Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

4. Fizirov F5J i F5J-N Kup
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
h.kreso
Posted 26/6/2009 12:03 (#14926 - in reply to #14790)
Subject: Re: 4. Fizirov F5J i F5J-N Kup



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Pozdrav,

najprije čestitke domačinu i svim pobjednicima,

Vrijeme nas je poslužilo, to je najbitnije.

Kad sam napravio ujutro prvi let sa svojim Termikom nije mi se baš dopadalo, bio mi je malo malen teren za slijetanje, sa svih strana prepreke, a ja moram doći sa malo većom brzinom inače mi model ide u kovit, a nemam ni baš efikasne kočnice. Odustajem, ali nije im dugo trebalo da me nagovore pa se odlučujem tekmati. I nije bilo loše, osim problema kod slijetanja. Čak sam lakše zavrtio u stupu s njime nego sa Allegrom.


-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 27/6/2009 13:31 (#14934 - in reply to #14790)
Subject: RE: 4. Fizirov F5J i F5J-N Kup



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Ono čega smo se najviše bojali kod organizacije tekme, velika mogućnost kiše, na kraju nam je zapravo
uljepšalo dan, tak da smo neki čak i izgorjeli na suncu. Dugo smo razmišljeli o odgodi tekme zbog stvarno
loše prognoze (po windguru mogućnost kiše od čak 88%), ali smo zbog gustog kalendara odlučili riskirati i
pogodili. Od prijavljenih 27 natjecatelja u F5J-N na tekmi se pojavilo njih 25, a od 7 prijavljenih u Unlimeted
nažalost njih samo 4. Zahvaljujući doličnom razglasu koji smo posudili od dečki iz MC Varaždin (fala dečki)
bez nekih zastoja kvalifikacijski letovi išli su bez problema. Planirali smo zbog većeg broja natjecatelja,
demonstracije Unlimeted kategorije i loše prognoze skratiti broj kvalifikacija na 4-5 letova, ali sve se poklopilo
i odletjelo se svih 6.Uvjeti za letenje bili raznoliki tak da su u nekim grupama svi otišli u nebo, a kod nekih je i
6 min leta bilo dovoljno za 1000. Bilježimo i jedan otkaz elektronike i pad modela blizu grada, ali sve je na
sreću prošlo bez problema. Naš Filip Geci ponovo nam je priredio spektakularan pogled na krila koja su otpala
sa trupa i ušla u termiku. Pratili smo ih jedno vrijeme , ali su uskoro ušla u oblak i aj bok. To mu je drugi
takav slučaj u manje od dva tjedna (isto je izveo i u Lučkom na DP) Navodni je u oba slučaja gubitak vizualnog
kontakta, a dalje ste vidli. Predložili smo mu hitan posje okulisti, dok izdaci za ponovnu gradnju krila ne premaše
proračun. Pohvale i Denisovom trupu koji je u oba slučaja (okomiti pad sa cca 200 metara) preživio uz neznatna
oštećenja. U nacionalki je u Fly-off nastupilo 8 pilota. Prvi let su svi ostali do kraja i razlike su bile minimalne,
dok je u drugom letu Igor jedini ostao do kraja i napravio nam svima veliku razliku Letio je sa svojom
Violetom, jedini je uhvatio zadnje tragove poslijepodnevne termike i zasluženo pobijedio čestitam još jednom.
S obzirom da nam je službeni fotograf Aco bio na godišnjem njegovu ulogu je više nego odlično preuzela gospođa
Sacher čije uratke možete pogledati u galeriji. Ukoliko još netko ima kakve fotke s tekme molimo da ih tamo dodaju.
Unlimeted kategorija pokazala je sve svoje potencijale i nadamo se da će uskoro kod nas naći više poklonika i
prerasti u nešto više od "demo kategorije". Zahvaljujemo i našim dragim gostima iz Slovenije Jerebič Ninu i
Antonu Videnšeku koji su nastupili u Unlimetedu i osvojili prva dva mjesta- čestitke. Treće mjesto osvojio je Krešo,
a četvrto uz pregorjeli motor Marinko.
Najveću pogrešku napravio sam kod proglašenja, jer se nisam zahvalio našim mjeriocima vremena i pomoćnicima
koji su cijeli dan marljivo i bez pogreške odradili veliki posao i omogućili nam da se natjecatelji koncentriraju samo
na letenja i zbog toga isprika.
Naš AK očekuje već u subotu 04.07. organizacija i Eurocontesta u F3K (popularni ćukci) pa ako netko ima volju
pogledati ili kao sudac sudjelovati u natjecanju u Ludbreg je dobrodošao.

Još samo kratki rezultati (kompletni uskoro)
F5J-N
1. Bombek Igor
2. Saša Pećinar
3. Miljenko Frančić
4. Ivica Belović
5. Dino Slatki ( 1. junior)
...


F5J
1. Nino Jerebič
2. Anton Videnšek
3. Krešimir Hrastovec
4. Mrinko Triplat
-----
Pozdrav
Mimi




(svi_F5.jpg)



Attachments
----------------
Attachments svi_F5.jpg (153KB - 18 downloads)

-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
Daniel
Posted 28/6/2009 08:14 (#14940 - in reply to #14790)
Subject: RE: 4. Fizirov F5J i F5J-N Kup



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Zahvala domaćinu na trudu oko organizacije ovog natjecanja. Vjerujem da nitko od nas nije ni posumnjao u samu organizaciju, jedini problem nam je bilo iščekivanje volje svevišnjega u vezi vremena. No, čini se da isti voli modelare, a što je u četvrtak i pokazao.
Drago mi je što broj natjecatelja u ovoj našoj nacionalnoj kategoriji raste polako, ali sigurno, te se na svakoj tekmi može primjetiti poneki novi natjecatelj sa novom kreacijom modela.
Lijepo je bilo u ugodnom društvu razmjenjivati svakojaka modelarska iskustva, te uživati u mnogobrojnim kvalitetnim letovima.
Na kraju čestitke organizatoru i najboljim natjecateljima.

Danijel Štefičar
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 1/7/2009 00:06 (#14973 - in reply to #14934)
Subject: RE: 4. Fizirov F5J i F5J-N Kup



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Mimi - 27/6/2009 13:31


Još samo kratki rezultati (kompletni uskoro)
Pozdrav
Mimi



???



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
NiX@
Posted 2/7/2009 13:03 (#14995 - in reply to #14973)
Subject: RE: 4. Fizirov F5J i F5J-N Kup



Veteran

10025
Location: Ludbreg
Evo i rezultata, za sad samo u slici :D



(quali.jpg)



(flyoff.jpg)



Attachments
----------------
Attachments quali.jpg (197KB - 17 downloads)
Attachments flyoff.jpg (114KB - 16 downloads)
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software