Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Poziv na 2. Lovački F5JN kup
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
Marinko
Posted 12/5/2008 07:52 (#7207 - in reply to #6630)
Subject: RE: Poziv na 2. Lovački F5JN kup



Veteran

100
Location: Koprivnica

Čestitke pobjednicima  i organizatoru na koliko vidim jako dobroj i brojnoj tekmi i isprika organizatoru što ni ove godine nisam mogao doći. Naime ja radim svaku subotu i uglavnom si organiziram dok su takmičenja ali ovaj put je iskrsnulo nešto što nisam mogao ostaviti nekom drugom da to obavi te mi je jako žao što nisam u subotu mogao biti s vama.

Pozdrav

Marinko

 

Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 12/5/2008 11:29 (#7210 - in reply to #6630)
Subject: Re: Poziv na 2. Lovački F5JN kup



Veteran

100
Location: Sisak
Ako dozvolite, i ja bi se kratko osvrnuo na proteklo natjecanje.
Vozeći se nazad u Sisak, kratak komentar svih natjecatelja, a
svima je to bilo prvo natjecanje u F5 katagoriji, je oduševljenje,
prijetnje da će i dalje voziti i naravno sve pohvale organizatoru.
Imponira ozračje na terenu tokom cijelog dana, bez nezadovoljnih,
bez nervoze, bez povišenih tonova, sa puno tolerancije na sve
bezbrojne upite onih koji žele nešto više saznati i naučiti. Jednom
riječju, hvala svima na divno provedenom danu i novim i
nadasve korisnim poznanstvima. Čestitke još jednom organizatoru
kao i pobjednicima od Siščana. Mjerila su zadana visoko, a na nama
je da ih potvrdimo u nedjelju na našem terenu. Pozdrav od Željka!
Top of the page Bottom of the page
NiX@
Posted 12/5/2008 23:46 (#7230 - in reply to #6630)
Subject: RE: Poziv na 2. Lovački F5JN kup



Veteran

10025
Location: Ludbreg
Evo malo i mog viđenja tekme... Decki, svaka cast na organizaciji, majstorski odrađeno, bez ikakvih žurba, požurivanja, u prijateljskoj atmosferi i bez ikakvih incidenata.
Iskreno, ostao sam zacuden time sto je bilo 18 ljudi na tekmi, svaka cast svima koji su dosli... Bio sam skeptican sto se tice ove kategorije prosle sezone, jedva da nas se
skupilo da zavrsimo taj Kup Hrvatske, pa makar sa 3 tekme.
Sto se mene tice, jednostavno nisam bio spreman na ovu tekmu, u petak u noci sam programirao F5J na stanicu, zadnji puta sam trenirao pocetkom godine, model mi je bio u raspadnom stanju. Prva 3 starta kvalifikacija, imao sam problema sa baterijama, probao sam 3 paketa i ni sa jednim nisam bio zadovoljan i imao sam dosta malo visine.
u 4. startu uzimam posljednji paket i konacno je to bilo to (u ovom slucaju nije bila cak ni 3. nego vec 4. sreca). Na kraju sam bio zadovoljan sa svojim 3. mjestom u kvalifikacijama i sa 48xx bodova. U finalu pojacava vjetar, moja i za moj profil najgora nocna mora. U 1. fly-offu, radim solidnih 5:20, ali slijecem 5-6 i mislim da mogu bolje, ponavljam i pustam se dole na farmu, pokusavam uloviti neku padinu, ali kad sam dosao do dolje bio sam na nekih 50 metara visine i 200 metara daleko od tocke, vise nije bilo ni teoretskog povratka unutar 75. Znaci 0 za 1. fly-off. Mogao sam kao i vecina ostati u vjetar i izvuci neko solidno 2. solidno vrijeme ali... U 2. fly-off ulazim totalno shrvan i bjesan na sebe kako sam mogao napravit takvu naivnu gresku. Nije nimalo ugodno letiti kad znas da si u zaostatku 500 ili vise bodova. Jednostavno nisam vise imao motivacije za neki dobar start, vrijeme nije bilo po mom ukusu i nisam nigdje mogao napraviti veliku razliku, iako sam poznat da se ne predajem olako, a pogotovo u istovremenim startovima. Cestitke pobjednicima.


Jos jednom svaka cast organizatoru na jednoj prekrasnoj tekmi i lijepom modelarskom danu.

btw. mala fotogalerija: http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/photos/photo-thumbnails.asp?al...


Pozdrav, Nikola Francic

Edited by NiX@ 12/5/2008 23:52
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 12/5/2008 23:55 (#7231 - in reply to #6630)
Subject: RE: Poziv na 2. Lovački F5JN kup



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Pridružujem se pohvalama organizatorima MC Varaždin na besprijekornoj organizaciji 2. Lovačkog F5J-n kupa.
Mislim da se polako ostvaruje ono što sam od samog početka vjerovao i govorio o F5J kategoriji, od prve demo
tekme u Ludbregu do ove u Varaždinu, iako je bilo dosta skeptika.
Po meni će F5J-N postati (a već i je ) najmasovnija RC kategorija u Hr.
Ima tome više razloga. kao prvo mislim da je najjeftinija, kao drugo mislim da nije potrebno neko veliko pilotsko
znanje i iskuvstvo da se model cijeli spusti na zemlju ( u ove računam i sebe) , kao treće gotovo je nemoguće
na tržištu kupiti gotov konkurentan F5J-N model, već ga trebamo sami iskonstruirati i sagraditi. Ideja o konskukciji
i dizajnu modela ima mnogo, gotovo svaki pilot leti sa drugačijim modelom u koji je ugradio svoje želje i razmišljanja.
Neke od tih ideja se u praksi pokažu dobre, a one malo manje uspješne prekrije "zaborav i prašina", ali kad se sjetiš
da ti za krilo treba cca 3 kartice balze i 1 metar folije ili stiropra i nije neki bed već naprotiv...
Dalje mislim da su to modeli kod kojih se bez mnogo priprema, bez velike livade, može stvarno u jednom danu naletjeti,
ili nekog naučiti tome. Na tekmi u Varaždinu bilo je gotovo polovica debitanata i čak 7 juniora što je za svaku
pohvalu i nije baš tako čest slučaj u RC kod nas. Zbog toga svakako treba pohvaliti mladog Josipa Sachera koji je
u svjoj prvoj tekmi ušao u finale, Dina Slatkog, Igora Štefičara...
Isto tako ugodno su iznenadili i sisčani koji su se u prvoj svojoj tekmi odlično snašli.
Uvjeti u kojima smo se tekmali su se isto tako mjenjali tako da se je i tome trebalo prilagoditi.
Malo mi je žao što od domaćina niko nije bio te sreće da uđe u finale iako su svi bili blizu,e a pogotovo Krešimira koji
je bio 8 ( od 7 finalista) što mu se čini mi se dogodilo i prošle godine u Vž.
Kao što su i moji predhodnici napisali i F5J-N društvo nije skup ljudi koji skrivaju tajne, tako da mislim da nije bilo
ni jednog pitanja "novih" na koji nisu dobili iskren i detaljan odgovor.
Već iduće nedjelje za tekmu u Sisku spremaju se nove pile i piloti što će svakako biti još interesantnije.

-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 13/5/2008 00:02 (#7232 - in reply to #6630)
Subject: RE: Poziv na 2. Lovački F5JN kup



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
... a skoro zaboravih pohvaliti i debitanta Bojana kojeg je jedino preljetanje koridora i
kazna zbog toga spriječila da uđe u finale i bori se za kantu po koju je došao
-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 15/10/2008 23:08 (#10738 - in reply to #6630)
Subject: RE: Poziv na 2. Lovački F5JN kup



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin
Složio sam konačno fotke s ove tekme i napravio album.



(100_0254-1.jpg)



Attachments
----------------
Attachments 100_0254-1.jpg (123KB - 34 downloads)

-----
nenad
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software