Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Modelarske aktivnosti -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu
Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 3 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Modelarske aktivnostiMessage format
 
Leki
Posted 5/12/2007 14:46 (#3843 - in reply to #3841)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Mimi - 5/12/2007 13:45

Koliko sam vidio dosta članova komisije nije zadovoljna svojom
odlukom, barem oni koji se javljaju na forum (Bojan, Huco, Dlaka, Leki). Moram vas podsjetiti da ste upravo
vi tu odluku donijeli i jedino je vi (MK) možete promijeniti, pa mi nije jasno zbog čega ako netko ima drugačije
mišljenje ili primijeti nepravilnosti i na njih ukazuje nazivate pljuvanjem ... MK ima ovlasti za donošenje odluka, ali
i za njih bi trebala snositi odgovornost i na ukazane greške prema njihovoj procjeni reagirati, a ne odmah
to smatrati "ratom".
Primijetio sam i još nepravilnosti, navijanja i naštimavanja, ali o tome drugom prilikom.


Mimi prije svega treba se uključiti AKTIVNO u rad MK. Vjerujem da si osobno imao prilika i prilika ali na kraju svi zaključite kak Vam to ne treba. Osobno nemam niakav prijedlog koji bi poboljšao ili promjenio sadašnji pravilnik, kad netko da prijedlog na MK je da odluči. Možda i taj prijedlog se pokaže kroz koju godinu loš, možda ispadne super. Nije dosta reči ne valja ovo sad mjenjaj, ali s čim da zamjenimo. Stoput je već napisano ljudi uključite se i dajte napišite prijedlog novog pravilnika. Ja sam barem 10 puta probo i na kraju odusto jer mi uvijek neki dio računice ispada nerealan. Ali kaj da mi u ovom slučaju napravimo? Kaj da napravimo? Kakve posljedice da snosim kad si nemrem pomoć.
O naštimavanjima nadam se razgovoru prvom prilikom kad se vidimo.
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 5/12/2007 19:04 (#3847 - in reply to #3841)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Mimi - 5/12/2007 13:45

Primijetio sam i još nepravilnosti, navijanja i naštimavanja, ali o tome drugom prilikom.
Iznio sam svoje osobno mišljenje i za njega sam spreman snositi i posljedice


Bok Mimi,

kad već spominješ nepravilnosti, navijanja i naštimavanja, volio bi, a mislim da bi i drugi voljeli, da to podjeliš sa svima nama.

A kaj se tiće juniorskog sportaša, zašto prošle godine nikome nije smetalo i nitko nije bio oštećen, a bodovalo se po istom pravilniku.

A da bi se nešto usvojilo, promjenilo, mora postojati nekakav prijedlog, a taj prijedlog mora netko napraviti. Nažalost, svi samo pljuju, optužuju za urote, zavjere, namještaljke, a krivac su uvijek i jedino, kak je netko već jednom napisao, "gospoda" iz Modelarske komisije.

A za navijanja i naštimavanja, oštro, argumentirano i s imenom i prezimenom, bez rekla-kazala.

lepi pozdrav

Damir Kosir
-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 5/12/2007 20:07 (#3856 - in reply to #3847)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
Gospodine MIMI ne mogu a da ne reagiram kao član MK premda nevolim ovakve i ovakav razgovor preko foruma nekako je to poštenije licem u lice što se tiče tih namještaljki odapnite argumertirano imenom i prezimemoma ne ovako rekla kazala koliko ja mni poznato na MK nije bilo takvih stvari a redovito sam na komisijama šike
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 5/12/2007 21:52 (#3865 - in reply to #3856)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Kad smo već krenuli secirati svaku odluku, pravilnik,..., odnosno sve što se tiče rada MK možda je vrijeme da kažemo kad, kako i zašto se počeo proglašavati juniorski sportaš godine HZS (uz modelarstvo se to radi čini mi se još u samo jednoj grani unutar HZS-a). Razlog za ovo što slijedi su i par postova koji se osvrću (neki i s podsmjehom) na moju tezu da je uvođenje juniorskog proglašenja pokrenuto na pomalo silovan način.

Evo kronologije pa prosudite sami...

Prilikom izračuna bodova za sportaša godine HZS-a u sezoni 2005 (mislim na generalni poredak jer smo tada samo tog imali) Huco mi je za Arijana poslao izračun koji nije bio u skladu s pravilnikom i istog nisam smatrao ispravnim i na to ga upozorio. Naime, u tom izračunu je izvlačio samo juniore iz rezultata, i na temelju takve liste računao bodove. Huco je i dalje tvrdio da je izračun ispravan. Kompletnu prepisku i taj izračun sam proslijedio SVIM članovima MK i SVI koji su odgovorili smatrali su da izračun ne valja. Huco niti nakon toga nije bio zadovoljan i tvrdio je da su članovi MK, citiram "... jednostrano informirani i telefonski instruirani..". Odgovori koji su nakon toga uslijedili nisu bili nimalo diplomatski ali to sad nije tema.

Tu je priča mogla i trebala biti završena ali... Huco se žali HZS-u i pokušava Arijana proglasiti sportašem pod svaku cijenu. Zovu me iz saveza i kažu da imaju prigovor i da Huco traži sastanak. Sastanku prisustvuju Predsjednik HZS-a, Tajnik HZS-a, Huco i ja. Svatko iznosi svoje argumente. Huco gura svoj izračun, ja ne pristajem na ništa osim onog što je u skladu s pravilnikom. Predsjednik HZS-a odlučuje i kaže da Izračun koji je Huco napravio ne valja i da se treba držati pravilnika i nakon toga dodaje: Arijana ćemo posebno pohvaliti za postignute juniorske rezultate i uz njega još dva juniora kao juniorske sportaše HZS-a u modelarstvu. Komisiju zadužuje da napravi pravilnik za izbor juniorskog sportaša godine te će ubuduće proglašavati i juniorskog sportaša u ovoj grani. Vrsta nagrade nije definirana a ima nekoliko prijedloga ("Vrabac", "mali Orao",...). MK nakon toga mijenja postojeći pravilnik kako bi se mogao proglašavati i juniorski sportaš.


Eto, možda je ovo samo meni djelovalo silovano i ako je tako onda povlačim ono napisano nekoliko postova prije.

NA spomenutom proglašenju juniori su nagrađeni samo diplomama pa opet ima nezadovoljnih (s razlogom).

Ove godine prilikom slanja poretka podsjećam savez da juniorima osim diploma treba uručiti i nagrede tipa "Orao" ili nešto slično. Iz saveza me upozoravaju da je statua "Orao" simbol za najboljeg sportaša i da bi uvođenje iste nagrade za juniore bila devalvacija i na neki način smanjivanje vrijednosti te nagrade. Pitam da li je moguće uručiti umanjenu statuu - kažu da umanjena ne postoji i da će naći nagradu koja će biti primjerena.

Da ne bude sve tako crno nego još crnje, situacija se, istina u nešto blažem obliku, ponavlja i ove godine, pa se opet isti pokušavaju progurati na vrh mimo pravilnika i MK. Traže se i ugovaraju sastanci u HZS-u,  itd, itd. Ono što je nekima prednost nekima je problem jer HZS još uvijek ima povjerenja u ljude koji čine MK, pa sve takve pokušaje uredno upućuje na mjesto gdje se takve stvari trebaju rješavati.

Na kraju, kad govorimo o tome da li je netko pristran, da li je pravilnik rađen za nekog a protiv nekog, da li nekome smeta junior kao najbolji sportaš godine ili nešto drugo, treba još jednom (i svaki put ako treba) reći da su sjednice MK otvorene za bilo kojeg modelara koji želi sudjelovati u raspravi, predlagati, upozoravati, kritizirati, pomoći i doprinositi na bilo koji način da nam svima bude bolje.

Mene sve ovo već dobrano umara i nitko neće biti sretniji od mene kad (a vjerujem da će to biti vrlo skoro) sve ovo skupa preuzme netko drugi.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 6/12/2007 00:14 (#3866 - in reply to #3865)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

hmm...

netko je napisao da ni članovi MK nizu zadovoljni sa postoječim pravilnikom. iz ovoga se vidi da bojan nema ništa protiv, a kolko znam ni leki. za dlaku i hucu neznam. osobno nemam ništa protiv postojećeg, međutim da imam 17 godina možda bi i ja našao neku zamjerku, ovisno o tome dal bi mi ovo stanje pasalo ili ne.

shodno tome, predlažem da se sastanu SVI NEZADOVOLJNI i pokušaju se usaglasiti kakav pravilnik žele. smatram da je to jedino rješenje njihovog nezadovoljstva.
u svemu tome postoji jedan mali problem. ako se uopće uspiju usaglasiti sa željenim promjenama, to može potrajati najmanje mjesec dana. tome treba pridodati i novi izračun barem ove sezone prema tim novim formulama, ako ne i prethodne sezone, da se vidi na stvarnom primjeru koliko je novi prijedlog funkcionalan. nakon toga slijedi usaglašavanje i stiglo je proljeće 2008.

to znači da bi novi pravilnik mogao stupiti na snagu u sezoni 2009.

u sezoni 2009 ovi sadašnji juniori koji su digli galamu možda više neće biti juniori. znači - oni sami od tih promjena neće imati koristi, a kao seniori morat će se tekmati prema pravilima koja protežiraju juniore u generalnom plasmanu. problem je, dakle, u tome što bi se u novonastaloj situaciji opet mogli osjećati zakinutima i opet tražiti izmjene. ili će opet dići galamu i zahtijevati od MK da udovolji njihovim zahtjevima. po tome bi se pravilnik mogao mjenjati češće nego su parlamentarni izbori kod nas. i je li to normalno?

usput, napominjem da sadašnji pravilnik odgovara juniorima koji se tekmaju u juniorskim klasama, dok u svakoj mogućoj promjeni njihov rezultat gubi na važnosti. mi sada radi dva juniora mijenjamo pravilnik koji odgovara šezdesetorici. a što napraviti kad ONI SHVATE da su zakinuti.

tek tada bi nastala prava galama...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 6/12/2007 11:03 (#3869 - in reply to #3434)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Kao što sam napisao ovo je moje mišljenje i nije mi namjera mjenjati bilo što u postojećem izboru
za ovo godinu, koji i dalje smatram nekorektnim,već predložiti promjene koje bi po meni ispravile nepravilnosti, nelogičnosti koje sam primjetio u postjećem pravilniku kako se to ne bi ponavljalo i iduće godine imali isto.

Što se tiče juniorskog svjetskog, evropskog u F3J, F1A ... mislim da bi bodovanje za njh trebalo
biti jednaka kao iza seniorska, kao što senior ne može nastupiti na juniorskom tako ni junior ne može
nastupiti na seniorskom EP, SP .. Mislim da za to postoji i odluka MK i nije mi jasno zbog čega bi bi tu
trebalo biti razlike. Shodno tome smatram da je ove godine Arjan zakinut jer se njegovo 3. mjesto
sa Europskog F3J ne uzima u obzir za generalni poredak. Po meni je to najveći "propust", nepravda
ili nazovite to kako hoćete, a i mogućnost zbog toga netko drugi profitira.
Predlažem da se kod FAI predka, Contest plasmana juniorski poredak računa za "naš" juniorski, a
seniorski za "naš" generalni poredak. Mislim da sam dovljno jasno i s imenom i prezimenom objasnio
zašto mislim da ovaj postojeći pravilnik nije dobar, to argumentirao i predložio kao to ispraviti. Ako trebam
svoje mišljenje još pojasniti stojim na raspolaganju.

Isto tako se ne slažem s tim da je potrebno tražiti pravdu negdje drugdje i vršiti pritiske već to riješiti na MK.



-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 6/12/2007 11:33 (#3872 - in reply to #3869)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Mimi - 6/12/2007 11:03


Što se tiče juniorskog svjetskog, evropskog u F3J, F1A ... mislim da bi bodovanje za njh trebalo
biti jednaka kao iza seniorska, kao što senior ne može nastupiti na juniorskom tako ni junior ne može
nastupiti na seniorskom EP, SP



Nije istina da junior nemože nastupiti na ECh ili WCh. Jedino u slučaju kada je u isto vrijeme i na istom mjestu (kao u F3J), junior mora odlučiti o nastupu kao junior ili kao senior.

Ja sam i dalje jako radoznao, a vidim da su i drugi, o navijanjima i naštimavanjima. Bilo bi dobro da se to riješi prije dodjele i ako je točno i argumentirano, da se popravi, ukori ili kazni"štimera", ili bar da "štimeru" bude neugodno. Otvorio si nešto, pa bi bio red i da nastaviš. Ili si to napisao tek tak...




-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 6/12/2007 12:28 (#3877 - in reply to #3869)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Mimi, nije mi jasno kak nisi uočil pogrešku i nepravdu prošle godine kad je Josip bil 4 na svijetu, a Arijan 10 na svijetu i ti rezultati im NISU uzeti u obračun za sportaša. Na kraju si za sportaša bio proglašen ti. Ne mogu vjerovati da već tada nisi uočil tu nepravdu?
Pravilnik je ove godine isti kao i prošle.

Također gledam Nikša je ove godine dobil hrpu bodova za 3 mjesto Contest F3K juniri generalno. Isto tak to je 3 mjesto od ukupno SAMO tri junira koji su uopće leteli F3K Contest, dakle zadnji (mislim da je zasluženo dobil bodove, ali iste bodove bi dobil i s samo 1 sekundom leta), ali kaj bi bilo da je netko na samo jednoj tekmi bacil model i napravil 1 sekundu leta. Taj bi bil 4 u generalnom junirkom F3K Eurotour i uzo skoro 1000 dodatnih bodova za niš tj. za 1 sekudu leta? Jel to fer?

Jel fer da F3K Contest ima isti kojeficjent kao recimo F1A Svjetski kup....Gledam u F1A u 2006 godini bilo je ukupno 1500 nastupa, u F3K 200 ??

Pravilnik predloži pisano, s izračunima. Ovo na grupi je samo komentiranje.

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 6/12/2007 12:35 (#3879 - in reply to #3869)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Mimi - 6/12/2007 11:03

Kao što sam napisao ... ... u postjećem pravilniku kako se to ne bi ponavljalo i iduće godine imali isto.

ali da bi slijedeće natjecateljske sezone novi pravilnik bio u primjeni, treba stupiti na snagu PRIJE početka iste. u praksi je to nemoguće izvesti ako nova sezona počinje za 45 dana... ako se želiš toga prihvatiti, prije računaj na sezonu 2009.

Što se tiče juniorskog svjetskog, evropskog u F3J, F1A ... mislim da bi bodovanje za njh trebalo
biti jednaka kao iza seniorska... ...ove godine Arjan zakinut jer se njegovo 3. mjesto
sa Europskog F3J ne uzima...

po pitanju ODNOSA KVALITETE juniorskog i seniorskog evropskog prvenstva kvaliteta rezultata nije ista, pa nije logično ni jednako bodovanje. ja sam ponudio koeficijente, konkretno 0,7... ako pogledaš odnos rezultata na evropskom F3J možeš uočiti da je razlika (u plasmanu na tekmi) i veća, pa tih 0,7 možeš smatrati okej ponudom...
kad već spominješ arijana, čiji rezultat zaslužuje svaku pohvalu, proroštaj malo seniorske rezultate pa vidi koje bi mjesto zauzeo sa svojim bodovima u seniorskom poretku na istoj tekmi...

osim toga, ako junior na evropskom za juniore zauzme treće mjesto i iste godine senior na seniorskom zauzme istu poziciju - čiji je rezultat teže ostvariv??

Po meni je to najveći "propust", nepravda
ili nazovite to kako hoćete, a i mogućnost zbog toga netko drugi profitira.

ako imaš osjećaj da je netko profitirao na tuđem rezultatu, onda skini rukavice i navedi konkretan primjer, ovako je nejasno na što misliš. osim toga i ti agitiraš za "nekoga", znači tražiš izmjene isključivo zato da TI PROFITIRAŠ.

oprosti mi što navijam za onih 60 klinaca koji se tekmaju u juniorskim kategorijama, ali sa svojom dioptrijom ja zaista našu budućnost vidim u njima. nakon promjena koje zastupaš, njih se NEBI zakinulo, nego zajebalo...

Predlažem da se kod FAI predka, Contest plasmana juniorski poredak računa za "naš" juniorski, a
seniorski za "naš" generalni poredak. Mislim da sam dovljno jasno i s imenom i prezimenom objasnio
zašto mislim da ovaj postojeći pravilnik nije dobar, to argumentirao i predložio kao to ispraviti. Ako trebam
svoje mišljenje još pojasniti stojim na raspolaganju.

ovo sa računanjem mi sad nije jasno, al možda sfatim popodne...

nemoraš ništa pojašnjavati, nego počni radit na izmjenama gdje smatraš da ne štima.
ja bi ti pomognuo, al meni za sada štima. kad mi mali poraste, možda ti se pridružim.
moj prijedlog sa koeficijentima (0,7 i 1,3) i dalje stoji i smatraj to DOBROM CIJENOM...




Edited by Dražen 6/12/2007 12:47

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 9/12/2007 16:37 (#3927 - in reply to #3847)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1002525

A kaj se tiće juniorskog sportaša, zašto prošle godine nikome nije smetalo i nitko nije bio oštećen, a bodovalo se po istom pravilniku

Prosle godine se nije ukazala nelogicnos u matematickoj formuli koja ostecuje juniora ako je jedini na natjecanju (prijedlog izmjeniti formulu ili u izracun uzeti i sve losije plasirane seniore iza juniora. Nikoli i nama ostalima ovo treba biti motiv da se poveca broj mladih i novih ntjecatelja

Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 9/12/2007 16:41 (#3928 - in reply to #3872)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1002525

Nije istina da junior nemože nastupiti na ECh ili WCh. Jedino u slučaju kada je u isto vrijeme i na istom mjestu (kao u F3J), junior mora odlučiti o nastupu kao junior ili kao senior.

Ne postoji prepreka da se natjecu u obije konkurencije CIAM to dozvoljava jer se vremenski ne podudaraju i letenje 4 leta u toku dana nije nikakav napor ,gotovo sve probleme je proizvela nadopuna pravilnika koja ogranicava juniore a tad oni gube pravo da pokusaju osvojiti bitne bodove za sportasa u toj kategoriji, a istovremeno seniori dobivaju mjesto u reprezentaciji i jos bitne bodove za tu kategoriju. Dakle kome takva nadopuna pravilnika odgovara

Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 9/12/2007 16:43 (#3929 - in reply to #3877)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1002525

Mimi, nije mi jasno kak nisi uočil pogrešku i nepravdu prošle godine kad je Josip bil 4 na svijetu, a Arijan 10 na svijetu i ti rezultati im NISU uzeti u obračun za sportaša. Na kraju si za sportaša bio proglašen ti. Ne mogu vjerovati da već tada nisi uočil tu nepravdu?
Pravilnik je ove godine isti kao i prošle.

Vjerovatno si previdio da je Josip prosle godine bio 15 senior na svijetu a Arijan 60 , ti rezultati su uzeti u izracun za sportaša i niko se nije bunio jer imali su priliku i osvojili su bodove koji im pripadaju. Problem je ova godina: zbog nadopune pravilnika koji ogranicava juniore , oni gube pravo da pokusaju osvojiti bitne bodove za sportasa u toj kategoriji, a istovremeno seniori dobivaju mjesto u reprezentaciji i jos bitne bodove za tu kategoriju dakle dvostruka prednost.

Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 9/12/2007 16:46 (#3930 - in reply to #3879)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1002525
po pitanju ODNOSA KVALITETE juniorskog i seniorskog evropskog prvenstva kvaliteta rezultata nije ista, pa nije logično ni jednako bodovanje. ja sam ponudio koeficijente, konkretno 0,7... ako pogledaš odnos rezultata na evropskom F3J možeš uočiti da je razlika (u plasmanu na tekmi) i veća, pa tih 0,7 možeš smatrati okej ponudom...
Neznam po kojoj metodi izracuna ste dosli do ovakvog zakljucka, dali ste ikad makar prisustovali natjecanju u F3J kategoriji , onda nebiste nesto ovako napisali

kad već spominješ arijana, čiji rezultat zaslužuje svaku pohvalu, proroštaj malo seniorske rezultate pa vidi koje bi mjesto zauzeo sa svojim bodovima u seniorskom poretku na istoj tekmi...
opet usporedjujete nesto sto se nemoze na taj nacin usporedjivati , po toj logici bi mi onda imali prvaka svijeta ili boljeg od prvaka u ukupnoj konkurenciji za 2006 godinu a nismo.

1. Hobby David AUS 3927,6
4. Hucaljuk Josip(jr) CRO 3966,2

osim toga, ako junior na evropskom za juniore zauzme treće mjesto i iste godine senior na seniorskom zauzme istu poziciju - čiji je rezultat teže ostvariv??
Opet usporedjujete na krivi nacin ako bi tako nastavili oda bi neko sutra degradirao naprimjer kategoriju F1N 150 i rekao da prvak te kategorije manje vrijedi od prvaka u drugoj kategoriji.
Mislim da trebamo vise vrednovati onaj rezultat natjecanja u kojem je sudjelovalo vise ucesnika, svaka druga usporedba u natjecanju iste razine je diskriminirajuca.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 9/12/2007 23:15 (#3935 - in reply to #3930)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
huco - 9/12/2007 16:46

po pitanju ODNOSA KVALITETE juniorskog i seniorskog evropskog prvenstva kvaliteta rezultata nije ista, pa nije logično ni jednako bodovanje. ja sam ponudio koeficijente, konkretno 0,7... ako pogledaš odnos rezultata na evropskom F3J možeš uočiti da je razlika (u plasmanu na tekmi) i veća, pa tih 0,7 možeš smatrati okej ponudom...
Neznam po kojoj metodi izracuna ste dosli do ovakvog zakljucka, dali ste ikad makar prisustovali natjecanju u F3J kategoriji , onda nebiste nesto ovako napisali

kad već spominješ arijana, čiji rezultat zaslužuje svaku pohvalu, proroštaj malo seniorske rezultate pa vidi koje bi mjesto zauzeo sa svojim bodovima u seniorskom poretku na istoj tekmi...
opet usporedjujete nesto sto se nemoze na taj nacin usporedjivati , po toj logici bi mi onda imali prvaka svijeta ili boljeg od prvaka u ukupnoj konkurenciji za 2006 godinu a nismo.

1. Hobby David AUS 3927,6
4. Hucaljuk Josip(jr) CRO 3966,2


ZAHVALJUJEM na ispravci!

izdvojio sam krivi primjer, vaš je puno bolji, no ja to vidim drukčije:

7. Hobby David AUS 9964,7
15. Hucaljuk Josip(jr) CRO 9898,2
i to je primjer za usporedbu, bolji nego sam prije naveo...

KAD SU DAVID I JOSIP LETILI SKUPA, rezultati su bili ovi na slici koju prilažem ISPOD. tu se konkretno vidi da su u istom danu i u ISTIM uvjetima david skupio 4 tisućice, a josip dvije tisućice...
znači, TO JE rezultat koji možemo uspoređivat - četvrto mjesto kod juniora, ekvivalent je 15.om kod seniora. (tak ispada)
treće je ekvivalent četrnaestom ili trinaestom?

NE, neumjesno je loptati se sa nečijim uspjehom na takav način i ne želim dalje nastavljati u tom tonu, no neke paralele se mogu povuć ak se hoće, tak da je vidljiva razlika u kvaliteti između juniorskog i seniorskog ranga...
po pitanju mog prisustva na F3J, sudio sam josipa i arijana na državnom pred dve godine, josip je letio puno ležernije i žao mi je da se više ne tekma...

osim toga, ako junior na evropskom za juniore zauzme treće mjesto i iste godine senior na seniorskom zauzme istu poziciju - čiji je rezultat teže ostvariv??
Opet usporedjujete na krivi nacin ako bi tako nastavili oda bi neko sutra degradirao naprimjer kategoriju F1N 150 i rekao da prvak te kategorije manje vrijedi od prvaka u drugoj kategoriji.

evo, napokon se u nečemu i slažemo... baš i ja pričam o diskriminaciji juniora...
no, jesu li juniorska natjecanja na juniorskoj razini a seniorska na seniorskoj? za neke jesu, a za neke nisu.
drago mi je da je spomenuta kategorija F1N-150. ta kategorija pokrenuta je ponajviše radi popularizacije modelarstva, da što više klinaca može skucati neki modelčić, hitit ga u dvorani i osjetit čari pobjede. danas već i u ovoj klasi imamo prave mahere i među juniorima. promjene koje vama odgovaraju, možda odgovaraju i njima a možda i ne... ponudite izmjene za juniore, napišite pojašnjenje koje i TI JUNIORI mogu razumjeti, pa se usaglašavajte s njima. no, nemojte se iznenadit ak oni misle suprotno... ja sam senior, pa se tu neću mješat...

inače, ove je godine na državnom prvenstvu u juniorskoj konkurenciji bilo natjecatelja brojkom i slovima:
F3J - 2
F1A - 2
F3K - 3
F1H - 44
F1N-150 - 59
F5J-N - 1
tu se vidi koje klase su juniori prihvatili. juniorske. i to ne sve.

Mislim da trebamo vise vrednovati onaj rezultat natjecanja u kojem je sudjelovalo vise ucesnika, svaka druga usporedba u natjecanju iste razine je diskriminirajuca.

IZVRSNO! koje su ono brojke gore bile ??????????????
al to ne znači da je rezultat F1N 30 put kvalitetniji od F3J ili 60 puta od F5J-N... ili da??

umjesto što trošite energiju da ispravite krive drine, bilo bi bolje da popularizirate JUNIORSKI RC - F5J-N, a ne da u kategoriji koja je za to izmišljena državni prvak nemre dobit bodove, jer se tekmal protiv sebe samoga...
ja i dalje stojim na stajalištu da seniorske klase poput F1A i F3J uopće ne bi trebale biti bodovane za juniorsku tabelu, i to ISKLJUČIVO radi diskriminacije...

bez obzira, jesam li nešto usporedio na krivi način, ja sam to objasnio i ponudio rješenje.
vi ste samo napisali da je to krivo. nema pojašnjenja KAKO TREBA i nije ponuđeno NIKAKVO RJEŠENJE...
a želite izmjene...






(svjetsko_2006.gif)



Attachments
----------------
Attachments svjetsko_2006.gif (18KB - 12 downloads)

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 10/12/2007 08:51 (#3938 - in reply to #3935)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1002525
Oprostite ali sa Vama se ne vrijedi dalje prepisivati.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 3 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software