Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1N -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

50. Natjecanje mladih tehničara
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1NMessage format
 
duly
Posted 16/1/2008 17:06 (#4643 - in reply to #4636)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Koprivnica
i kaj ima ko odgovor na moje pitanje?Ili to možda nije definirano u pravilniku?
b.w.t. slažem se s Profom
Top of the page Bottom of the page
duly
Posted 17/1/2008 19:47 (#4660 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Koprivnica
???ima ko odgovor?
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 18/1/2008 13:16 (#4665 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

E duly, da si malo pažljivije čitao predhodne postove i pravilnik, sve bi Ti bilo jasno. Ponovno citiram pravilnik:

2.1. Pisana provjera znanja iz poznavanja gradiva nastave tehničke kulture u osnovnoj školi (u V., VI., VII., odnosno VIII. razredu) odnosno poznavanja gradiva tehničke kulture primjerenog srednjoškolskom uzrastu može donijeti najviše 30% bodova od ukupnog broja bodova. Sadržaj testova za obje kategorije natjecanja je zajednički i sastavljen je po uzrastu za: peti, šesti, sedmi odnosno osmi razred osnovne škole, i jedan test za srednje škole, ukupno pet različitih testova za obje kategorije i sva područja natjecanja.

4.1. Teme za pisanu provjeru znanja za sva područja natjecanja sastavljaju se na temelju redovitog, izbornog i izvannastavnog programa tehničke kulture sadržanog u Hrvatskom nacionalnom obrazovnom standardu, to jest u udžbenicima, radnim bilježnicama i zbirkama zadataka tehničke kulture za osnovnu školu odnosno na temelju programima posebnih tehničkih znanja koja se stječu u izvannastavnom i izvanškolskom programu tehničke kulture (Glasnik Ministarstva prosvjete i športa broj 15 od 19. prosinca 1995. i Prosvjetni vjesnik broj 2, lipanj 1999.) i objavljuju se u časopisu «ABC tehnike» tijekom školske godine.

Dakle, odgovor na tvoje pitanje je: " poznavanja gradiva tehničke kulture primjerenog srednjoškolskom uzrastu "


Ako Ti i dalje nije jasno, odgovor potraži u Agenciji za odgoj i obrazovanje, koja je pravilnik i donjela.



 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 18/1/2008 13:32 (#4666 - in reply to #4665)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Biti ću slobodan umiješati se:
-literatura za učenike 5.,6.,7., i 8. razreda osnovne škole su njihovi uđbenici, radne bilježnice i zbirke zadataka za nastavu tehničkog odgoja, to se jasno vidi.

Za srednje škole se navodi " poznavanje gradiva tehničke kulture primjerenog srednjoškolskom uzrastu ". Definirano je dakle kao za kviz Najslabija karika ili neka druga nebuloza, a skriva se iza HNOS-a.

Ovo nije kritika Dlake, nego pravilnika.

LP,Diogen

PS. Ne mogu skinuti smješak sa lica pri pomisli da je važno za testove da aeromodelar koji trči za svojim F1H modelom prepoznaje da li je njiva pored njega uzorana rigolanjem, drljačom, tanjuračom....
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 18/1/2008 14:22 (#4669 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Nisam to ni doživio kao kritiku, jer s tim djelom tekme nemam nikakve veze. Odgovoran sam samo za praktični dio (izrada F1N modela, tekma F1N i tekma F1H) i to samo na Državnom natjecanju. Sve ovo na forumu je moja dobra volja da eventualno pomognem (ako mogu).

A službeno na:

http://www.hztk.hr/?A=NOVS&GRUPA=117

http://www.azoo.hr/tekst/50.-natjecanje-mladih-tehnicara/335


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 6/2/2008 16:37 (#5033 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Da bi se pomoglo o provođenju Županijskih natjecanja, u prilogu je naputak o bodovanju.





Attachments
----------------
Attachments naputak za zrak mod.doc (49KB - 85 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 6/2/2008 16:53 (#5034 - in reply to #2846)
Subject: RE: 50. Natjecanje mladih tehničara



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin
Hvala Dlaka, bilo je nedoumica oko bodovanja pa je sada i to jasno.
-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 6/2/2008 23:45 (#5041 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
meni i igoru (duly) je to čudno samo zato jer ni ja ni on ni (vjerujem) nitko drugi nema posebno predmet tehnička kultura. kod mene jedini predmeti koji bi se s tim mogli povezat su elektrotehnika, fizika i računalstvo. Kod igora valjda samo fizika i računalstvo, znači nema opčeg djela. Nadam se da su to testovi isti koji su bili prošlih godina iz prometne tehnike :D
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 7/2/2008 10:29 (#5044 - in reply to #2846)
Subject: RE: 50. Natjecanje mladih tehničara



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin
Izgleda da niste za srednu školu, kad neznate čitati. Dlaka je neki dan stavio linkove za pravila, ali oćito niste čitali. Dolje je link koji vodi do kopiranog teksta iz pravila natjecanja. Testovi će biti poznati na sam dan održavanja natjecanja.

http://www.azoo.hr/admin/fckeditor/File/50_%20natjecanje%20mladih%20tehnicara.doc

2.1. Pisana provjera znanja iz poznavanja gradiva nastave tehničke kulture u osnovnoj školi (u V., VI., VII., odnosno VIII. razredu) odnosno poznavanja gradiva tehničke kulture primjerenog srednjoškolskom uzrastu može donijeti najviše 30% bodova od ukupnog broja bodova. Sadržaj testova za obje kategorije natjecanja je zajednički i sastavljen je po uzrastu za: peti, šesti, sedmi odnosno osmi razred osnovne škole, i jedan test za srednje škole, ukupno pet različitih testova za obje kategorije i sva područja natjecanja.
-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
duly
Posted 7/2/2008 18:25 (#5046 - in reply to #5044)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Koprivnica
A od kud meni to znanje kad veli "primjereno srednjoškolskom uzrastu", sve mi je jasno, ali od kud mi to znanje? Jel to bude prošireno znanje 8.-og razreda ili?
Top of the page Bottom of the page
Vilim
Posted 7/2/2008 20:00 (#5047 - in reply to #5046)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Veteran

1002525
Location: Karlovac
duly - 7/2/2008 18:25

A od kud meni to znanje kad veli "primjereno srednjoškolskom uzrastu", sve mi je jasno, ali od kud mi to znanje? Jel to bude prošireno znanje 8.-og razreda ili?


To znanje ćeš steći tijekom srednjoškolskog obrazovanja, svake godine sve više. A tebe brine da te ne ''ispeglaju'' neki koji su već blizu mature, a ti si tek krenuo u srednju školu? Ne vjerujem da se traži samo ''prošireno znanje 8.-og razreda'' (npr. sa prvim polugodištem prvog razreda), bilo bi glupo da sve godine srednjoškolskog obrazovanja na znače baš ništa za rješavanje testa. Ali se sigurno ne radi isključivo o znanju koje stekneš u četvrtom srednje. Više kao presjek srednjoškolskog obrazovanja. Nemoj previše razbijati glavu, idi pa probaj. Testovi ionako donose najviše 30 % bodova, a nešto ćeš sigurno znati. I svake godine će biti sve lakše. A možeš i pauzirati tri godine ako se bojiš sramote.

Vilim

Edited by Vilim 7/2/2008 20:01
Top of the page Bottom of the page
duly
Posted 7/2/2008 21:20 (#5051 - in reply to #5047)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Koprivnica
Vilim - 7/2/2008 20:00

duly - 7/2/2008 18:25

A od kud meni to znanje kad veli "primjereno srednjoškolskom uzrastu", sve mi je jasno, ali od kud mi to znanje? Jel to bude prošireno znanje 8.-og razreda ili?


To znanje ćeš steći tijekom srednjoškolskog obrazovanja, svake godine sve više. A tebe brine da te ne ''ispeglaju'' neki koji su već blizu mature, a ti si tek krenuo u srednju školu? Ne vjerujem da se traži samo ''prošireno znanje 8.-og razreda'' (npr. sa prvim polugodištem prvog razreda), bilo bi glupo da sve godine srednjoškolskog obrazovanja na znače baš ništa za rješavanje testa. Ali se sigurno ne radi isključivo o znanju koje stekneš u četvrtom srednje. Više kao presjek srednjoškolskog obrazovanja. Nemoj previše razbijati glavu, idi pa probaj. Testovi ionako donose najviše 30 % bodova, a nešto ćeš sigurno znati. I svake godine će biti sve lakše. A možeš i pauzirati tri godine ako se bojiš sramote.

Vilim


Ma nema beda, kaj bu bu
Ne bojim se sramote jer zadnji mislim nebum, a uostalom neko i to treba biti, heh
Top of the page Bottom of the page
Profa
Posted 7/3/2008 18:02 (#5613 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Čeminac
Poštovanje !

Moja tema. Prije 1 mjesec smo profaći imali sudar (kolegij prof.tehničke kulture ) i rečeno je "nema pisanja testa na školskom pa ćak i niste obavezni provesti školska natjecanja". Dlaka jesi li ti pisao testove ? Školska se moraju provesti do 29.02.2008.
Da bi mene nazvali iz ZTK Osijek i rekli Banaj moraš pisati testove, dan prije, i što da radim pišem testove i napisao. Trebaš napraviti natjecanje u raketnim modelarima, iz pravilnika za provedbu "4. b) natjecanja na modelarskom poligonu, koje se sastoji u praktičnom lansiranju raketa opremljenih raketnim motorima identičnog tipa (2,5 Ns), izrađenih od strane natjecatelja, ovjerenih od organizatora blba bla bla ..." Raketni motori svrstani u kategoriju minsko eksplozivnih motora a rade djeca, treba im dati mine u ruke.
F 1 H natjecanje treba provesti i blba bla bla , neznam tko i kada ga je proveo osim mene, i još na uskršnjoj školi će trenirati, ne na bugaru već rukom izrađen model (tehnička tvorevina ) a posebno natjecanje F1N 150. Nelogično u najmanju ruku !
Odgovor srednjoškolcima, ako imate profaća kako treba on će Vas pozvati, kao ja svoje i pisali su test kod mene u školi a zastupaju boje DPTK Beli Manastir, i nisu pucali, bodovao sam test i izradu modela S3A i S6A . Testovi su opće kulture i gradiva OŠ koje vi trebate znati samo ih morate pažljivo pročitati. Svi profesori dobili su CD sa uputstvima (glupim) , testovima za P i H program te za srednje škole sa rješenjima , na državno su iste težine pitanja ali malo promjenjena redosljeda i težine tako da se mora pažljivo pročitati da se razumije što se od učenika traži. A učenici to površno čitaju ili uopće ne.
AK može prijaviti natjecatelje bez obzira na školu ali rezultati se pišu profesorima koji čačkaju nos i primaju plaću a sa djecom rade zaljubljenici.Takva nam je prosvjeta ?
Za H program se možete natjecati u robotici, elektrotehnici, strojarstvu AKO IMATE NOVACA ZA UČILA jedan interface košta 1.500,00 Kn a ja trebam 5 kom , ravnatelj kaže što ne ideš ili ti misliš da je samo jedan predmet u školi ?

Čudno nam je školstvo ?
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 29/4/2008 11:38 (#6951 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Dakle, evo konačnog popisa kvalificiranih na 50. Državno natjecane u Puli.

OŠ:

1. Luka Modrić
2. Filip Gunčević
3. Lovro Gojak
4. Marijan Balaško
5. Matija Prprović
6. Maja Hrastovec
7. Matija Kordić
8. Antonio Cikać
9. Dominik Dorosulić
10. Ninoslav Dulikravić
11. Benjamin Čamber
12. Filip Novoselec



1. Karlo Tretnjak
2. Ivan Zovko
3. Damir Butorac
4. Saša Tepić
5. Dino Slatki
6. Ivan Njire
7. Stjepan Užarević
8. Igor Dulikravić
9. Nikola Frančić




-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Nikola_ck
Posted 30/4/2008 20:51 (#6985 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Member


Location: Cakovec
Pogledajte gdje će se održati natjecanje

http://www.ourairports.com/airports/LDPM/#lat=44.84553962182297,lon...

meni to izgleda strašno malo sa mnoštvo prepreka, sa malo pravog vjetra svi će modeli završit u moru
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software