Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

LIVANJSKO POLJE---slike
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
agolubic
Posted 26/5/2008 16:22 (#7617 - in reply to #7512)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
ma hary je sigurno mislio na planinu a ne na livadu, tu stvarnou livnu nije potrebno ništa za traženje ak držiš smjeru kojem je model otišel našel buš ga sigurno. Želja mi je posjetit tu livadu
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 26/5/2008 22:06 (#7622 - in reply to #7512)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Ma ja na planinu,a dogodine na SP modeli su moji!
Što god preleti ka Bihaću ,a što je bilo prilično često zadnje 3 godine za Kmoch-ovog memorijala ,možete misliti dogodine na SP-u kad krene najezda od 200 modela F1 A,B,C idu svi pravo u moju kutiju! Na Bjelopolju je predtalas preko Plješevice talas ,a onda lagano nispono u moju radionu ! Ko zna šta će da preleti pa možda dogodine promjenim klasu! Dakle biče tu svega,modela na sajli ,zakazanja determi,pogreški modelara pri pripremi modela,a tu znaju biti takva dizanja da dizu modele i pod determom ! Sve u svemu mene i moju "kuju" što snifa za modelima će morati iznajmiti mnnogi reprezentativci mnogih država !
Uostalom, pitajte Lekija da sam bar u tome "maher" !
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 26/5/2008 22:25 (#7623 - in reply to #7512)
Subject: Re: LIVANJSKO POLJE---slike


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Jesi bio na ''Goloj Plješevici''
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 26/5/2008 23:25 (#7624 - in reply to #7512)
Subject: Re: LIVANJSKO POLJE---slike



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
Nema vise price s tobom Hary,kako si skonto taktiku za modele s tobom se vise nemoze ni pricat....
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 26/5/2008 23:33 (#7625 - in reply to #7622)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
hari - 26/5/2008 22:06

Ma ja na planinu,a dogodine na SP modeli su moji!
Što god preleti ka Bihaću ,a što je bilo prilično često zadnje 3 godine za Kmoch-ovog memorijala ,možete misliti dogodine na SP-u kad krene najezda od 200 modela F1 A,B,C idu svi pravo u moju kutiju! Na Bjelopolju je predtalas preko Plješevice talas ,a onda lagano nispono u moju radionu ! Ko zna šta će da preleti pa možda dogodine promjenim klasu! Dakle biče tu svega,modela na sajli ,zakazanja determi,pogreški modelara pri pripremi modela,a tu znaju biti takva dizanja da dizu modele i pod determom ! Sve u svemu mene i moju "kuju" što snifa za modelima će morati iznajmiti mnnogi reprezentativci mnogih država !
Uostalom, pitajte Lekija da sam bar u tome "maher" !


Svi preljeću prema Bihaću preko Plješevice sem tvog koji je preletio prema Udbini, tj. prema Jadranu
Top of the page Bottom of the page
Tarik
Posted 26/5/2008 23:37 (#7627 - in reply to #7622)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Visoko - Nisko
hari - 26/5/2008 22:06

Ma ja na planinu,a dogodine na SP modeli su moji!
Što god preleti ka Bihaću ,a što je bilo prilično često zadnje 3 godine za Kmoch-ovog memorijala ,možete misliti dogodine na SP-u kad krene najezda od 200 modela F1 A,B,C idu svi pravo u moju kutiju! Na Bjelopolju je predtalas preko Plješevice talas ,a onda lagano nispono u moju radionu ! Ko zna šta će da preleti pa možda dogodine promjenim klasu! Dakle biče tu svega,modela na sajli ,zakazanja determi,pogreški modelara pri pripremi modela,a tu znaju biti takva dizanja da dizu modele i pod determom ! Sve u svemu mene i moju "kuju" što snifa za modelima će morati iznajmiti mnnogi reprezentativci mnogih država !
Uostalom, pitajte Lekija da sam bar u tome "maher" !


Pa mora i BiH profitirati od "SP" u Korenici pa makar to bilo u modelima
-----

Top of the page Bottom of the page
Lovac
Posted 27/5/2008 11:27 (#7632 - in reply to #7512)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike


Member

25
Location: Zagreb (ex. Karlovac)
Tarik - 22/5/2008 08:30

Evo slike livanjskog polja

već sam zaboravio koja je to ljepota
I baš to šta ove slike prikazuju,
staneš na sredinu i pogledaš oko sebe - nevjerojatno !!

svaka pohvala ideji i autoru ovih slika
Lovac
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 27/5/2008 17:05 (#7637 - in reply to #7622)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
hari - 26/5/2008 22:06

Ma ja na planinu,a dogodine na SP modeli su moji!
Što god preleti ka Bihaću ,a što je bilo prilično često zadnje 3 godine za Kmoch-ovog memorijala ,možete misliti dogodine na SP-u kad krene najezda od 200 modela F1 A,B,C idu svi pravo u moju kutiju! Na Bjelopolju je predtalas preko Plješevice talas ,a onda lagano nispono u moju radionu ! Ko zna šta će da preleti pa možda dogodine promjenim klasu! Dakle biče tu svega,modela na sajli ,zakazanja determi,pogreški modelara pri pripremi modela,a tu znaju biti takva dizanja da dizu modele i pod determom ! Sve u svemu mene i moju "kuju" što snifa za modelima će morati iznajmiti mnnogi reprezentativci mnogih država !
Uostalom, pitajte Lekija da sam bar u tome "maher" !



Vidiš, na to nisam ni pomislio......
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 27/5/2008 23:49 (#7647 - in reply to #7512)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Darijo,obično idu ka Plješevici no taj put je puhalo kontra ,no to je rjeđi slučaj,a Damjan imaš još fore do SP da se izorganiziraš! Penjači nisu baš mušterije za letjeti preko ali nikad se ne zna !!!
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 28/5/2008 20:01 (#7663 - in reply to #7647)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
hari - 27/5/2008 23:49

Darijo,obično idu ka Plješevici no taj put je puhalo kontra ,no to je rjeđi slučaj,a Damjan imaš još fore do SP da se izorganiziraš! Penjači nisu baš mušterije za letjeti preko ali nikad se ne zna !!!



Sa obzirom na tvoj prošli mail.........dali slučajno znaš.......hm.....gdje je moja jedrilica ....???
Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 28/5/2008 20:07 (#7664 - in reply to #7512)
Subject: Re: LIVANJSKO POLJE---slike



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
Hary,sam si se otkrio ko ti je kriv,,,vadi covjeku sad jedrilicu........
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 28/5/2008 22:54 (#7666 - in reply to #7663)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin
Damjan - 28/5/2008 20:01

hari - 27/5/2008 23:49

Darijo,obično idu ka Plješevici no taj put je puhalo kontra ,no to je rjeđi slučaj,a Damjan imaš još fore do SP da se izorganiziraš! Penjači nisu baš mušterije za letjeti preko ali nikad se ne zna !!!



Sa obzirom na tvoj prošli mail.........dali slučajno znaš.......hm.....gdje je moja jedrilica ....???


Damjan mi je dao na razmišljanje..... da li bi ..... možda pogledao .... Hari ..... u radioni da li imaš još nepoznatih jedrilica?
-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 29/5/2008 11:22 (#7669 - in reply to #7666)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
nenad - 28/5/2008 22:54

Damjan - 28/5/2008 20:01

hari - 27/5/2008 23:49

Darijo,obično idu ka Plješevici no taj put je puhalo kontra ,no to je rjeđi slučaj,a Damjan imaš još fore do SP da se izorganiziraš! Penjači nisu baš mušterije za letjeti preko ali nikad se ne zna !!!



Sa obzirom na tvoj prošli mail.........dali slučajno znaš.......hm.....gdje je moja jedrilica ....???


Damjan mi je dao na razmišljanje..... da li bi ..... možda pogledao .... Hari ..... u radioni da li imaš još nepoznatih jedrilica?


Ma gdi on zna.Nezna ni gde je ona njegova,lepa,najlepša ,elipsasta završila.A da se nije možda kući vratila?E da je,sad bi dva u kutiji cela imali.Ovako moram brata da joj pravim.....
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 29/5/2008 15:51 (#7676 - in reply to #7512)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
E Tica ta je otišla kontra Plješevice!Ma šala mala ljudi,lani sam tražio Kilijev model sa sajlom no ni "bipa" na stanici,mora da je sajla zakačola za kakvu omoriku na vrhu i usvirala model! Nakon par dana šalje mi Kapetanović mail sa frekvencijom od Slitzovog gumenjaka ali je već bilo prekasno pa nisam niti isao traziti! A Damjan za tvoj model čujem da nije niti preletio?!
Sve u svemu do sad smo uspjeli naći samo Lekijev model prije 3-4 godine kod podplješevičkog sela Veliki i Mali Skočaj.No u tom slučaju pomoć velika je bila što je moj kolega sa zmajem provozao Lekija da locira model ,inače takva potraga bez "pipanja" iz zraka često zna biti jalova!
80-tih godina dok nije bilo pomoći bipera,već zujalice isl. na terenima oko Medenog polja redovito smo modele tražili iz klupskog Pipera ( naravno,kad gosti odu s tekme tada zvanog "Kup AVNOJ-a"- šala mala !!!)!Ako s drveta ne čuješ otkud zuji,zovi aerodrom !!!A to bi izvodili na način što bi se u "sumnjivom " reonu na najviše drvo popeo neko od nas ,a pilot bi nakon što locira model u zaokretu oko debla dje visim na grani pokazivao prstom gdje je model,sve dok se nije neko sjetio da je to lakše opisati s radio stanicom ! Zamalo sam jednom trehnuo s drveta jer mi se zavrtilo u glavi gledajući avion kako kruži oko mene !!!
Današnja tehnika nam daje više komocije i lakše pronalaženje,no nekad je bio veći ćeif to raditi kako sam već gore opisao bez obzira na komplikacije i otežavajuće okolnosti! No tadašnji modeli su bili S "manjom cifrom a više srca" pa je gubitak više bio onaj "bolni sentimentalni" za jadnim našim modelom za s kojim smo se toliko vezali bez obzira na njegove kvalitete !
I na kraju, možda je sve to iz razloga što sam bio 20-25 godina mlađi pa gledam "drugim očima"

Edited by hari 29/5/2008 15:54
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 29/5/2008 22:52 (#7685 - in reply to #7676)
Subject: RE: LIVANJSKO POLJE---slike



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
Ma naravno druze.Sve sto se može učiniti ,vrlo rado.Većinom su to kao tražiti iglu u plastu sena.Ali,nikad se nezna.I ja sam jedne prilike ,nakon takmičenja u Bihaću ostao bez modela.Pao mrak,ujutru idemo kući pa bjež.Ali,tu noć nemogu spavati.Tuga.Budim kuma svoga Marin Djordja u neko mrtvo doba 2-3 sata da ga molim da probamo naći.Nije me oterao u k...... a mislim da u sebi je al pristade.I negde oko nekog vodovoda il ako se dobro secam jos dalje ,negde na strani nekog brda,bljesnu horizntalac.E to je sreća.A malo je tog.Pozdrav.Bez obzira na broj pogubljenih modela,bitnije je ne izgubiti prijatelje.E zbog njih se još takmičim.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software