Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Popu-Pop a Bobu-Bob -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

AMKS - MK - HZS
Jump to page : 1 2 3 4 5
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Popu-Pop a Bobu-BobMessage format
 
Bojan
Posted 22/11/2007 00:05 (#3437)
Subject: AMKS - MK - HZS



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Nakon objave analize nastupa natjecatelja za proteklih nekoliko sezona (koja se nalazi na ovom linku: http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=301...) uslijedila je rasprava koja se zapravo bavi sasvim novim temama pa smo između ostalog i na vaš prijedlog, cijeloj temi promijenili ime i prebacili ju na ovo, primjerenije mjesto.

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
LELO
Posted 23/11/2007 20:10 (#3466 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Veteran

100
Location: Sisak
Samohvale nisu uvijek i najbolje rješenje za prikrivanje pogrešaka. Tako su podaci malo frizirani, namjerno ili ne, vidjet će se. Za jednostavan primjer je AMK Sisak sa netočnim brojem natjecatelja. Navedeno je u grafikonu 20 a stvarno ih je 16 iz Poretka za sportaša. Ako ovaj komentar ne bude cenzuriran od vlasnika ovih stranica onda očekujte još malo kritika na račun onih koji misle da su nedodirljivi i da mogo raditi ama baš sve što im padne na pamet a to nikako ne doprinosi popularizaciji modelarstva u Hrvatskoj. Za sada se još nitko nije usudio proturječiti navodima Komisije i Predsjednika ali ja hoću jer imam pisane dokeze o kojima ću izvjestiti modelare. Ako budem zabrnjen naći ću naćina da dokumente koje posjedujem i ostali mogu vidjeti a najvjerojatnije na stranicama AMK Sisak. Pozdtav Željko Grepl!!!
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 24/11/2007 00:06 (#3474 - in reply to #3466)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Bok Željko,
Iako nisam više aktivan natjecatelj, s veseljm svaki put pogledam sve što je vezano uz aeromodelarstvo. Ne znam zašto kod nas stvari uvijek funkcioniraju na nivou sukoba i da je uvijek netko nekome kriv za nešto. Ko što rekoh nemam odgovor na takvo retoričko pitanje, ali mi je žao da je ono jedno od obilježja aeromodelarstva u Hr.

Možda se pitaš zašto se uopće javljam. Odgovor je jednostavn, malo me je zasmetao tvoj post jer iz njega zaključujem da se jednim dijelom kudi i mene, budući da sam ja jedini koji je pohvalio Bojana na uloženom trudu. Budući da podatke nisam obrađivao ja nego on onda ne vidim gdje je tu "samohvala" posebice ako se uzme u obzir da je napisao da su greške moguće. Čak ako i ima pogrešaka, nadam se da se ne misliš da da su namjerne.


LELO - 23/11/2007 20:10
Ako budem zabrnjen

Čisto sumnjam da bi se takvo što moglo dogoditi. Primjena takve vrste sile na Internetu je bezsmislena jer se uvijek možeš prijaviti pod novim imenom i napisati što želiš. Doduše nezgodna je stvar da se uvijek, i to bez velikih napora, može pokazati tko je što i kad poslao, a onda to najbolje opisuje samog autora.


LELO - 23/11/2007 20:10
... najvjerojatnije na stranicama AMK Sisak.

Jednostavno, moram biti malo zločest i pitati: Zna li netko tko je inicijator i glavni kreator web stranica AMK Sisak i tko ih i dalje povremeno održava iako više nije član AMK Sisak?

Pozdrav

Zoran
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 24/11/2007 08:56 (#3475 - in reply to #3474)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Veteran

100
Location: Sisak
Pozdrav Zoranu! Znam tko je autor stranica ali isto znam tko ih ažurira i kreira po naputcima. Možda ne znaš da je kampanja protiv AMK Sisak počela upravo iz redova sada člana MK Zaprešić a odgovorno tvrdim bez razloga. Jedini je problem što je AMK Sisak postao prejak za neke pa se smislio način da nas se čak pokuša i ugasiti. Dovoljno je pogledati rezultate. Godinama je AMK Sisak bio uzor i najjači klub. Sada se njegovim členovima zabranjuje nastup pa se ide toliko daleko da Predsjednik MK zabranjuje nastup na Državnom. Malo je otišlo predaleko da bi se dalje tražila kompromisna rješenja. Uzeti nekome državljanstvo i izbreisati mu CRO i napisati samovoljno BIH iza imena na Državnom je ipak malo previše (pogledaj razultate sa Mem. Fištrovića ). Najavio sam da je vrijeme da modelarska javnost sazna što se u ovoj godini dešavalo na relaciji Komisija i ZSH sa jedne strane i AMK Sisak sa druge. Nepobitne su činjenice, a i ona narodna "crno na bijelo". Slijedom toga ću objaviti sve dokumante vezane uz aktivnosti uperene protiv našeg kluba i njegovih članova. Mali dokaz ovoga i sada možeš provjeriti ako potražiš u spisku modelara moje ime ( Željko Grepl ), izbrisano je. Odgovori mi tko je odgovoran za to? Kome smetaju moji razultati iz prethodnih 40 godina bavljenja modelarstvom? Da li smeta mojih 20 pobjeda pa sam IZBRISAN. Mog ORLA i osvojena državna prvenstva pa i ovo zadnje nitko mi ne može osporiti. Ostvario sam ih svojom poštenom borbom na natjecanju. AMK Sisak bi i ove godine ekipno bio prvi ali naredba je da ne može. Nisi vidio mučnu situaciju ( za sve osim MK Zaprešić ) na proglašenju u Karlovcu. Pravim sportašima, kao št su Vinko, Nenad i Danko nije bilo jasno ali ni ugodno primiti odličja za DP. Razmisli da li ima razloga za kritiku ali vjerojatno i nešto više. Drago će mi biti ako me ne skinu sa foruma pa da mogu i ostale upoznati sa radom pojedinih modelara. Ali ne sa razgovorima, tračevima i odlukama koje se donose u kafiću i falsificiranim ODLUKAMA izdiktiranim u pero sekretarice, već sa pisanim dokumentima. U nadi da ovo nije zadnje pisanje Željko Grepl.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 24/11/2007 09:11 (#3476 - in reply to #3475)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
O kakvim urotama MK Zaprešića prema AMK Sisak se tu priča????? Vi niste baš pri sebi...
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 24/11/2007 10:06 (#3477 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Veteran

100
Location: Sisak
E moj Marko! Ili ne znaš ( teško mogu vjerovati ) ili ne želiš znati. Hrvatske modelare vode i kroje im sve tri člana tvog kluba a to su: Predsjednik MK, Direktor F1 i Direktor F3. Sasvim slučajno! Pravila i način bodovanja mogu samo oni promijeniti i isti se usvajaju na MK. Prije nekoliko godina kad su modelari iz AMK Sisak natjecali u tri kategorije morali smo odabrati jadnu za konkurenciju za sportaša godine. Danas broj nije ograničen. Čast tvojim rezultatima ali ne misliš li da je rezultat Darija na sedmo mjesto na kraju godine kao i Vinka na osmo mjesto u Svjetskom kupu dostojan naziva sportaša godine. Zar samo nekoliko bodova dobiješ više za pobjedu u WC u odnosu na nove kategorije F1N i F1N-150. Za svaku pohvalu je inicijativa da se ukljuće mladi i to je za godišnju nagradu kreatoru ( čutaj Damiru ) ali je ipak previše to natjecanje staviti za rangiranje sportaša godine. Da ne nabrajam dalje jer se udaljavamo od teme, koristim priliku da odgovorim Zoranu da povečanje natjecatelja od 30% godišnje ne stoji ( osim ako se i djeca iz vrtića na ubrajajaju u to ). Bojim se da se ne nađu i umrle osobe na popisu aktivnih modelara samo radi statistike. Shvati da ovo nije kritika tvojoj pobjedi već onima koji pravila prilagođavaju trenutku. Ne vjerujem da je to slučajnost!!!
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 24/11/2007 15:59 (#3482 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Oni jesu članovi MKZ ali ne kroje oni pravila nego 9 članova MK. Pravila za bodovanje nisu donijela tri člana MKZ nego MK koji opet brojim-ima 9 članova. Možda i nije u nekim slučajevima pravedno bodovanje ali zato je tu MK koja mijenja i predlaže promjene. Toliko ja znam.
F1N je pošteno ušla u sustav natjecanja nakon jedne godine probnih natjecanja( ako odgovara FAI-ju kategorija kao i ostatku svijeta ne vidim zašto bi se ta kategorija degradirala kod nas ) kao i F5J to što nekima možda ta kategorija izgleda kao zajebancija to je njihov problem ali je jedno sigurno da je to trenutno kategorija svima pristupačna i s najvećim rastom natjecatelja.
Pravilnici su jasni kako za mene tako i za ostale. Ja ih poštujem i držim se pravila.


Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 24/11/2007 18:08 (#3486 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Veteran

100
Location: Sisak
Sasvim je jasno i razumljivo da braniš svoje kolege iz kluba ali ipak neke stvari ne znaš. Prvo ne znaš brojati: MK sačinjavaju 10 ( deset ) članova. Obzirom da zapisnika sa sjednica MK nema ili bar nisu dostupni modelarskoj javnosti ( za razliku od naših istočnih susjeda koji objave sve što tko i govori pa tako i planove za narednu sezonu, članovi Koisije su iz različitih klubova, što bi bilo pametno i kod nas promijeniti za dobrobit modelarstva) ne možeš znati što je tema, tko je došao i tko je kako glasovao. Sjednice se zakazuju (tako i ova posljednja) u kratkom vremenskom periodu i ustaljeno je da ljudi koji rade ne mogu doći pa se odluke donose uz uobičejenu TROJKU. Bio sam prisutan na nekim, istina davno, pa sam vidio da prijedlog ne prolazi ako su tri glasa ZA, dva PROTIV a ostali suzdržani (čitaj nezainteresirani). Pitaj i bivše članove MK zašto su izašli ili koliko su sretni da ne slušaju "trla baba lan". Svaki pokušaj da se nešto promijeni, a naročito u F1 kategoriji osuđeni su na neuspijeh "ne talasaj". Ako se nitko ne usudi poduzimati korake glede MK ja hoću. Sudjelovao sam u rušenju bivše države pa ću se tako potruditi da se ovo društvo barem reorganizira. Nemoj puno razmišljati već pitaj one koji znaju pa će ti sve biti jasnije.
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 24/11/2007 20:46 (#3493 - in reply to #3486)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Pozdrav i tebi Željko. Vidim da za mene i MK ima dosta pitanja i komentara pa krenimo s odgovorima.

LELO - 24/11/2007 18:08 Sasvim je jasno i razumljivo da braniš svoje kolege iz kluba ali ipak neke stvari ne znaš. Prvo ne znaš brojati: ...

Za početak, ovaj dio gore se odnosi i na tebe jer očito ni ti ne znaš brojati. U poretku za sportaša godine ima 17 članova AMK Sisak a ne 16 kako tvrdiš. E tu sad dolazimo do odgovora na tvoje prvo javljanje i tvrdnje da su podaci frizirani. Napisao sam da su greške moguće i priznajem IMA grešaka. Ima ih zato što u popisu iz kojeg sam radio analizu uz svakog natjecatelja piše klub s kojim je inicijalno zapisan u bazu. Naknadni prelasci iz kluba u klub odnosno transferi koji su se događali nisu uzeti u obzir. Drugim riječima, Bojan, Zoran i Dubravko su uračunati u broj natjecatelja AMK Sisak umjesto u MK Zaprešić. Ispravno bi za 2007 bilo AMK Sisak - 17 natjecatelja, a za MK Zaprešić - 40 natjecatelja. Slična je situacija i s ostalim natjecateljima koji su mijenjali klub (Pećinar, Prprović Nikola,... ukupno 14 natjecatelja je mijenjalo klub od kad vodimo rezultate). Sama analiza je prvenstveno rađena za ukupan broj natjecatelja po godinama, a razvrstavanje po klubovima je samo malo detaljnija analiza.

Ako budem zabrnjen naći ću naćina da dokumente koje posjedujem i ostali mogu vidjeti a najvjerojatnije na stranicama AMK Sisak. Pozdtav Željko Grepl!!!

Ne moraš se bojati zabrane. Nitko nije niti će biti zabranjen zbog drugačijeg mišljenja. Naravno očekujem da ostaneš u granicama civiliziranog ponašanja.

Obzirom da zapisnika sa sjednica MK nema ili bar nisu dostupni modelarskoj javnosti...

Kad si zadnji put bio na ovoj adresi: http://www.aeromodelarstvo.net/komisija.asp ?

Sudjelovao sam u rušenju bivše države pa ću se tako potruditi da se ovo društvo barem reorganizira....

Obzirom na tvoj stav i ponašanje prema hrvatskoj FF reprezentaciji, niti ovoj (državi) nisi ostao dužan.

Uzeti nekome državljanstvo i izbreisati mu CRO i napisati samovoljno BIH iza imena na Državnom je ipak malo previše (pogledaj razultate sa Mem. Fištrovića ). ....

Na Državnom prvenstvu mogu sudjelovati samo oni natjecatelji koji imaju važeću sportsku dozvolu HZS-a, te juniori iz osnovnih i srednjih škola koji sudjeluju na DP u F1H (odluka HZS-a). Tvoja dozvola je iz BIH (koliko mi je poznato) jer si u HZS suspendiran na 2 godine, pa ne možeš natjecati za Državno prvenstvo.

S druge strane natjecao si na MDF i rezultat ti je uredno objavljen, a BIH piše zato jer si natjecao s dozvolom iz BIH.

Pravim sportašima, kao št su Vinko, Nenad i Danko nije bilo jasno ali ni ugodno primiti odličja za DP  ....

Vidim da si o nekima promijenio mišljenje i to me veseli. Da te podsjetim, neki od njih su ti prije cca 2 godine bili trn u oku i nisi želio niti čuti za njih, čak do te mjere da si tvrdio da namjeravaš ići na Svjetsko gotovo do samog dana odlaska samo da netko od njih ne bi imao vremena izvaditi vizu i sudjelovati na SP-u. Niti je to bilo tako davno, niti si star da bi zaboravio.

Kad smo već kod MDF-a ,pitanje je koliko je potrebno biti bez srama da baciš penjača bez upaljenog motora samo zato da bi kući nosio pehar. Žao mi je samo što ti je organizator to dopustio. Isto si pokušao prije 2-3 godine na Državnom prvenstvu pa ti nije prošlo (iako je taj svemoćni Predsjednik MK bio član tvog kluba).

... koristim priliku da odgovorim Zoranu da povečanje natjecatelja od 30% godišnje ne stoji ( osim ako se i djeca iz vrtića na ubrajajaju u to ). Bojim se da se ne nađu i umrle osobe na popisu aktivnih modelara samo radi statistike.....

Upravo tako, ubrajaju se i djeca iz vrtića ako su sudjelovala na nekom natjecanju, a možda i umrle (nisam provjeravao) ako su prije smrti natjecali te sezone. Ne znam jesi li i kako radio bilo kakvu statistiku i kako si koristio podatke. Ovo gore temeljeno je na stvarnim podacima koje šaljem u prilogu pa ti provjeravaj tko je živ, mrtav, ....

 





Attachments
----------------
Attachments podaci.xls (73KB - 124 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/11/2007 21:40 (#3497 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

dečki, ovo je sve skupa grozno...

prije par godina otišao sam glavom bez obzira iz jednog drugog sporta radi sličnih pizdarija...

uopće ni ne želim razmišljati ko je kad u pravu, a ko u krivu. vrijeme je ionako najbolji pokazatelj...

ali, jedna stvar mi nikako nejde u glavu: kakav je to modelarski rezultat leta od jedne sekunde??

pa model iz ruke mora letjeti bar desetak sekundi... tu nešto ne štima sa reglažom, sto posto...

ma, idem spat...



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
dfurdi
Posted 24/11/2007 22:15 (#3501 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007


Regular

2525
Location: Zadar
Ja u svemu ovome vidim samo dobru namjeru ljudi koji su sastavili Analizu da nas upute u smjerove razvoja modelarstva. Normalno je da kod ovakvih analiza dolazi do grešaka, no mislim da bi analiza potkrijepila gore istaknute zaključke i kada bi bila potpuno točna. U svakom slučaju, meni kao trenutačnom promatraču, ovakva analiza pomaže u odabiranju ciljeva za moj budući rad u klubu i zbog toga, hvala.
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 24/11/2007 22:16 (#3502 - in reply to #3497)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Dražen - 24/11/2007 21:40
uopće ni ne želim razmišljati ko je kad u pravu, a ko u krivu.


Tko je u pravu a tko u krivu odlučila je modelarska komisija.

Jednoglasno

Dakle predstavnici SVIH klubova koji sjede u MK



-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 24/11/2007 22:27 (#3504 - in reply to #3437)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Veteran

100
Location: Sisak
Konačno da se i ti javiš. Vidim da ti je trebalo malo duže vremena kako bi na brzinu postavio zapisnike. Inače sam istinoljubac pa ćeš teško moći argumentirati moje kopije dokumenata koje sam uredno sakupljao. Jedan imam od 03.10.2007. a na njemu su uz godine samo ????????? bez ijednog zapisnika MK. Ako je još netko od modelara pokušao pročitati neki zapisnik nije to mogao osim ako nije imao "tajnu šifru" za tvoje podatke. Kad smo kod brojanja neka zainteresirani modelari pogledaju za koji klub su se natjecali ove sezone, Bojan, Dubravko i Zoran a iz "Poredka za sportaša 2007.godine". Uredno će zaključiti da ponovo obmanjuješ da si u AMK Sisak. Bolje bi bilo da objasniš sa kojim pravom možeš izbrisati Borisovo i moje ime iz svih podataka? Ispada da ne postojimo a u modelarstvu smo već 40 godina. Da li je to nešto normalno ili je proradila zloba i osveta prema klubu u kojem si sve naučio i prema kojem bi trebao imati barem malo poštovanja. Jedino na što ti ne želim replicirati, to je ova država. Svatko zna svoje mjesto a ja svoje u njoj nosim sa puno ponosa i časti. A ako si aludirao na odlazak na Europsko, onda je to tema koja ne ide ovako suhoparno bez dokaza a na tvoju žalost ja ih posjedujem. Sve intrige i zakulisna namještanja dobit će epilog kad se raskrinkaju idejni začetnici i izvoditelji. Na tvoju, i na žalost još nekih, vrlo brzo.



(zapisnici.jpg)



Attachments
----------------
Attachments zapisnici.jpg (198KB - 50 downloads)
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 24/11/2007 22:30 (#3505 - in reply to #3502)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Ja sam tako žalostan jer sam od Dražena očekivao konkretne poteze i odgovore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mamića u modelarsto pod hitno !

Edited by darijo 24/11/2007 22:37
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 24/11/2007 23:03 (#3512 - in reply to #3505)
Subject: Re: Analiza nastupa u sezoni 2007



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Šta sad svi šutite ko papci
AJDE DA VAS NABROJIM (nabrajam samo FF)

DARIJO
CEKI
VINKO
SOKOL
MARKUŠIĆ

Recite svi vi lijepo ovdije javno izbrisanome Greplu barem pola onog što ste govorili nakon Ukrajine.
Budite face bar jednom u životu, a ne da si netko daje za pravo nazivati se izbrisanim. Eto ja opet gutam govna, al neka, baš me zaima tko od svih Vas koji ovo čitaju ima tri čiste da kaže ISTINU.

A ti Željko trojici iz Zaprešića možeš reći samo HVALA da nisi dobio prijedlog doživotnne suspenzije, što je bilo traženje većine MK članova.

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4 5
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software