Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1N -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1NMessage format
 
roby
Posted 9/4/2012 01:22 (#25235)
Subject: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
7.april,Zenica,sala srednjoskolskog centra,plafon skos oko 15-12m,,,
33 takmicara juniora i seniora,
12 ekipa
takmicenje pocelo u 11h do 13h
5 letova od kojih su se 2 najbolja bodovala.


Juniori poj.

1.Nemanja Bajic AMK Galeb Banja Luka 304s i 340s - 644s
2.Armin Terzimehic AK Sarajevo 225s i 245s - 470s
3.Nail Bisovic AK Ikar Sarajevo 166s i 270s - 436


Ekipno juniori

1.AMK Galeb Banja Luka 1453s
2.AK Ikar Sarajevo 965s
3.AK Sarajevo 769s


Seniori poj.

1.Nemanja Bajic AMK Galeb Banja Luka 304s i 340s - 644s
2.Robert Bjelajac AMK Galeb Banja Luka 335s i 246s - 581s
3.Bojan Puskar AMK Galeb Banja Luka 296s i 282s - 578s


Ekipno seniori

1.AMK Galeb Banja Luka I 1652s
2.AMK Galeb Banja Luka(juniori) 1453s
3.AK Sarajevo 1409s





(Braco Kukic-AK Sarajevo.JPG)



(AK Sarajevo.JPG)



(let.JPG)



(mladi dolaze.JPG)



(priprema za let.JPG)



(Bracini modeli.JPG)



(juniori.JPG)



(frka.JPG)



(pocetak modelarstva.JPG)



(seniori.JPG)



Attachments
----------------
Attachments Braco Kukic-AK Sarajevo.JPG (166KB - 355 downloads)
Attachments AK Sarajevo.JPG (174KB - 331 downloads)
Attachments let.JPG (86KB - 301 downloads)
Attachments mladi dolaze.JPG (139KB - 298 downloads)
Attachments priprema za let.JPG (152KB - 283 downloads)
Attachments Bracini modeli.JPG (121KB - 301 downloads)
Attachments juniori.JPG (140KB - 302 downloads)
Attachments frka.JPG (126KB - 279 downloads)
Attachments pocetak modelarstva.JPG (111KB - 297 downloads)
Attachments seniori.JPG (171KB - 359 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
bobanmodelar
Posted 9/4/2012 08:07 (#25237 - in reply to #25235)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Regular

2525
PREDIVNO!!! Ne znam sta da kazem,osim da vam od srca CESTITAM.Ovakvo takmicenje sa ovolikim brojem takmicara odavno nije bilo ni u staroj JUGI. Zamolio bih Robija da objavi kompletnu listu sa svim rezultatima.Zao mi je samo sto nisam malo blizi,sigurno bih dosao da gledam vase takmicenje,i da vidim stare drugare.

Kod nas u Srbiji su ta takmicenja nazalost zamrla,mada jos ima modelara koji se bave ili bi se bavili sobarima.Mi smo napravili jos jednu gresku,a ne znam na ciju inicijativu,tako da smo ovu kategoriju PAPIR 350 pretvorili u OPEN 350, satro da bude po FAI-u,sto je velika greska.Jer papir 350 nema nikakve sanse prema open 350,a te modele ima nas dvojica ili trojica modelara,i to je najveci razlog sto se PAPIR ugasio,a i sami sobari, jer se sa papirom prave prvi koraci.Ja sam zimus odrzao jedan ubrzani kurs sobara sa decom u Novoj Pazovi,a u pregovorima sam sa Sikom iz Osjeka da i tamo drzim kurs na leto,sto ce mi biti drago.Znam da deca iz Kosovke Mitrovice lete sobare,lete ih i "matorci"iz Novog Sada,i nesto u Beogradu.Bilo bi lepo kada bi se svi skupa skupili na jednom mestu,i napravili jedno lepo takmicenje.Ja u Kragujevcu bih mogao da obezbedim lepu salu za jedno takvo takmicenje,pod uslovom da se javi dovoljan broj takmicara,da to ipak lici na pravo takmicenje.
Novosadjani, mislim da prave 2.maja takmicenje u sobarima,ali je termin praznicni pa dodje mali broj modelara,jer svi te dane provedu negde na izletu sa porodicama.

Jos jednom sve cestitke

PS.zamolio bih Bracu Kukica,da se registruje na ovaj forum,kako bi se mogli dopisivati,jer kod kuce vrlo retko sednem za kucni racunar,tako da neki mejl i ne procitam,a ovde na poslu sam stalno za racunarom i imam dosta vremena da se dopisujemo.

pozdrav BOBAN
Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 9/4/2012 09:03 (#25238 - in reply to #25237)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
Hvala na cestitkama,,sto se tice broja takmicara on je ovaj put bio najmanji u zadnjih 5-6 god, jer je do sada bilo oko 40 takmicara i 12 ekipa,,tako da se nadamo da ce nas sljedece godine biti najmanje 40.

Lista rezultata ce biti postavljena cim mi Mirsad posalje ili stavi na site kluba Visoko ili saveza, Braci cu prenijeti pozdrave i prijedlog za prijavu .
Top of the page Bottom of the page
dominik
Posted 9/4/2012 10:32 (#25240 - in reply to #25235)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Veteran

100100252525
Prvo lijep pozdrav ekipi koja je organizirala ovo natjecanje ,a posebno čestitke pobjednicima. Po fotografijama mi se čini da su se natjecali papirnjaci i open modeli, pa bih molio ukoliko je moguće da se objave rezultati po vrsti modela i još jedno pitanje za kraj jesu li propeleri s promjenjivim korakom ili stalnim? Mislim da nisam daleko od odluke da se ponovo okušam u toj kategoriji, ipak je to nekad bila kategorija za početnike ,ali i za senilce. Pozdrav od Dominika.
Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 9/4/2012 10:49 (#25242 - in reply to #25240)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
Dominik,,ovi su modeli kod nas klasa D-1 ,,nesto kao nacionalna klasa,,,mislim da se to u Srbiji vodi pod Papir 350,,nemamo Open 350 -lete 3 puta duze i puno su laksi od ovih modela.Nasi modeli su malo jace pravljeni zbog sudara sa prozorima,gredama,semaforima,reflektorima itd,da se ne polome moraju biti malo jaci.Teski su oko 1,5g-1,8g (rijetko i 2g).Modeli nam lete oko 5 min,,vrlo rijetko preko 6min.Nema promjenljivog koraka.Elise nisu konstruktivne.Vise smo se bazirali na djeci da ih zainteresujemo za modelarstvo,,tako da ne idemo toliko daleko da se prave bas vrhunski modeli.I mi stariji vise zavisimo od dobre elise i dobro odabrane duzine gume(motora),,ne koristimo momentmetar mada bi bilo pametno i radimo oko 1600-1800 namotaja.
Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 11/4/2012 21:03 (#25259 - in reply to #25242)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
roby - 9/4/2012 10:49

Dominik,,ovi su modeli kod nas klasa D-1 ,,nesto kao nacionalna klasa,,,mislim da se to u Srbiji vodi pod Papir 350,,nemamo Open 350 -lete 3 puta duze i puno su laksi od ovih modela.Nasi modeli su malo jace pravljeni zbog sudara sa prozorima,gredama,semaforima,reflektorima itd,da se ne polome moraju biti malo jaci.Teski su oko 1,5g-1,8g (rijetko i 2g).Modeli nam lete oko 5 min,,vrlo rijetko preko 6min.Nema promjenljivog koraka.Elise nisu konstruktivne.Vise smo se bazirali na djeci da ih zainteresujemo za modelarstvo,,tako da ne idemo toliko daleko da se prave bas vrhunski modeli.I mi stariji vise zavisimo od dobre elise i dobro odabrane duzine gume(motora),,ne koristimo momentmetar mada bi bilo pametno i radimo oko 1600-1800 namotaja.







Attachments
----------------
Attachments DRZAVNO BiH,D-1,Zenica 2012.xls (91KB - 496 downloads)
Top of the page Bottom of the page
dominik
Posted 12/4/2012 11:34 (#25262 - in reply to #25235)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Veteran

100100252525
Hvala što si stavio rezultate na forum,čini mi se da su s obzirom na težinu i način izrade modela rezultati sasvim pristojni.Ja sam tamo još 1975/ 1976 te modele presvlačio tankom PE folijom i na jednom natjecanju tada se to zvalo Zimski kup Zagreba napravio 10min15sec u gradskoj viječnici koja je visine oko 12 m dok sam u Domu sportova u maloj dvorani visine 9 m radio letove između 7 i 9 minuta uz napomenu propeler je bio sa stalnim korakom, a ukupna težina modela oko1,3 g.
Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 20/4/2012 09:57 (#25304 - in reply to #25235)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Regular

2525
Da vam samo ukratko prenesem raspis za takmicenje u sobnim modelima 2.Maja u Novom Sadu.
Takmicenje ce biti u dve kategorije za juniore i seniore u MINI STIKU i PAPIR 350
Nema takmicarske takse,a organizator je predvideo i neka osvezenja u toku takmicenja.
Sala ce biti otvorena od 8 casova,a proglasenja i dodela medalja bice oko 15 casova.
Eto nam mozda prilike da ukrstimo modele i da izmenjamo iskustva.
Boban
Top of the page Bottom of the page
boca55
Posted 20/4/2012 12:57 (#25305 - in reply to #25304)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Veteran

100252525
Location: Beograd
Kod nas se se u Srbiji javljaju dve kategorije ovih modela: Open 350 i Papir 350. U Bosni i Hercegovini kategorija D-1. Kod kategorije open 350 je sve dozvoljeno, samo je ogranicenje u rasponu 350 mm. Kod modela Papir 350 se ne moze koristiti mikrofilm. Danas sam cuo od Bobana da Papir 350, ne sme imati elisa promenljivi korak. Meni se cini da ovo za elisu nije tacno, ali ajde. Mi vise ni ne koristimo mikrofilm niti ga ko koristi, pa su ove dve kategorije prakticno izjednacene.
U FAI-u je uvedena kategorija F1R koja je u stvari nasa kategorija Open 350.
Raspon krila do 350mm, nema promene geometrije i napadnih uglova krila u letu, ali je dozvoljen promenljivi korak na elisi. Tezina modela i gume nije ogranicena. Leti se 6 letova od kojih se racunaju dva najbolja. Vodjenje modela, merenje vremena i sve ostalo je kao kod modela F1D. Ovo je sada kategorija za koju mozemo da pravimo drzavna prvenstva i mislim da treba da izbacimo iz upotrebe (žargona) dve kategorije, a uvedemo kategoriju F1R kao zvanicnu FAI kategoriju. Ovo govorim zbog toga sto se kod nas i u regionu ponovo javlja interesovanje za ovom kategorijom i to bi bio posticaj za reanimaciju sobnog modelarstva.

Read more: http://boca55.proboards.com/index.cgi?board=indoor&action=display&t...
-----
Drustvo bez modelarske radionice nece dati pilote-konstruktore nasoj armiji.
Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 20/4/2012 14:40 (#25306 - in reply to #25305)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Regular

2525
Boco,sad i ti opet pravis gresku svojim predlogom koju smo mi u Srbiji vec napravili i doveli do toga da smo sobne modele ugasili.A zasto moramo da se priklonimo FAI-u, neka oni lete svoje,a i njima se polako ali sigurno to obija o glavu.U Evropi ovu kategoriju lete tri Engleza i Midic i ja kod nas.Za nas petoricu i ne mora da postoji ta kategorija,ali je bitno da se leti PAPIR 350,jer te modele i malo sposobnije dete moze da napravi i da sa njim uspesno leti,i da ta kategorija bude masovna da bi stvorili bazu,a posle kad ih inficiras neka rade koju god hoce kategoriju.Jer dete ne moze da napravi OPEN 350 da bude tezak 0,56 grama i da uradi konstruktivnu elisu sa pomenom koraka,kad ne moze da shvati kako ona i funkcionise.Kad ti njega stavis sa papirnjakom u open 350, on ce doci na jedno takmicenje i videti da nema nikakve sanse sa svojim modelom,i vise ti nece doci.Ti si njega za sobare izgubio.
ZATO SAM JA ISKLJUCIVO ZA "PAPIR 350" i za decu i za nas matore,a ko misli da je to prerastao, neka radi velike sobare.To je moje misljenje,i mislim da sam potbuno u pravu.I ovu moju teoriju su potvrdili bosanci,sto mi je vrlo drago,i ovim mejlom ih od sveg srca podrzavam.Neka nastave samo tako,videcete da ce se za par godina pojaviti i pravi F1D modeli.

Boban
Top of the page Bottom of the page
Laca
Posted 20/4/2012 18:21 (#25307 - in reply to #25306)
Subject: Re: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Veteran

100
Location: Beograd
Bobane, a koje su propozicije za Papir 350 ?
Ako se Papir presvlaci folijom a ne trafo-papirom ili japanom, to onda nije papir 350.
U tom slucaju nema razlike izmedju Open 350 i Papira 350.
Ako bi se odredila minimalna tezina modela, kao u BiH, onda je to druga prica.

Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 20/4/2012 22:55 (#25308 - in reply to #25307)
Subject: Re: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Regular

2525
Laco,ti bi bar trebao da znas propozicije.
PAPIR 35O----- Model raspona 35 santimetara / ne sme biti presvucen samo mikrofilmom / pun trup / puna elisa,bez promene koraka / nema ogranicenja tezine ni MIN / MAX niti gume

OPEN 350 ----- Model raspona 35 santimetara / sve ostalo je dozvoljeno bez ikakvih ogranicenja


Papir se zove iz razloga kada nismo imali ovih sadasnjih folija,prvo smo presvlacili englezom, a posle kao laksa varijanta je bio trafo papir.Zato je ostao taj naziv PAPIR 350

Boban
Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 21/4/2012 00:24 (#25309 - in reply to #25308)
Subject: Re: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
Kod nas je bas ta klasa Papir 350 postala nacionalna i pravila si Bobane napisao,,to je lakse da djeca prave nego da se muce sa modelima kao sto su Open 350 od 0,?? grama,,
Prije nekoliko godina smo probali da letimo sa modelima od 1,0-1,2g ali su se lomili od sudaranja sa raznim preprekama u dvorani,,tako da smo ostali na malo jacim i izdrzljivijim modelima od 1,5-1,8g ,,

bobanmodelar - 20/4/2012 22:55

Laco,ti bi bar trebao da znas propozicije.
PAPIR 35O----- Model raspona 35 santimetara / ne sme biti presvucen samo mikrofilmom / pun trup / puna elisa,bez promene koraka / nema ogranicenja tezine ni MIN / MAX niti gume

OPEN 350 ----- Model raspona 35 santimetara / sve ostalo je dozvoljeno bez ikakvih ogranicenja


Papir se zove iz razloga kada nismo imali ovih sadasnjih folija,prvo smo presvlacili englezom, a posle kao laksa varijanta je bio trafo papir.Zato je ostao taj naziv PAPIR 350

Boban
Top of the page Bottom of the page
martin
Posted 21/4/2012 00:33 (#25310 - in reply to #25306)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)



Veteran

1001002525
Location: Srem, Vojvodina, Srbija
FAI pravlnik IMA kategoriju "trup i elisa od pune balze, fiksni korak" i ona se zove F1M.
Raspon je mislim 500mm ili isti kao za F1D, a minimalna težina je 3 grama.

Problem je u tome kako KONTROLISATI ta 3 grama na takmičenjima - zato se to i ne gura.

Edited by martin 21/4/2012 00:35
Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 21/4/2012 11:10 (#25311 - in reply to #25310)
Subject: RE: Prvenstvo BiH u D-1 klasi (Papir 350)


Regular

2525

Martine nemoj sad i ti da zavlacimo sa kategorijama.FAI ima mnogo sobnih kategorija,koje mi cak i neznamo,ali sta je bitno. F1D poznata kategorija i kod nas se leti po tim pravilima.
F1R je kategorija OPEN 350 . i kod nas se retko leti,sem kad dodju oni englezi na Dorcol kup,i gotovo.
F1M kategorija je zamisljena kao prelazna za decu i one starije ali manje sposobne modelare koji ne modu da naprave pravog sobara.Propozicije za geometriju su iste kao F1D samo mora biti PUN TRUP,PUNA ELISA,MINIMALNA TEZINA MODELA JE 3 GRAMA,I NEMA OGRANICENJA U GUMI.Ja neznam da je neko napravio ovakav model i da njime leti.

Nadam se da smo ovo sakategorijama raskrstili,a kod nas je nasa klasa P A P I R 3 5 0

Martine kazi Bozi da mi odgovori na mejl, ako misli da se dogovorimo za Novi Sad.

BOBAN
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software