Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Zapisnik sa sjednice MK
Moderators: dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
dlaka
Posted 16/3/2011 12:00 (#21803)
Subject: Zapisnik sa sjednice MK



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

Zapisnik sa sjednice Modelarske komisije održane 4. veljače 2011. održane u Sisku možete vidjeti na:

http://www.aeromodelarstvo.net/Zapisnici/mk_2011-02-04.PDF

Kao novi predsjednik MK objavljujem i nove članove komisije:

Damir Kosir - predsjednik i povjerenik za F1N i F1N-150

Marijo Omrčen - izbornik F1ABC i povjerenik za F1ABC

Korado Pavicheviaz - izbornik F1ABP juniori i povjerenik za F1H

Mladen Horvatin - izbornik F3K i povjerenik za F3K

XY - izbornik F3J i povjerenik za F3J

Predrag Tepić - povjerenik za F5J

Igor Pongrac - povjerenik za F3A

Romano Šuti - povjerenik za raketno modelarstvo

Kako trenutno nemamo F3J izbornika, potrebno je da se u što kraćem vremenu izabere. Molim da zainteresirani dostave svoje kandidature. Izabrani izbornik automatizmom postaje članom MK.

Damir Kosir

 

 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
huco
Posted 20/3/2011 20:14 (#21856 - in reply to #21803)
Subject: RE: Zapisnik sa sjednice MK


Veteran

1002525
Jedno pitanje
Dali je ova komisija ; komisija natjecateljskog modelarstava ili je to komisija zrakoplovnog modelarstva RH ?
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 20/3/2011 21:34 (#21857 - in reply to #21856)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Možeš li pojasniti pitanje?
Naime, po definiciji nije niti jedno od predloženog.
Pravi naziv je "Komisija za zrakoplovno modelarstvo HZS-a"
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 21/3/2011 07:44 (#21861 - in reply to #21857)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK


Veteran

1002525
Znam ja definicija ali neznam zadatke MK.
Nije problem ako ih ja neznam.
Po sastavu bi se dalo zakljuciti da komisija ima namjeru baviti se natjecateljskim kalendarom i prilagodbi pravilnika . A modelarsrvo RH cine i modelari koji nisu natjecatelji ZSH a takodjer se treba pobrinuti i za modelare koji jos nisu uclanjeni u nijednu zrakoplovnu org.
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 21/3/2011 09:22 (#21863 - in reply to #21861)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Sadašnji predsjednik je vrlo jasno na sjednici objasnio zašto želi ovakav sastav i to je bio uvjet da prihvati kandidaturu. To što su u sastavu izbornici i povjerenici za određene kategorije samo može pomoći razvoju modelarstva u svim smjerovima jer će ti isti članovi brinuti o svim pitanjima vezanim uz tu kategoriju, a ne samo o npr. sastavu reprezentacija, pravilnicima, kalendarom i sličnim stvarima.

MK je stručna komisija HZS-a i kao takva ima zadatak stvarati i prilagođavati okvire za organizirano bavljenje modelarstvom u klubovima koje su članice HZS-a. Rang djelovanja tu prestaje i MK niti ima prava niti može utjecati na "neorganizirano" modelarstvo (osim prijavljivati takve neorganizirane, opasne i sl. aktivnosti). Sve takve aktivnosti trebaju rješavati klubovi u svojim sredinama.

P.S. Iako više nisam dio MK nadam se da se Dlaka neće ljutiti što sam se u ovo uključio


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 21/3/2011 12:28 (#21871 - in reply to #21861)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

huco - 21/3/2011 07:44 Znam ja definicija ali neznam zadatke MK. Nije problem ako ih ja neznam. Po sastavu bi se dalo zakljuciti da komisija ima namjeru baviti se natjecateljskim kalendarom i prilagodbi pravilnika . A modelarsrvo RH cine i modelari koji nisu natjecatelji ZSH a takodjer se treba pobrinuti i za modelare koji jos nisu uclanjeni u nijednu zrakoplovnu org.

Huco,

u potpunosti potpisujem sve što je Bojan napisao. Samo, nije mi jasno kako si do nedavno bio članom MK, a sada neznaš niti njezine zadatke!?.

Damir Kosir


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 21/3/2011 14:05 (#21873 - in reply to #21871)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK


Veteran

1002525
To dali ja znam ili neznam nije problem, veci je problem ako komisija nezna ili neradi svoje zadace.
Iz zapisnika tesko se moze zakljuciti koji su zadaci vezani za nenatjecateljski dio modelarstva,nema ni jedne teme koja nije vezana za natjecanje.
Vise puta sam pokusao pokrenuti takve teme dok sam bio clan komisije a i poslije preko MK i ZSH ali nema rezultata.
Tako da vjerovatno ni sad nece biti rezultata.
Ali poslije nece biti : nismo znali , niko nije rekao.
Dalje nema smisla se prepisiviati, ako mogu pomoci javite mi PM
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 21/3/2011 15:35 (#21876 - in reply to #21873)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Huco, ne sječam se niti jednog Tvog konstruktivnog prijedloga (pregledao sam malo "Prijedlozi za raspravu na MK" i što sam Tvojeg pronašao, "Modelarska komisija u ilegali"; "zašto se sjednice MK održavaju u tajnosti" ... ).
Što je učinjeno u zadnjih 6-7 godina za širenje modelarstva:
-zrakoplovno modelarstvo vračeno u sustav natjecanja mladih tehničara gdje se mogu uključiti sve škole i klubovi na školsko/klupskoj razini, pa preko Županijskih sve do Državnog natjecanja.
(niti jedno dijete iz Brodsko posavske županije nije sudjelovalo 2009. i 2010. godine na Državnom natjecanju- dakle vrlo vjerojatno niti na školsko/klupskim, niti županijskim)
-organizirana radionica za učitelje i mentore u Kraljevici, od 13. do 15. 11. 2009.
-pokušaj organiziranja radionice u Kraljevici i ove godine, nažalost zbog nedovoljno prijavljenih polaznika otkazana.
-uvedena kategorija F1N i F1N-150 sa preko stotinu natjecatelja na Državnim prvenstvima i Kupovima, večinom juniora.
-uvedena jeftina RC kategorija F5J-N

A što si Ti napravio ?

Ako znaš kako i želiš popraviti stanje u hrvatskom zrakoplovnom modelarstvu, drage ću Ti volje prepustiti mjesto predsjenika Komisije za zrakoplovno modelarstvo HZS-a.

Privatne poruke koristim isključivo za komunikacije osobne prirode ili odgovore na upite nezanimljive ostalim članovima foruma.

Damir Kosir


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 21/3/2011 19:57 (#21888 - in reply to #21876)
Subject: Re: Zapisnik sa sjednice MK



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Ode ovo opet u krivom smjeru :-(

Dlaka, nema potrebe "na prvu" odustati i prepuštati mjesto Predsjednika MK svaki put kad netko kritizira jer bi tako mijenjali sastav komisije svaki tjedan. Pogotovo to nema smisla ako je kritika nejasna ili napisama ovako "općenito". Moram te ispraviti jer se ja sjećam nekih dobrih Hucinih prijedloga iako neki od njih nisu bili provedivi od strane MK.

Prvi je bio vezan uz organiziranje radionica koje bi privukle nove mlade modelare ali je zaključak MK bio da je to zadatak lokalnih klubova a ne MK (po meni ispravna odluka MK). Drugi je bio izrada F1N-150 u dvorani prije samog natjecanja (svima isti materijal i vrijeme za izradu) pa natjecanje tako napravljenim modelima. Ovaj prijedlog nam se činio jako zanimljiv ali teško izvediv pa smo zadužili Hucu da u Brodu organizira prvo takvo natjecanje. Nažalost, to natjecanje nije nikada održano

Huco, izjaviti da MK nije imala niti će imati ikakvih rezultata je jako zločesto i potpuno krivo. Zločesto je i izjaviti da komisija razmišlja samo o natjecanjima kad su gotovo svi tvoji prijedlozi (osim gore navedenih i možda još koji kojeg se sada ne sjećam) bili vezani isključivo uz natjecanja i pravilnike. Ne znam niti za jedan prijedlog kojeg je netko predložio a da MK o tome nije raspravljala. Postoji li neki prijedlog unutar ove teme (Prijedlozi za ...) koji smo ignorirali? Smeta me kad bilo tko, a u njih uključujem i tebe, bez pardona dođu na forum i onda pišu kako oni ništa ne rade, oni nemaju pojma, oni nemaju rezultata, oni su krivo napravilo ovo ili ono. MK je skup ljudi s imenom i prezimenom koji žele nešto napraviti da bi bilo bolje. Meni nije problem bilo kome privatno ili javno reći da je nešto krivo napravio, da mu prijedlog ili odluka ne valja ili da jednostavno jede govna ako tako mislim , Daj i ti već jednom budi muško i imenuj tog nekog koji ne valja. Ovako pisati da MK ne valja niti će valjati, a ne potruditi se da bude bolje niti reći tko je taj koji radi nešto loše za modelarstvo nije konstruktivan stav nego klasično podjebavanje. Komisije su uvijek bile javne i vjerujem da će tako ostati pa svatko može zastupati i braniti bilo kakvu ideju za koju misli da je dobra i da donosi bilo kakvo poboljšanje.

I na kraju, nemoj se odmah naljutiti i odustajati od rasprave čim netko ima drugačije mišljenje.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software