Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3K -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Novi Aspirin...
Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3KMessage format
 
Omi
Posted 26/6/2007 13:36 (#1174)
Subject: Novi Aspirin...



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
...Salpeter ili kako?

Bez obzira što sam vidio samo dvije slike dotičnog modela ,mislim da ne drži vodu euforija oko tog modela.
30 sekundi na dvije minute je cca 15 % što je enorman,da ne kažem nemoguć pomak.

Isto tako one bajke oko tanjeg trupa... da je toliki učinak trupa na let mogli su novog staviti i na stara krila(po mojem mišljenju i jesu uz malo izmijenjen tlocrt )

Treba plasirat novi model za veću paru :-))

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
belovic
Posted 26/6/2007 18:03 (#1184 - in reply to #1174)
Subject: Re: Novi Aspirin...



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
ali zasad jim rezultati služe...Na najjačoj ovogodišnjoj tekmi u Njemačkoj, su svi SALpeteri bili u finalu, tako da su oćito uz dobre pilote svršena kombinacija... SALpeter je trenutno SAN gotovo svakog F3K takmičara, pa tako i mene ali nedam 500-600 eura za čuku, osim ako dobijem na LOTU ili me posvoji Abramovič...
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 26/6/2007 18:23 (#1186 - in reply to #1184)
Subject: Re: Novi Aspirin...



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
belovic - 26/6/2007 18:03

ali zasad jim rezultati služe...Na najjačoj ovogodišnjoj tekmi u Njemačkoj, su svi SALpeteri bili u finalu, tako da su oćito uz dobre pilote svršena kombinacija... SALpeter je trenutno SAN gotovo svakog F3K takmičara, pa tako i mene ali nedam 500-600 eura za čuku, osim ako dobijem na LOTU ili me posvoji Abramovič...


Koliko sam upućen(ne previše) ista ekipa je rasturala i na starim aspirinima.

Samo velim veća visina + bolje planiranje meni ne ide skupa ni u istu rečenicu.


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 26/6/2007 18:38 (#1187 - in reply to #1186)
Subject: Re: Novi Aspirin...



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Tu bi se složio sa tobom ali uvijek postoji onaj "možda ipak"...
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 26/6/2007 19:52 (#1190 - in reply to #1187)
Subject: Re: Novi Aspirin...



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
belovic - 26/6/2007 18:38

Tu bi se složio sa tobom ali uvijek postoji onaj "možda ipak"...


Mislim da su Švabe skloni kolektivnoj histeriji.

Možda se netko sjeća revolucionarnog koncepta repa koji je donosio 40% poboljšanje u planiranju :-)

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 27/6/2007 12:02 (#1209 - in reply to #1174)
Subject: RE: Novi Aspirin...



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg

Nisam dosad imao prilike vidjeti novog Aspirina - SAL Petra. Svi neovisni koji su ga imali
prilike puni su hvale. Model je potpuno nov od profila, geometrije krila, trupa. Servo za
flaperon je smješten RDS-om u krila tako da u minimalistički novi trup treba smjestiti
samo 2 serva prijemnik i baterije. Prema riječima onih koji su ga vidjeli u startu je sa
istim izbačajem u odnosu na Aspirin viši i ima bolje planiranje. Te dvije stvari su po meni
obrnuto proporcionalne. Konstrukcija je provjerana varijanta iz Aspirina sa rohacelom
zatvorenim u sendvič sa staklom, a s donje strane planka je roving pod 45 nazvan "dieser" (povečavakrutost krila na torziju).

Evo što o tome piše Rok Bordon koji je bio na njemačkom otvorenom
DP i vidio SAL Petra u elementu:

Ja res je novi aspirin je bil pravi cuker. Neverjetno prfektna izdelava, neverjetno lepa zasnova in na koncu neverjetno letenje v vseh pogojih. Popolnoma res je, da so ga leteli the best of the best piloti samo model je res dominiral v zraku. Na štartu gre v satelite, propadanje je zelo majhno, prodornost pa neverjetna. Model je spremenjen v vsakem detajlu, glede na prvega. Predni del tupa minimalističen, palčaka odebeljena, površina zmanjšana, repi popolnoma novi in nenzadnje Martin mi je zaupal, da je tudi profil drug. Štirje so leteli z njim. Vsi so imeli dva dni stare modele in prav vsi v fly offu. Če mene vprašate rezultati res pravi da gre za nekaj popolnoma novega v F3K sceni.

Še ena zanimivost. Jens je imel s seboj radarsko pištolo za merejnje hitrosti. Dolgi večeri so omogočili, da so nas odlične metelce malo premerili. Kakšne hitrosti kaj dosegamo na izmetih. Največja zanimivost vsi smo imeli izmet okoli 126km/h do 128km/h. in tisto neverjetno.
jaz sem pri hitrosti 126km/h svoj lanski model zabolil na oko krepko preko 50m. No, novi aspirin je iz Voglerjevih rok pri hitroti 128km/h letel še vsaj 10m višje. Prav res neverejetne model je tale novi aspirinček, oziroma da bomo pravilni Peterček

 

 

Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 27/6/2007 12:55 (#1210 - in reply to #1174)
Subject: RE: Novi Aspirin...



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Evo i par slika novog SAL Petra:



(salpeter03_265.jpg)



(salpeter04_703.jpg)



(salpeter.jpg)



(herrig_276.jpg)



Attachments
----------------
Attachments salpeter03_265.jpg (64KB - 48 downloads)
Attachments salpeter04_703.jpg (32KB - 42 downloads)
Attachments salpeter.jpg (64KB - 42 downloads)
Attachments herrig_276.jpg (66KB - 40 downloads)
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 27/6/2007 16:28 (#1215 - in reply to #1174)
Subject: Re: Novi Aspirin...



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Kad ja napravim novu ZVER bute vidli.... bar 95 metara visine i 6 min planiranja, ali tempo kojim sam krenuo vjerojatno će biti gotovo oko 2012.
hehe
Šalu na stranu, možda sve to i drži vodu ali me baš zanima koliko je puta to u ranim jutarnjim satima ponovio let od cca 2 min i 50 sec?
Trenirajući i rano ujutro i kasno na večer i ja sam bio zadovoljan ali po mome iskustvu i onda ima boljeg i lošijeg zraka.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software