Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Državno prvenstvo F5J-N Varaždin
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
Drveni
Posted 13/9/2010 19:59 (#20215 - in reply to #20212)
Subject: Re: Državno prvenstvo F5J-N Varaždin



Veteran

100
Location: Sisak, 098-711-540
Bilo je super, čestitke svima na organizaciji i klopi. Dan je bio poseban, od prekrasnog vremena do mog prvog fly-offa.
Ponovilo se....
Pozz.. svima

Edited by Drveni 13/9/2010 19:59
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 13/9/2010 20:11 (#20217 - in reply to #20006)
Subject: RE: Državno prvenstvo F5J-N Varaždin



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
I s moje strane sve pohvale MC Varaždinu na organizaciji. Natjecanje napeto od kvalifikacija, a finale posebno.
Iako smo Marjan i ja u kvalifikacijama bili vodeći u prvom letu finala smo upravo nas dvijica prvi popadali jer
smo jednostavno krivo procjenili i otišli u "krivi zrak". Drveni nas je sve ugodno iznenadio i odletio odličan prvi
let finala. U drugom finalnom letu suprotno, Marjan i ja ostajemo najduže s tim da Marjan ostaje par sekundi duže.
Prije proglašenja stvarno nismo imali pojima kakav je poredak i koji su razlike. Na kraju Ivici sve čestitke jer
je već rano u kvalifikacijama napravio jednu grešku pa više nije imao mogućnosti za opuštanje i bio pod pritiskom
u borbi za finale. Odradio je ostatak kvalifikacija bez greške. U oba finalna leta odlično se držao i slijetao među
zadnjima bez velikih oscilacija i to je bilo dovoljno da postane državni prvak na čemu mu još jednom čestitam,
kao i Marjanu na drugom mjestu i pobjedi u juniorima ispred odličnog Dina i Igora. U ekipnoj smo konkurenciji
vodili veliku borbu sa zaprešičancima, ali smo na kraju ipak imali više sreće.
Konkurencija, kvaliteta letenja i modeli još su podignuti na višu razinu pa će i ostatak sezone biti zanimljiv.




Edited by Mimi 13/9/2010 20:29

-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 13/9/2010 20:14 (#20218 - in reply to #20209)
Subject: RE: Državno prvenstvo F5J-N Varaždin



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

belovic - 13/9/2010 11:30 Kao zanimljivost prilazem skicu prema sjecanju kako sam letio 2. finalni let da se vidi informativna udaljenost letenja

Vrlo zanimljivo i pomalo optimistično. Po tvojoj skici, model ti je preletio preko 8 kilometara, let ti je trajao nekih 10 minuta, što znači da ti je prosječna brzina leta bila oko 13,5 m/s. Malo prebrzo . Kao drugo, skoro cijeli let si odradio na 2 kilometra od starta. Nisam siguran da se na 2 km vidi model. Kad si iznad glave, i model ti je samo cca 500 m visoko, pa je frka, a tek na 4 x toliko. Po mojoj smo procjeni najdalje bili negdje oko ceste (cca 1000 m) a i u to se nebi kladio

 

 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 13/9/2010 20:46 (#20219 - in reply to #20218)
Subject: Re: Državno prvenstvo F5J-N Varaždin



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Slazem se Dlaka sto se tice skice to je vrlo grubo nabrzaka skicirano i sigurno sam fulao 500 metara ali prema sjecanju i nekoliko bliceva vjerujem da smo sa Dancom skoro pa sigurno presli cestu i kuce te nastavili prema brezuljku i to je jako blizu kilometra... mozda bi mogao pomoci Denis posto mi je sudio i nekoliko puta mi u panici pronasao sjenu od modela. Na kraju to je vrlo nebitna informacija ali ja sam idalje impresioniran tom daljinom jer u zivotu nisam riskirao vise od toga i letio toliko daleko - ali nemogu reci da sam u tom trenutku i uzivao
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Daniel
Posted 14/9/2010 07:33 (#20221 - in reply to #20006)
Subject: Re: Državno prvenstvo F5J-N Varaždin



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Čestitke najboljima i od nas. Varaždinska tradicija dobre organizacije natjecanja se nastavlja, tako da se moglo uživati u prijateljskom ozračju i maksimalno se posvetiti natjecanju.
Na ovoj tekmi se pokazalo da je za ovu kategoriju najveći neprijatelj vjetar, kojeg ovaj put, fala bogu, nije bilo, tako da se mogao cijeli teren pretraživati uzduž i poprijeko u potrazi za termikom. S obzirom da su se svi manje više držali sjeverno od starta, gdje su dizanja bila prilično mršava, ja i Igor smo odmah na početku odlučili udariti prema jugu gdje je iznad brežuljaka oko crkve za nijansu jače držalo, tako da smo tom odlukom profitirali. Popodne se situacija malo promijenila i više nije bilo "sigurnih" mjesta, tako da je preostalo jedino detaljno istraživanje dobre lokacije. Zanimljivo je da nam niti jedno slijetanje nije bilo lošije od 1-2 m, osim Igorovo, kad je sletio 7-8 m i zbog toga za dlaku izgubio finale (19 bodova).
U finalu je trebalo dosta sreće, a oni najsretniji su na kraju i nagrađeni.
Danijel & Igor Štefičar
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software