Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Modelarska elektronika -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

eto elektronike i u F1B
Moderators: Diogen

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Modelarska elektronikaMessage format
 
banjac
Posted 13/3/2008 23:41 (#5737)
Subject: eto elektronike i u F1B


Veteran

100100
Doviđenja mehaničkim timerima (još ih koristim na Mura Kupu u nedjelju). I eto elektonike i u F1B. Moja 5 godina stara pila VP + DPR + x mrdalica prerađena je na ful elektroniku sa daljinskom determom. Nakon Mure i ostali modeli kreću u istu preradu. Kako to izgleda na slici u prilogu. Zašto? Vidjet ćete na sljedećoj tekmi - da ga je.... ali izreglirati putanju penjanja do granice "boli" nije bilo moguće sa mehanikom (čitaj: visina kada se elisa zatvori = boli glava) - nakon ovoga osmjeh od uha do uha i pitanje u glavi - a kaj je sljedeća faza u razvoju. Vidimo se na Muri



(elektronac.jpg)



Attachments
----------------
Attachments elektronac.jpg (62KB - 54 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
darijo
Posted 14/3/2008 10:12 (#5752 - in reply to #5737)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Super čestitam. Ali sad kad smo započeli tu temu, mene je strah jedne stvari: kažu da je sad na tekmi u Americi Max men udario grom dosta daleko od livade i da je dosta elektronaca pokrepalo. Što raditi , iskapčati baterije u takvim situacijama ili ....?
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 14/3/2008 10:21 (#5753 - in reply to #5737)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B



Veteran

100
Location: Sisak
Najiskrenije čestitke za ovaj upijeh. Bilo je pitanje samo tko će odvojiti dovoljno vremen i iskustva pa da se napravi. Ipak malo šale: možda bi bilo bolje da si dresirao dobrog psa tragača (naravno bez zuba) da traži modele a ne da ih gubiš u svom dvorištu. Nadam se ipak da se izgubljeni na zadnjem natjecanju vratio na tvoju adresu. Pozdrav i do viđenja.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 14/3/2008 10:26 (#5754 - in reply to #5737)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

banjac - 13/3/2008 23:41 Doviđenja mehaničkim timerima (još ih koristim na Mura Kupu u nedjelju). I eto elektonike i u F1B. Moja 5 godina stara pila VP + DPR + x mrdalica prerađena je na ful elektroniku sa daljinskom determom. Nakon Mure i ostali modeli kreću u istu preradu. Kako to izgleda na slici u prilogu. Zašto? Vidjet ćete na sljedećoj tekmi - da ga je.... ali izreglirati putanju penjanja do granice "boli" nije bilo moguće sa mehanikom (čitaj: visina kada se elisa zatvori = boli glava) - nakon ovoga osmjeh od uha do uha i pitanje u glavi - a kaj je sljedeća faza u razvoju. Vidimo se na Muri

 

Ljepe, lepe.

Nažalost, vjeroj da buš vrlo brzo otkril da su rusko-ukrajinski modelarski mafijaši otkrili neku novu stvar pa opet jovo nanovo.

A2 otišo u qurac...novi trend flapera i pračke uredno preko 90m (s modelom raspona preko 2,5m).

Gumići....valjda flap + disk bacanje ?? )


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 14/3/2008 11:03 (#5760 - in reply to #5754)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B



Veteran

100
Location: Sisak
Leki ! Ovo je vrlo okrutno sa tvoje strane. Zar nisi mogao malo pričekati sa ovim novostima da Neno i ostali, među kojima i ja, uživamo u novitetima koje sam i ja neko vrijeme sanjao.
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 14/3/2008 11:34 (#5762 - in reply to #5754)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Leki - 14/3/2008 10:26

A2 otišo u qurac...novi trend flapera i pračke uredno preko 90m (s modelom raspona preko 2,5m).

Gumići....valjda flap + disk bacanje ?? )


A2 spračkati preko 90 metara? Kak? Čini se nemoguće....
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 14/3/2008 11:39 (#5763 - in reply to #5737)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
Slazem se s Andrijom!! po meni nemoguce da 40m izleti model prilikom prackanja....mozda... POZDRAV
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 14/3/2008 12:03 (#5766 - in reply to #5754)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B


Veteran

100100
leki

flap gumić i disk bacanje već je napravljeno - pitanje dana kada će biti viđeno na tekmi
dobio sam clip od mafijaša kak to izgleda - kad ga nađem - postam
još ih malo je..... savijanje booma = u igru je ušao boron kao ojačanje
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 14/3/2008 12:24 (#5767 - in reply to #5753)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B


Veteran

100100
model izgubljen u dvorištu zbog gubitka kontakta prema bateriji - ako raskopaš beeper - vidjet ćeš da su kontakti samo oblikom/prijanjanjem nema lemljenja - i tako beeper star 4 godine ušla vlaga oksidiralo i prd kada nije trebalo - pouka - i beepere treba servisirati - inaće model nisam pronašao drugi dan nego je model došao doma nakon par mjeseci na način da još ima dobrih ljudi tj. mještanin pravutine ga je našao sljedeće jutro uzeo ga i nije ništa dirao nego ga je pažljivo pospremio i čekao da dođe Rogozov tata u taj kraj (veterinar) i onda ga mu je uručio jer zna da gospon veterinar ima sina koji se bavi time
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 14/3/2008 12:52 (#5768 - in reply to #5766)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

banjac - 14/3/2008 12:03 leki flap gumić i disk bacanje već je napravljeno - pitanje dana kada će biti viđeno na tekmi dobio sam clip od mafijaša kak to izgleda - kad ga nađem - postam još ih malo je..... savijanje booma = u igru je ušao boron kao ojačanje

 

Jeba ga kak si u stanju izgubit filmić...pa too je revolucija, a ti ga nemreš pronaći.

boom im je najmanji problem, ak je handmade izdražavao full šus u HLG-u, onda je njima najmanji problem složit odgovarajuci boom.

Sumnjam da već funkcionira i da je samo boom problem.Za bacit na 15m ne trebaš nikakav spec boom, a da netko ima gotov prototip već bi ga pokazal. Znasju oni da je za biznis najvažnije pokazati da ti već imaš. Evo mafijaši M&K su pokazali (prototip) F1A.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 14/3/2008 13:31 (#5769 - in reply to #5768)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B


Veteran

100100
ma nisam ga izgubio - nego je doma - download na private PC - 99% sam na lepomtoplom po pripizdinama istočne europe, a doma sam svaki drugi tjedan - nije problem sa postoječom cijevi i 15m - to imaju - hoće još i tada počinje RR sa cijevi i horzićem - a zanš kak hoće još - lasso princip = iz krila izlazi nit da imaju veći radijus rotacije i kauboji vrte model fakat ko laso i fijuuuuuuu - btw. filmić je napravljen u USA gdje mafijaši odlaze kao turisti na mjesec, dva i tamo hoblaju za prodaju
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 14/3/2008 13:53 (#5770 - in reply to #5752)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B


Veteran

100100
ili izbjegavati tekme gdje gromovi lupaju a cucla kad smo već kod struje - i bez groma i sa elektronikom ili bez nje ti i ja smo bili svjedoci (ako se svega sjećam) 4x vushhhh na žicama stuje - samo je ostala loptica od carbona - ili što bi se reklo "bolje se rodit bez k.... nego bez sreće" i to ti je najbolja zaštita od groma
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 14/3/2008 16:25 (#5773 - in reply to #5737)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Najnoviji elektronski timer za F1C.Četiri male elektronke i četiri veče elektronke....
biče u nedelju na Mura kupu.



(Timer F1C.jpg)



Attachments
----------------
Attachments Timer F1C.jpg (10KB - 42 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 14/3/2008 23:29 (#5781 - in reply to #5737)
Subject: RE: eto elektronike i u F1B



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
banjac - 13/3/2008 23:41

Doviđenja mehaničkim timerima


Ke kurac doviđenja.
Stvarno ne razumijem cijelu tu histeriju oko el timera kad su biseri konvencionalne mehanike na dohvat ruke.

Da poduprem tvrdnju eto i slika.

Em sitno em dinamitno



Edited by Omi 14/3/2008 23:30




(t1.jpg)



(t2.jpg)



Attachments
----------------
Attachments t1.jpg (43KB - 35 downloads)
Attachments t2.jpg (41KB - 39 downloads)

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 20/3/2008 13:13 (#6038 - in reply to #5763)
Subject: Re: eto elektronike i u F1B



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
elmin-KERKO - 14/3/2008 11:39

Slazem se s Andrijom!! po meni nemoguce da 40m izleti model prilikom prackanja....mozda... POZDRAV


Moguće je druže,
eto i ja sam prvi start sa jedrilicom koju je Bobi kupio od Pankova sa strahom od 1000 i nešto vise eura,otkačio na 85 m.A bilo je još mogućnosti,samo je trava bila kratka pa se nisam mogao za nju uhvatiti koliko me je odvojila od zemlje.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software