Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1N -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

50. Natjecanje mladih tehničara
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1NMessage format
 
dlaka
Posted 26/10/2007 10:34 (#2846)
Subject: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Poštovano društvo,

nisam siguran da je ovo pravo mjesto za temu (natjecanje se sastoji od pismene provjere znanja gradiva nastave tehničke kulture, izrade i natjecanja modelima F1N i natjecanja donešenim modelima F1H), ali kao moderator, izabrao sam ovo mjesto.

Dakle, uglavnom zbog HNOS-a, 50. natjecanje mladih tehničra provodit će se po novim pravilnicima (vidi prilog). Kaj je novo?

-Svi učesnici pišu test iz znanja gradiva nastave tehničke kulture. Test nosi 30 % mogućih bodova.

-Izrada modela kategorije F1N i natjecanje s istima. Ukupno 20 % mogućih bodova.
Traženo je od nas da natjecatelji moraju izraditi neki rad na samom natjecanju, a bodovala bi se kvaliteta izrade. Predložio sam izradu modela F1N (službena kategorija HZS-a i kartko vrijeme izrade - 2 sata), ali umjesto bodovanja kvalitete izrade (slobodni umjetnički dojam - čitaj mogući problemi, prepirke i svađe) predložio sam natjecanje i to je od "onih gore" prihvačeno. Znači, ono što smo zadnje dvije-tri godine provodili kao slobodne radionice, sad je zvanična tekma.
Model za natjecanje: F1N-150 http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/photos/show-album.asp?albumid=...

-Natjecanje donešenim modelims F1H. Tu ostaje sve po starom, samo što sad nosi 50 % mogućih bodova.
Tu je bilo primjedbi, kao da se može natjecati samo s modelima izrađenim na natjecanju ... itd i itd, ali na kraju je pravilnik usvojen ovakav kakav je.

Eto, mladi tehničari-zrakoplovci natjecat će se u dvije najmasovnije juniorske kategorije.

Za sva pitanja stojim na usluzi.





-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
šika
Posted 26/10/2007 11:27 (#2847 - in reply to #2846)
Subject: RE: 50. Natjecanje mladih tehničara


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
gdje se može vidjeti važeći pravilnik
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 26/10/2007 11:57 (#2848 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Htio sam ga prikvačiti u prvi post, ali zbog težine nije prošlo. Zamolio sam Bojana da ga prikvači. Znači uskoro, ovdje.




-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 26/10/2007 12:16 (#2851 - in reply to #2848)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Evo pravilnika...



Attachments
----------------
Attachments Pravila_2008.doc (246KB - 143 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 30/10/2007 18:11 (#2928 - in reply to #2851)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Pozdrav Dlaki i ostalim iskusnim modelarima,
ovakav sistem takmičenja podsjeća me na takmičenja sa kraj 70-tih kada sam i ja kao osnovnoškolac u njima sudjelovao i mislim da je bolji od dosadašnjeg.
Pitanje i prijedlog:
-da li je ovakav sistem takmičenja i na gradskom i na državnom nivou ili samo na državnom?
Test iz poznavanja gradiva Tehničkog odgoja moglo bi se proširiti sa nekoliko pitanja specifičnim za modelarstvo i zrakoplovstvo, barem je tako nekada bilo.
To malo komplicira stvari organizatorima, jer je potrebna posebna priprema testova za modelare i druga područja za takmičenje.
LP, Diogen
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 30/10/2007 19:34 (#2936 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Pravilnik je takav, i ne može se mijenjati. Gradskih natjecanja više nema, kao što piše u pravilniku, školska, županijska pa državno. Grad Zagreb se broji pod županije. Testove, čak ni ja, kao predsjednik državnog povjerenstva za zrakoplovno modelarstvo, neču vidjeti do trenutka rješavanja. Mislim da je pravilnikom sve definirano.




-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 31/10/2007 12:13 (#2943 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
pitanje dlaki: ko piše testove? ima mail? XD-- da li budu pitanja barem slična onim kakva su do sad bila u prometnoj tehnici, pošto mi se to čini najbliže zrakoplovnom mod. a i 3 puta sam pisao te testove pa.... dlaka možda znaš barem ono, okvirno koji dio bude u testovima?
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 31/10/2007 12:23 (#2944 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Ako pažlivo pročitaš pravilnik, vidjet ćeš da su testovi iz gradiva predmeta tehničke kulture. Dakle, ako ideš u 8. razred, pišeš test iz gradiva za 8. razred itd. Svi natjecatelji, bez obzira na granu (graditeljstvo, elektrotehnika, promet, zrakoplovno modelarstvo ...) pišu isti test. I kao što sam več napisao, testove ću moći vidjeti tek na natjecanju prilikom podjele natjecateljima.





-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 31/10/2007 20:04 (#2948 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
idem u 1. raz elektrotehničke škole. nemam posebno tehnički kao predmet ?!
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 1/11/2007 12:49 (#2952 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Jesi li ti pročitao pravilnik, u njemu ti sve lijepo i jasno piše:

2.1. Pisana provjera znanja iz poznavanja gradiva nastave tehničke kulture u osnovnoj školi (u V., VI., VII., odnosno VIII. razredu) odnosno poznavanja gradiva tehničke kulture primjerenog srednjoškolskom uzrastu može donijeti najviše 30% bodova od ukupnog broja bodova. Sadržaj testova za obje kategorije natjecanja je zajednički i sastavljen je po uzrastu za: peti, šesti, sedmi odnosno osmi razred osnovne škole, i jedan test za srednje škole, ukupno pet različitih testova za obje kategorije i sva područja natjecanja.

4.1. Teme za pisanu provjeru znanja za sva područja natjecanja sastavljaju se na temelju redovitog, izbornog i izvannastavnog programa tehničke kulture sadržanog u Hrvatskom nacionalnom obrazovnom standardu, to jest u udžbenicima, radnim bilježnicama i zbirkama zadataka tehničke kulture za osnovnu školu odnosno na temelju programima posebnih tehničkih znanja koja se stječu u izvannastavnom i izvanškolskom programu tehničke kulture (Glasnik Ministarstva prosvjete i športa broj 15 od 19. prosinca 1995. i Prosvjetni vjesnik broj 2, lipanj 1999.) i objavljuju se u časopisu «ABC tehnike» tijekom školske godine.

U pravilniku su čak i datumi natjecanja. Dakle, pažljivo pročitaj pravilnik i sve ti bude jasno.



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 1/11/2007 18:30 (#2955 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
hvala
Top of the page Bottom of the page
Davor_kc
Posted 24/11/2007 12:06 (#3478 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Member


Location: Koprivnica
E sad.. Mene zanima na koji nacin, posto se provode skolska i zupanijska natjecanja, da na natjecanju sudjeluju modelari koji su u sekciji ZTK, a u skolama nemaju interes za natjecanje KMT-a?
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 24/11/2007 12:58 (#3481 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Pozdrav,

zašto ne ćitate ili ne čitate dovoljno pažljivo pravilnik. Evo par citata iz pravilnika a u vezi Tvojeg pitanja:

Natjecanje se provodi na temelju redovitog, izbornog i izvannastavnog programa tehničke kulture sadržanog u Hrvatskom nacionalnom obrazovnom standardu i programima posebnih tehničkih znanja koja se stječu u izvannastavnom i izvanškolskom programu tehničke kulture (Glasnik Ministarstva prosvjete i športa broj 15 od 19. prosinca 1995. i Prosvjetni vjesnik broj 2, lipanj 1999.).

Natjecatelji su:
1.1. učenici osnovnih i srednjih škola, članovi sekcija i klubova mladih tehničara u školama odnosno članovi sekcija i udruga tehničke kulture (pomladak udruga tehničke kulture).

P-kategorija - izvannastavni i izvanškolski program u posebnim područjima tehničke kulture za pomladak udruga tehničke kulture s dobnim kategorijama za osnovnoškolski i srednjoškolski uzrast.
Natjecatelji/natjecateljice u zrakoplovnom modelarstvu su učenici/učenice osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta kao članovi/članice podmlatka udruga tehničke kulture članica Hrvatskog zrakoplovnog saveza, članovi i članice modelarskih-sekcija u školama i klubovima mladih tehničara.

Dakle, po pravilniku, modelari sekcije ZTK, podmladak klubovi itd. imaj pravo nastupa.

Školsko natjecanje (zbog manjeg broja natjecatelja) za našu granu nisu obavezna. Županijska natjecanja su obavezna. Za vrijeme županijskog natjecanja, natjecatelji bi trebali riješiti testove (po uzrastu) zajedno s natjecateljima iz drugih grana. Nakon toga izraditi klizače i odraditi natjecanje klizača. Natjecanje F1H bi bilo dobro održati tjedan dana ranije, a na županijskom samo upisati rezultate u tabele: Nakon zbroja rezultata testova, klizača i F1N, pobjednici u konkurenciji OŠ i SŠ plasirani su za Državno natjecanje.

Ako još nije jasno, pitaj.


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
duly
Posted 15/1/2008 22:16 (#4630 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Koprivnica
Znam da je tema zastarjela, ali me nešto zanima.
Pa ovako:
Pošto idem u opću gimnaziju i nemam nikakve predmete baš vezane uz tehnički(eventualno fizika) kak budem ja pisal test na natjecanju ako nemam pojma o tome?Čital sam pravilnik, ali nigdje ne vidim odgovor na moje pitanje.
Pa...
LP Igor
Top of the page Bottom of the page
Profa
Posted 16/1/2008 10:32 (#4636 - in reply to #2846)
Subject: Re: 50. Natjecanje mladih tehničara


Member

25
Location: Čeminac
Poštovanje!
Gospodo možda sam malo staromodan ali nije isto kad učenik-modelar sam sastavi svoj F1H ili kupi gotovi "Bugarin" ili već.
Kakav je to onda modelar ????? Siromašan!!! Leti na fitlj, kak i naši stari.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software