Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

koji je ovo debil??
Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 >
Now viewing page 6 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temamaMessage format
 
Dubravko
Posted 21/5/2008 19:24 (#7499 - in reply to #7354)
Subject: RE: koji je ovo debil??



Veteran

10025
Location: Zagreb
Iako sam se u svom prethodnom postu zalagao da prekinemo s daljnjim raspravama o ovoj temi, budući da me prozvalo kao suodgovornog, sad se moram i sam uključiti (no tema je ionako sada malo drugačija).

Odmah da ti velim Baltazar, mislim da nisam krivo shvatio i nisam se uvrijedio. Čak se djelomično i slažem s tvojim mišljenjem. Vjerojatno bi bilo najbolje da sam odmah na početku reagirao na Draženov post jer i sam mislim da apsolutno nije u redu bilo koga prozivati debilom. No iako to nisam učinio, ne mislim da sam time ili mojom molbom da prekinemo raspravu, stao na njegovu ili na bilo čiju drugu stranu.

Glavni razlog zašto nisam blokirao i izbrisao ovu zaista neprimjerenu raspravu je princip. Naime, jedan od presudnih razloga zašto je ovaj forum osnovan (nakon što je već duže vrijeme postojao FlyFreak) je upravo neslaganje s načinom na koji su se slične stvari tamo rješavale - autokratskom cenzurom. Kada se nekom od administratora nešto nije svidjelo, jednostavno bi se obrisalo bez ikakvog objašnjenja, kao da ništa nije bilo. Ako bi se netko pobunio, objašnjenje je bilo u stilu - to je moj forum, ja imam pravo raditi što hoću, a kome se ne sviđa neka ode. E pa mi mislimo da ovo nije Bojanov i moj forum, nego forum svih vas koji ga posjećujete i ulažete dio svog slobodnog vremena kako biste na njemu nešto napisali.

Kao i u životu, i ovdje je svatko sam odgovaran za svoje riječi i iznesene stavove, a na svima drugima je da na temelju toga donesu svoj sud o toj osobi i odluče kako dalje s njim komunicirati.

Inače, moje je mišljenje da se ljudi često u ovakvom načinu komunikacije zalete i olako kažu nešto što zapravo i ne misle i u normalnom razgovoru nikada ne bi rekli. Ovaj forum u tome sigurno nije usamljeni primjer, ali nažalost to je tako.
-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
Zoki
Posted 21/5/2008 20:33 (#7500 - in reply to #7493)
Subject: RE: koji je ovo debil??



Member

25
Location: Varaždin
baltazarga - 21/5/2008 17:37

Pozdrav Dubravko !

Na ovom forumu prisutan sam negde od marta 2007. Kako je forum prevashodno namenjen za takmičarsko modelarstvo, nisam se registrovao jer je meni modelarstvo samo hobi i nikada se nisam takmičio, pa sam ga posećivao kao Guest i pažljivo sam pratio modelarske teme.

Tako je bilo do juče, kada sam se odlučio registrovati i napisati post, jer sam primetio nešto što nije dobro i kvari jednu lepu sliku o ovom naprednom forumu.

Jedan očito mladi momak, vidi se da je školarac, napravio je signature koji je koliko nespretan toliko i smešan.
I sada se jedan član ovog foruma obruši na njega i nazove ga ..debilom !

I tu sada nastade rasprava za i protiv i tko što misli koja je na momenat postala i prostačka.
Ja sam napisao post u kome se obračam Draženu i pokazujem mu da ono što je napisao u odgovoru na slobodnoleteče modele nije točno, to jest da su i mnogi drugi autori pre stotinu i više godina (Lilienthal, Leonardo i drugi) izrađivali i leteče modele i radili teoretske rasprave. I to puno prije brače Wright. To samo po sebi nije bitno, ali Dražen je odgovorio da su to 'leteći ćilimi'.

Znači, kada neko ima suprotno mišljenje od Dražena, onda ga on omalovažava i vredja, a možda te proglasi i debilom?

Malo sam pogledao neke teme i tada imam šta da vidim: Dražen danas slavi 45-ti rođendan?
E, pa mnogo lepo kada se neko u zreloj dobi istresa na školarca čije mu se mišljenje nije dopalo !
I zapravo Dražen je rekorder po broju postova na forumu, zar mu se zato toleriše da nekoga nazove debilom?



Kada pogledam neke od drugih 600 i više postova od Dražena, vidi se da on ponekad ulazi u žestoke rasprave sa članovima foruma i da pri tome ne bire lepe reči kada neki ima suprotno mišljenje. Neko tko ima 45 godina trebao bi o takvom svom ponašanju porazgovarati... sa nekom kvalifikovanom 'osobom'.

Zašto se obračam tebi Dubravko?
Zato je si izgleda mi sistem administrator i nisi sprečio da ovaj niz uvreda na račun jednog školarca bude izbrisan i ovom forumu vračen dignitet. Da li je to zato što zbog nekog razloga ne želiš da se zameriš Draženu?
Da li to znači da i drugi mogu ovde slobodno da lepe 'etiketu' da je neko debil?

Kako bi se ti Dubravko osećao da si školarac i da se u tvom razredu i školi pronese glas da negde na internetu piše da si debil ?

Mislim da si u ovom slučaju krivo prosudio u korist Dražena .

Nemoj me krivo shvatiti, ne kritikujem tebe, nego način na koji si rešio ovaj incident.

Drugarski,

G.B




Hvala na obrani mojeg stava, no, moram napomenuti da nisam školarac u smislu u kojem ti to navodiš. Student sam, i kao član akademske zajdenice znam da se u tim krugovima ne komunicira na način na koji to Dražen radi, već se mišljenja drugih saslušaju i doda se svoj komentar, bez ičijeg omalovažavanja.
Protiv Dubravkovog načina vođenja foruma nemam ništa, zahvalan sam mu da je dopustio da se iskaže i suprotno mišljenje od onog koje je nametnuo Dražen.
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 21/5/2008 20:46 (#7501 - in reply to #7500)
Subject: RE: koji je ovo debil??



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Predlažem, da se Zoki i Dražen malo smire.
Kao znak pomirenja neka Dražen da svoju FF jedrilicu Zokiju, da ju povuče dva,tri puta u zrak, a pomočnik, koji če pustit model, neka bude sam Dražen.......
Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 22/5/2008 18:00 (#7526 - in reply to #7354)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Čekaj malo, kaj tebe boli k.... kaj ja mislim? S takvim neobrazovanim kretenima neću niti raspravljati! Ako ja mislim da su slobodnoleteći modeli sranje i za k.... ja imam pravo to misliti i napisati na bilo kojem forumu, druga stvar je dal bu neko to zbrisal, a na ovom forumu sigurno bude, ali zaboli me... A debil si ti btw.

Student sam, i kao član akademske zajdenice znam da se u tim krugovima ne komunicira na način na koji to Dražen radi, već se mišljenja drugih saslušaju i doda se svoj komentar, bez ičijeg omalovažavanja.
Sad mi nista nije jasno?
-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 22/5/2008 20:54 (#7527 - in reply to #7501)
Subject: RE: koji je ovo debil??



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Damjan - 21/5/2008 20:46

Predlažem, da se Zoki i Dražen malo smire.
Kao znak pomirenja neka Dražen da svoju FF jedrilicu Zokiju, da ju povuče dva,tri puta u zrak, a pomočnik, koji če pustit model, neka bude sam Dražen.......

Dražen nemoj imati takvu retoriku, malo se akademski izražavaj, npr akademski se ne psuje već se kaže Vodim ti ljubav sa bližnjim itd.
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 22/5/2008 23:05 (#7532 - in reply to #7354)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Ne kužim, kaj ti misliš da ja nikad nisam model vlekel na sajlu ili kaj? Sam veliš da letiš manje od 10 godina, pa di si ti onda bil dok sam ja u osnovnoj školi ciruse šlepal? Daj molim te ne pričaj gluposti. A na državno nejdem jer imam važnijih obaveza.
--------------------Ko je rekel ,,manje od 10 g i kaj je to-- cirus.. i zašto se piše ,malim slovom ??
To je nekad bio VELIKI modelll,,, _)
Znam ih dosta što neidu na državno ,,jer neznaju šta bi tamo radili !!!!!!! a obično i imaju ""obveza "" !! Baš zato !!
A ko te uopče tamo i zvao ?? ja sam posljednj koji te treba zvati na DP -HR !!
Ma OK -je ,,svako dobro ti !!!

Edited by sony 22/5/2008 23:35

-----

Top of the page Bottom of the page
Zoki
Posted 22/5/2008 23:33 (#7533 - in reply to #7532)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Member

25
Location: Varaždin
sony - 22/5/2008 23:05

Ne kužim, kaj ti misliš da ja nikad nisam model vlekel na sajlu ili kaj? Sam veliš da letiš manje od 10 godina, pa di si ti onda bil dok sam ja u osnovnoj školi ciruse šlepal? Daj molim te ne pričaj gluposti. A na državno nejdem jer imam važnijih obaveza.
--------------------Ko je rekel ,,manje od 10 g i kaj je to-- cirus.. i zašto se piše ,malim slovom ??
To je nekad bio VELIKI modelll,,, _)
Znam i dosta što neidu na državno ,,jer neznaju šta bi tamo radili !!!!!!! a obično i imaju ""obveza "" !! Baš zato !!
A ko te uopče tamo i zvao ?? ja sam posljednj koji te treba zvati na DP -HR !!
Ma OK -je ,,svako dobro ti !!!


Nikaj ne kužim tvoje rečenice, daj probaj na hrvatskom napisati.
Moja stvar je dal idem na državno ili ne, i ne mislim se tebi opravdavati zbog nedolaska. Jasno da si ti zadnji koji me može zvati na DP Hrvatske, eventualno na neko bosansko imaš pravo...
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 22/5/2008 23:48 (#7534 - in reply to #7354)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Pa to ja i hoču !! Evo pozivam te !! Dobičeš :: Dnevnice, Ručak, Piće, i jedan biper u đep od majice, da te možemo naći ,kad se izgubiš na Livanjskom polju !!
-----

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 22/5/2008 23:51 (#7535 - in reply to #7485)
Subject: RE: koji je ovo debil??



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Dubravko - 21/5/2008 12:46

Ma nećemo ništa lockati niti brisati, ali možda stvarno nema smisla dalje nastaviti ovu raspravu jer je otišla krivim tokom.
Moje je mišljenje da je Dražen malo nespretno reagirao na Zokijev SIG koji sigurno ne znači doslovno to što u njemu piše, pa se Zoki našao uvrijeđen, pa je malo preoštro reagirao, pa su se drugi našli povrijeđeni, ...

Uglavnom, svi ste bez ikakve cenzure (dobro, uz male korekcije) iznjeli svoje stavove pa vas molim da tu temu sada jednostavno zaključimo i nastavimo se svaki od nas baviti onim vidom modelarstva koji najviše volimo i pri tome pustimo i druge da uživaju u onome u čemu oni pronalaze najviše zadovoljstva jer - Letjeti se mora!


Ako svi uvažavamo Zokijevo mišljenje o FF ( svako ima svoje mišljenje , pa naravno i Zoki), nije mi jasno zašto se napada Dražen jer i on o Zokiju ima svoje mišljenje, a obojica su ga javno iznijela.
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 22/5/2008 23:54 (#7536 - in reply to #7535)
Subject: Re: koji je ovo debil??


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
E, meni se ovo više neda čitat
P.S: ajde ako netko ovo dada čita u ovo doba nek dojde na čet

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 22/5/2008 23:57 (#7537 - in reply to #7354)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Darijo !!! Svaka ti ,,,,,,,,d, (ovo sam napisao na Hrvatskom ,da Zoki može razumjeti !! )
-----

Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 23/5/2008 00:04 (#7539 - in reply to #7537)
Subject: Re: koji je ovo debil??


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
umoran sam pa grešim u pisanju
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Zoki
Posted 23/5/2008 00:11 (#7540 - in reply to #7535)
Subject: RE: koji je ovo debil??



Member

25
Location: Varaždin
darijo - 22/5/2008 23:51

Dubravko - 21/5/2008 12:46

Ma nećemo ništa lockati niti brisati, ali možda stvarno nema smisla dalje nastaviti ovu raspravu jer je otišla krivim tokom.
Moje je mišljenje da je Dražen malo nespretno reagirao na Zokijev SIG koji sigurno ne znači doslovno to što u njemu piše, pa se Zoki našao uvrijeđen, pa je malo preoštro reagirao, pa su se drugi našli povrijeđeni, ...

Uglavnom, svi ste bez ikakve cenzure (dobro, uz male korekcije) iznjeli svoje stavove pa vas molim da tu temu sada jednostavno zaključimo i nastavimo se svaki od nas baviti onim vidom modelarstva koji najviše volimo i pri tome pustimo i druge da uživaju u onome u čemu oni pronalaze najviše zadovoljstva jer - Letjeti se mora!


Ako svi uvažavamo Zokijevo mišljenje o FF ( svako ima svoje mišljenje , pa naravno i Zoki), nije mi jasno zašto se napada Dražen jer i on o Zokiju ima svoje mišljenje, a obojica su ga javno iznijela.


A ko ga to napada? Osim mene, svi su tiho. Ako je njegovo mišljenje da sam ja debil, ok, prihvaćam njegovo mišljenje. Da je on prihvatil moje mišljenje o FF do ove teme uopće nebi došlo.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 23/5/2008 00:15 (#7541 - in reply to #7540)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Samo ste se izvrijeđali i ništa riješili, u biti niste imali što riješiti. Svi imaju svoja mišljenje i to je to .
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 23/5/2008 00:38 (#7544 - in reply to #7533)
Subject: Re: koji je ovo debil??



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Zoki - 22/5/2008 23:33

sony - 22/5/2008 23:05

Ne kužim, kaj ti misliš da ja nikad nisam model vlekel na sajlu ili kaj? Sam veliš da letiš manje od 10 godina, pa di si ti onda bil dok sam ja u osnovnoj školi ciruse šlepal? Daj molim te ne pričaj gluposti. A na državno nejdem jer imam važnijih obaveza.
--------------------Ko je rekel ,,manje od 10 g i kaj je to-- cirus.. i zašto se piše ,malim slovom ??
To je nekad bio VELIKI modelll,,, _)
Znam i dosta što neidu na državno ,,jer neznaju šta bi tamo radili !!!!!!! a obično i imaju ""obveza "" !! Baš zato !!
A ko te uopče tamo i zvao ?? ja sam posljednj koji te treba zvati na DP -HR !!
Ma OK -je ,,svako dobro ti !!!


Nikaj ne kužim tvoje rečenice, daj probaj na hrvatskom napisati.
Moja stvar je dal idem na državno ili ne, i ne mislim se tebi opravdavati zbog nedolaska. Jasno da si ti zadnji koji me može zvati na DP Hrvatske, eventualno na neko bosansko imaš pravo...

Pa dobro Zoki ,pobogu brate, ša ti sad to treba ?? ako ja neznam Rvacki nism ja kriv, a naučiću i to jednom !! Mlad sam !! Perspektivan !! Svejedno opet te pozivam na DP BiH !!
Evo pozivam te !! Dobičeš :: Dnevnice, Ručak, Piće, i jedan biper u đep od majice, da te možemo naći ,kad se izgubiš na Livanjskom polju !!

-----

Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 >
Now viewing page 6 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software