Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

HZS-lova za modelarstvo
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
darijo
Posted 7/12/2015 10:23 (#28995 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Gospodin je ta sredsva namaknuo za modelarski program za koji Modelarska komisija , kao najviše modelarsko tijelo u Hrvatskoj nije znala iako ima svoj program o razvoju modelarstva za tu i tu godinu. Znam da savez , kao i sve institucije u državi ima stalnih rashoda, novčanih obaveza prema drugim višim tijelima, ali to je isto definirano i ima druge redovne prihode iz proračuna po drugim osnovama. To su novci koji su dobijeni od Države ciljano za određeni program. Vjerujem da je u tom programu koji je išao na natječaj sve navedeno.Ti novci su ciljana , namjenska sredstva i smiju se trošiti isključivo za program za koji su dobijena, a ne preusmjeravati i trošiti kako glavešina kaže. Da je Hrvatska država mogla ili željela dati novce za neke druge aktivnos u savezu , vjerujem da bi i dala, jer u ovom prikazu financiranja programa se vidi da daje i šakom i kapom. Zašto nije sigurno ima razlog. A gdje su ti novci na što su potrošeni valjda će neko saznati . Tu nema niti milimetar lijevo , niti desno. Zakon je tu jasan: Zakon o proračunu
pročišćeni tekst zakona NN 87/08, 136/12, 15/15 na snazi od 14.02.2015

Članak 2. Aktivnost je dio programa za koji nije unaprijed utvrđeno vrijeme trajanja, a u kojem su planirani rashodi i izdaci za OSTVARIVANJE CILJEVA UTVRĐENIH PROGRAMOM

Članak 3 dane donacije su tekući ili kapitalni prijenos sredstava neprofitnim organizacijama te građanima i kučanstvima koja uključuju prijenose u naravi , a koje proračun i proračunski korisnici mogu davati za odrđenu namjenu. Mislim da je namjena navedena u tom programu kojega vjerujem niko od modelara nije vidio. Moj laički zaključak je da je određena osoba ili osobe zlouporabila položaj , prevarila državu da bi dobila sredstva , nenamjenski potrošila na druge stvari , a samim tim pokrala osobe obuhvaćene tim programom
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 7/12/2015 13:03 (#28996 - in reply to #28995)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Hodam , smirim se, pa se vratim. Sada jedno pitanje koje če se nametnuti uskoro,..., ma ne uskoro već je tu. Kraj je godine, ko će napraviti kalendar , ko će napraviti neke planove i programe reprezentacija ?Poslije ovakvih podmetanja i spletkarenja iza leđa ko če imati hrabrosti i volje uči u modelarsku komisiju, a kamo li predsjedavati njom ?(hebu te odozgo, hebu te odozdo) a kao trebao bi nam ovo biti svima hobi
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 10/12/2015 16:58 (#28997 - in reply to #28978)
Subject: Re: HZS-lova za modelarstvo



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
E moj Andrija Ja u zadnje vrjeme rjetko na forumu jer je totalna "mrtvara "" pojavom fb-valjda ? ,,,i taman htjedo napisat ::"ko je ubio forum " kad ono tema ista ko na srbijanskom ""Dje su naše pare "" Ko da čitam braću Lačimiće, Voju ,,,itd. Suđenje ,tužbe, krađe ,podvale, itd . Stiče de dojam da ---Taj vaš Vajda ""prepisuje gradivo "" od Ovuke Ubiše se jadni dokazujuči ,,,,,ali slaba --vajda . Šta da vam kažem ,,,,,Sretno Vam bilo ,,,,sa Vašim "ovukama ""
-----

Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software