Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Državno prvenstvo slobodni let
Moderators: Leki

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
Leki
Posted 3/6/2008 14:12 (#7773)
Subject: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

 

Štovano FF društvo,

 

Pošto imamo 2-3 tjedna do državnog prvenstva u slobodnom letu bilo bi dobro da čujemo mišljenja oko provedbe natjecanja.

 

Ove godine  nema grupnog Državnog prvenstva pošto se nisu poklopili praznici, tj. nema RC kategorija tako da se neće moći računati na pomoć oko suđenja i to nam predstavlja problem. Razmišljanje je da bi se u Subotu vozilo F1H kategoriju i da svaki klub da po jednog suca na 5 natjecatelja. Druga opcija je da se sudi međusobno, tj. između startnih mjesta. Primjer startno mjesto 1 sudi 2..i tako dalje. Taj način mi se čini kao najjednostavniji i trenutno jedini mogući. Suditi mogu i natjecatelji ili pomoćnik kojeg dovede ekipa. Isti sistem suđenja bi primijenili u Nedjelju na F1ABC. Ideja je bila da se tekme u neku ruku spoje, pa razvuku na 2 dana (svaki dan po 3-4 starta po kategoriji), ali pošto to zahtjeva organizaciju smještaja za velik broj djece što je i dodatni trošak za klubove koji ne žele kampirati bolje je rješenje voziti svaki dan po jednu kategoriju. Apelira se da svi natjecatelji koji su u mogućnosti biti u Bjelopolju 2 dana pomognu oko provedbe (suđenja) natjecanja.

 

Opremu dalekozori, štoperice (10 setova) imamo.. potrebno je još par komada. Organizaciju tekme odradili bi nas nekolicina "starih" FF letača.

 

Bojan ce odraditi prijave, raspis, nagrade, WC, voda,  kao i organizaciju prehrane s tim da se svakako klubovi koji su zainteresirani za dodatnu prehranu navedu broj osoba kao i dane (cijena cca 25 kn). Prehrana za natjecatelje na dan natjecanja pokrila bi se iz startnina.

 Ako imate neku drugu ideju dajte prijedlog, komentirajte..

 

Pozdrav Leki

 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Bombek
Posted 3/6/2008 15:32 (#7776 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Leki - 3/6/2008 14:12

 

Druga opcija je da se sudi međusobno, tj. između startnih mjesta. Primjer startno mjesto 1 sudi 2..i tako dalje. Taj način mi se čini kao najjednostavniji i trenutno jedini mogući. Suditi mogu i natjecatelji ili pomoćnik kojeg dovede ekipa. Isti sistem suđenja bi primijenili u Nedjelju na F1ABC...

 

Pozdrav Leki

 

 





Pozdrav

Moje misljenje je da ovakav opcija suđenje nije dobra iz jednog razloga sta se može dogoditi da na startnom mjestu koje meni treba sudjeti nebude nikoga jer cijela ekipa trži modele, lijepi, brusi ili reglira.

Evojedan prijedlog:
Koliko sudaca nađemo 5 ili 15 svejedno, ali sudac je taj koji sudi i nista drugo ne radi.
Svaki natjecatelj dobije karton 5 kartona F1H ili 7 kartona F1A sa svojim imenom i prezimenom. Kada natjecatelj odluči da starta potraži prvog slobodnog suca da mu svoj karton i starta.
Ukoliko se desi da broj natjecatelja bude prevelik a broj sudaca premali neka se napravi maximalno vrijeme od 5 ili 10 min u kojem natjecatelj mora startat ako natjecatelj prekorači to vrijeme, sudac piše pokušaj.
Slični način suđenja imaju Talijani.

POzz
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 3/6/2008 15:58 (#7777 - in reply to #7776)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

broj sudaca je vrlo bitan, jer treba računati na 50 natjecatelja i više. Broj sudaca je uvijek problem, bio je i prošlih godina kad je livada bila puna modelara (kad smo imali sve kategorije u Bjelopolju) pa ne vjerujem da bi ovaj put bilo bez problema. Za tekmu treba 12-15 sudaca minium a to nažalost nemamo. Tekmu si organiziramo sami.

Primjedba da se može desiti da svi odu i nitko ti ne sudi je malo vjerojatna, jer je obaveza vođe ekipe na startnom mjestu da sude. Ako i odu vjerujem da ce se naci netko da uleti u takvoj situaciji.

Slobodni suci, nikad mi se nije sviđalo, uvijek je bila svađa tko je prije došao, te navlačenje suce za ruku za prijavu u trenutku kad sudac treba gledati model koji leti. Pa probaj si predočiti kad 50 ljudi grakne na 5 sudaca i svi žele startati??? Ograničavanje na 5 ili 10 minuta je kontra pravilnika i ne priliči DP, k tome zašto ekipa (klub) ne bi imali mogučnost taktizirati i više vremena pokloniti natjecatelju koji ima šanse za bolji plasman. Vjerujem da si najsretniji kad osim što moraš suca navlačiti za rukav i stajati u redu po pola sata da bi dobio suca, na kraju još i moraš startati u lošem zraku jer ti vrijeme ističe..


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 3/6/2008 19:56 (#7780 - in reply to #7777)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Imam jedan prijedlog koji se ne poklapa s ovim vašim razgovorima. Pošto ćitam ne neće biti RC kategorija, a to ne znaći da neće biti RC modela predlažem da se stavi jedna tabela gdje će se upisati zauzeti kanali letaća.

Edited by Živac 3/6/2008 19:57

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 3/6/2008 20:34 (#7781 - in reply to #7780)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Živac - 3/6/2008 19:56

Imam jedan prijedlog koji se ne poklapa s ovim vašim razgovorima. Pošto ćitam ne neće biti RC kategorija, a to ne znaći da neće biti RC modela predlažem da se stavi jedna tabela gdje će se upisati zauzeti kanali letaća.


A nije moje da se mješam ali ovo je dobar prijedlog ALI sa malom izmjenom !!
Da se sastavi tabele RC kolega koji če dragovoljno doći i biti sudije kolegama u FF,,
pa onda nek bude i ,, ii ,, obratno !!pozz
( Bravo živko !! )

Edited by sony 3/6/2008 20:35

-----

Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 3/6/2008 21:01 (#7782 - in reply to #7781)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

sony - 3/6/2008 Da se sastavi tabele RC kolega koji če dragovoljno doći i biti sudije kolegama u FF,, pa onda nek bude i ,, ii ,, obratno !!pozz ( Bravo živko !! )

Bravo Sonjo! No further comment...

Ipak jedan bitan komentar/cinjenica: osiguranjem dovoljnog broja sudaca omogucuje se A,B,C,H tekma u jednom danu (21.06), kako je to planirano u kalendaru. Ovo nije nebitno, jer vec (kao clan Komisije) dobivam upite kako je moguce olako mijenjati termin odredjen po Komisiji. Jer, vecina onih koji rade u smjenskom nacinu rada, dosad su si trebali pronaci zamjenske termine, uskladiti sa kolegama i sefovima, itd.... 



Edited by zzechner 3/6/2008 21:09

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 3/6/2008 21:12 (#7783 - in reply to #7777)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 3/6/2008 15:58

Slobodni suci, nikad mi se nije sviđalo, uvijek je bila svađa tko je prije došao, te navlačenje suce za ruku za prijavu u trenutku kad sudac treba gledati model koji leti. Pa probaj si predočiti kad 50 ljudi grakne na 5 sudaca i svi žele startati??? Ograničavanje na 5 ili 10 minuta je kontra pravilnika i ne priliči DP, k tome zašto ekipa (klub) ne bi imali mogučnost taktizirati i više vremena pokloniti natjecatelju koji ima šanse za bolji plasman. Vjerujem da si najsretniji kad osim što moraš suca navlačiti za rukav i stajati u redu po pola sata da bi dobio suca, na kraju još i moraš startati u lošem zraku jer ti vrijeme ističe..

A u slucaju gumenih u tom vremenu treba i namotati gumu, sto se radi tek po prijavi. Cak i da odstupimo od tog pravila, to bi znacilo setati s namotanom gumom tih pola sata po livadi?

No way...



Edited by zzechner 3/6/2008 21:13

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 3/6/2008 21:16 (#7784 - in reply to #7783)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
A da se svi što ranije prijavimo pa da sastavimo sudsku komisiju tj: da se prijave oni koji su 100% sigurni da idu

Edited by Živac 3/6/2008 21:22

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 3/6/2008 22:31 (#7785 - in reply to #7783)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

koliko se sjecam na komisiji je određen taj vikend za FF DP..nisam znao da se sve mora odraditi u subotu. Bojan?

Ako ide sve u jednom danu onda ne vidim velike šanse da se to odradi, prvenstveno s obzirom na broj sudaca, tj. klubova koji su voljni dovesti ljude koji ce pomoći. Uz pomoć F1H juniorima i uz istovremeno tekmanje F1ABC..ne vidim tko ce još i suditi, organizirati i sve ostalo potrebno...

Živac: DP u slobodnom letu znaci da na tekmi nema letenja RC u blizini dok traje tekma, a mislim da nam još i briga oko kanala je zadnja stvar na koju bi trebali trošiti vrijeme.

Soni: pozlatile ti se rijeci...ali teško..isto vrijedi i za FF letače da je RC u pitanju.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 3/6/2008 23:07 (#7788 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Meni bi najbolje pasalo da je F1ABCH u subotu jer se mislim tekmat u f1a, a moji iz kluba su rekli da sigurno nebudu u nedjelju ostajali, tj. idu u subotu poslije f1h doma. Ak bi ostal u nedelju bi se onda trebal snalazit za prevoz natrag tak da je to teško izvedivo za mene.

Znam da je skoro pa neizvedivo da bude f1abch u subotu al bi meni najbolje pasalo da bude tak, makar bi htel ostat i u nedjelju u bjelopolju al kad je tak...


Pozdrav, Andrija
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 3/6/2008 23:32 (#7789 - in reply to #7788)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Što se tiče sudaca najbolja verzija je da dođemo dole i svi se sastanemo kod Macole na pelinkovcu , kavi ili soku i kad nam dosadi to da svi grupno krenemo na tekmu gdje nas već od 5 sati ujutro čekaju suci spremni da nam štopaju i to po dva po startnom mjestu. LJUDI ZABORAVITE NA SNOVE. Mislim da je došlo vrijeme da nam na Državno neće više dolaziti niti natjecatelji , a kamo li suci. Zato poslije starta manje sjediti pod tendama i filozofirati o teškom staru i vremenu nego štopericu u ruke i suditi odmah drugom. Moj glas ide prijedlogu da si međusobno sudimo, jer me niko nemože ubijediti da svaki natjecatelj u vremenu od 60 minuta nemože naći vremena (ako nije izgubio model) da odštopa bar jedan let drugome

Edited by darijo 3/6/2008 23:48
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 3/6/2008 23:44 (#7791 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I pošto ću izgleda , nažalost , biti jedini u F1C onda ću odstartati samo jedan start reda radi i odmah se prijavljujem da mogu cijeli dan suditi . I ako je neko voljan nek se sad odmah prijavi . Isto tako bilo bi lijepo da oni koji odustanu od tekme na samom terenu ( iz nekih tehničkih razloga na modelu ili profulanog tj. popušenog starta) nesjedaju odmah u auto i idu pod izgovorom da imaju neodgodivog posla , već da ostanu suditi.

Edited by darijo 3/6/2008 23:46
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 3/6/2008 23:52 (#7792 - in reply to #7791)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Ne slažem se s Darijom, ali i nije loša ideja ako nema nikakvog izbora i valjda ćemo nešto smislit za 18 dana

P.S: Neka se iznese na forum prijedlog za raspored tekmi

Edited by Živac 3/6/2008 23:53

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Breza
Posted 4/6/2008 02:05 (#7794 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Regular

252525
Location: Sisak
Mene samo za pocetak zanima tko organizira Državno prvenstvo, neki od klubova ili?
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 09:53 (#7795 - in reply to #7791)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
darijo - 3/6/2008 23:44
Isto tako bilo bi lijepo da oni koji odustanu od tekme na samom terenu ( iz nekih tehničkih razloga na modelu ili profulanog tj. popušenog starta) nesjedaju odmah u auto i idu pod izgovorom da imaju neodgodivog posla , već da ostanu suditi.

U potpunosti se slažem s Darijom, a po broju natjecatelja u f1h prošle godine cak 50 ako racunamo da u f1h bude isto toliko natjecatelja i ako odma poslje tekme krenu doma njih polovica, mislim da bi drugi dan trebalo ostati dosta sudaca za f1abc, vjerovatno nebudu svi išli doma isti dan.



Pozdrav, Andrija
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software