Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Modelarske aktivnosti -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu
Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Modelarske aktivnostiMessage format
 
Bojan
Posted 21/11/2007 21:10 (#3434)
Subject: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Imali ste priliku na http://www.aeromodelarstvo.net/poredak_sportas_2007.asp u realnom vremenu pratiti poredak za najboljeg sportaša aeromodelara u ovogodišnjoj sezoni.

Na jučerašnjoj sjednici MK verificirani su ovogodišnji poretci i oni izgledaju ovako:

Poredak za sportaša 2007. godine - generalni plasman

 

 

 

Natjecatelj

 

 

Klub

 

 

5 boljih

 

Dodatni

 

Ukupno

 

 

1.

 

Butković Marko

 

 

MK Zaprešić

 

 

5159,37

 

1370,00

 

6529,37

 

 

 

2.

 

Frančić Miljenko

 

 

AK Rudolf Fizir

 

 

4533,44

 

1940,00

 

6473,44

 

 

 

3.

 

Jermol Darijo

 

 

MK Zaprešić

 

 

5912,13

 

360,00

 

6272,13

 

 

 

 

Poredak za sportaša 2007. godine - juniorski plasman

 

 

 

Natjecatelj

 

 

Klub

 

 

5 boljih

 

Dodatni

 

Ukupno

 

 

1.

 

Hucaljuk Arijan

 

 

AK Brod

 

 

7698,57

 

2600,00

 

10298,57

 

 

 

2.

 

Hrastovec Maja

 

 

MC Varaždin

 

 

4709,17

 

1400,00

 

6109,17

 

 

 

3.

 

Frančić Nikola

 

 

AK Rudolf Fizir

 

 

2639,52

 

3400,00

 

6039,52

 

 

 

U generalnom poretku Buki je pred sam kraj sezone uspio prestići prošlogodišnjeg pobjednika Mimija, a Darijo je zauzeo 3. mjesto iako je imao najviše izgleda osvojiti orla ove godine. Dariju je trebao samo još jedan prosjećan rezultat da izbije na vrh.

U juniorskom poretku Arijan je uvjerljivo na vrhu što je i očekivano jer je nositelj brončane medalje s ovogodišnjeg F3J Evropskog prvenstva, pobjednik kupa, svih domačih F3J natjecanja itd.itd. Posebne čestitke Maji Hrastovec koja je za malo prešla Nixu. Treba napomenuti da je Nikola ove godine na neki način imao nesreću prilikom obračuna bodova na ovaj način jer za dva ovogodišnja natjecanja unatoč pobjedi nije dobio niti boda. Razlog tome je što je bio jedini junior na njima prema formuli dobija nula bodova.

Proglašenje sportaša godine HZS-a održat će se 14.12.2007 u hotelu Lavica u Samoboru.

 Čestitam najboljima!


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
NIkola Lehkec
Posted 21/11/2007 21:55 (#3435 - in reply to #3434)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Čestitke winerima!
-----
Zvezda
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 22/11/2007 23:05 (#3455 - in reply to #3435)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Prilikom izračuna bodova došlo je do greške kod izračuna za Nikolu Frančića. Izračun je ispravljen, te sada 3. mjesto zauzima Ivan Zovko.

Poredak za sportaša 2007. godine - juniorski plasman

 

 

 

Natjecatelj

 

 

Klub

 

 

5 boljih

 

Dodatni

 

Ukupno

 

 

1.

 

Hucaljuk Arijan

 

 

AK Brod

 

 

7698,57

 

2600,00

 

10298,57

 

 

 

2.

 

Hrastovec Maja

 

 

MC Varaždin

 

 

4709,17

 

1400,00

 

6109,17

 

 

 

3.

 

Zovko Ivan

 

 

MK Zaprešić

 

 

4419,50

 

1400,00

 

5819,50

 

 

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
NiX@
Posted 23/11/2007 22:53 (#3471 - in reply to #3455)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Veteran

10025
Location: Ludbreg
Pozdrav svima!

Moram se osvrnuti na postojeci izracun bodova za sportasa godine i smatram da mi je nanesena velika nepravda.
Nepravda mi je nanesena 4 puta;

1. Drzavno prvenstvo F5J-N
Na toj tekmi pobjedio sam sve seniore i postao juniorski i seniorski prvak drzave. Za taj naslov dodjeljeno mi je 0 (nula) bodova s obrazlozenjem da sam jedini junior (ali nisam jedini natjecatelj). S obzirom da način s kojim sam za to nagrađen mislim da taj nacin nagradivanja nije poticaj za buduce juniore.

2. Natjecanje F3K Varazdin
I na toj tekmi sam pobjedio sve seniore, ali nagrađen sam, pogađate, s 0 (nula) bodova. I to je poticaj za juniore u toj kategoriji. Zar sam ja kriv sto nema drugih juniora i za to jedino ja moram snositi posljedice??

3. F5J-N Koprivnica
Iako je na toj tekmi bilo juniora uspio sam ih sve pobjediti, ali tuđom greškom u seniorskom poretku došlo je do krivog upisivanja rezultata. U juniorskom poretku nije bilo nikakvih nepravilnosti, ali ja samo ponovo nagrađen ni kriv ni dužan sa 0 (nula) bodova.

4. Poredak za seniorskog sportasa godine
Ako pogledate poredak za seniorskog sportasa godine http://www.aeromodelarstvo.net/poredak_sportas_2007.asp
vidjet cete da sam zauzeo drugo mjesto u juniorima. Pa mi nikako nije jasno kako to da sam samo među juniorima 4.?

S druge strane neki se samo pojave na tekmi i bez obzira sto su posljednje plasirani dobivaju veliki broj bodova.
Vidio sam da su svi ostali racunali bodove za tekme kupa Hrvatske F1N i F1N-150. Koliko je meni poznato za kup natjecanja da bi se priznalo, trebaju biti odrzana najmanje 3 natjecanja što ovdje nije slucaj, pa mi nije jasno kako se to moze racunati? Sve ovo pisem radi sebe, ali i zbog ostalih juniora koji dolaze.
Osjecam se jako povrijedenim i molim Vas da se meni nanesene nepravde isprave.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 24/11/2007 12:32 (#3479 - in reply to #3471)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
NiX@ - 23/11/2007 22:53

Pozdrav svima!

Moram se osvrnuti na postojeci izracun bodova za sportasa godine i smatram da mi je nanesena velika nepravda.
Nepravda mi je nanesena 4 puta;

1. Drzavno prvenstvo F5J-N
Na toj tekmi pobjedio sam sve seniore i postao juniorski i seniorski prvak drzave. Za taj naslov dodjeljeno mi je 0 (nula) bodova s obrazlozenjem da sam jedini junior (ali nisam jedini natjecatelj). S obzirom da način s kojim sam za to nagrađen mislim da taj nacin nagradivanja nije poticaj za buduce juniore.


Točno, pobjedio si sve seniore, postao Državni prvak i dobio 1028,57 bodova za izračun sportaša godine. Kako si u juniorskoj konkurencij nastupio samo Ti, za juniorski izračun nisi dobio bodove (vidi formulu). Da je uz Tebe, nastupio još samo jedan junior, dobio bi bodove i baš to bi trebao biti poticaj da se ukljući što veći broj juniora.


2. Natjecanje F3K Varazdin
I na toj tekmi sam pobjedio sve seniore, ali nagrađen sam, pogađate, s 0 (nula) bodova. I to je poticaj za juniore u toj kategoriji. Zar sam ja kriv sto nema drugih juniora i za to jedino ja moram snositi posljedice??


Vidi odgovor iznad


3. F5J-N Koprivnica
Iako je na toj tekmi bilo juniora uspio sam ih sve pobjediti, ali tuđom greškom u seniorskom poretku došlo je do krivog upisivanja rezultata. U juniorskom poretku nije bilo nikakvih nepravilnosti, ali ja samo ponovo nagrađen ni kriv ni dužan sa 0 (nula) bodova.


Ta je tekma proglašena neregularnom i nemože se bodovati za niti jedan izračun.


4. Poredak za seniorskog sportasa godine
Ako pogledate poredak za seniorskog sportasa godine http://www.aeromodelarstvo.net/poredak_sportas_2007.asp
vidjet cete da sam zauzeo drugo mjesto u juniorima. Pa mi nikako nije jasno kako to da sam samo među juniorima 4.?


To su dva različita poredka i da se juniori ne izvlače iz ukupnog poredka za sportaša.


S druge strane neki se samo pojave na tekmi i bez obzira sto su posljednje plasirani dobivaju veliki broj bodova.
Vidio sam da su svi ostali racunali bodove za tekme kupa Hrvatske F1N i F1N-150. Koliko je meni poznato za kup natjecanja da bi se priznalo, trebaju biti odrzana najmanje 3 natjecanja što ovdje nije slucaj, pa mi nije jasno kako se to moze racunati? Sve ovo pisem radi sebe, ali i zbog ostalih juniora koji dolaze.


Mislim da ne razumiješ način izračuna. Niti ja ne mislim da je savršen i bez mana, ali, dok je važeći, moramo ga se i pridržavati. Kaj se tiče kategorija F1N i F1N-150, one su u službenom kalendaru i boduju se. Na štetu "nekih", 3. natjecanje (zamjensko, zbog neodržavanja najavljenih natjecanja) je tek za tjedan dana, što je prekasno za pravovremeno proglašenje Kupa, neče im biti pribrojeni dodatni bodovi za hrvatski kup.


Osjecam se jako povrijedenim i molim Vas da se meni nanesene nepravde isprave.
[/QUOTE
]

Pokušao sam pojasniti stvari za koje mislim da Ti nisu bile jasne i nadam se da sam uspio. Ako nisam, pitaj.



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 24/11/2007 12:45 (#3480 - in reply to #3479)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
4. Poredak za seniorskog sportasa godine
Ako pogledate poredak za seniorskog sportasa godine


Možda samo malo napomena, ovo nije poredak za seniorskog, nego generalni poredak. Možda je krivi termin upotrijebljen ali to je generalni poredak, bez iznimaka.

Kod nas u klubu je bila euforija kad smo krenuli s F3K, kupili su se modeli, treniralo se. Ista je euforija bila i u F5JN, radili se modeli, treniralo, ali kad se trebalo tekmati onda se naši juniori jednostavno nisu pojavljivali. Teško ih je ponekad motivirati za tekmu, mada odlično lete ali im tekmanje nije primarno.

Ako pogledaš i Eurotour u F3K, samo ste bili 3 juniora iz cijele Europe. Očito kategorija koje ne privlači mlade. Zašto? Preskupa? Prekomplicirana? Neke kategorije dobivaju svoj nove poklonike, neke ne, tako je to. F3K očito ima sve manje poklonika.

Pozdrav
Top of the page Bottom of the page
Davor_kc
Posted 24/11/2007 23:01 (#3511 - in reply to #3434)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Member


Location: Koprivnica
Mislim da sto se tice bodovanja za kup i sportasa godine, rezultati u f1N i f1N-150 nebi smjeli ulaziti, posto su odrzana samo dva natjecanja. No ocito je da je netko imao interesa da se boduje i naknadno napravi jos jedna tekma.
Sto se pak tice Niksinih rezultata u juniorskoj konkurenciji, mislim da on nije kriv za to sto nije bilo vise juniora. Po ovom kakav je dobio odgovor, najbolje je juniorsku konkurenciju izbaciti uopce. I za par godina, modelarstva nece biti uopce. Osobno sam na Niksinoj strani.
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 25/11/2007 00:19 (#3515 - in reply to #3511)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Davor_kc - 24/11/2007 23:01 Mislim da sto se tice bodovanja za kup i sportasa godine, rezultati u f1N i f1N-150 nebi smjeli ulaziti, posto su odrzana samo dva natjecanja. No ocito je da je netko imao interesa da se boduje i naknadno napravi jos jedna tekma. Sto se pak tice Niksinih rezultata u juniorskoj konkurenciji, mislim da on nije kriv za to sto nije bilo vise juniora. Po ovom kakav je dobio odgovor, najbolje je juniorsku konkurenciju izbaciti uopce. I za par godina, modelarstva nece biti uopce. Osobno sam na Niksinoj strani.

Da razjasnimo. Dodatni bodovi za KH u F1N i F1N-150 NE ULAZE u izračun za sportaša godine HZS, niti će ući. Kup u F1N i F1N-150 nije proglašen jer nisu održana 3 natjecanja, a biti će proglašen nakon 3. natjecanja.

Što se tiče pravilnika - ne želim ulaziti u rasparvu tipa valja ili ne valja. Tko ima prijedlog kako ga poboljšati neka to predloži. Do tad će isti biti važeći i po njemu će se bodovati bez obzira tko bio na čijoj strani. Što se tiče juniorskog sportaša godine treba reći da je isti uveden prošle godine na pomalo silovan način. Mišljena o takvom proglašenju su vrlo različita. Ima onih koji kažu da to svakako treba pa do onih koji tvrde da to ne valja jer stvara "inflaciju" nagrada.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
NiX@
Posted 25/11/2007 23:04 (#3569 - in reply to #3479)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Veteran

10025
Location: Ludbreg
Niste me uspjeli uvjeriti da je Vaš (MK) način izračuna pravedan i da nisam oštećen. Mislim da bi se u tom poretku trebali vrednovati samo rezultati u protekloj sezoni. U svojim sam svojim (F3K, F5J) kategorijama postigao sve sto se moglo. U obje kategorije sam juniorski Drzavni prvak i pobjednik kupa, a uz to pobjednik sam seniorskog kupa u F3K i seniorski Drzavni prvak u F5J. Ako to nije dovoljno da budem bolji od 4. mjesta u juniorskom poretku za sportasa godine ja neznam vise kaj moram napravit.

Nadam se da ste možda shvatili da ovakvo računanje nije realno i da ćete ga promjenit. Ali ipak, koji sam ja faktor da o tomu odlučujem. Možda se samo trudim u krivim kategorijama iako bi sve kategorije morale biti jednako vrijedne.

Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 25/11/2007 23:30 (#3571 - in reply to #3434)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Nikola, nisi oštećen. Bodovi su obračunati u skladu s pravilnikom i to je jedino ispravno i moguće. Da li tebi ili nekom drugom odgovara način računanja juniorskih bodova ili ne odgovara o tome se već da razgovarati. Da se ne ponavljam, sve o navedenoj temi poslao sam ti prije par dana e-mailom na koji si mi odgovorio. Istina, tvoje razmišljanje na ovom forumu se ponešto razilazi s onim u odgovoru koji si mi poslao.
Ponovit ću još jednom ono što sam napisao. Onaj tko smatra da pravilnik može i treba biti bolji slobodan je predložiti izmjene i pri tom budi siguran da si i ti faktor koji o tome odlučuje.
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 27/11/2007 12:02 (#3598 - in reply to #3571)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1002525
Bojan - 25/11/2007 23:30

Onaj tko smatra da pravilnik može i treba biti bolji slobodan je predložiti izmjene i pri tom budi siguran da si i ti faktor koji o tome odlučuje.


U ovo Nikola mozes biti "siguran ", sanse da nesto promjenis su vrlo male a ako i uspijemo onda je to "na silu"
Top of the page Bottom of the page
DHorvatic
Posted 27/11/2007 15:38 (#3610 - in reply to #3434)
Subject: RE: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Member

25
Location: Ludbreg
Pozdrav. Evo moje misljenje o ovome; zbog cega se juniori racunaju posebno u plasmanu za sportasa, a na nasim natjecanjima nigdje nema odvojeno natjecanje seniori/juniori kao naprimjer na Wch ili Ech; ako se oni natjecu s ostalim seniorima, takav bi im i plasma na kraju trebau uci u izracun ( mislim da svi vidite u cemu je problem; oni isljucivo ovise o senioru/ima koje ima u grupi )
Da postoje odvojena natjecanje ili izracuni seniori/juniori onda bi ovaj poseban izracun za juniore imao smisla. . .da to ima matematckog smisla i tocnosti, radilo bi se tako i na Wch/Ech, svi lete skupa, poslije se plasmani juniora izvade i to je to. Ja mislim da je to mali propust koji bi mozda trebali rijesiti.

pozdrav
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 4/12/2007 00:12 (#3787 - in reply to #3434)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Gledam ovo i pomalo se čudim.

Do pred nekoliko godina nije bilo junirskih sportaša godine, uvedeno je da bi ih se stimuliralo, dodatno nagradilo za uspjeh i uloženi trud.
E sad, tko su juniori? Po nekoj logici to bi praktički trebala biti djeca osnovno- i srednje-školci koji se sukladno svojoj dobi u pravilu bave klasom F1H i u novije doba F1N i F5J.
Ipak ima i onih koji se natječu u drugim i to bitno složenijim i skupljim klasama. Primjerice, Arijan Hucaljuk - leti F3J i to na svjetskoj razini, pogledaš rezultate i nema se više što za dodati. Slično je i s Nikolom klasa F3K - nastupi u HR i u inozemstvu sve super, ali bez ljutnje i zlih namjera ti dečki se jednostavno natječu u seniorskim kategorijama. To što su oni tamo ne znači da se u tim klasama u pravilu natječu i drugi juniori i da ih se treba gledati kao juniorske. Jednostavno rečeno ne možeš se igrati s velikima (po godinama), a onda na kraju reći, e ajmo sad za nas male (opet po godinama) posebno.

Ovo su samo dva primjera koji se jednostavno ne uklapaju u prosjek jer iz njega bitno odskaču. Želim reći da formule i pravilnici samo pokušavaju nešto napraviti općenitim, nešto što će vrijediti za većinu. Naravno da se u tom slučaju lako netko može smatrati oštećenim iako to nikome nije bila namjera.
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 4/12/2007 09:38 (#3791 - in reply to #3787)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
U SLO imamo u kategorijama slobodnog leta,gdje ima dovoljno juniora na kraju tekme i posebno rangiranje za juniore. Tako je i u svjetskom kupu za kategorije jedrilica i gumenjaka.
damjan
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 4/12/2007 10:12 (#3792 - in reply to #3791)
Subject: Re: Sportaš godine HZS-a u aeromodelarstvu



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Isto je i kod nas, posebno se nagrađuju juniori nakon svake tekme također imaju i svoju ligu. U pravilu svaka tekma koja ima 2-3 juniroa proglašava se i junorki poredak. Sportaš godine je godišnja nagrada za najboljeg u svim kategorijama natjecateljskog modelarstva.
Problem je u satavljanju takvog pravilnika koji bi zadovoljio sve i bio pravedan. Teško je na bilo koji način uspoređivati kategorije s 30-80 junira i kategorije sa samo jednim junirom. Propisati samo junorske klase bilo bi najjednostavnije, ali isto tako i kontraproduktivno za pojedince.

Ono što mnogi ne znaju da je ovaj pravilnik napisao g. Vilim Kmoch prije mnogo godina te da je isti pretrpio neke izmjene koliko se sječam uglavnom na prijedlog Damira Kmocha. Slažem se da bi pravilnik trebalo doraditi ali pitanje je KAKO?
Nije to jednostavno, uostalom nitko još nije dao neki prijedlog na papiru, odnosno prijedlog gdje bi se izanaliziralo poslijednjih par sezona da se vidi učinak prijedloga. Još ne znam ni jedno kvalitetno obrazloženo rješenje koje je bilo odbijeno. Pravilnik potvrđuje 10 članova komisije i tu nema govora o nikakvom silovanju, već prvenstveno većini koja određenu ideju podrži. Svi vidite kako je teško bilo što dogovoriti unutar samo jedne kategorije, kamoli li za sve kategorije zajedno.
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software