Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Državno prvenstvo slobodni let
Moderators: Leki

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
Now viewing page 7 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
Živac
Posted 24/6/2008 12:29 (#8196 - in reply to #8195)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
jeste našli nešto sa srebrnim uškama i repom
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 24/6/2008 12:37 (#8200 - in reply to #8185)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
buki - 24/6/2008 08:59
i opet nemogu vjerovati da je bilo ljudi koji su obećali suditi a bili su u kampu.

Ja se još jednom ispričavam zato jer koprivnica nije dala niti jednog suca za f1a.


buki - 24/6/2008 08:59
F1A - eto pojavili se neki novi igrači Vukčević i Golubić uz malo pomoći i instrukcija dečki će se uskoro popesti na stepenicu više (ja se nadam)

Evo meni je model spreman za bunt samo trebam napravit čvršči horizintalac, jućer sam poćel trenirat valcanje tak da vjerovatno na memorialu vilima kmocha budem valcail i letel sa buntom.
Ja sam iznenađen kolko je F1A bolji od F1H, definitivno idem dalje sa f1a...


buki - 24/6/2008 08:59
I zadnje:
Moj prijedlog za ubuduće što se tiće DP FF. Treba dodijeliti nekom klubu organizaciju i onda ću barem znati za koga i za što prolijevam znoj.
Ja isto volim sjediti i uživati u hladu i gledati druge kao se znoje za dobrobit svih nas modelara.



Moj je prijedlog da svaki klub mora za svaku kategoriju dati po jednog suca. Al onda treba riješit pitanje kaj ako nebudu hteli suditi illi tak nekaj...


Sve u svemu meni je u bp bilo predobro i jedva cekam memorial


Andrija
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 12:54 (#8202 - in reply to #8195)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Živac - 24/6/2008 12:29

jeste našli nešto sa srebrnim uškama i repom


nije bilo šanse, jer su u nedjelju modeli išli u drugom smjesu, franić sad traži model oko crkve...



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 13:29 (#8204 - in reply to #8185)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
buki - 24/6/2008 08:59
Opet je bilo problema s davanjem sudaca za natjecanje i nemogu vjerovati da je MKZ opet vukao sve što se tiće organiziranja natjecanja (naravno bilo je pomoći s strane MAK-a, KC-a, ST-a svi su dali po jednog suca ako se ne varam) a MKZ 6 sudaca, štoperice, dalekozore, suncobrane itd. Ali kaj je tu je..
Drugi dan možemo zahvaliti AK Karlovac kaj se je uopće održalo natjecanje ...
Ljudi mi smo morali moliti djecu da sude, Banjčeve kćeri Karlu ...

Moram se osvrnuti i na to da ponovo se događa da natjecatelji neznaju pravila FF. Da podsjetim te iste- nismo ih mi pisali nego FAI.

Moj prijedlog za ubuduće što se tiće DP FF. Treba dodijeliti nekom klubu organizaciju i onda ću barem znati za koga i za što prolijevam znoj.


po pitanju sudaca, prvi dan:
koprivnica, split, varaždin, osijek, trešnjevka po jedno, te zaprešić 5 startih mjesta,
drugi dan:
split, osijek, zaprešić po jedno, te karlovac 3 startih mjesta,
ja sam uskakao karlo da ne čući celo vreme na suncu, a omi je u nekom trenutku zamijenio naše klince...
sve u svemu, kod F1H bilo je 4-5 netjecatelja po jednom sucu, a u nedjelju 3-4 na jednom startnom mjestu...

prevedeni pravilnik za F1H i FF je negdje na portalu, treba ga samo naći...

i prije DP znao sam da će situacija biti takva kakva je bila, i baš ništa me nije začudilo...
kako će bti ubuduće? pa isto tako, il neće biti DP...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 24/6/2008 13:57 (#8207 - in reply to #8195)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
toni - 24/6/2008 12:19

Evo taman san se vratia iz Bjelopolja pretraživali smo iz zraka signala koliko oces njemu ni traga, ujutro krecemo ponovo sa dvi usmjerene antene i 6 ljudi,bit ce to treca sreca !!!!!


Budući imam ponešto iskustva sa ARG biti ću slobodan umiješati se u ovo traženje i napraviti još jedan OT u temi.
Traženje izvora signala u području refleksija,, pogotovo ako je slućajno antena postavljena vodoravno je 'muka tantalova'.
Može se pomoći na slijedeći način: korištenjem usmjerene antene odrediti pravac, odnosno kut iz kojega se očitava najjači signal. Tada usmjerenu antenu (na skici sam nacrtao yagi koja se najčešće koristi) okrenuti za 90 stupnjeva i u smjeru dipola sada taj kut nekako suziti očitavajući NAJMANJI signal.
Taj kut, odnosno pravac je sada puno uži i sigurniji (to se zove traženje na nulu), zato sam ga na slici pomaknuo po simetrali. Postupak ponavljati kretanjem prema izvoru ...i želim vam puno sreće i uspjeha u traženju modela.
Lp,
Damir



Attachments
----------------
Attachments trazenje_modela.zip (18KB - 38 downloads)

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 24/6/2008 15:06 (#8209 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
Što zanima elmina-Kerka ?

pa evo ja ću pokušati prevesti na jednostavniji jezik koji mogu svi razumijeti :

vjerojatno se čovjek pita : " kad su bili ovakvi problemi oko organizacije na DP - u samo godinu dana prije SP - a, i kad se vuku repovi nekon održanih natjecanja , i kad ima dosta ljudi koji imaju nešto zamjeriti i "zapamtiti" drugim ljudima , dakle (grande finale logičkog zaključivanja ) dakle što nakon takvih događaja očekivati za SP ? hoće li tada biti bolja situacija ? tj. zašto bi tada bilo nešto bolje ako sad nije tako ? tj. što treba napraviti da bude bolje ? "

mislim da to pitanje nije nelogično a po meni nije ni zlonamjerno , nego je to pitanje logično i pitanje "zabrinutog čovjeka".

(naravno da će na SP-u biti sve puno bolje (tj. ja vjerujem da će biti tako) , i sam sam ponudio vlastite usluge ako će trebati)

Edited by Digitus 24/6/2008 15:09
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 24/6/2008 15:27 (#8210 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Opet ljudi ne razumijete neke stvari...
DP se organizira s MK a MK čine svi koji se bave modelarstvom u HR. Tako je to zamišljeno. To DP ne organizira MKZ ili MAK Trešnjevka ili AK Karlovac itd. nego svi mi zajedno.
Dok ostala takmičenja organiziraju klubovi koji imaju veče startnine.(valjda vam je jasno zašto)
E zato se i plača učestvovanje na svjetskom kupu 30 ili više eura a ne dobiješ baš ništa a tu za DP platiš taksu 80 kn i dobiješ hranu na terenu, večeru itd. Nekima i to nije dosta.
Ili recimo na Svjetskome taksu plačaš 200 ili više eura pa si ti misli sada.
Pa prema tome ne trebate biti "zabrinuti" kaj se tiče 2009 SP

Sada kada si bolje razmislim i ja se dam navući na tanki led

Edited by buki 24/6/2008 15:36
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 24/6/2008 15:42 (#8211 - in reply to #8210)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica

buki - 24/6/2008 15:27 tu za DP platiš taksu 80 kn i dobiješ hranu na terenu, večeru itd. Nekima i to nije dosta.

 mislim da za tu startninu koju plačaš na DP fakat dobiš više neg bilo di drugdi, znači možeš se oba 2 dana tekmat, dobiš jesti i dobiš večeru. Diš bolje za te novce?!

Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 24/6/2008 16:08 (#8212 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
U potpunosti se slažem sa Lukom i Bukijm
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 24/6/2008 17:14 (#8213 - in reply to #8212)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Omi, gdje su slike
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 18:15 (#8216 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Digitus - 24/6/2008 15:06
Što zanima elmina-Kerka ?
vjerojatno se čovjek pita : " kad su bili ovakvi problemi oko organizacije na DP - u samo godinu dana prije SP ....


nenade markoviću,
elmina zanimaju razlike... razlika je u cijeni startnine - u SP je startnina takva da ekipa od tri člana dobije dva suca na startnoj liniji. jer to su platili.

startnina na DP nije pokrila ni klopu za natjecatelje i suce. a suci su bili za džabe na terenu. zato se nikom ni nije peklo na livadi, pak ni ti nisi došao dan ranije da štopaš onim klincima iz karlovca koji su štopali tebi...

mislim da to pitanje nije nelogično a po meni nije ni zlonamjerno , nego je to pitanje logično i pitanje "zabrinutog čovjeka".


eto, ni ja nisam zlonamjeran, al sam ipak malo zabrinut za modelarstvo u kojem su svi puni obaveza kad su drugi u pitanju...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 24/6/2008 20:54 (#8218 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
Nenad,pogresno ste me shvatili,ja sam mislio da ce biti problem oko sudaca jer sam procitao da ste jedva i DP "odradili" pa sam se zapitao kako ce biti SVJETSKO PRVENSTVO,,,a nemam nista protiv kad cu i ja biti sudac na SVJETSKOM PRVENSTVO,eto sta sam ja mislio....
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 24/6/2008 20:56 (#8219 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
Dražene Domitroviću; za početak; imena i prezimena se pišu slovima ; pa bar se toga sjećeš iz škole .. ili želiš malim slovima postići neki drugi efekt ?

a mogao si staviti i "Poštovani" pa bi onda to sve zajedno imalo i još jači-profesionalniji dojam , ( pogledaj par postova prije za primjer poslovno profesionalnog odgovora ; prouči ga, to ti je dobro/korisno znati u životu )


a gle ; najbolje da Elmin pojasni što njega zanima :

- iako mi nije jasno na osnovu čega si zaključio da Elmina zanimaju razlike u ciijeni startnine ?? u postu prije njegovog (i još par prije toga ) se ne spominje startnina, nego ; Problemi sa sucima tj. njihov premali broj .. nigdje se ne spominje cijena startnine ;
- a osim toga starnine bilo natjecateljske na otvorenim natjecanjima ili zatvorenim (SP i EP) plaća netko drugi a ne natjecatelj ; ili klub iz kojeg je natjecatelj ili savez države iz koje natjecatelj dolazi ; naravno ako klub i savez imaju novaca , što ponekad i nije slučaj .

tako da je logičnije da natjecatelja više od visine startnina brine hoće li na startu biti 3 - 4 ili 5 natjecatelja i hoće li sudac dobro vidjeti i pratiti i pravilno odštopati vrijeme .


moje je mišljenje da je plaćanje dobar način (ne mislim samo na modelarstvo nego i puno generalnije) ; jer tako možeš znati što koliko vrijedi/košta i ono još važnije da očekuješ i neku uslugu/odgovornost za neku danu/uloženu vrijednost novaca ..


ali da se ne zapletem u neka dodatna objašnjavanja (tj. gubljenje vremena) ;
- na samoj tekmi je sve dosta solidno funkcioniralo i ja nisam primjetio većih nedostataka . i vrijeme je bilo ipak dobro, unatoč velikoj vrućini i nedostatku zraka oko podneva ..

ok. sada su povukli više jedni , prošli puta više neki drugi , sljedeći puta neki treći i tako da valjda ravnoteža nije narušena


i osobno sam prije za suca od 14-15 ili 16 godina nego za suce od 65-70-80 .. mislim da se ne shvati kao neka dobna diskriminacija ..
ali često sam čuo da je netko bio oštećen lošim vidom ili lošom koncentracijom starog suca ..

recimo WC tekme u Mađarskoj imaju, onako od oka, dosta stare suce u prosjeku , a nisam siguran da neki nisu i u cugi .. možda da se uvede nula-nula-promila za suce


Edited by Digitus 24/6/2008 21:10
Top of the page Bottom of the page
Tarik
Posted 24/6/2008 21:05 (#8220 - in reply to #8219)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Visoko - Nisko
Bit ce sudaca i previse,,, pa valjda ce pomoc doci i iz susjednih zemalja (BiH,SLO,SRB itd) bar ja tako mislim...i nadam se da ce tako i biti......

pozzz
-----

Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 24/6/2008 21:35 (#8222 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

100100
Markoviću

hvala na pojašnjenju. DP 2008 održano je kao i svako drugo prije njega tj sa istim tenzijama ali bez problemima. DP je počelo i završilo REGULARNO i bilo je predivno kao i sva prethodna. Marko je zamjerio nekima koji nisu došli suditi nego su bili u hladovini. I bez njih je DP odrađeno regularno. Ako je grande finale logičkog zaključivanja da što nakon takvih događaja očekivati na SP tj hoće li tada biti situacija bolja odgovor je da će na SP biti dovoljan broj sudaca kao što je bilo na DP i da će suci biti kompetentni kao što su bili na DP jer na SP nitko neće reći da nema suca i da sudac nije kompetentan kao što to nitko nemože reći i za suce na DP te isto tako da ćemo na SP imati onih koji će sjediti u hladu i neće suditi kao što nisu sudili na DP te da će ovi iz hladovine zamjeriti nešto onima koji nisu u hladovini i da će zamjerke ići u obrnutom smjeru.

Postoje ljudi koji vode brigu o SP gdje svaki team po kategoriji koji se prijavi na SP i plati startninu će imati 2 mjerioca vremena opremljena dalekozorom na stalku prema pravilniku FAI i mjerioci vremena su pod patronatom i kontrolom FAI delegata i svatko tko će imati bilo koju žalbu na rad mjerioca vremena ima pravo uplatiti i predati žalbu gdje FAI delegati odlučuju o osnovanosti iste i donose odluke i elmin - Kerko netreba biti zabrinut čovjek jel to nije njegova briga i bez osnova se zabrinjavati za nešto što nije tvoja briga može biti samo opasno za zdravlje osobe.

A koga će organizator pozvati da bude mjerioc vremena te koga da bude delegat FAI te pod kojim uvjetima odlučit će organizator.

Ovime završavam bilo koju dodatnu raspravu na temu zabrinutosti za SP ma koliko se dušobrižnika nadovezalo na ovu temu jer sve gore napisano je fact & figure

Banjac Nenad
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
Now viewing page 7 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software