Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

HZS-lova za modelarstvo
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Bojan
Posted 3/12/2015 00:03 (#28978)
Subject: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Izgleda da je HZS prošle godine dosta toga uprihodio za zrakoplovno modelarstvo.

Stranica - http://int.uzuvrh.hr/vijest.aspx?pageID=1&newsID=7380

Direktni link na XLS - http://int.uzuvrh.hr/userfiles/file/Copy%20of%20PRILOG%202%20-%20Iz...

Zna li netko koliko je stvarno utrošeno na zrakoplovno modelarstvo?

 

 





(HZS-potpore.jpg)



Attachments
----------------
Attachments HZS-potpore.jpg (242KB - 340 downloads)
Attachments PRILOG 2 - Izvjesce o financiranju OCD 2014 - Detaljni popis financiranih projekata udruga 2014-1.xls (2062KB - 3633 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
dlaka
Posted 3/12/2015 12:55 (#28979 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
U 2014. godini, koliko je meni poznato, HZS je za zrakoplovno modelarstvo izdvojio iznose vidljive u priloženoj tabeli. Nedostaje iznos za F3J repku (mislim da je to red veličine cca 20ak tisuća Kuna. Startnine za nastupe na ECh i WCh približne i mogu varirati par sto kuna gore/dole. Savez je svim organizatorima World Cup natjecanja doznačio po 2.000,00 Kn. Isto tako je na ime potpore za rad s mladima Osijeku i Zaprešiću doznačeno po 15.000,00 Kn. Navodno je i Aeroklubu Gradec doznačena lova za rad s mladima.




(HZS_zm_2014.jpg)



Attachments
----------------
Attachments HZS_zm_2014.jpg (132KB - 315 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 3/12/2015 16:50 (#28980 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Znači modelarima negdje oko 100.000

Ostalih 700.000 tko zna gdje i kome


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 3/12/2015 23:30 (#28981 - in reply to #28980)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Bojan - 3/12/2015 16:50

Znači modelarima negdje oko 100.000

Ostalih 700.000 tko zna gdje i kome

Kao ne znaš kako to ide kad se arči narodno, pa otprilike pola na kurve i alkohol, a pola se uvijek nekako potepe bezveze... i svakako - jedna polovica još vjerojatno postoji negdje u fondu za jamčevine - jbg bezdušnici iz pravosudja su gadno digli tarife za oprost grijeha

Sad za ozbač - ajd se sjetimo kad je krenulo, otprilike godine "projekta Bjelopolje", mi blentavi entuzijasti sa značajnim vlastitim učešćem organiziramo Državna prvenstva, dok je savez snažno dostavio plastičnu posudu za vodu i poslao izaslanika da gensek ne silazi medju prosti plebs...otad je prošlo koliko? Znači cifra je približno desetorostruka



Edited by zzechner 3/12/2015 23:32

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 4/12/2015 00:02 (#28982 - in reply to #28981)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

zzechner - 3/12/2015 23:30 Sad za ozbač - ajd se sjetimo kad je krenulo, otprilike ...(

Vjerojatno si u pravu ... ali do sada nisam nailazio na nešto poput ovoga (crno na bijelo)


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 4/12/2015 10:11 (#28983 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Opako.
Gdje sam nađe te podatke, za koje se pretpostavlja da ih nitko nikad neće vidjeti, a kamo li analizirati.
Joooj, pa koliko tu ima interesantnih podataka... najdraža su mi ova cijeloživotna obrazovanja. npr. u kajakaštvu :-)
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/12/2015 14:18 (#28984 - in reply to #28983)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Da li u savezu postije tijela kontrole koja u obliku godišnnih izvješća kontroliraju rad saveza , predsjednika i tajnika ( niti neznam koja tijela savez ima). Čisto sumnjam da bi ovakve ulazne cifre ostale neprimječene u godišnjim izvješćima kao i njihovo podizanje tj. trošenje
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 4/12/2015 16:22 (#28985 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Pa kao i u svakoj udruzi i tvrtci postoji Nadzorni odbor koji na kraju izvještajnog razdoblja blagoslovi (ili odbije) predložena izvješća. Doduše NO radi prema onom što mu se podastre tj. pokaže, u pravilu ne provjerava i ne uspoređuje s drugim podacima koji mogu ili ne moraju biti dostupni.

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/12/2015 17:27 (#28986 - in reply to #28985)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
" Doduše NO radi prema onom što mu se podastre tj. pokaže, u pravilu ne provjerava i ne uspoređuje s drugim podacima koji mogu ili moraju biti dostupni."
Mislio sam na nekoga tko provjerava , sem USKOKA , a onda je već kasno. Nadzorni odbori postoje ali kod nas u svim sverama nadzora gdje su prisutni učinak je jednak nuli.
Ovime sam šokiran . Nije mi jasno da to niko nije primjetio, čak niti mjerodavne državne službe. Stvarno neshvatljivo, bar meni.
Dužni smo svi jedno veliko HVALA Bojanu što je našao i objavio ovaj podatak
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 5/12/2015 13:47 (#28987 - in reply to #28986)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
EVO MALO ČU CITIRAT ČLANKE PREDHODNIH GODINA!!!!!

2014G RUMUNIJA.-Kao i godinama do sada, od HZS-a možemo očekivati uplatu startnina, te eventualno djelomično pokrivanje troškova puta i smještaja.
U prilogu je okvirna kalkulacija troškova.

Molim Vas da mi i što kračem roku potvrdite Vašu spremnost za odlazak, te da ste spremini sufinancirati troškove.

2015G MONGOLIJA -Pozivam sve zainteresirane, ali samo one koji su spremni i sufinancirati svoje troškove za što hitnije izjašnjenje.

2013G FRANCUSKA- teško je od saveza očekivati podmirenje svih troškova odlazaka. Za očekivati je podmirenje startnina, te eventualno djela putnih troškova.
Molim kandidate da daju svoja mišljenja i prijedloge.
teško je od saveza očekivati podmirenje svih troškova odlazaka. Za očekivati je podmirenje startnina, te eventualno djela putnih troškova.
Molim kandidate da daju svoja mišljenja i prijedloge.

2012 ITALIJA isti kurac ko u ove predhodne tri godine

Ma ko koga ovde JEBE,pravimo se mutavi godinama,NEKA I TRIBA NAS JEBAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekulturan jesan i neka san,bit ču i još gori!!!!!!!!!!!
Ne izvinjavam se nikome na ovin lipin ričima!!!!!!!!!
ŽIVILI
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 6/12/2015 17:09 (#28989 - in reply to #28987)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

toni - 5/12/2015 13:47 ... Ma ko koga ovde JEBE,pravimo se mutavi godinama,...

Eh, sad smo pomalo generali poslije bitke. Svi smo mi sumnjali da je pozadina upravo ovakva ali nitko od nas nije zapravo bio svjestan koliko smo u pravu.

Grozno je da članovi reprezentacije moraju sami sufinaancirati nastupe na ECh i WCh, a sredstava dobivena za modelarske aktivnosti desetostruko premašuju stvarne troškove.S druge strane, tu lovu je "priskrbio" HZS i on njome raspolaže. Jedini problem je što su sredstva potrošena nenamjenski (ako su potrošena) i zbog toga netko može/treba odgovarati.

Do pred 7-8 godina sam bio direktno uključen u dogovore i pregovore oko financiranja reprezentacija i bilo je to uvijek "hodanje po jajima" odnosno: osiguraj onoliko koliko možeš da ne izgubiš sve. Ako pređeš granicu velika je vjerojatnost da svi ostaju doma. Siguran sam da niti Dlaki sve ove godine nije drugačije.

Kako se sada nakon ovih informacija postaviti? Stvar (ni)je jednostavna. Ili igraj kao i do sada i pokušaj dobiti više (sve je to politika koliko god nam nije simpatična) ili mijenjaj cijeli sustav. Ako je ovo drugo onda, nadam se, svi znaju što treba napraviti.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 6/12/2015 18:36 (#28990 - in reply to #28989)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Da dolijem još malo ... ovaj put za 2013.

 http://int.uzuvrh.hr/vijest.aspx?pageID=1&newsID=2945

 





(HZS-potpore-2013.jpg)



Attachments
----------------
Attachments HZS-potpore-2013.jpg (217KB - 307 downloads)
Attachments PRILOG 2 Detaljni popis financiranih projekata udruga 2013_final.xls (1873KB - 363 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 6/12/2015 22:49 (#28991 - in reply to #28990)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Mi uvijek imamo u svakoj sferi društva po jednog dežurnog Sanadera koji je krao i uzimao, a da niko drugi ništa nije znao niti posumnjao ili ga je Sanader natjerao pa nije imao izlaza. Ako se nije moglo kontrolirati, ako je financiranje jedne grane sporta ovisilo ili još uvijek ovisi o dobroj volji jednog čovjeka, onda to nije savez (namjerno pišem malim slovom jer nisu zavrijedili niti veliko početno slovo) već privatna svojina. Ja opet ponavljam da toliki priljev novaca nije mogao doći i biti u savezu bez znanja drugih ljudi.
Moje financiranje nije ovisilo o njima, jer nisam išao na Svjetska i Europska ( što su jedino donekle sufinancirali ) pa me nije baš niti pogađalo. Kada sam god pričao sa osobama koje žive za modelarstvo , za koje znam da im je lova na zadnjem mjestu i da će prije kupiti nešto za model nego lijek za život uvijek ista priča: ma od saveza ništa,.... nemaju love,..... račun im je u blokadi. Mislim da su u savezu to toliki pohlepnici, toliki lažovi , koji su sami sebe uvjerili u svoje laži i počeli su vjrovati u to. Zato i propadamo.
Istinski me duša boli zbog ljudi koji su ovaj sport razvili do savršenstva , koji žive za modelarstvo, koji kad legnu sanjaju modelarstvo, koji zadnju kunu daju da bi nešto uradili razvili, a skupina ljudi koja smrdi na ovčetinu bere lovu od modelarstva i uživa.
Bilo bi bolje da reklama od Erste banke : " I ja bi Andrija u banku " glasi "i ja bi Andrija u savez kod vajde"
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 6/12/2015 22:53 (#28992 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Nek ih je sram i stid i ovu temu neću više čitati jer ću krepati od muke i jada
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 7/12/2015 00:02 (#28993 - in reply to #28992)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Ma čitaj Darijo, bit će ti još gore ako ne budeš znao što se događa

 

Gle, ja to ovako vidim:

Možda će se činiti da ublažavam krivnju HZS-a ( nemam takvu namjeru  )ali pravo stanje stvari nije crno-bijelo (iako naginje na crno) .

HZS ništa ne proizvodi, ne pruža nikakve usluge koje može prodati niti ima imovine koju bi prodao/rentao (koliko je meni poznato). Jedino od kuda dobiva sredstva su članarine klubova, sportske dozvole, poneke naknade i sl. Sve to zajedno je kikiriki i savez od toga ne može opstati. Znači, ostaju jedino donacije, odnosno financiranje od države na koje računaju gotovo sve udruge u HR. To financiranje HZS-a tradicionalno ide s dvije strane HOO i HZTK ali većim dijelom preko HZTK. E sad, na temelju čega tražiti sredstva koja idu preko HZTK? Jedina grana unutar HZS-a koja ima veze s tehničkom kulturom je zrakoplovno modelarstvo i ako želiš doći do tog dijela kolača onda sve karte moraju ići na to. Da postoji mogućnost dobiti sredstva za neku drugu granu tada ne bi sve stavke glasile na zrakoplovno modelarstvo pa ni slika s modelarske strane ne bi bila tako crna. Nakon što sredstva uđu u savez stvar je gotova i savez ih troši onako kako želi jer jednostavno nema nikakve kontrole o trošenju namjenskih sredstava.

Ono što želim reći je to da je savez jako dobro naučio kako do novaca doći, jedino što još mora naučiti da nije pametno potkradati one zbog kojih novci pristižu.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software