Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Regularnost na natjecanjima
Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temamaMessage format
 
buki
Posted 16/9/2008 07:57 (#10079)
Subject: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Pratim ovogodišnje rezultate za F1ABC i imam jedno pitanje koje mi može MK pojasniti ili možda netko ko zna!

Dali se natjecatelj u sportskoj godini može natjecati pod sportskom oznakom jedne države (za svjetski kup) a isto tako nastupiti pod sportskom oznakom neke druge države na državnom prvenstvu?
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
buki
Posted 18/9/2008 15:49 (#10123 - in reply to #10079)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
cca 80 puta otvoreno i možda pročitano ali ni jedno mišljenje... velite bolje ne komentirati.
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 18/9/2008 16:02 (#10124 - in reply to #10079)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Hm, pa na sportskoj dozvoli valjda piše za koji si klub registriran ???
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 18/9/2008 16:21 (#10126 - in reply to #10124)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Pa piše Krešo, ali ja pitam dali je regularno da imaš dvije sportske dozvole? Recimo HR i BiH, Pa na državnome nastupaš pod HR a za euro ligu pod recimo BiH?
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 19/9/2008 08:49 (#10144 - in reply to #10126)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Veteran

100
Location: Sisak
Marko! Pitanje nije za modelare već za predsjednika MK i članove MK koji su svoje odluke o suspenzijama donosili bez pravilnika koji to regulira. Bilo je bitno samo trenirati strogoću a nisu ništa postigli. Kao što se i sam možeš uvjeriti na stranicama FAI mi se cijelo vrijeme vodimo pod CRO (logično jer smo državljani Hrvatske) a za koji klub se natječemo njih se ne tiće jer je to slobodan izbor u svim sportovima pa tako i u modelarstvu. Jednostavan primjer imaš (prvi koji mi je pao na pamet), Zoran Primorac je član inokluba ali redovno godinama dolazi na Državno i višestruki je prvak Hrvatske. Sada ono pravo pitanje, koji su to "igraći" koji mogu zabraniti nastup državljaninu HR na Državnom prvenstvu? Da ti pomognem, cilj je ostvaren. Od natjecatelja iz AMK Sisak, prije uskračivanja dozvola, natjecalo se 4 natjecatelja u F1B sada niti jedan, u F1A bilo je 5 natjecatelja a sada samo 1. Dakle, kad zaustaviš "lokomotivu" i ostali vagoni stoje, ali to ipak nije bilo za dobrobit modelarstva kao što su tada pojedinci tvrdili a neupućeni odobravali. Sada je na naplatu došlo ono što su sami skrojili i očito da su sami sebi dovoljni, čitaj: nemaju konkurencije. Završetkom ove godine prestat će i ova trakavica koju uredno potpisuju gore navedeni akteri MK.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 19/9/2008 09:32 (#10145 - in reply to #10144)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Opet krivim smjerom se ide....
Koliko zanam FAI ne odobrava imanje dvije sportske dozvole.
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 19/9/2008 09:57 (#10147 - in reply to #10145)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Veteran

100
Location: Sisak
Naravno da ne odobrava. Oni vode evidenciju o državi iz koje je natjecatelj. Ti sam biraš za koji ćeš se klub natjecati u sezoni. Tako na primjeru Borisa koji te mući. On ima dozvolu ZK Mostar za ovu sezonu (F-107), a Savez mu je dao automatizmom dozvolu koju on nije tražio. Njegovo je pravo da se natjeće za klub koji želi (a to je za ovu sezonu ZK Mostar) a po državljanstvu može pristupiti Državnom Prvenstvu kao i konkurirati za reprezentaciju RH. On upravo tako i postupa i sve je regularno.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 19/9/2008 10:09 (#10148 - in reply to #10079)
Subject: RE: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić

Izvukao sam General section FAI sporting code koji se odnosi na slučaj pa baš i ne ispada kako Vi kažete.
S time sam i riješio nedoumicu mog prvog posta!


8.1.3 ISSUE OF SPORTING LICENCES. Each NAC has the power to issue FAI sporting licences on proof of identity to those of its individual members who are either citizens or residents of that NAC's country.

8.1.3.1.1 The citizenship of a person is proved by an identification document stating his citizenship and issued by or on behalf of the government of the country concerned.

8.1.3.1.2 The residency of a person means the place where a person usually lives for at least 185 days in each calendar year because of personal and occupational ties, or in the case of a person with no occupational ties, because of personal ties which show close links between that person and the place where he or she is living.

8.1.3.1.3 The identity of a person without nationality is proved by the residence permit issued by or on behalf of the government of that country of residence.

8.1.3.2 A person shall not at the same time hold a Sporting Licence issued by more than one NAC. An individual who under the provisions of 8.1.3.6 elects to transfer from one NAC to another, may be issued a sporting licence by his new NAC only after notification to his former NAC and after withdrawal of any valid sporting licence issued by that former NAC.







Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 19/9/2008 11:17 (#10153 - in reply to #10144)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

LELO - 19/9/2008 08:49 ... koji su to "igraći" koji mogu zabraniti nastup državljaninu HR na Državnom prvenstvu? ....

Željko, iako već imaš dovoljno godina u kojima si mogao naučiti kako odvojitii paranoju od realnosti, često me uvjeriš u suprotno.

Vezano uz sportske dozvole: imaš "NAPUTAK ZA TRAŽENJE, STJECANJE I PRODULJENJE VALJANOSTI SPORTSKE DOZVOLE", Članak 11 koji kaže kada će se uskratiti produljenje dozvole. Tebi je HZS uskratio produljenje zbog suspenzije na 2 godine (MK samo predlaže - a predlagala je 5)

Vezano uz DP: Prema odluci IO HZS-a na Državnom prvenstvu mogu nastupiti samo članovi koji imaju valjanu sportsku dozvolu HZS-a. Iznimka su juniori koji se natječu u kategoriji F1H, a koji na DP dolaze i iz školskih radionica, zajednica tehničke kulture i sl. Ova iznimka primjenjuje se isključivo u zrakoplovnom modelarstvu i ne vrijedi za ostale grane. Da li je to dovoljno jasan odgovor na tvoje pitanje "...koji su to "igraći" koji mogu zabraniti nastup državljaninu HR na Državnom prvenstvu?"


Kad se već nitko od "vagona" (mislim na sadašnje članove AMK Sisak) ne osjeća prozvanim komentirati to što se prozivaš "lokomotivom" ja ću samo kao bivši član tog kluba reći da si ti jedan od osnovnih razloga zašto sam bivši član, a u vrijeme dok sam bio član nikad te baš nisam doživljavao kao lokomotivu. Iako, priznajem da se to moglo i promijeniti jer te tada nisam smatrao niti nepoštenim niti paranoikom.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 19/9/2008 17:25 (#10159 - in reply to #10153)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Veteran

100
Location: Sisak
Kad nekome ponestaje argumenata, a to si svakako ti-Bojane, onda pribjegava riječima kao što je tvoja "paranoja". Moja ja paranoja zato što imam snage i argumenata za kritiku svega što ne valja u tvom radu (čuo sam i zanimljive komentare brodomodelara o tvom radu i angažiranju na prošloj izložbi na Velesajmu, ne žele ni spominjati da si mu bivši susjed i da ste zajedno odrasli a ti znaš o kome se radi). Sramotno je da na stranicama (naravno privatnim) još uvijek stoji da se nije održalo niti jedno natjecanje F1ABC. Istovremeno druge kategorije se uredno prate i upisuju ućešća iako su osvojeno ukupnu 0 bodova, pa tako stotinučetrdesetšest puta. Nemoj se samo opravdavati da nemaš rezultate sa Mem.V.Kmocha, niti jednog sa Svjetskog kupa, Evropskog prvenstva i td. Možda se i ove godine nekome pakira za sportaša godine pa da nitko od modelara ne može prigovoriti u zadnji tren objavljenim nominacijama. Samo tako dokazuješ svoju pristranost. Sada se nadaj da ćeš češće biti prozivan jer štetiš razvoju modelarstva a kad bi bio uspješaniji natjecatelj sigurno bi bio manje samoljubiv i frustriran svojom neuspješmon karijerom.
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 19/9/2008 18:17 (#10161 - in reply to #10148)
Subject: RE: Regularnost na natjecanjima



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
buki - 19/9/2008 10:09

Izvukao sam General section FAI sporting code koji se odnosi na slučaj pa baš i ne ispada kako Vi kažete.
S time sam i riješio nedoumicu mog prvog posta!

Fino, a kad si vec naglas razmisljao (potom i objavio svoju mentalnu muku) - jos nam reci i s kojim ciljem, odnosno u ciju korist? Prozivas nas da je (bez odogovora) ne znam koliko puta otvorena/procitana ova tema, a sve bez tvojeg konkretnog prijedloga? Sto bi nakon tog epohalnog otkrica sad trebalo uciniti: a) ponistiti FF DP za koje doticni nije niti dobio odlicja (osobno i ekipno, a - zasto?); b) ponistiti sve WC tekme na kojima je isti ucestvovao?; c) osuditi kao vjestace sve clanove MK koji ti nisu odgovorili i javno ih spaliti na lomaci?; d) proglasiti "zlatno tele" Bukija (i njegovog duhovog vodju) vecim katolicima od Pape?; e) predloziti vas za svece i mucenike ili barem za blazenike? f) itd..itd...nastaviti trkeljati stalno nesto izazvano kompleksima manje vrijednosti radi nizeg rasta, manjeg k...., dominacijom ruznih zena u vlastitom postpubertetskom sazrijevanju, problemima s preranom ejajkulacijom...  itd...itd...

Zaista se pitam kako to da takove teme ne pokrecu pravi sportasi, graditelji modela, organizatori natjecanja....?

Pa dobro ljudi, koji nam je svima moj....ne znamo li vise stati s tim s....., i pokusati nesto prevazici i graditi i stvarati dalje u slozi? Ili smo toliko svi i dalje toliko pokvareni i retardirani da znamo samo vjecito ponavljati Orwellovu 1984: CETIRI NOGE DOBRE, DVIJE LOSE!

 



Edited by zzechner 19/9/2008 18:26

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Damir
Posted 19/9/2008 20:01 (#10163 - in reply to #10159)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Member

25
Location: Velika Gorica
LELO - 19/9/2008 17:25

Kad nekome ponestaje argumenata, a to si svakako ti-Bojane, onda pribjegava riječima kao što je tvoja "paranoja". Moja ja paranoja zato što imam snage i argumenata za kritiku svega što ne valja u tvom radu (čuo sam i zanimljive komentare brodomodelara o tvom radu i angažiranju na prošloj izložbi na Velesajmu, ne žele ni spominjati da si mu bivši susjed i da ste zajedno odrasli a ti znaš o kome se radi). Sramotno je da na stranicama (naravno privatnim) još uvijek stoji da se nije održalo niti jedno natjecanje F1ABC. Istovremeno druge kategorije se uredno prate i upisuju ućešća iako su osvojeno ukupnu 0 bodova, pa tako stotinučetrdesetšest puta. Nemoj se samo opravdavati da nemaš rezultate sa Mem.V.Kmocha, niti jednog sa Svjetskog kupa, Evropskog prvenstva i td. Možda se i ove godine nekome pakira za sportaša godine pa da nitko od modelara ne može prigovoriti u zadnji tren objavljenim nominacijama. Samo tako dokazuješ svoju pristranost. Sada se nadaj da ćeš češće biti prozivan jer štetiš razvoju modelarstva a kad bi bio uspješaniji natjecatelj sigurno bi bio manje samoljubiv i frustriran svojom neuspješmon karijerom.


Wtf?????!!!!!?????
-----
Damir Kmoch
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 19/9/2008 21:04 (#10169 - in reply to #10163)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Haha Ceki prava si faca!!! Tekst koji si napisao više govori o tebi i tvojim mentalnim mukama i svemu kaj si napisao.... baš sam se nasmijao....
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 19/9/2008 22:27 (#10172 - in reply to #10169)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

buki - 19/9/2008 21:04 Haha Ceki prava si faca!!! Tekst koji si napisao više govori o tebi i tvojim mentalnim mukama i svemu kaj si napisao.... baš sam se nasmijao....

Tugujem zato sto te tekst napisan ozbiljno i s konkretnim pitanjima uspio samo nasmijati! No, sreca sto si jos mlad pa zelim vjerovati da imas jos nade za odrastanje, a potom to sto zelis i naucis artikulirati - za pocetak...

Ovaj forum, a i news grupa (hr.rec.modelarstvo) su svjedocili zestokim, no besplodnim raspravama. Nitko od ucesnika iz toga nije izasao bolji niti pobjednikom. Uvijek su pocinjale na kraju sezone i trajale duboko u zimu.

Imao si uspjesnu sezonu sa zapazenim rezultatima i na tomu ti osobno iskreno cestitam. Svakom se dogadjalo da ga zena ne pusti na livadu ili tekmu, no to nije razlog da nervozan sjedne za monitor i cacka onog koji ga u nicemu ne ugrozava. Zato ostani velik u svojem uspjehu i nemoj se ponizavati primitivnim napadima na druge - pogotovo ako to nisu tvoje brige.



Edited by zzechner 19/9/2008 22:28

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 19/9/2008 23:07 (#10174 - in reply to #10172)
Subject: Re: Regularnost na natjecanjima



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Ceki, ja sam to pitanje postavio iz jednostavnog razloga: da se pojasni dali je to fer prema ostalim natjecateljima u HR i po pravilima!
A kako ispada da baš i nije regularno zaključak je jednostavno donijeti.
Svi koji prate i čitaju im je jasno samo Vama nije...


Edited by buki 19/9/2008 23:10
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software