te se eventualni detalji mogu modificirati nakon iduce sezone.

Pod tockom "Razno", uvrstavam potrebu angaziranja Komisije u svezi izdavanja / povrata sportske dozvole suspendiranog clana AMK "Sisak", g. Zeljka Grepla. Dvogodisnja suspenzija je istekla, potreban iznos refundacije startnine je uplacen na racun HZS. Dakle, ispunjeni su svi uvjeti prema Odluci MK iz 2006. godine. Predmetna sportska dozvola je zadrzana u uredu strucnih sluzbi HZS, te molim predsjednika MK ili ovlastenog predstavnika da u ime donositelja odluke (Komisije) sprovede istu do kraja - produzenu sportsku dozvolu dostavi vlasniku.  

Uz pozdrav,

Zoran Zechner, clan KZM HZS


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 2/12/2008 14:56 (#11508 - in reply to #11504)
Subject: RE: Sjednica MK 3.12.



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
zzechner - 2/12/2008 00:37
Na sastanku IO AMK "Sisak" odrzanom 14. studenog 2008. godine, ustanovljena su natjecanja koja se zele kandidirati za organizaciju / odrzavanje u 2009. godini:

1. Memorijal Stjepana Paulina, KH - F1H (junior); 16. 05. 2009.

2. Sisački elektro kup, KH - F5J/N; 30. 05. 2009.

3. Siscia kup 2009, WC - F1A,B,C,P,Q; 4.-6. 09. 2009.

4. Posavina kup, KH - F1A,B,C, H(junior); 19. 09. 2009.


Uz pozdrav,

Zoran Zechner, clan KZM HZS



Bilo bi zgodno da usput AMK "Sisak" podmiri i novac za nabavku pokala za KH u F5J-N kategoriji. Tocnije svotu od 5kn po natjecatelju koju su uredno prikupili na ovogodisnjem F5J natjecanju...
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 2/12/2008 16:19 (#11512 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Zvali su me iz HZS-a i rekli da HZTK sutra ima gužvu gore na katu i pitaju možemo li pomaknuti sjednicu za neki drugi termin. Poslao sam vam mailove.
Isprika za Dnevni red, naime s istim nisam izlazio jer nije bilo sigurno koji će termin nekome odgovarati, a koji ne.

Ukratko:

1. Natjecateljski kalendar
2. Žalba AK Borovo
3. Proglašenje poredaka (KH, sportaš)
3. Izmjene i dopune pravilnika
4. Organizacija WCh 2009 - Bjelopolje
5. Razno (osiguranje, HOO,...)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Marinko
Posted 3/12/2008 08:59 (#11518 - in reply to #11497)
Subject: RE: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100
Location: Koprivnica

S Bojanovim prijedlozima se slažem u potpunosti, mislim da je time postignuta poštenija raspodjela bodova pogotovo za F1H-kategoriju gdje ima puno takmičara koji su bili na čak nekoliko takmičenja a nemaju niti jedan bod a novim sistemom bodovanja svi dobivaju onoliko koliko su na tom takmičenju dobro odradili zadatke, pogotovo je je to važno za klince.

Pozdrav

Marinko

 

Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 3/12/2008 12:09 (#11519 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
ispričavam se ali nisam shvatio u prijedlogu pravilnika za izračun kupa uza Fxx kategorijama zašto se za prvo mjesto odredilo 120 bodova za drugo 114 itd?

Ja sam za prijedlog da se točno uzme način bodovanja kao u Euroligi. Najjednostavnije što može biti. 20 % mi se čini da je previše dododatka za plasman i bojim se da je to izmišlanje "tople vode".


Isto tako nisam shvatio na čemu se temelji "pravednost" koeficijenta od baš 0,7 za juniorske rezultate. Moj osjećaj za pravednost u tom slučaju bi možda mogao biti 1/0.7 npr a nekog trećeg nešto treće. I kak će te onda to riješiti na MK?

Takođe smatram da broj natjecatelja teško utječe na veličinu rezultata bilo koga. Pojedina natjecanja kao svjetko prvenstvo ili točno određena natjecanja u euroligi imaju određenu težinu. Npr. pobjeda u f3j kategoriji u Bovcu ili f3j mađarske nisu ni približno ista bez obzira na broj natjecatlja.

Općenito mislim da su prijedlozi novih pravilnika bezpotrebno iskomplicirani i da se od toga pravi zen budizam.
Smatram da svi pravilnici trebaju postojati i da trebaju biti krajnje jednostovni.

Edited by Džonline 3/12/2008 12:33
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 3/12/2008 16:03 (#11525 - in reply to #11519)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika


Veteran

100100
Slažem se sa drugom M.K. - komplicirano bez potrebe i podsjetio bi vas da na početku cijele priće na MK sam vam donio pravilnike USA, Švedska, Holandija,..... koji su bili i ostali STUPID SIMPLE - svi su sada mogu naći i na net-u i pogledajte na www.vrijevluch.hl liste za Holandski kup, Izbor repke, Juniorski plasman i bez znanja Dutch-a vidjet ćete kako jednostavno, transparentno mjere REZULTAT. Zašto ističem rezultat - mi svi letimo da ostvarimo rezultat - tj. na letimo najduže što je moguće ili zadano. U sustavu bodovanja koji imamo sada rezultat koji su napravili Dlaka, Buki, Leki, Grepl, Toni i moja malenkost u Pravutini su asolutni rekordi u trajanju leta (ostvarenom broju bodova na natjecanju) u povijesti (tj od kada se zapisuju) CRO. Ti isti rezultati su u ovom sustavu bodovanja dobili manje bodova nego rezultat na nekoj drugoj tekmi kada ni napunili nismo. Jel to OK vrednovanje? Za F3 kategorije nisam expert ali toliko kolko znam o F3 opet govorimo o letu (trajanju) i preciznosti sljetanja - tj. veoma blizu prethodno iznešenoj filozofiji. Da prostite za mene je BS ako dođem na tekmu i bez obzira kolko nas ima ja napravim 960 i npr ja sam prvi i onda za to dobijem 150 punata - ja sam ustvario napravio samo 76% od onoga za što bi trebao dobiti 150 punata (tj ti punti su nepotrebni jer mi nismo skijanje ili formula mi smo sport koji uvijek na svakoj tekmi ima zadani max. i ono što svako od nas napravi je odraz koliko si napravio od max. zadanog unutar meteo uvijeta isto tako propisanih)- što u skijanju i formuli nije case)

i do kada se moraju poslati kandidature za organizaciju (kalendar) tekmi??

Banjac
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 3/12/2008 20:17 (#11533 - in reply to #11519)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Džonline - 3/12/2008 12:09 ispričavam se ali nisam shvatio u prijedlogu pravilnika za izračun kupa uza Fxx kategorijama zašto se za prvo mjesto odredilo 120 bodova za drugo 114 itd? Ja sam za prijedlog da se točno uzme način bodovanja kao u Euroligi. Najjednostavnije što može biti. 20 % mi se čini da je previše dododatka za plasman i bojim se da je to izmišlanje "tople vode".

Probat ću pojasniti zašto predlažem baš ovakav pravilnik. Pravilnik koji se koristti u Euroligi može biti prihvatljiv i kod nas, međutim ako sam dobro shvatio raspravu koja se vodila ovdje na forumu, stajalište dobrog dijela sudionika je bilo da se poredak u Kupu Hrvatske (barem za one pri vrhu tabele) treba bazirati na plasmanu a ne na rezultatu ili učinku (postotku). Kod eurolige se postotku pribrajaju dodatni bodovi i mogući su slučajevi da recimo onaj na 2. mjestu ili onaj na 3. mjestu dobije više bodova nego pobjednik natjecanja. Kod ET natjecanja s 60+ natjecatelja je vrlo mala mogućnost da natjecatelj u finale uđe s recimo 95% učinka pa onda u finalu pobijedi, a kod nas to ne bi bilo tako rijetko. Bojim se da bi takav pravilnik vrlo brzo pokazao nedostatke.

Zašto 120, 114, ...?

Ove brojke nisu napisane odokativno. Budući da nitko ne može imati više od 100% onda ako želimo prvoj petorici dodijeliti fiksne bodove dodijeljujemo ih na slijedeći način: 

5. mjesto = 100+2=102

4. mjesto = 102+3=105

3. mjesto = 105+4=109

2. mjesto = 109+5=114

1. mjesto = 114+6=120

Vidljivo je da svakom boljem rezultatu dodijeljujemo po bod više nego smo dodijelili prethodnom (+2, +3, +4, +5, +6) što osigurava da:

1. i 3. mjesto vrijede više nego dva 2. mjesta, 2. i 4. mjesto više nego dva 3. mjesta itd.

Da li je to komplicirano ili je to otkrivanje tople vode neka procijeni svatko od vas. Mani ovo ne izgleda nimalo komplicirano, a pogotovo ako to usporedimo sa sadašnjim pravilnikom za KH F3J.

Kažeš da je 20% dodatka na plasman za prvoga previše. Bojim se da o tome nisi ozbiljno razmislio. Ako tih 20% usporediš sa sadašnjim pravilnicima onda dođeš do slijedećih postotaka:

Kod F1 kategorija: 1. mjesto 25 bodova, a 6. mjesto 5 bodova - dodatak je 500%

Kod F3J kategorije: 1. mjesto 50 bodova, a 6 mjesto 8,45 bodova (za 12 natjecatelja što je više od prosjeka) - dodatak je 600%

Kod F3K kategorije: 1. mjesto 34 boda, a 6. mjesto 9 bodova (za 9 matjecatelja što je rekord prošle sezone) - dodatak je 380%

 

Kad te postotke usporediš s ovih 20% siguran sam da ćeš se složiti da 20% nije previše.

Isto tako nisam shvatio na čemu se temelji "pravednost" koeficijenta od baš 0,7 za juniorske rezultate. Moj osjećaj za pravednost u tom slučaju bi možda mogao biti 1/0.7 npr a nekog trećeg nešto treće. I kak će te onda to riješiti na MK?".

OK. Možda je izraz "pravednost" malo nespretan i bolje bi bilo reći da je to moja procijena težine da na juniorskom ili seniorskom WCh-u postigneš podjednako visok plasman uz iste mogućnosti. Vjerujem da postoje i drugačija mišljenja ali ih do sada nitko nije napisao.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 4/12/2008 07:51 (#11537 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Kod izbora za Sportaša godine mene malo mući veliki nesrazmjer težine takmičenja između F1N i F1A na primjer a dobiješ isti ili čak puno veći broj bodova.

Za kup, ovo što Bojan predlaže čini mi se OK
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 4/12/2008 12:24 (#11540 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
Moj prijedlog za f3j pravilnike je:
za kup F3j HZS-a a)zbroj svih kup tekmi obračunatih po sustavu obračuna euroliga. (Inzistirao bih na svih, a predložio bih da se tekma f3j u Osijeku boduje i za domaći kup odnosno da AK Osijek to prihvati da je i kup tekma f3j HZS-a, u tom slučaju moj prijedlog je da se postotci dobiveni za izračun eurolige direktno bez dodatnih preračunavanja uzimaju i za kup HZS-a). Ovim bi se izbjegla nezaiteresiranost natjectelja za domaćim tekmama što je u f3j kategoriji zadnjih godina bilo. Broj f3j kup temi će biti mali 2 3 i mislim da to nije problem.

za DP F3j standardno

za izbor reprezentacije po sustavu obračuna u Euroligi zbroj : DP F3J RH, EU liga F3J Osijek, EU liga F3j Bovec, srednja vrijednost ukupnog rezultata kupa F3J HZS-a (srednja vrijednost u odnosu na sve tekme a ne samo na kojima je natjecatelj bio).

Za izbor sportaša mišljenja sam da je postojeći pravilnik ok, ako sam ga dobro razumio. Juniori se boduju za svoj plasman za juniora godine a rezultati se dobivaju sa tekmi gdje je bio dovoljan broj juniora. Isto tako juniori konkuriraju i za sportaša godine, modelaraHZS-a, uz to da se isključivo juniorske tekme ne mogu u ovoj kategoriji obračunavati.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 4/12/2008 12:32 (#11541 - in reply to #11537)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
h.kreso - 4/12/2008 07:51

Kod izbora za Sportaša godine mene malo mući veliki nesrazmjer težine takmičenja između F1N i F1A na primjer a dobiješ isti ili čak puno veći broj bodova.

Za kup, ovo što Bojan predlaže čini mi se OK


Mislim da je kategorije nemoguče međusobno mjeriti, uspoređivati i reči da je jedna vrednija od druge. Dali onda i F5J-N rezultat vrijedi manje od F3J, ili F1H od F1A itd, itd... Po sadašnjim kriterijima sve su kategorije ravnopravne, a broj bodova za izbor sportaša ovisi isključivo o broju natjecatelja. Primjer su ovogodišnja Državna prvenstva i broj bodova (u zagradi je broj natjecatelja) prvoplsiranih za izbor sportaša:

F1N-150: 1178 (57 natjecatelja)
F1N: 1169 (39)
F1H: 1165 (35)
F1A: 1120 (15)
F1B: 960 (5)
F3K: 1050 (8)
F5J-N: 1125 (16)
F3J: 1100 (12)

Tko je kompetentan i na koji način vrednovati vrijednost kategorija...? Jedino bi eventualno bila moguča podjela na FAI (F1N, F1H, F1ABC, F3K i F3J) i nacionalne (F1N-150 i F5J-N), iako ih ja osobno ni na taj način nebi djelio.




-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 4/12/2008 12:51 (#11542 - in reply to #11540)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Džonline - 4/12/2008 12:24
...
Isto tako juniori konkuriraju i za sportaša godine, modelaraHZS-a, uz to da se isključivo juniorske tekme ne mogu u ovoj kategoriji obračunavati.


dobro razmišljaš, ali bojan upravo zbog toga nudi koeficijent 0,7 za isključivo juniorske tekme, pa tako da se s nekim koeficijentom I ONE MOGU BODOVATI u ukupnom poretku.


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 4/12/2008 13:04 (#11543 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
To su stvari koje se ne mogu komparirati a mislim i da nema potrebe.
A što bi bilo kad bi kojim slučaju bilo žena u hr modelarstvu?

Mogla bi se uvesti kategorija 45+.



Edited by Džonline 4/12/2008 13:05
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 4/12/2008 15:16 (#11544 - in reply to #11497)
Subject: Re: Prijedlozi izmjene pravilnika



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Dlaka:

Nije svejedno dobiti 1120 bodova na livadi za 7 sati leta i neznam koliko km prijeđenih i 1178 bodova kad pobijediš za 2 min leta tridesetak i nekoliko klinaca koji prvi put dođu u dvoranu.

To mi baš nekak nema smisla
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 4/12/2008 16:58 (#11545 - in reply to #11497)
Subject: RE: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
U F5J-N pravilniku piše, cit:
"- motor nemodificirani tip 400 6 V bez obruča."

predlažem da se to promijeni u:
"- motor nemodificirani tip 400 6 V bez obruča isključivo sa feritnim magnetima"

Razlog zašto ovo predlažem je što se u ponudi mogu pronaći motori sa neodiumskim magnetima a deklarirani kao 400 / 6 V, koji su
teži za oko 20-25 grama ali zato prema tablicama i kalkulacijama omogućavaju i preko 100 grama potiska više uz elise koje smijemo koristiti.

Damir
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software