Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Ostavka predsjednika i svih članova MK
Moderators: dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
dlaka
Posted 20/6/2011 14:00 (#22827)
Subject: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

Nakon odluke Izvršnog odbora HZS-a, koja je u suprotnosti s odlukom komisije, predsjednik i svi članovi podnose neopozivu ostavku na rad u Komisiji za zrakoplovno i rakletno modelarstvo. Zaključak članova je da Izvršni odbor HZS-a nema povjerenja u strukovnu komisiju, te da je jedino rješenje njezina ostavka.

Damir Kosir

 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Igor
Posted 20/6/2011 18:08 (#22830 - in reply to #22827)
Subject: RE: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
O kojim se odlukama,konkretno radi?
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 20/6/2011 19:28 (#22831 - in reply to #22827)
Subject: RE: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
dlaka - 20/6/2011 14:00

Nakon odluke Izvršnog odbora HZS-a, koja je u suprotnosti s odlukom komisije, predsjednik i svi članovi podnose neopozivu ostavku na rad u Komisiji za zrakoplovno i rakletno modelarstvo. Zaključak članova je da Izvršni odbor HZS-a nema povjerenja u strukovnu komisiju, te da je jedino riješenje njezina ostavka.

Damir Kosir

Hm, ovo si nam plasirao poprilicno suhoparno pa zato ostavlja puno nedoumica. Neupucen sam u aktualnu situaciju na relaciji Komisija - IO HZS te ne znam detalje radi kojih su ocito "odozgo" suspendirane ovlasti Komisije? Po tomu, potez Komisije je neminovan (i samim tim logican)...

No, clanovi komisije nisu skupljeni samo tako. Obzirom da se radi o licnostima sa zavidnom profesionalnom (i modelarskom) biografijom, pretpostavljam da uz neopozivu ostavka ima i daljnji "scenario" tj. plan postupanja, jer i dalje ostajemo u (svjetskom) modelarstvu pa si ne mozemo dopustiti "komociju" da funkcioniramo "vanistitucionalno"?

Bio sam clan IO HZS kad je u svom sastavu imao 2 modelara (jos je bio pok. g. Josko Franic) i tad smo "muku mucili" jer nas nisu ozbiljnije dozivljavali.  No, odluke Komisije (koje sam takodjer bio clan) nisu se suspendirale...Nadalje, jos pred neku godinu sam upozoravao na nepropisno ponasanje IO HZS u potvrdjivanju odluka Komisije, koje su ucinile veliku osobnu stetu pojedinim zasluznim modelarima. (O tomu je na ovom forumu bilo i previse vatre!) A sad ovakvo "okretanje ledja" Komisiji?

Sad preostaju spekulacije sto ce biti daljnje postupanje IO HZS (tj. onih koji formuliraju stavove tog tijela). Zasad svoje pretpostavke o tomu necu javno iznositi. Kao predsjednik kluba ciji clan Komisije je u navedenoj ostavci, slobodan sam pozvati sudionike ovog foruma na dijalog kojim ce ucvrstiti jedinstvo nase male zrakoplovne zajednice. (Zvuci otrcano i kao parola, ali jedino sto je logicno - to je: "Zbijmo redove!" )

Konkretno, molim da se nitko "nepozvan" ne stavi na raspolaganje samovolji IO HZS u ime i za racun nas modelara. To se moze dugorocno lose odraziti po nas status u sklopu saveza: pocev od clanarina, naknada za FAI markice, itd...

FF i RC modelarstvo u RH je steklo ugled u svijetu koji nije poklonjen!



Edited by zzechner 20/6/2011 19:32

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 20/6/2011 22:34 (#22833 - in reply to #22831)
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
WTF???
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 20/6/2011 23:16 (#22834 - in reply to #22827)
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Da se ne tapka u mraku pojasnit ću ja jer sam iz prve ruke upućen u situaciju.
Nema smisla stvar držati u mraku jer MK nije okultna organizacija obavijena velom tajne.

Prije određenog vremena Antun Šikić je uputio na MK kandidaturu za izbornika F3J repke.
Kandidatura je pročitana svatko od članova je glasao po svojoj savjesti iskustvu i odgovornosti.

Rezultat glasanja je na kraju bio :
1 glas zaA
2 glasa protiv
ostali glasovi uzdržani

Samim time kandidatura nije prošla te je odlučeno da će poslove oko reprezentacije ,u međuvremenu dok se ne izabere izbornik, obavljati MK

Nakon toga Antun Šikić je uputio prigovor HZSu te tražio očitovanje svakog člana ponaosob o razlozima zašto je svatko glasao tako kako je glasao.
Nakon očitovanja članova(po mome sasvim nepotrebno jer glasanje nitko nije uzeo olako) Antun Šikić je opet uputio ponovljeni prigovor IO HZSa i zahtijevao da ga IO postavi
za izbornika usporkos odluci MK.

Nekoliko dana kasnije na MK dolazi odluka IO HZS da se Antun Šikić imenuje za v.d. izbornika reprezentacije F3J.


Ovo dosad je bilo samo iznošenje činjenica koje su takve kakve jesu dakle nemogu se interpretirati na drukčiji način.

Sad govorim u svoje osobno ime ali vjerujem da se članovi MK donekle ako ne i u potpunosti slažu samnom.

Nakon takve odluke IO HZSa , članstvo u komisiji (strukovnom tijelu koje se rukovodi dobrobiti i napretkom i budućnosti hrvatskog natjecateljskog modelarstva) gubi svaki smisao jer odluke nemaju niti težinu niti važnost.
Samim tim moje članstvo u MK nema smisla.



Omi



Edited by Omi 20/6/2011 23:27

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 21/6/2011 09:31 (#22836 - in reply to #22834)
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

Iskreno mi je žao što je sve ovako završilo. Činilo mi se da je ova komisija imala potencijala. Za nekoliko dana ću završiti zapisnik sa svime što je MK učinila u svom kratkom mandatu. Još jednom hvala svim članovima na zalaganju i podršci, a nekoj novoj MK puno sreće u radu, s nadom da će trajati puno duže.

Na sastanku s g. tajnikom HZS-a prije tjedan dana, kada sam najavio ostavku MK, g.t. je predložio promjenu odluke IO kako MK nebi dala ostavku. Ja na to nisam pristao.

Damir

 

 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 21/6/2011 09:50 (#22837 - in reply to #22836)
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
sve je otislo u Honduras...
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 2/10/2011 14:28 (#23806 - in reply to #22837)
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 2/10/2011 14:31 (#23807 - in reply to #22837)
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I što sada. Ove u savezu boli jedna stvar za komisijom , jer kako čujem, ništa ne poduzimaju. Ubrzo se sezona završava, usvajat će se kalendar za iduću godinu, prijave za Svjetske kupove i sve ostalo. Kako se to misli odraditi?
Mnogima je ovako bolje , bjeze od pravih probleme ,ali će se problemi i nerazjašnjene stvari nakupiti , ako več nisu i onda če biti oštrih riječi, sveg i svačag.
Mislim da če se bez komisije stvarati " lokalne gazde" kojih če mo se teško riješiti

Edited by darijo 2/10/2011 14:38
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software