Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3K -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Mollram 2008
Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3KMessage format
 
belovic
Posted 5/5/2008 12:24 (#7081)
Subject: Mollram 2008



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Rezultati u prilogu...

Čestitke našima, pogotovo Nixi na odličnom plasmanu!

Nego da pitam ima li kavih novosti kod tehnike, modela? Dali je SALPeter doista takva revolucija kao što se najavljivalo?



(ib_p058_1_22.jpg)



Attachments
----------------
Attachments ib_p058_1_22.jpg (84KB - 47 downloads)

-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Mimi
Posted 5/5/2008 14:17 (#7084 - in reply to #7081)
Subject: RE: Mollram 2008



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Znali smo da će biti vjetra u Mollramu, ali nas je svojom snagom opet
iznenadio. Već u 8 ujutro puhalu je po meni 3-4 m/s i sve dalje je bio
sve jači tak da smo se tekmali i s rezervnim modelima bojeći se za nove
FW4. "Vanterenskih slijetanja" bilo je u svakoj grupi, a i ja jedno 3-4, vjetrovito
vrijeme nije moj sport. Nixa se u tim uvjetima od nas najbolje snašao i postigao
odličan rezultat.
Od tehnike jako puno novosti. Po prvi puta sam vidio SalPetra u akciji, a i imao sam
ga priliku nekoliko puta baciti. Iako je model perfektno napravljen, izuzetno čvrst
(jedan od rijetkih koje sam bacio 100% snage bez posljedica za model), ali mislim
da nije vrijedan 900 Eur (verzija sa rds-om, prazan). Iznenadio me relativno mali
vertikalac, koji je tako "ispao" jer nisu za sad uspjeli napraviti većeg koji bi izdržao
naprezanje kod izbačaja, a da bude dovoljno lagan. Horzić i vertić su napravljeni
iz deprona presvučen staklom i pojačan rovingom. Letne karakteristike su Ok, ali ako
ga baciš u "rupu" i on nema šanse. Mislim da je u rukama dobrog pilota odlična
kombinacija, ali 900 eura po meni ne vrijedi.
Novi je i Kisal, novo ime mu je Prosal, ali u žaru tekme nisam ga stigao detaljnije
pregledati.
Poljaci su isto donijeli nove modele, pozitiv stirodur sa vakumirnim kompozitom.
Krilo je u korjenu dosta uže od ostalih, po mojoj procjeni 150-160 mm i samim
time dosta vitko što se za vjetrovite uvjete u Mollramu pokazalo odlično.
Harald Helm, pobjednik tekme u Mollramu letio je homemade model jako sličan
poljskim i još sa dodatnim balastom što se pokazalo dobitnom kombinacijom.
Gotovo sve do sad održane Contest tekme bile su vjetrovite pa će se trebati
tome prilagoditi.
Nagovorit ću Niksu da stavi i nekoliko slika sa tekme.

-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
NiX@
Posted 10/5/2008 01:50 (#7173 - in reply to #7081)
Subject: RE: Mollram 2008



Veteran

10025
Location: Ludbreg
Evo malo mog dozivljaja..

Bez prospavane noci krecemo ujutro u pola 3, po putu sam spavao. Negdje oko pola 9 stizemo na teren, vrijeme je bilo suncano, bez vjetra (sto je tipicno za Mollram, svake godine je ujutro tako bilo), ja radim last chek sa Fireworksom, vjetar malo pojacava. Pokusavam ga bacit svom snagom, ali dobivam gadan flutter na desnom eleronu i trgam getribu na servou. Mislim si, lijepo je pocelo... Ali svom srecom smo imali rezervni servo, pa sam ih samo zamjenio i nisam rjesio problem s flutterom (razmisljam da ga necu bacit svom snagom). Krene tekma, 1. zadatk je bilo dosta termicno vrijeme bez vjetra, letilo se dizanje, na svu srecu nitko u mojoj grupi nije napravio vise od 105 tako da dobivam 1000. Drugi zadatak pojacava vjetar, uzimam potpuno nesregliran i noc prije programiran Zach 06 samo zbog toga jer bi njega mogao bacit s dvije ruke i dvije noge da mogu, nebi dobio flutter, mislim da se letilo 5 x 2 minute, dobivam solidnih 940 bodova. 3. zadatak, vrijeme ok, vjetar na mahove slobodne procjene do 6-7 m/s ako ne i vise... Mislim da se letilo 3 od 6, dobivam 1000 sa 30 metara startne visine... 4. zadatak, letio se istovremeni... Vrijeme oblacno, sa malo slabe termike, 1. start odletim 3 minute, 2. start opet 3 minute. Uoci 3. starta samo poljak i ja imamo 2 x 3 minute, vrijeme se pogorsava, cak je i neka kisica lagano padala. Trebao sam punu visinu, i u žaru borbe bacam Fireworks punom snagom i dobivam gaaaadan flutter. I sa 15 metara, bez jednog elerona (polugica od serva mi je iskocila van kod elerona) radim bjednih 30 sekundi i to me kostalo 3. mjesta. Dobivam bjednih 711 bodova (da sam dobio barem 950, bilo bi napeto za 3. mjesto). 5. zadatak leti se zadnji let se broji max 5 minuta, vrijeme bilo opet suncano sa konstantim 6-7 m/s vjetrom, uspio sam rijesit flutter na Fireworksu i uzimam njega, nakon 3 minute leta, radim "samo jos jedan zavoj" i slijecem 1.5 metara van polja. Vise nije bilo vremena za neki dobar rezultat pa dobivam 560 bodova. Jos 3 zadatka smo letili, ja u 2 dobivam 1000, u jedan nesto losijih 750.
Sve u svemu dobra tekma, nije bila tolko napeta, velike su razlike između prvih 10. Moram napomenuti da smo imali sluzbene suce.

btw. moje misljenje SALPetra je... hmm.... Mislim da ne vrijedi 900€, nitko s njim nije napravio neki znacajan rezultat, to da ide visoko - ide, ali nije ono sta se pisalo, ja sam osobno razocaran, ili mozda samo nije bilo njegovo vrijeme.. neznam... sta se mene tice - Ne, HVALA!

mala fotogalerija: http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/photos/photo-thumbnails.asp?al...
http://www.msk.at/Galerie/F3K_08/index.html

pozdrav, Nixa

Edited by NiX@ 10/5/2008 01:56
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software