Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Državno prvenstvo slobodni let
Moderators: Leki

Jump to page : < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
Now viewing page 9 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
Igor
Posted 25/6/2008 21:50 (#8274 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Žao mi je što Zovko nije bio na D.P. ali nam je zato dlaka pokazao kako to rade stari majstori.Bravo dlaka-majstore
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 25/6/2008 21:56 (#8275 - in reply to #8248)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
darijo - 25/6/2008 07:21

Elmin se netreba brinuti , logičnije zabadati nos u tuđe , doslovno tuđe stvari. Kad se "celi Svet" za to ne brine nego nam je sa razlogom dao tu organizaciju, kao i organizaciju Memorijala Kmocha na koji kritičari niti ne dolaze i napamet sad govore, toj balavurdiji bi bilo bolje da gledaju malo niže i da rasčiste stvari koje su nadomak njegovog nosa , a nevide,

a isto tako bih molio one koji uz pomoć rečenica čitaju misli autora tih rečenicada da svoju nadarenost za paranormalne stvari ispoljavaju na drugim forumima. Isto tako bih volio i molio da o ovoj temi govore oni kojima ta tema pripada.


A što se tiče usluga skrivenih pod rječicom "pa" suviše su nam poznate da bih na njih nasjeli.



Pozdrav Darijo ..

evo vidim da komentiraš moje rečenica pa da ja prokomentiram tvoje ;

1. "a isto tako bih molio one koji uz pomoć rečenica čitaju misli autora tih rečenicada da svoju nadarenost za paranormalne stvari ispoljavaju na drugim forumima"

prvo .. u krivu si kad kažeš da treba biti "paranormalan" da bi se ta shvatila rečenica , treba biti samo normalan .. nije to neki doseg razumijeti tuđe rečenice ..

drugo .. jel ti to mene moliš da ja ne pišem na ovom forumu ? ili ti mene (i neke druge ) tjeraš sa foruma ?

ti nisi ni moderator foruma niti vlasnik tj. pokretač (koliko je meni poznato; ako nije tako neka me ispravi vlasnik pokretač foruma stranice ) ; tako da nemaš osnovu po tome mene tjerati sa foruma ili nekog drugog ..

osim toga ja pratim i sudjelujem u puno drugih stručnih foruma i news grupa i moram priznati da se sa ovakvom razninom rasprave nisam često susretao .. tj. da neko stručno pitanje svede na osobnu razinu ..



"A što se tiče usluga skrivenih pod rječicom "pa" suviše su nam poznate da bih na njih nasjeli."


što je tebi poznato i na što nečeš ti nasjesti ?
bilo bi mi drago da si mi ako si imao nekih problema sa mnom, to rekao meni u lice (a imao si puno prilike za to ) a ne na ovaj način podmetati ovakve izjave ..

i kažeš "nam su poznati " : tko su to nama ? jel to govoriš u svoje ime ili u ime neke grupe ljudi ? koje ?



još da se osvrnem na kritike na ljude "koji su sjedili u hladu i gledali dalekozorima tekmu" ... a jel netko prišao tim ljudima i pitao zašto tu sjede jel imaju neki objektivni razlog za to (umor , bolest teško vrijeme i sl.) ..
kritike bi bile opravdane da je to pitanje postavljeno tim ljudima uživo i da ih se pokušalo razumjeti u njihovim razlozima ..
a ne da se odmah tračaju i baca drvlje i kamenje ..



Edited by Digitus 25/6/2008 21:59
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 22:03 (#8276 - in reply to #8275)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Puno tog ti je rečeno u lice, ali kako kažu stari ljudi, gluhoj osobi nemoj nikada govoriti dobro jutro jer ne vrijedi. Zadnji u nizu tvojih nekorektnih ponašanja je tvoj dolazak na DP. Koliko ja znam, godinama se nepojavljuješ u klubu i onda kad dođeš uživaš, tj daju ti se prava kao i svima koji po klubu šljakaju. Dogovoriš se kad da dođeš i jednostavno kao i milijun puta bez telefonskog poziva i bilo kakve isprike jednostavno nestaneš (trebao si po dogovoru doći u subotu i pomoći oko suđenja), jednostavno nisi i kao obično dolaziš samo kad tebi treba. Za sve što sam napisao se unaprijed duboko ispričavam , ako mi napišeš samo jedan trenutak ili događaj kad si na nekoj tekmi nekad nekom pomogao , bilo suđenje ili bilo što
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 22:06 (#8277 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I još nešto , ja nisam tu zbog foruma , nisam učesnik mnogih foruma , pravim u pisanju gramatičke greške kao i drugi i mislim da je ovaj forum zbog modelarstva i zbog tog dolazim tu , a ne da ubijam dosadu, jer za nju nemam vremena.
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 25/6/2008 22:13 (#8278 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
"dragi prijatelju" nije mene nitko pitao da dođem u subotu suditi , o tome nije bilo govora, bilo je govora samo da bi došao u subotu .. što naravno ne znači da ne bi sudio da sam uspio sve obaviti i doći u subotu ..
istina da nisam mogao doći; i to sam objasnio svima kojima sam rekao da ću doći u subotu .. rekao sam im moje razloge ..

što se tiče suđenje ; sudio sam više puta na tekmi F3K u Zaprešiću ili vodio skupljanje podataka , rezultata kompjuterom .. i kad kod bi me neko pozvao da to napravim ja bi to napravio , ali nije bilo baš ni poziva za to ..


što se tiče mog dolaska na ovu tekmu , mogao sam doći sa nekim drugim i vratiti se sa nekim i ajmo reći uštedjeti na benzinu , ali ovo nije ni prvi a ni zadnji puta da ja na tekmu idem o svojem trošku .. i to je uredu imao sam izbor ..
i najrađe bi sve platio (startninu) samo da ne slušam ovakve stvari ..

Edited by Digitus 25/6/2008 22:27
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 22:16 (#8280 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
i kažeš "nam su poznati " : tko su to nama ? jel to govoriš u svoje ime ili u ime neke grupe ljudi ? koje ?
Nenad neznaš tj. nisi svjestan da je u petak i subotu ujutro bila otvorena kladionica da li ćeš nas izdići ili nećeš za pomoć, da li češ se pojaviti. A ta grupa ljudi u čije ime govorim su ljudi koji su došli i dosta prije tebe, izganjali dozvole, nosili logistiku, tiskali se u autima da bi sve donijeli, postavili na teren, pržili se i subotu i nedelju da bi drugi došli na izlet i i sa tog izleta otišli zadovoljni.
Upravo zbog tog me vrijeđa kad neko koji nezna koliko je truda sa strane jedne grupe uloženo u organizaciju, i koliko je već truda uloženo u organizaciju SP da komentira ( pogotovo neko koji niti nezna gdje se Korenica nalazi na karti i u kojoj je dražavi) dijeli packe za suđenje i organizaciju SP i da nam Ti koji niti slutiti nemožeš koliko je tog već odrađeno dijeliš svoje sumnje ili tobože zabrinutost. možeš sad napisati što želiš i komentirati što hoćeš, ja to neću niti čitati jer je ova žalosna stvar "zajednička organizacija" za mene gotova
Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 25/6/2008 22:32 (#8282 - in reply to #8270)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek


Bjelopolje !!!

Samo da ispravim ,model je zadnje viđen DESNO od kapelice ,a ne lijevo kako sam napisao !!
Izvinjavam se zbog pogreške.
Vinko.
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 25/6/2008 23:17 (#8283 - in reply to #8282)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Evo Splicani se vratili s brda nazalost bez uspijeha,rasturila nas vrucina,biper tuce na sve strane razvuka nas je po cijelom brdu dovede te do ludila,antena kratkih,dugih, usmjerenih,ima refleksije sa svih strana.
Velika hvala svima na savjetima i traganju osobito ekipi Osijeka,Zapresica,Mostara i posebno mojim tovarima koji dobro pasu brdo!!!
Sta se tice drzavnog sve super,organizatoru svaka cast,svi skupa se ugledajmo u njih i bit ce nam odlicno,prava ekipa!!!!
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 25/6/2008 23:23 (#8284 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
E bogami dobro ste se napasli , a vjerovatno če mo sutra i moj (naš ) veliki prijatelj Zela i ja !! Ovo nas je zaintrigiralo a nestalo đavlima posla,,
Sutra parkiram truck ,,nek ga ovi sami istovaraju,, i odma za Bp,, Ako nadjemo završičemo u kafani, ako ne --isto !!
A ko zna ,,mozda nadjemo i koji od prošle godine !!

Edited by sony 25/6/2008 23:24

-----

Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 25/6/2008 23:44 (#8287 - in reply to #8284)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Neznam sta bi ti reka,samo pomalo,moje traganje je zavrsilo,od sutra sam u dezurstvu 7 dana u Kuparima slobodan sam tek od iduceg petka,kad opet krece potraga,ako ti nebudes ima srice,a kavana igra u svakom slucaju pozdrav!!
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 26/6/2008 00:17 (#8289 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

Svake godine na DP primječujem da veliki broj ljudi nije upoznat s pravilima, pogotovo u F1H. Tako dolazi do prepirki, optužbi, svađa i neznam čega sve ne. Na DP sam vidio različite startne uređaje, a iz Omijevog sam albuma izvukao neke koji jesu i neke koji nisu po pravilniku.

Pravilnik kaže:

Startni uređaj:
Model mora biti startan startnim užetom maksimalne dužine 50 metara pod opterećenjem
od 2 kilograma.
U slučaju da startni uređaj posjeduje napravu za namotavanje, natjecatelj ga ne smije
odbaciti. U slučaju bacanja rezultat je 0.
Ako je startni uređaj bez uređaja za namotavanje, a ima samo zastavicu ili malu gumenu
lopticu, kao marker, odbacivanje startnog uređaja je dozvoljeno.
Za označavanje vremena otkačivanja, startno uže mora biti obilježeno zastavicom
minimalne površine 2,5 dm 2.

Zamislite situaciju da iz dječje ruke izleti kolotur sa sajlom (udar vjetra, ispuštanje sajle da model ne udari u zemlju  ili bilo koji drugi razlog) i pogodi drugo djete u glavu...

 







(zastavica nikako.jpg)



(zastavica premalo.jpg)



(zastavica dobro.jpg)



(sajla nikako.jpg)



(sajla moze.jpg)



(sajla dobro.jpg)



Attachments
----------------
Attachments zastavica nikako.jpg (22KB - 22 downloads)
Attachments zastavica premalo.jpg (24KB - 17 downloads)
Attachments zastavica dobro.jpg (26KB - 18 downloads)
Attachments sajla nikako.jpg (24KB - 19 downloads)
Attachments sajla moze.jpg (30KB - 15 downloads)
Attachments sajla dobro.jpg (25KB - 18 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 26/6/2008 10:09 (#8292 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Slažem se sa Dlakinom analizom nedostataka, a imam i pitanje: kome se prijavljuje, tj. koji je postupak ako neka ekipa ili takmičar nakon starta ne namotavaju sajlu? Druge sajle se zapliću o nju , a 'neko dijete može i pasti' kao što se stalno i dešava (npr. naš Popaj). Ili skraćeno: koliko da čekam prije nego li problem riješi 'Victorinox' ?
Damir

Edited by Diogen 26/6/2008 10:09

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 26/6/2008 10:18 (#8293 - in reply to #8292)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Moram si dlakina uputstva naprintat (ozbiljno)

Edited by Živac 26/6/2008 10:20

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 26/6/2008 10:44 (#8294 - in reply to #8283)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
toni - 25/6/2008 23:17

Evo Splicani se vratili s brda nazalost bez uspijeha,rasturila nas vrucina,biper tuce na sve strane razvuka nas je po cijelom brdu dovede te do ludila,antena kratkih,dugih, usmjerenih,ima refleksije sa svih strana.
Velika hvala svima na savjetima i traganju osobito ekipi Osijeka,Zapresica,Mostara i posebno mojim tovarima koji dobro pasu brdo!!!
Sta se tice drzavnog sve super,organizatoru svaka cast,svi skupa se ugledajmo u njih i bit ce nam odlicno,prava ekipa!!!!


Pozdrav drugari,

imao sam sličnih situacija i kao što rekoh svaka je za sebe poučna.

takvim situacijama (ili bolje reći) u jednoj od njih,kad smo mislili da nam je model na drvetu,iz daleka,sa usmerenom antenom iz više pravaca bukvalno smo ukrstili i model nasli nekih pola kilometra dalje od šume.Ne posustajte.Najradje bi se pridružio Sonji i Zeli sutra.Koji biper ima na modelu?Koja baterija? Vrlo verovatno posle tih 7 dana neće funkcionisati.
-----
Mića Tica
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 26/6/2008 12:57 (#8298 - in reply to #8292)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Diogen - 26/6/2008 10:09 imam i pitanje: kome se prijavljuje, tj. koji je postupak ako neka ekipa ili takmičar nakon starta ne namotavaju sajlu?

Postupanje sa sajlom spada u "osnovni kucni red na aerodromu". Nepridrzavanje kucnog reda najefikasnije se rjesava prigodnim alatom neposredno na terenu, a vlasnik sajle brzo nauci lekciju dok mu u trajno sjecanje ostaju "rezancici"...

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >
Now viewing page 9 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software