Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box
Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temamaMessage format
 
nimbus
Posted 3/2/2010 12:33 (#17699)
Subject: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box


Member

25
nisam nikad to radio ali bi volio da pokusam imam namjeru da napravim f1a model pa bi mi dobro doslo to znanje kako da lijepim trake carbona na rebra,pravljenej izlazne ivice i pravljenje d-box
pa ako bi mi mogli malo pomoci sa savjetima,slikama,upustvima preporuciti mi nesto i tak slicno
Hvala Lijepa
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
sony
Posted 3/2/2010 14:13 (#17700 - in reply to #17699)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
http://www.gregorie.org/freeflight/cf_wing/d-box_opts.html

Evo od mene malo za početak ! Samo čitaj .gledaj ,, klikaj na next,, i nemoj se prepadat -nije strašno !!
-----

Top of the page Bottom of the page
Champion
Posted 9/2/2010 17:38 (#17766 - in reply to #17700)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box


Member


Location: ZG
Os svih modelara niko osim Sonija da pomogne s praktičnim savjetima Nimbusu a moža i nama ostalima?
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 9/2/2010 21:20 (#17773 - in reply to #17766)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
1. Soni je stavio adresu stranice gdje se mogu vidjeti osnove
2. Stvar oko izrade modela od kompozitnih materijala se puno bolje savladaju kad stupiš sa nekim iz nakog kluba u kontakt pa sa njim radiš da vidiš kako se to redi , jer se takve stvari savladavaju godinama i kad pomisliš da sve znaš onda izađe nešto novo i tek onda vidiš koliko neznaš.
3. Nije istina da nitko neće da pomogne . Kopirao sam tekst iz privatne poruke koju sam poslao nimbusu i još mi nije odgovorio , a tekst je :
"Pred kraj tjedna počinjem sklapati krila za f1c , pa ću ti slikati i slati slike. Imaš li kakav mail da slikama ne zatrpavam forum.
Pozdrav"


Edited by darijo 9/2/2010 21:22
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 10/2/2010 00:42 (#17777 - in reply to #17700)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
sony - 3/2/2010 14:13

http://www.gregorie.org/freeflight/cf_wing/d-box_opts.html

Evo od mene malo za početak ! Samo čitaj .gledaj ,, klikaj na next,, i nemoj se prepadat -nije strašno !!


Moram sam sebe citirat,,
Kad sam stavio ovaj link da momak vidi i napisao da nije strašno ,ustvari san htjeo da ga odgovorim od nemoguče misije pogotovu za početnika ili nekoga ko to več nije radio ili bar više puta gledao kako se radi ta vrsta (konstrukcija modela ) !
A iz njegova pitanja sam zaključio da je skroz bez iskustva ! za tu tehnologiju ipak treba poznavati dosta toga ,,,od kompozitnih materijala ,smola za ljepljenje,debljina ,težina, konstrukcije ,, kad-šta i kako itd !Ono što je on rekao da bi pravio (od dijelova ) možda je lakše za početak kupiti na nekim natjecanjima (napr, Pusta cup )od Ukrainaca pa to uz nečiju pomoć složit u neka krila ,,rep ,,,,,,,
A što se tiče pomoći,,,,,, najgore kad neko pita pomalo neodređeno i još ako se nezna jeli ---junior-početnik ?? koliko zna -koliko nezna ?? I onaj ko bi i pomogao (ovako na daljinu ) nezna sa "koje strane da pridje ""
Ali i Nimbus (ili kako se več zove ) mogao se bar ponovo javiti na post,,sa potpitanjem ,,,drugim pitanjem ili pojašnjenjima ,,itd !Ili Dariju odgovorit na PP!!
A svejedno ,,najbolje ,,prvi -najbliži klub ili tekma ,,,pa na licu mjesta vidjeti ,,,,šta ima da se vidi ili sazna !
-----

Top of the page Bottom of the page
nimbus
Posted 10/2/2010 13:41 (#17788 - in reply to #17777)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box


Member

25
evo pod 1.ja se ispricavam gospodinu Dariju imao sam par problema sa netom pa nisam mogao da procitam dacu vam meil i ostatak
pod2.jesam junior ali imam poprilicno iskustva inace se zovem edi.maksimovic imam 16g letim f3a i f3j imam dosta iskustva sa carbonom,poliesterom,izradom kalupa....itd inace sam dosada pravio samo f1h modele,i 2 f1b ali sam skuzio da mi nevrijedi nastaviti ovako da cu ono pravo postici tek ako budem radio kao sto vecinom vas radi.
nazalost nemam nijedan drugi klub u blizini da mi objasni i nitko mi nije blizu da ni pokaze na zivom primjeru.a najbliza tekma mi je u 3mj u vukovaru ali svaki put ili me omalovazavaju ili nezele da mi objasne ono sto ja zelim,ja nemam puno novca vecinu takmicarskih modela kao sto su f3a extra 260 2*2m,ili f3j stork1 ta dva modela sam dobio,ali nemam financijske uslove da si kupim gotov f1a model a volio bi da krenem se tekmati i u toj kategorije zato mi je sinula ideja zasto i ja nebih napravio jedan ali posto znam da na svim f1a modelima od ovih mal profica su sa d*boxom ili imaju carbon stips, zato znam da mi nevrijedi ovako klasicno napraviti sa ramenjacom klasicnom i ostatak klasicnih tehnika.

mene interesuje samo kako da napravim d-box,kako da naljepim carbon na rebra,i kako da lijepim rebra onako odvojeno na ramenjacu nista vise
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 10/2/2010 15:59 (#17792 - in reply to #17699)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
ja vjerujem da če ti Dario to fino objasnit,, što slikama ,tekstom i savjetima ,, a u medjuvremenu evo još malo teksta i sličica (klikaj na slike da se uvečaju ) !
A valjda znaš malo engleskog !! Dobro je da imaš jaku želju (e da je više takvih ) pa napiši i od kuda si ,,i kako misliš napravit trup, kuku, koji Timer (meh.ili elektr ) ! A i to ,,ko te omalovažio
i td ! Ili drugi put toga upitaj da ti kaže kako se zove pa nam javi !!
http://www.modelenginenews.org/superba/index.html
-----

Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 10/2/2010 17:24 (#17795 - in reply to #17792)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
sony - 10/2/2010 15:59

ja vjerujem da če ti Dario to fino objasnit,, što slikama ,tekstom i savjetima ,, a u medjuvremenu evo još malo teksta i sličica (klikaj na slike da se uvečaju ) !
A valjda znaš malo engleskog !! Dobro je da imaš jaku želju (e da je više takvih ) pa napiši i od kuda si ,,i kako misliš napravit trup, kuku, koji Timer (meh.ili elektr ) ! A i to ,,ko te omalovažio
i td ! Ili drugi put toga upitaj da ti kaže kako se zove pa nam javi !!
http://www.modelenginenews.org/superba/index.html


Ma dajte momku adrese gdje kupujete modele....
-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
nimbus
Posted 10/2/2010 20:12 (#17796 - in reply to #17792)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box


Member

25
sony - 10/2/2010 15:59


Dobro je da imaš jaku želju (e da je više takvih ) pa napiši i od kuda si ,,i kako misliš napravit trup, kuku, koji Timer (meh.ili elektr ) ! A i to ,,ko te omalovažio
i td ! Ili drugi put toga upitaj da ti kaže kako se zove pa nam javi !!
http://www.modelenginenews.org/superba/index.html


J se zovem Edi.Stankovic.Maksimovic,rodjen sam u cakovecu ali prije 7 g smo se preselili u Borovo zbog posla mojih staraca,clan sam AK.Borova modelar sam 6.g i iako sam klad i neiskusan sa svojim dosada steknutim znanjem,nije da se hvalim ali postao sam nastavnik i voditelj modelarske sekcije,takodjer ostao sam jedan jedini modelar u klubu nazalost.eto to je o meni ukratko i da nazimu sam pisao teorijalni ispit za tecaj jedrilicarstva tako da cu naljeto punom parom negdje u 5 mjesecu krenuti sa letenjem.eto to bi bilo ukratko o meni

a sto se tice modelavako trup sam vec napravio kao sto sam rekao imam dosta iskustva sa kalupima pa sam tako napravio kalup za prednji dio trupa i od stakla ga napravio,zadnji dio trupa-cijev je od aluminija,sto znaci da onaj glavni dio trupa sam napravio
Sto se tice elektronike imam homemade elektro timer sa 3 funkcije imam susjeda elektrotehnicara sa puno viska vimena pa mi je napravio jedan mini timer koji prihvaca 3 servoa i 3 funkcije 1funkcija:determa odnosno servo za horizontalac,2funkcija:vertikalac nakon sto otkacim model sa kuke ima mali magnetski prekidac koji reaguje na prekidanje njegovog senzora tako da kad model otkacim vertikalac se aktivira i 3 funkcija ce biti za kuku
a sto se tice kuke imam rusku kuku ali mislim da ej to ispalo iz mode tako da sam nasao nacrt za ja smilim takozvanu:kinesku kuku i odnio kod jednog metalostrugara da mi je napravi.
to je sto se tice mog napredka i sad mi je jako potrebno da saznam kako da napravim krilo barem da mogu naljepiti trake carbona na rebra i to je to d-box cemo nekako
E.S.M
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 10/2/2010 20:33 (#17797 - in reply to #17699)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Leeeki !! Pomagaj momku ,ovo je več tvoje područje, elektronika ! Još ako spomene i radio determu !! (ubiču se )
A kako da napraviš krilo mogao si dosta vidit iz onih linkova i slika ,,a trakice zaljepi ili sekundnim ljepilom ili epoxi smolom a raznih tehnika ima ,,,od pridržavanja rukom ,stezanja gumicama na stolu u šablonu ,ili ljepljena (pridržavanja ) trakica dok se ljepak suši ljepljivom trakom na krajevima !
A dobro bi bilo ,blizu ti je Osjek a tamo ima majstora koji ti mogu dosta pomoč !!
-----

Top of the page Bottom of the page
nimbus
Posted 10/2/2010 21:16 (#17798 - in reply to #17699)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box


Member

25
EEEE TOOOOO hvala vam gosn.Sony mene je samo to interesovalo kak da rijesim to lijepljenje trakica i hvala vam mnogo za linkove poprilicno su ,i pomogli
heheh a sto se tice te elektronije nisam imao drugog izbora ili da platim 400kn sto nemam ili da zamolim susjeda za besplatno
a znam za osijek i upoznat sam isto jako dobro za vinkom i sokolom te sikom i pincikom,brunom,strahonjom i ostatkom ekipe nemojte me krivo shvatiti ili da se sazaljevam ali imam 16g tesko dolazim do para i onak mal smo si siromasni pa do osijeka odem jedanput mjesecno a posto ima par modelara u mojoj okolici ali starijih pa mi oni pomagaju sa sredstvima i ostatkom
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 10/2/2010 22:13 (#17799 - in reply to #17797)
Subject: Re: ponoc oko lijepljenje staka na rebra i pravljenje d-box



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

sony - 10/2/2010 20:33 Leeeki !! Pomagaj momku ,ovo je več tvoje područje, elektronika ! Još ako spomene i radio determu !! (ubiču se ) A kako da napraviš krilo mogao si dosta vidit iz onih linkova i slika ,,a trakice zaljepi ili sekundnim ljepilom ili epoxi smolom a raznih tehnika ima ,,,od pridržavanja rukom ,stezanja gumicama na stolu u šablonu ,ili ljepljena (pridržavanja ) trakica dok se ljepak suši ljepljivom trakom na krajevima ! A dobro bi bilo ,blizu ti je Osjek a tamo ima majstora koji ti mogu dosta pomoč !!

Razgovarao sam ja s Nimbusom, to je F1N ekipa...

Ma nema jednostavnog sistema, svatko od nas radi drugačije, elem po meni sekundno i capeovi je totalno loše dok je nekima to ok.

O svemu se da knjiga napisat, al meni se knige ne pišu, jer uz googleeee nađe se svega . Naravno da ak nekom treba savijet rado pomognem uvijek. Nije izrada modela komplicirana, al treba raditi korak po korak i onda sve ide lako, stigneš se posavjetovati s iskusnijima i svakim tjednom u izradi učiš, upijaš znajne i savijete konstantno. Pokušati da u jednom postu na forumu, ili u jednom razgovoru saznaš sve od A do Ž o izradi konstruktivnih karbonskih FF modela je po meni promašeno i neizvedivo. Prvo odluči koji katgegoriju uopće želiš raditi, pa nacrtaj pa se posavjetuj oko ideje i načina izrade. Započni posao i budi spreman na par mjeseci postepenog laganog rada uz slušanje savijeta onog koga smatraš nekim autoritetom na području kojeg si se primio radit. Kad se dođe do ljepljena capeova na rebra onda je krilo već gotovo i do tad već ziher imaš savladano 95% svega potrebnoga znaja za izradu modela, onda si već majstor. Capeovi su ti ona cigara koju pušiš nakon što si popio čašu vina poslije pečenog zeca s ražnja. Elektronika ti je seks koji slijedi nakon te cigare.

 



Edited by Leki 10/2/2010 22:17

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software