Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Modelarska elektronika -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Stigla nova igračka TARANIS (Version B)
Moderators: Diogen

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Modelarska elektronikaMessage format
 
sasa
Posted 17/11/2013 01:46 (#27633)
Subject: Stigla nova igračka TARANIS (Version B)



Member


Location: Zagreb

Jutros me poštar probudio al kad sam vidio što nosi nisam se ljutio što me probudio

Evo malo sličica da vidite kako sprava izgleda.

Evo i linka od Belgijanca od kojeg sam to kupio: http://www.microtechnics.eu/




Edited by sasa 25/11/2013 23:46




(DSC03978.jpg)



(DSC03980.jpg)



(DSC03986.jpg)



(DSC03987.jpg)



(DSC03993.jpg)



(DSC03996.jpg)



(DSC03997.jpg)



(DSC04000.jpg)



(DSC04006.jpg)



(DSC04012.jpg)



(DSC04014.jpg)



(racun.jpg)



Attachments
----------------
Attachments DSC03978.jpg (153KB - 491 downloads)
Attachments DSC03980.jpg (181KB - 484 downloads)
Attachments DSC03986.jpg (219KB - 473 downloads)
Attachments DSC03987.jpg (212KB - 479 downloads)
Attachments DSC03993.jpg (194KB - 495 downloads)
Attachments DSC03996.jpg (75KB - 466 downloads)
Attachments DSC03997.jpg (124KB - 453 downloads)
Attachments DSC04000.jpg (167KB - 511 downloads)
Attachments DSC04006.jpg (177KB - 501 downloads)
Attachments DSC04012.jpg (136KB - 461 downloads)
Attachments DSC04014.jpg (157KB - 465 downloads)
Attachments racun.jpg (83KB - 459 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
BuBizgb
Posted 18/11/2013 11:01 (#27638 - in reply to #27633)
Subject: Re: Stigla nova igračka TARANIS (Version B)



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Zagreb
Kolko dugo ste je cekali?!
Kakav je opcenito osjecaj u rukama u odnosu na FX-18?!
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 18/11/2013 14:18 (#27639 - in reply to #27638)
Subject: Re: Stigla nova igračka TARANIS (Version B)



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
sALE IS bACK
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
sasa
Posted 19/11/2013 03:07 (#27640 - in reply to #27638)
Subject: Re: Stigla nova igračka TARANIS (Version B)



Member


Location: Zagreb

BuBizgb - 18/11/2013 11:01 Kolko dugo ste je cekali?! Kakav je opcenito osjecaj u rukama u odnosu na FX-18?!

U subotu sam svojoj banci dao nalog da prebaci lovu na njihovu banku, a u drugu subotu stanicu mi doneli na vrata.

Sa novom stanicom nisam još letio jer za sada nemam prijemnika za nju. Ovako na suho izgleda nekako kompaktnije od FX-18, svi prekidaći mi izgledaju lako dostupni, ali to je solidno i na FX18. Jedini problem kojeg sam primjetio je činjenica da ukoliko koristiš remen da je objesiš oko vrata, remen skriva dio LCD displaya ali to je na svim stanicama koje imaj LCD sa donje strane. Za FX-18 nikada nisam koristio remen da je objesim oko vrata pa nisam siguran da li ću to korisitti na ovoj novoj. TARANIS je malo lakši od FX-18 ali mi se čini da je FX-18 teži jer sam svojevremeno u nju natrpao akuse sa većim kapacitetom (2600mAh), a paket akusa u FX18 čini 8 NiMh akusa dok je u TARANISU 6 komada.

---

Evo malo detaljnija prča...

Već duže vremena namjeravao sam se zletiti na F5J tekmu al nikako mi to nije uspjevalo. Početkom 10mj skužio sam da je MK Zaprešić u Buševcu organizira F5J tekmu pa sam si rekao ovaj put moraš otići. Kako već dugo nisam proučavao što se događa sa modelarskom elektronikom kao borbene pripreme za tekmu odlučio sam malo prekopati po inetrenetu da vidim što je sada aktualno.

U prvoj iteraciji gledao sam stanice koje sam prije nekoliko godina gledao pa sam se razočarao kada sam skužio da su poskupile. Nakon toga sam malo proširio potragu pa sam otkrio da postoji nekoliko jeftinih Kineskih stanica na koje se može nabaciti open source SW.  Otkrio sam da ima nekoliko verzija tog SW i da to sve skupa izgleda obečavajuće. Tada sam otkrio i TARANISA, koji po def. korsiti open source SW (opentx) http://code.google.com/p/opentx/. Cijela ta koncepcija SW za stanicou koji je otvorenog koda jako mi se svidjela. Nadao sam se ću na toj tekmi nešto od toga i vidjeti.

Na tekmi sam pregledao što ljudi koriste, ali me iznenadilo da nitko nije imao TARANISA. U birtiji poslije tekme nekako smo došli i na tu temu pa sam skužio da većina ljudi nije ni čula za tu stanicu,

Nakon tekme nastavio sam sa proučavanjem opentx SW i stanica na koje se može instalirati.  Skinio sam http://code.google.com/p/companion9x/ pa sam malo detaljnije pregledao što može taj SW, kako se definiraju mixeri i kako je cijela priča koncipirana.Nakon proučavanja HW na koje se openTX može instalirati zaključio sam da je dobitna kombinacija TARANIS. Cijal priča mi se toliko svidjela da sam počeo tražiti tko sve prodaje TARANISE te sam se na nekoliko mjesta predbilježio da mi jave kad im stanica stigne na lager.

Tada sam otkrio i Belgijanca pa sam mu negdje sredinom tjedna poslije Zaprešičke F5J tekme (negdje oko 9.10) posalo i e-mail.

5.11 stigla je obavijest od Belgijanca da su stanice stigle te da uplatim na njihov račun, ako sam još uvijek zainteresiran. Narednih nekoliko dana malo smo se dopisivali jer sam planirao uzeti i neke prijemnike od kojih sam na kraju odustao (HK varijanta je prevagnila) al mi je sada krivo što nisam uzeo ber jednog od Belgijanca pa da se mogu malo konkretnije igrati sa tim. Prijemniku sa HK trebat će još sigurno tjedan dva da se dokotrlja.

Lovu sam im uplatio doznakom preko internet bankarstva (PBZ). Banka mi je naplatila 30kn za tu transakciju. Samo plaćanje odradio sam u noći 8 na 9.11 ustvari 9.11 u ranim jutarnjim satima   . Na kraju sam skužio da će se transakcija obaviti tek u ponedjeljak. Tako je i bilo s tim da je njima lova sjela 12.11.

13.11 dobio sam e-mail da je stanica poslna. Belgijanac kaže da oni jednom tjedno iz Belgije robu voze u Njemački i odatle je šalju DHL-om Evropi jer im je tako jeftinije, a isporuka je brza i efilasna pa su zadovoljni sa takovom koncepcijom. Nemam primjedbi na brzinu isporuke.

 


Top of the page Bottom of the page
BuBizgb
Posted 19/11/2013 16:14 (#27643 - in reply to #27633)
Subject: Re: Stigla nova igračka TARANIS (Version B)



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Zagreb
Hvala na iscrpnom odgovoru! Gledam tu stanicu vec 2-3 mjeseca ... Skoro sam ju narucio, al su pare otisle na jednu drugu igracku!
Mislim da cu ju narucit pocetkom sljedece godine tako da stigne za sljedecu sezonu!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software