Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Državno prvenstvo slobodni let
Moderators: Leki

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 ... >
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
Bojan
Posted 4/6/2008 09:58 (#7796 - in reply to #7785)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Leki - 3/6/2008 22:31

koliko se sjecam na komisiji je određen taj vikend za FF DP..nisam znao da se sve mora odraditi u subotu. Bojan?

Upravo tako. DP traje 2 dana (subota i nedjelja) i tako smo to dogovorili na MK. Leki je predložio da u subotu odradimo F1H, a u nedjelju F1A,B,C i ja se s tim slažem iz nekoliko razloga. Dio F1H natjecatelja kao i prethodnih godina ne može ostati 2 dana, a "starijih" natjecatelja koji ih vode će vjerujem biti dovoljno da ležerno odradimo F1H natjecanje. S druge strane, mislim da će F1H brojčano dosta nadmašiti sve ostale kategorije zajedno pa bi to bila dobra raspodjela. U nedjelju će ipak ostati nešto natjecatelja koji su letjeli F1H i oni mogu i trebaju pomoći u provedbi nedjeljnog natjecanja. Da li će ih biti dovoljno to još ne znamo, a u slučaju da ne uspijemo imati dovoljan broj "fiksnih" sudaca možda ćemo morati dijelom suditi međusobno.

Breza - 4/6/2008 02:05 Mene samo za pocetak zanima tko organizira Državno prvenstvo, neki od klubova ili?

DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

Tema koju je "načeo" Živac, a u pravom smjeru "razradio" Sony je ustvari ono na čemu ćemo testirati solidarnost. Dakle, ovim putem šaljem otvoreni poziv svima onima koji ne natječu u slobodnom letu nego u nekoj od RC kategorija da se prijave za suđenje ukoliko nemaju neodgodivih obaveza u tom terminu. Bilo bi najbolje da to napišu u ovom threadu pa ćemo svi znati na čemu smo.

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 4/6/2008 10:46 (#7798 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

vidim da se po pitanju broja sudaca dosta kalkulira na način "vjerojatno će ostati drugi dan"... nezanemariv broj F1ABC doći će drugi dan direktno na tekmu i na njih se nemože računati u subotu. smatram da bi trebalo ubaciti točku u raspisu da svaki klub na 4-5 natje3catelja osigura po jednog suca. to je puno sigurnije nego na dan tekme "moliti boga" da se neko udostoji zeti štopericu u ruke...

to je pogotovo bitno za prvi dan, kad će na terenu biti velika gungula. osim toga, desit će se da jednom klubu sudi upravo dobrovoljac iz istog kluba, što se već desilo. vjerodostojnost = 0 bodova...

za slučaj da se klubovi nemogu izjasnit kolko sudaca mogu ponudit, postoji i ono krajnje, najgore rješenje - da taksa mjesto "simboličnih" xx kuna bude "konkretnih" 100 kuna, pa se suci nađeju puno lakše...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 10:56 (#7799 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Po meni bi trebalo uvesti da ako si prijavljen u za f1h ostaješ na f1abc i obrnuto. Isprike kao imam neodgodivih obaveza ne dolaze u obzir...
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 4/6/2008 14:27 (#7800 - in reply to #7799)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Ja bi predlozio da si sudimo međusobno da nisu iz natjecateljskog kluba i ti štoperi iz različitog kluba ili jos bolje trojica
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 4/6/2008 14:55 (#7801 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Ljudi dajte nemojte natezati kad bi ovo ili ono, tema je otvorena ima dosta prijedloga ali još NITKO konkretno nije rekao "ja ću biti sudac".
Ovo ne pišem zato kaj sam ja odlučio suditi u subotu, ali se pitam ako ja sudim u subotu drugima dali će netko suditi meni u nedjelju ili će se svi pokupiti u subotu doma?
Svake godine isti problem. Klubovi imaju članove pa neka se izjasne koliko ko može sudaca dodijeliti. I opet se povlači ona stara "za dobrobit juniora i modelara". Malo sam zbrda zdola napisao ali ste me shvatili.
Ako bi netko želio ostati i u nedjelju a nema prijevoz, mislim da uopće nema problema da će se netko nekome utrpati za prijevoz.
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 4/6/2008 15:19 (#7803 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Dolazim u petak i na raspolaganju sam poštovanom FF pučanstvu subotu i nedjelju.Imam kanočal štopericu..dobru volju a i avion za tekmu
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/6/2008 16:31 (#7804 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Treba , neznam da li je već urađena, uraditi stranicu sa prijavama, gdje se pored kategorije može prijaviti i za sudca
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 4/6/2008 18:14 (#7805 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
ja MOŽDA budem mogao u nedjelju sudit, ako budemo imali natjecatelja u F1A, onda ja ostajem s njim pa budem na raspolaganju..ovisi o njemu, ako sredi model (presvlaka krila, horizontalac, vertikalac i farbanje trupa, mislim)
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 19:46 (#7807 - in reply to #7805)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
fly - 4/6/2008 18:14
ako sredi model (presvlaka krila, horizontalac, vertikalac i farbanje trupa, mislim)

Trebam naravit horizontalac i presvuč krila i kuku stavit u trup, do sljedećeg vikenda bi trebalo sve bit gotovo.
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 4/6/2008 21:00 (#7809 - in reply to #7796)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Bojan - 4/6/2008 09:58


DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

Tema koju je "načeo" Živac, a u pravom smjeru "razradio" Sony je ustvari ono na čemu ćemo testirati solidarnost. Dakle, ovim putem šaljem otvoreni poziv svima onima koji ne natječu u slobodnom letu nego u nekoj od RC kategorija da se prijave za suđenje ukoliko nemaju neodgodivih obaveza u tom terminu. Bilo bi najbolje da to napišu u ovom threadu pa ćemo svi znati na čemu smo.

 



Pozdravljam nazočne i da se još malo umješam u probleme koji i nas ovamo muče! Naravno, kad su isti !
Ovih dana prof. Kapetanović i ja sastali smo se u Sarajevu i razradili detalje oko našeg DP,a u Livnu,
Raspodjela poslova , logistike , nagrade , raspis, ko ,šta ,kako itd ,itd ,, i sve nakako glatko dogovorimo ,dok se ne dođe do sudija i suđenja !!
Voljeli bi mi u BiH da imamo bar pola od broja RC modelara koje imate u HR i da mogu doči i pomoći dan -dva suditi, naravno oni koji su slobodni i hoče pomoći ,i usput vidjeti jednu "vatrenu " tekmu a isto tako očekivati
dotične "tekmare" na ledini kad bude DP za RC ili neki Cup !To bi bilo korisno i nadasve solidarno,,jedni prema drugima !! Vjerovatno takvih i ima ,,mislim bar tu kod Vas u HR !
Mi čemo naše sudce pozvati u raspisu i vjerovatno putem on line prijeve koje če biti uz raspis na ::
http://www.zk-mostar.com/ i http://www.aeroklub-izet-kurtalic.ba/
Eto pa bi predložio da napravite isto, jer imate daleko veči broj RC aša i pretpostavljam da če biti i onih slobodnih i solidarnih !
A kako sam ja taj dan , vjerovatno na "proputovanju" ,, volio bih da je u subotu ABC,,ali evo, ako zatreba za F1H,,
samo dajte štopericu !!
-----

Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/6/2008 22:25 (#7810 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Da i ja malo zamješam u ovu temu ,kao prvo koji vikend pada tekma?Ako bude pasalo meni i nekim od mojih dečki mogao bih ponuditi kojeg sudiju,no do par dana pred tekmu ne hvatajte me za riječ jer ne ovisi o meni samom!Obzirom da je to nama jako blizu ponuda bi bila za nedjelju sumnjam za subotu!Plus zanima me je li to otvoreno DP RH kao kod nas da se i ja potekmam u nedjelju?Ali ako odradimo suđenje očekujemo i nekog iz Hr da skokne do Livna na suđenje ,svakako je DP BIH "otvoreno"! Je li tako Sony
Ne,za ozbiljno velim ,ova opcija vrijedi samo mi dajte termin imam klince iskusne u suđenju sa štopericama a nadje se i dvogled ili 2!
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 22:28 (#7811 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
F1H je u subotu 21.6.2008.
F1ABC je u nedjelju 22.6.2008.
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/6/2008 22:38 (#7813 - in reply to #7811)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
agolubic - 4/6/2008 22:28

F1H je u subotu 21.6.2008.
F1ABC je u nedjelju 22.6.2008.

Odlično u subotu imam svadbu neću ni spavati stižem prvo kod Macole da se popravim!
Sony ,prijavio sam se za vašu tekmu iako je malo rano ali vam zamjeram na prognozi vremena prikazanoj na vašem sajtu!
Pa sve veće gradove stavili a Bihaća nigdje,vi tamo ko i sarajlije ,"daleko su oni ko ih šljivi"!
Neka neka,zato ćemo mi prvi "zaroniti u EU "


:bleh
Top of the page Bottom of the page
Obi Van Kenobi
Posted 4/6/2008 22:39 (#7814 - in reply to #7796)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let


New user


Bojan - 4/6/2008 09:58

[

DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

 



I nakon toliko godina MK HZS-a nije skužila da ne može organizirati natjecanje, jer nema potrebnu logistiku za takvo nešto.
A klubove ne može "natjerati" na određenu odgovornost.

Problem je uvijek po pitanju sudaca, odnosno nedostatku istih.
U principu vrlo lako riješiv problem, ili neka HZS organizaciju preda nekom od klubova uz naravno financijsku podršku, ili neka jače financijski podupre organizaciju DP. Na način da plati sucima (koje nema), smještaj, prijevoz i naknadu za suđenje i ne bi bilo nekih velikih problema oko pronalaženja sudaca.

A ovako svake godine ista rasprava i problemi.

Vremena nekog dobrovoljnog entuzijazma su nažalost prošla, što se vidi na sve i jednoj tekmi. Platiš masnu startninu, za što, da bi samo imao suca na startnom mjestu.

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/6/2008 22:50 (#7817 - in reply to #7803)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Igor - 4/6/2008 15:19

Dolazim u petak i na raspolaganju sam poštovanom FF pučanstvu subotu i nedjelju.Imam kanočal štopericu..dobru volju a i avion za tekmu

Tebi će Draž pustiti na prvom startu i ideš onda da sudiš !
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 ... >
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software