Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Da li bi se ipak moglo...
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
Diogen
Posted 28/6/2009 14:57 (#14944)
Subject: Da li bi se ipak moglo...



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Nakon F5 "Fizirovog kupa" u Ludbregu shvatio sam da se može organizirati F5 tekma i na vrlo maloj livadici. Mi ponekad regliramo na ovoj park livadi, udaljenoj 5 min vožnje od centra 'Metropole':
http://maps.google.com/maps/ms?source=s_q&hl=hr&geocode=&ie=UTF8&t=...

Ponekada pomišljam da livadica i nije loša za neki F5 event, jer ipak je dvostruko veća od one u Ludbregu; no ono što me brine je činjenica da je okružena strmom i visokom šumom, a sama po sebi je oblika ljevka, pa stojiš na njoj i osječaš se ponekad kao u loncu, dakle nema niskog letenja nad njezinim rubom , što je bilo moguće u Ludbregu jer je rub livade 'otvoren'.

Što vam se lako može desiti, pogledajte ovdje (FF model): http://www.youtube.com/watch?v=eyBqY5Q6R6w

Druga stvar je što vikendom tamo imate horde djece i pasa, pa bi u slućaju eventulane organizacije tekme trebalo ograditi trakom veći dio prostora (dakle trebala bi dozvola gradskih vlasti).

E, pa sada, što o ovome misle stari iskusni F5-Vukovi??

Prilažem i dvije slike.. za usporedbu veličine i prostora na njima su dvije osobe poznate našoj F5-ekipi

Damir



(dali_bi_moglo1.jpg)



(dali_bi_moglo2.jpg)



Attachments
----------------
Attachments dali_bi_moglo1.jpg (84KB - 17 downloads)
Attachments dali_bi_moglo2.jpg (101KB - 14 downloads)

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Daniel
Posted 28/6/2009 21:24 (#14949 - in reply to #14944)
Subject: RE: Da li bi se ipak moglo...



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Za silu bi išlo, a već na prvi pogled me prostor asocirao na stadion. Stadion - prostor ograđen tribinama i reflektorima, vaša livada - prostor omeđen šumom.
Problem tog terena eventualno bi mogao biti gubitak modela, u slučaju otkaza signala i eventualno jaka turbulencija pri vjetrovitom vremenu.
A što se tiče veličine, mislim da to zadovoljava u svakom slučaju. Prolaznika i šetača ima na svakoj tekmi, ali ako se prostor adekvatno ogradi i označi, mislim da može dobiti zeleno svjetlo.
Da li to Trešnjevčani planiraju neki elektro event?
Pozdrav, Danijel
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 28/6/2009 22:14 (#14950 - in reply to #14949)
Subject: Re: Da li bi se ipak moglo...



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Najzanimljivie bi bilo da vjetar pići niz padinu



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 29/6/2009 01:37 (#14954 - in reply to #14950)
Subject: Re: Da li bi se ipak moglo...



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

dlaka - 28/6/2009 22:14 Najzanimljivie bi bilo da vjetar pići niz padinu

a padine kam god pogledaš, kolko ja kužim to je ZG sanjkalište tijekom zime.

mislim genijano, gornji grad Zagreb, em se svi pogube, em plate parking 12 kn sat, ak s modelom ne upikneš pesje govno onda budeš stal u njega, ak ne onda ti pes pojede model, em bi Mesičev security bil presretan s radio upravljanim modelima par metara od predsjedničkih dvora? Kak Diogen zna reci, a gdi ti ono delaš..e to bi bar trebal znati.

ili sam ja pobrkal livadu?


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 29/6/2009 14:54 (#14965 - in reply to #14944)
Subject: Re: Da li bi se ipak moglo...



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
@ Danijel: u biti je to najveća mana - prostor dovoljne velićine, ali sa neugodno strmom i visokom šumom naokol0... bilo je akcija branja modela sa stabala !
Trešnjevćani za sada pripremaju jedino godišnju skupštinu. Moja prva ideja je bila organizirati ovdje nešto poput.... ''depron 3D brushless'' da animiramo mlade i dovedemo ih u klub, ali za sada se nije ostvarilo.

@Dlaka: ako ima vjetra, uvijek pići niz jednu padinu,a penje uz drugu jer je oblik livade lijevak:sa jedne strane te lijepo diže, a sa druge te za čas 'usiše dole'

@Leki: parkiranje na parkiralištu prekoputa ljivade je besplatno. Na njoj letuckam aviončiće već desetljećima i nikada niti Jožin, Franjin ili Stipin security nije imao ništa protiv. Znalo nas je vikendom biti i 4-5 modelara (neki i sa 'plavim' tablicama) i nikada nije bilo problema.

U biti, samo sam pitao za mišljenje, iako sam svjestan: lijepo mjesto za odmor, ali ne i za neki naš 'event'.

Damir
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 29/6/2009 15:51 (#14966 - in reply to #14965)
Subject: Re: Da li bi se ipak moglo...



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Kak si sam reko lijepo za odmor ali ne i za tekmu.

Svatko to dojde na tekmu zna iskoristit padinu, nitko nije lud da leti na kontra padini (lijevak).

4 modelara nije isto kao i 30 + natjecatelja, promet livada je s dvije strane omeđena prometnim cestama.

Tekme se prijavljuju u policiji (okupljanje građana) e sad jel bi netko od dužnosnika imal kaj protiv, odnosno tko bi dao zeleno svjetlo, hmm??

za funfly i promociju možda, al za ozbiljnu tekmu po meni nerazumno.

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 30/6/2009 22:19 (#14971 - in reply to #14966)
Subject: Re: Da li bi se ipak moglo...



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
Tekma bi se mogla održati. Padina ima jednak utjecaj na sve natjecatelje. Ne slažem se s prethodnim postovima.
Pružam ti potporu u organizaciji.
Go Jonny go!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software