Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1N -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012
Moderators: dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1NMessage format
 
Bozo
Posted 13/3/2012 10:08 (#25064)
Subject: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova

ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012

Organizator : AK „ZRENJANIN“

R A S P I S:
ZA ORGANIZACIJU TAKMICENJA U KATEGORIJAMA F1N I F1N-150

DATUM ODRZAVANJA TAKMICENJA: (nedelja) 25.3.2012. GODINE

VREME ODRZAVANJA TAKMICENJA: OD 08:00 – 17:00 CASOVA, POCETAK U 10:00 CASOVA

MESTO ODRZAVANJA: KRISTALNA SPORTSKA HALA-ZRENJANIN, KARAÐORÐEV TRG

VISINA HALE DO PRVE PREPREKE: 14 METARA

UZRASTNE KATEGORIJE: MLAÐI JUNIORI, JUNIORI I SENIORI

„PORODICNI TROFEJ“, ekipno, kategorija F1N-150: Ekipu cine tri takmicara (minimum 2 takmicara) iz iste porodice.

Primer: roditelj + dete, (dvoje dece) ili roditelji + dete ..............

OBAVEZNA PROMENA OBUCE ZA IZLAZAK NA TEREN HALE!

TAKMICENJE CE SE ODVIJATI PREMA PRAVILNIKU ZA KATEGORIJU F1N i F1N-150 (prema pravilniku VSS)

IZNOS TAKMICARSKE TAKSE BICE NAKNADNO OBJAVLJEN

Za AK „ZRENJAIN Gostojic Svetozar

Molimom sve zainteresovane klubove i takmicare da se prijave na vreme, na Tozin E-mail:
fercom@beotel.net
ili na tel. 064/140-3878




Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Bozo
Posted 19/3/2012 11:38 (#25096 - in reply to #25064)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova
Do ovog trenutka, prijavljeno:

27 takmičara iz 5 klubova,

23 SRB, 4 CRO:

F1N: 21
F1N150: 27

Juniora: 12
Mlađih juniora: 8

Porodičnih timova: 8
Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 20/3/2012 11:41 (#25105 - in reply to #25096)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova
Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 23/3/2012 14:35 (#25128 - in reply to #25105)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova

 

39 takmicara iz 8 klubova,

34 SRB, 5 CRO:

F1N: 30
F1N150: 37

Juniora: 18
Mlaðih juniora: 13

Porodicnih timova: 9

 

 

Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 26/3/2012 09:44 (#25134 - in reply to #25064)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova

Rezultati:




 

 




 

Top of the page Bottom of the page
martin
Posted 26/3/2012 21:48 (#25136 - in reply to #25134)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012



Veteran

1001002525
Location: Srem, Vojvodina, Srbija
Čestitke Fići i Matiji za osvojene trofeje, a tati Stjepanu na hrabrosti
Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 27/3/2012 08:25 (#25138 - in reply to #25136)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova
Evo i fotka, zaslužili su: ZLATO Matiji i BRONZA Filipu u obe kategorije i mlađih juniora i juniora u klasi F1N150. Bojan je SREBRENI.

Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 27/3/2012 13:19 (#25139 - in reply to #25064)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova
... a pošto je pohvaljen i tata Stjepan za trud i angažovanje i treće mesto Glogoških u
F1N150 - Porodične ekipe, posle Gostojiča i Grubića, evo skupne fotke:

Top of the page Bottom of the page
martin
Posted 28/3/2012 23:36 (#25150 - in reply to #25139)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012



Veteran

1001002525
Location: Srem, Vojvodina, Srbija
Što se tiče 150-ica Toza i Žika su imali dobitnu kombinaciju za visoko ispucavanje čak i iznad greda koje su bile na 14m, Boban je ipak bio niži iako je natezao do flattera. Mi ostali smo imali ili previše lagane modele koji nisu hteli ni blizu tako visoko ili modele sa znatno slabijim performansama.

U F1N je bilo jako zanimljivo to što su braća Laćimići leteli diskus polu-teškaše namenjene za ovakve visine dok smo Dača, Boba i ja imali standardne lagane modele koji su ravnali znatno, gotovo duplo niže te je na sceni bio dvoboj visina vs. težina.



Edited by martin 29/3/2012 17:19
Top of the page Bottom of the page
dominik
Posted 29/3/2012 08:04 (#25151 - in reply to #25064)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Veteran

100100252525
Ako su rezultati mjerilo,a zapravo jesu,logika nalaže kompromis između visine i težine. Kako se ono kaže istina je u sredini. Pozdrav do sljedeće tekme!
Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 30/3/2012 08:34 (#25153 - in reply to #25151)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Regular

2525
Da napisem i ja par recenica u vezi ovog takmicenja,iz mog ugla.Prvo, hala je bila izvanredna i sami uslovi za letenje takodje. Ja sam znao da za ovu halu je potreban model,mislim na BUVCE tezine malo nesto preko 1 og grama,tako da sam takav model i izabrao za letenje. Imao sam peh, sto sam ga u jednom reglaznom letu izgubio
iz vida,jer je hala sa dve strane cela u staklu jos kad sunce sa te strane bije,i neko te usput nesto pita,potpuno izgubis model iz vidokruga.Tako da sam model,neverovatno ali istinito izgubio.Kada su mi ga deca posle nekog vremena nasla,bio je polomljen vertikalac i znao sam da sa tim modelom ne mogu da letim.Uzeo sam model tezine 0,84 gr i sa njim leteo celo takmicenje,znajuci da je njegov PLAFON 11,5 metara.
Sta bih istakao nesto interensantno,za one koji se ozbiljno bave ovom kategorijom,a to je sledece. Toza je leteo sa modelom "dobitne kombinacije" koji je pravio po mojim savetima tezine 1,02 grama,koje je pravio za ovo takmicenje,i koji do tada nisu leteli. Od 6 modela koliko je napravio, 4 su proletela da kazem iz PRVE.Za mene je to
bilo izvanredno,jer smo radili modele sa napadnim uglom krila oko 1 stepena.Prackao je model u RUPI od plafona 7x7 metara,gde je visina bila za nekih 2 metra veca.
Zika je,pazite ovo, leteo sa modelom tezine preko 2 grama,i imao je problem sa doziranjem visine,kako se ne bi zakucavao u plafon,i postigao je ova vremena. Ovo totalno negira Bojanovu i moju teoriju o tezini Buvaca.Voleo bih da mi se Bojan javi da oko ovoga polemisemo.
Ja licno sam zadovoljan mojim startovima, jer je svaki bio potpuno identican sto se reglaze tice,cak sam rasirio krugove,jer je sunce grejalo celu halu,mada me je to kostalo jednog mesta na tabeli,jer mi je model u 8 i 9 startu udario kod sletanja u sudije,jednog u glavu,a drugog u stomak,jer su oni sedeli ispred zapisnickog stola,sto licno mislim da je to greska.Sudije bi trebalo da seda tako da ne ometaju let modela.Sve u svemu takmicenje je bilo odlicno,hala izvanredna,i hvala poroidici Gostojic,koja nam je omogucila ovakvo takmicenje.

pozdrav Boban
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 5/4/2012 23:11 (#25218 - in reply to #25153)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

bobanmodelar - 30/3/2012 08:34  ...  Zika je,pazite ovo, leteo sa modelom tezine preko 2 grama,i imao je problem sa doziranjem visine,kako se ne bi zakucavao u plafon,i postigao je ova vremena. Ovo totalno negira Bojanovu i moju teoriju o tezini Buvaca.Voleo bih da mi se Bojan javi da oko ovoga polemisemo... 

Ako sam za išta spreman onda je to polemika 

Bobane, malo kasno reagiram na poziv jer nisam baš često na forumu ... nekako se zaredale obaveze pa je i vremena manje.

Svetozar je napravio lijepa vremena ali to nikako ne pobija teoriju da masa ne igra svoju ulogu. Naravno da nije garancija da će lakši model napraviti bolje vrijeme od težega ali ja sam siguran da će od dva podjednako napravljena i podešena modela sa istim "profilom", težištem i sl. ... s iste visine lakši model napraviti bolje vrijeme. To je jednostavno tako. I ja isto tako imam 6-7 malih 150-tica raznih težina ali ne letim uvijek s najlakšim jer obično imam nekog malo težeg koji ili bolje leti ili bolje ravna ili je sigurniji na startu, ili kako Dominik kaže: "istina je u sredini". Osnovni problem "prelaganih" modela je, br po mom mišljenju u tome što su mekani pa je gotovo svaki start drugačiji.

Razmisli o sljedećem: Ti si , kao što i sam kažeš, letio s visine od max 11,5 metara i radio letove od 36-38 sekundi. To je oko 3,3 sek/metru, Svetozar je ako dobro računam letio sa cca 16m (14m+2 m)  i radio vremena od skoro 43 sekunde. Njegov prosjek je 2,6-2,7 sek/metru.Znam da nije sve u teoriji ali je razlika ipak očita. Ti bi s 3 metra manje visine imao njegova vremena, a 3 metra i nije baš tako malo. Ja sam i dalje uvjeren da masu treba skidatisve dok je model dovoljno čvrst da dođe pod plafon.

Kako su ove kategorije u najvećoj mjeri empirijske i učimo u hodu, odnosno zapažamo promjene gotovo slučajno tako i ja imam jednu novu "teoriju" temeljenu na posljednja 2-3 natjecanja, a koja gledano logički ima smisla ali ju još treba dokazati   Da se odmah u startu ne izblamiram neću ulaziti u detalje ali ću reći da se promjenom kuta loma krila ( V oblik) po mom mišljenju može još malo dobiti na vremenu. Vidimo se na nekom sljedećem natjecanju pa neka svatko svoje teorije pretvori u sekunde

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 6/4/2012 08:37 (#25219 - in reply to #25218)
Subject: RE: ZRENJANIN INDOOR OPEN 2012


Regular

2525
Ako me je i jedna kategorija u modelarstvu okupirala,to su ovi mali BUVCI.Zasto,zato kad taman pomislis da si pronasao pravu formulu,kako oni treba da izgledaju, i koji profil primeniti,i kako da lete da bi napravio najbolje vreme,sednes da napravis takav model,i kad odem da sa njim letim,on NECE PA NECE.Sednem,i kazem sebi da u ovoj kategoriji nema pravila.I mozda je ona zbog toga i zanivljiva.I sta se desi,taman pomislim da sam napravio pravu kombinaciju,i odem na takmicenje i dodje Zika sa modelom od 2 grama i pobedi te.Nije da se razumemo, problem sto ja nisam pobedio,vec je problem,sto sve ono sto sam radio pada mi u vodu.Ali mozda je u tome i draz ove kategorije.
Moje pravilo je,sto i svima pricam,medjutim mnogima dzabe pricam,da model u svakom startu mora ISTO da leti.To je pravi model,isto prackanje isto ravnanje,i vremena moraju da budu slicna.Za mene je to pravi model.
Sto se Bojane tice geometrije modela i jos po neka finese,i ja sam na tu temu mnogo razmisljao,medjutim ostavicu to za jesen,jer sam se malo prezasitio mojih buvaca,i pravo ti kazem zeljan sam i livade.Zao mi je sto ne dolazis u Zemun,ali videcemo se nekom drugom prilikom.

pozdrav Boban
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software