Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

w-hobby.com
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
darijo
Posted 19/2/2008 23:54 (#5246 - in reply to #5242)
Subject: Re: w-hobby.com



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Damjan , mislim da za tajmere nesmijemo govoriti sa sigurnošću. Tajmere koje ugrađuju u modele Stamov i ekipa nemaju veze sa tajmerima koji su pod istim nazivima. Ti imaš Red Magic koje si dobio ugrađene u model , što znači da moraju raditi, a kad naručiš iz Amerike taj isti tajmer dobiješ samo hrpu beskorisne elektronike. To ti govorim jer je Đandara (a volio bih da on kaže što je sve naručio, koliko platio , a što dobio) naručio prvu seriju Red Magic tajmera i od tri nije bio niti jedan ispravan da se mogao ugraditi u model. Znam da je i Bobijev koji je bio kupljen sa modelom radio samo par startova. Neznam da li je to neki trik sa nazivima , ali očito da moraš ili imati sreće ili pola amerike i pola ukraine sklapa tajmere pod istim nazivom. Isto mi nije jasno ( jer sam ja imao dva Red Magica koja nikad nisam stavio u modele već sam ih prodao dalje) zašto, ako su isti , kad ih naručuješ iz Amerike koštaju po zadnjoj cijeni oko 130 $, a kod Makarova je oko 400 $ solo bez daljinske determe. Onda mi nije logično da su to isti tajmeri.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 20/2/2008 12:19 (#5250 - in reply to #5246)
Subject: Re: w-hobby.com



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Mislim da je damjan nekaj pomješal... nabrojano sigurno nisu jedan te isti timer ni po proizvođaču ni po funcijama.
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 20/2/2008 20:19 (#5259 - in reply to #5250)
Subject: Re: w-hobby.com



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Pomešao sam oko Makarova, jer om koristi neke , kao svoje" timere proizvedene u Švedskoj.

Kod Morella moze se kupiti Black magic timer.
Cjenik:
http://www.aeromodel.com/TM/E14106

Smart magic i Red magic su timeri istog proizvodjaca (roger morell), samo je malo drukciji design a vjerovatno i funkcije. A prodaje ih , koliko znam, V.Stamov. Drukciji design je radi toga, da mogu biti skuplji.

Na CD-u, kojeg sam dobio sa modelima, softwer je za : Black magic,Red magic i Smart magic (sa 4 serva).

Terlep je kupio od mene jedan Black magic, koji mu radi bez ikakvih problema. Isto tako nisam imao nikakvih problema sa Black magicom ja (na trupu od Kozonoskina).
Tako ipak mogu, da tvrdim, da su timeri Rogera Morella vredni svog novca.

Damjan
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 20/2/2008 23:40 (#5263 - in reply to #5191)
Subject: RE: w-hobby.com



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Premijerno prikazujem i ja svoj timer,još nije sve gotovo ali je pri kraju,radni naziv je "Red Dragon Magic Timer" !
Pokazao se super kod jedrilica,malo je problem kod penjača jer prebrzo radi (gori) od izbačaja do bunt-a ,mikro vibracije što spominje Darijo apsolutno nemaju uticaja!!
pozz



(Red-Dragon-Magic-Timer.jpg)



Attachments
----------------
Attachments Red-Dragon-Magic-Timer.jpg (27KB - 36 downloads)
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 21/2/2008 08:21 (#5270 - in reply to #5191)
Subject: RE: w-hobby.com



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
imamo mi u klubu oko 2 metra takvog timera
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 21/2/2008 09:51 (#5271 - in reply to #5259)
Subject: Re: w-hobby.com



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Damjan - 20/2/2008 20:19

Pomešao sam oko Makarova, jer om koristi neke , kao svoje" timere proizvedene u Švedskoj.

Kod Morella moze se kupiti Black magic timer.
Cjenik:
http://www.aeromodel.com/TM/E14106

Smart magic i Red magic su timeri istog proizvodjaca (roger morell), samo je malo drukciji design a vjerovatno i funkcije. A prodaje ih , koliko znam, V.Stamov. Drukciji design je radi toga, da mogu biti skuplji.

Na CD-u, kojeg sam dobio sa modelima, softwer je za : Black magic,Red magic i Smart magic (sa 4 serva).

Terlep je kupio od mene jedan Black magic, koji mu radi bez ikakvih problema. Isto tako nisam imao nikakvih problema sa Black magicom ja (na trupu od Kozonoskina).
Tako ipak mogu, da tvrdim, da su timeri Rogera Morella vredni svog novca.

Damjan


Kak i sam veliš Makarov timer je nešto sasvim drugo. Nebo i zemlja.
Naravno da svaki timer laički gledano radi isti posao, međutim razlike su vjeruj velike i bitne.
Mislim da ne možeš reči da je Stamov verzija Black magica samo drugo pakiranje s većom cijenom, jer na kraju krajeva ti letiš Stamov timer a ne kupiš Stamonv model pa ugrađuješ Black magica.
Recimo i Pasat i Polo su auti koji voze, radi ih isti proizvođač, ali nisu nikako jedno te isto samo s različitom cijenom.
BlackMagic je kako kažeš ok timer, najrašireniji, nisam ga nikad koristio ali isti se smatra odličnim osnovnim elektroničkim timerom. I lete ga svi koji nemaju mogućnosti letiti nešto bolje...Makarova..Stamova..Ili Dutch timer…i još hrpa drugih..
Cjenik koji si dao je star ko zna koliko godina, evo ti black magic stranica i cijene su poprilično veće:
http://www.magictimers.com/index.php?option=com_content&task=view&i...

Priča je pokrenuta oko WWhoby odnosno AMS7 timera za koje sa sigurnošću mogu reći da ne rade dobro jer sam i sam kupio 3-4 komada tog smeča. Kako veli i Črni ni ova verzija od WWHobija nije ništa poboljšana.

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 21/2/2008 13:24 (#5276 - in reply to #5191)
Subject: RE: w-hobby.com



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Leki,zaboravih te upitati za serva,ali sam se čuo s Darijom kasnije i preporučio mi je već predpostavljaš koji Futabin,pa me interesuje je li to OK i da li isti za kormilo i za bunt obzirom da planiram za prvi model 2 serva?
Top of the page Bottom of the page
gordan
Posted 21/2/2008 13:30 (#5277 - in reply to #5236)
Subject: RE: w-hobby.com



Member


U verziji timera kojeg sam ja dobio (sve je tocno Leki sto si napisao za tipa iz Nokie) ali u firmware mog timera ja nisam naso taj problem ..Naime, problem koji sam ja uocio je da nakon odradjene determe i kada je aktiviran zvucni beeper da tada nakon sto ugasim na prekidac timer pa ponovo upalim u principu mikrokontroler ne resetira nego moram koristiti alternativnu metodu koju autor je napisao u manualu da ovlazim prst i pritisnem pinove konektora gdje inace spajam interface prema PALM-u. Model je napravio 50 starova sa bunrom nije bilo problema jedino sta mi se dogadjalo a to je da preko onoga kolutica gdje ide sajla od repa da jednostavno ispadne iz zlijeba i naravno onda usvira model. Tako da sam malo i to modificirao i nakon toga nije bilo problema.

Pozdrav!
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 21/2/2008 13:45 (#5278 - in reply to #5277)
Subject: RE: w-hobby.com



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Bitno da nađeš sistem koji funkcionira Vjerojatno su promjenili firmware. Sretno s letenjem.
Nego, nadam se da čemo se vidjeti uskoro na nekoj tekmi, vidim modela ne fali
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 21/2/2008 16:38 (#5280 - in reply to #5271)
Subject: Re: w-hobby.com



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Leki - 21/2/2008 09:51

Priča je pokrenuta oko WWhoby odnosno AMS7 timera za koje sa sigurnošću mogu reći da ne rade dobro jer sam i sam kupio 3-4 komada tog smeča. Kako veli i Črni ni ova verzija od WWHobija nije ništa poboljšana.



To znam. za one novce, koje sam dao Nikolajevasu i Olegu na početku, mogao sam več tada kupiti Stamove jedrilice i gumenjaka od Stefancuka.

Oleg i Vidas......Jao, smiluj se bože....
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 22/2/2008 14:30 (#5292 - in reply to #5246)
Subject: Re: w-hobby.com



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
Jelsu li to oni sto ih je posle prodao Bobiju? Mislim na tajmere koje je sloba prodao Bobiju.


Edited by Tica 22/2/2008 14:34
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 22/2/2008 14:41 (#5293 - in reply to #5292)
Subject: Re: w-hobby.com



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
NE nego na tajmer koji je dobio u modelu koji je poslije par dana krepao.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software