Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

RIP FlyFreak high RC PILOT
Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temamaMessage format
 
oldtimer
Posted 30/5/2009 15:44 (#14504)
Subject: RIP FlyFreak high RC PILOT



Member



Amaterski aviomodelarski forum FlyFreak je izgleda umro.
http://flyfreak-hr.org/ Ako sam dobro skuzio
povod tom je link na zadnji saragin uradak :
http://www.youtube.com/watch?v=xi8RYq2mEzs
Uzroci su zasigurno bili jos neki ali mislim da sad sve skupa ionako vise nije vrijedno diskusije.
Koliko sam skuzio i admini foruma su se na zalost pobandjali. Dozvoljavanje kojekakvim
demagozima da postaju baljezgarije koje nemaju veze sa aeromodelarstvom je dodatno zamracilo
sunce koje je grijalo FFreak. Posto su se tamo okupljali RC amateri cilj je spasiti sta se dade pa se:
pozivaju svi modelari dobre volje, sampioni RC letenja i svi ostali, eksperti i neznalice
da se prikljuce amaterskom rekreacijskom RC forumu >>RC pilot <<
http://www.rc-pilot.info/forum/default.asp
Posebno su pozvani svi sa Aeromodelarstvo.net da dodju, konstruktivno sudjeluju i njihova
neprocjenjiva veteranska iskustva na svim poljima modelarstva a posebno avio modelarstva
podijele sa RC amaterima koji ce mozda jednog dana bit natjecatelji.
Nek nesebicno doprinesu u obogacivanju ovog sestrinskog foruma uz neobavezno druzenje,
edukacija i pomaganje mladjim kolegama i narastajima.
To se odnosi na sve ljude dobre volje, bez podjele na vjerske i bilo koje druge pripadnosti,
Posebno su pozvani kolege iz susjednih nam zemalja i sire, cim nas je viseto smo bolji i pametniji.
Ajdmo prijatelji dobre volje, prikljucite nam se,
pozdrav, Mladen- Oldtimer.
P.S.: Molim one koji poznaju Sashu i Zoka da apeliraju na njih da barem dadu back-up foruma jer
tamo ima vrijednih postova koje su u dobrim namjerama pisali clanovi FFreaka i ne bi bilo u redu da im se to sad uskrati. To treba bit na raspolaganju i korist mnogim svim aviomodelarima.


.M
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Niram
Posted 31/5/2009 13:11 (#14518 - in reply to #14504)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



New user


Location: Zadar
Ja sam bio relativno nov na tom forumu i sve sto sam naucio sam naucio tamo (vise manje)... i to mi sve djeluje kao djecija posla... doticni s youtuba ... iskreno ne djeluje mi sav svoj i definitivno se slazem s baniranjem istog jer mu ocitno nije namjera bila raspravljati o modelarstvu nego o velikohrvatstvu cemu tamo nije mjesto ima fala bogu drugih foruma.
A za taj potez admina nemam sto reci lipog... prakticki su ostavili na cjedilu sve one ljude dobre volje sto su se tamo skupljali. No tako to uvik ide oni koji su najmanje krivi oni uvik naj***. Iskreno tamo se sad nebi ni vratio cak ni da ga upale opet jer nema smisla pisati po forumu koji se moze ugasiti ako se admin to jutro digne na livu nogu.
Zalosno je da oni zbog par pojedinaca su sje**** sve ostale na forumu.

Ja iskreno ozbiljno razmisljam da slozim jedan site za modelarstvo samo iz inata takvoj neozbiljnosti.

Pozdrav iz ZD.
Top of the page Bottom of the page
starter
Posted 31/5/2009 15:29 (#14524 - in reply to #14504)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT


New user


Ja sam se na FFreak-u upoznao sa svim čarima auto a poslje i avio modelarstva, Dobio informacije od ljudi koji su u tome dugo tako da se mogu samo zahvaliti ljudima koji su nesebično podjelili znanje sa nama koji smo bili na početku i totalno neuki ,a sada je sva ta baza podataka bačena čini mi se u nepovrat jer nekolicina je tako odlučila.Nije mjesto netrpeljivosti na bilo kojoj bazi na takvom forumu ali isto tako nije niti potez da se svima zabrani posjet na forum jer "JA TAKO MOGU ODLUČITI" Nadam se da će se ekipa sa FF ponovno nači i krenuti ponovo se družiti i pomagati drugima!
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 31/5/2009 17:47 (#14525 - in reply to #14524)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
starter - 31/5/2009 15:29

nije niti potez da se svima zabrani posjet na forum jer "JA TAKO MOGU ODLUČITI" Nadam se da će se ekipa sa FF ponovno nači i krenuti ponovo se družiti i pomagati drugima!


Ljudi ja vas stvarno ne razumijem. Forum nije javno dobro poput parka ili obale more, rijeke. Forum je privatno vlasništvo i domena glasi na njezinog vlasnika. Ako dođe do nekog problema, on odgovara. I sada bi neki delali pizdarije po forumu i očekivali da će vlasnik za to odgovarati, moderirati i administrirati. Mazohiste potražite u nekoj bolnici, a normalan čovjek si nebu nabacil na vrat nevolju namjerno. Osobno poznajem čovjeka kome je doma došla policija zbog sitne pizdarijice na forumu.

I sada ti budi vlasnik foruma i napravi tamo reda: banaš nekog usera, pa se onda ostali kao bune i negoduju! Ako stvar funkcionira OK, ako su problemi i ja bi postupio na isti način, tj. ostavio forum za uski krug pouzdanih korisnika. Adrugi neka se žale upravi vodovoda, Djedu Božićnjaku i Malim Zelenim.
Ili neka sami naprave svoj forum...

Damir

Edited by Diogen 31/5/2009 17:48

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Niram
Posted 31/5/2009 18:13 (#14526 - in reply to #14525)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



New user


Location: Zadar

Diogen - 31/5/2009 17:47
starter - 31/5/2009 15:29 nije niti potez da se svima zabrani posjet na forum jer "JA TAKO MOGU ODLUČITI" Nadam se da će se ekipa sa FF ponovno nači i krenuti ponovo se družiti i pomagati drugima!
Ljudi ja vas stvarno ne razumijem. Forum nije javno dobro poput parka ili obale more, rijeke. Forum je privatno vlasništvo i domena glasi na njezinog vlasnika. Ako dođe do nekog problema, on odgovara. I sada bi neki delali pizdarije po forumu i očekivali da će vlasnik za to odgovarati, moderirati i administrirati. Mazohiste potražite u nekoj bolnici, a normalan čovjek si nebu nabacil na vrat nevolju namjerno. Osobno poznajem čovjeka kome je doma došla policija zbog sitne pizdarijice na forumu. I sada ti budi vlasnik foruma i napravi tamo reda: banaš nekog usera, pa se onda ostali kao bune i negoduju! Ako stvar funkcionira OK, ako su problemi i ja bi postupio na isti način, tj. ostavio forum za uski krug pouzdanih korisnika. Adrugi neka se žale upravi vodovoda, Djedu Božićnjaku i Malim Zelenim. Ili neka sami naprave svoj forum... Damir

 

Nije to bas tako crno - bjelo... istina netko je vlasnik domene i sadrzaja na istoj i za to je odgovoran... najlakse je problem rjesiti na takav nacin.

Kad ti netko konstantno radi frku na forumu .. dakle i posli baniranja se vraca i radi iste stvari za to kod nas postoje abuse sluzbe koje sasvim ljepo rade svoj posao kad im dostavis dokaz o kakvom se problemu radi tako da ovo sto se desava sa doticnim s youtuba i sitne gluposti/svađe to su sitnice prema stvarima koje sam ja prosao a administrator sam na 3 foruma i jednom news portalu tako da dobro znam kako izgleda kad imas problema sa budalama koje su se dosle izivljavati na kulturnom svjetu koji se skupio radi druzenja i razmjene iskustava

Primao sam cak i prjetnje svakakve na mail i na mob zbog baniranja određenih debila. To je dio posla ako to ne prihvatis onda to nije za tebe i u to se ne diras.
No valjda svatko tko se upusta u taj svet je svjestan da ima posla s ljudima koji su cesto poremeceni svak na neki svoj nacin to je tako. Postavis pravila i toga se drzis nema iznimaka.

Kod registracije korisnika je valjda svatko upucen u pravilnik foruma i valjda mora kliknuti da se slaze sa istim da bi dovrsio registraciju. Poslje toga kod krsenja pravila nisi duzan nitkome nista se opravdavati za baniranje (mislim na topic koji je bio da se vrati korisnika nazad na flyfreak... to je valjda problem koji korisnik moze probati izgladiti sa adminom putem maila ako se moze ... ako ne promjeni nick i ponasanje pa se registriraj ponovo)

 

Bjezanjem(gasenjem) vise gubis nego sto dobijas. to je moje misljenje

 

Zdravi i veseli bili...

Pozdrav!

Top of the page Bottom of the page
Niram
Posted 31/5/2009 18:15 (#14527 - in reply to #14504)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



New user


Location: Zadar
PS da se razumimo nemam ja nista protiv njih nemoj te me krivo svatiti samo mi je takav potez djetinjas i pomalo neozbiljan nista vise.
Tipa "necu se vise igrati i necu ti vratiti tvoje krpice i bebe"
Bezveze

Eto toliko od mene
Zdravi i veseli bili...
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 1/6/2009 01:08 (#14538 - in reply to #14525)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Diogen NISI u pravu !!!
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 1/6/2009 11:52 (#14544 - in reply to #14538)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Leki - 1/6/2009 01:08

Diogen NISI u pravu !!!


Ajoj, kud tako kratko-odrešito, daj malo obrazloži !

D.
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 1/6/2009 13:06 (#14547 - in reply to #14544)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Već je rečeno nije to sve crno ili bijelo 

Znamo svi kako je flyfreak nastao, a stvoren je radom svih forumaša, pa ako je onda admin imao namjeru na ovakav način gasiti forum trebao je to staviti u pravilo br1. Bez obzira na sve NITKO nema moralno pravo kurciti se sa svojim batinom i uništiti rad svih članova koji taj forum stvaraju svojim radom. Za kaj onda uopće navlačiš ljude. U svakom slučaju bilo bi fer bez obzira na sve prepustiti bazu postova onome koji želi nastaviti ili stvoriti neki drugi forum (do sad su to odbijali). Pravila ponašanja postoje kako za korisnike tako i za "davatelja usluge"

Sve bi bilo 5 da je admin zamrzuno forum i obrazložio svoju namjeru te naravno backup podataka ponudio zainteresiranima koji forum žele nastaviti. Ovak je to qurcenje, imam filing potaknuto i time kaj admini više nisu u modelarstvu tj više im to nije predmet interesa kao kad je forum nastao, te bi se ovo desilo prije ili poslije, nažalost



Edited by Leki 1/6/2009 13:16

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 1/6/2009 14:39 (#14550 - in reply to #14504)
Subject: RE: RIP FlyFreak high RC PILOT



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Slažem se sa tvojom argumentacijom Leki. Bilo bi zaista dobro da se baza postova nekom da , tko je voljan nastaviti .

Moj stav je temeljen na tome da forum služi ljudima da razmjenjuju informacije i mišljenja o temi za koju je forum i otvoren, pa ako treba može biti i malo 'sočnih prepucavanja', naravno sve u granicama civiliziranog ponašanja. Ako admini nisu sposobni spriječiti da pojedinac ili grupica usera divlja po forumu, onda neka ih banaju ili neka zatvore forum ako oni sami nisu s stanju kontrolirati situaciju.
Ili su možda izgubili volju .....
Damir
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
oldtimer
Posted 3/6/2009 22:56 (#14614 - in reply to #14547)
Subject: Re: RIP FlyFreak high RC PILOT



Member


Leki hvala ti , sve si rekao. Na stranu sve prigovore i sve hvale ljudima koji su "drzali" taj forum
ali taj forum je tako naprasno zakljucan i dva dana kasnije potpuno zatvoren.
Ponovljeni pozivi telefonom Sashi i molbe te upozoravanje da su taj forum izgradili njegovi clanovi
te da se tim clanovima za novi RC forum dade back-up na raspolaganje nisu urodili plodom.
Novi RCPilot se brzo popunjava , ljudi trebaju clanove i informacije koje su dobrim dijelom
vec jednom bile napisane i obradjene. i hvala bogu da novi forum RCPilot tako dobro napreduje,
atmosfera je vise nego odlicna, ljudi imaju mogucnost editiranja postova a admini su se sa
velikim entuzijazmom prihvatili posla.
Vidim da ovdje na aeromodelarstvo.net nema pizdarija vjerojatno zahvaljujuci odlucnosti admina
i clanstva da se pizdarije ne dozvole. Oprostite za rijecnik ali tako je naj jasnije receno sta mislim.
Mislim da je novi RCPilot forum dobro zapoceo a dokaz su i clanovi iz susjednih drzava.
To je tocno ONO sto treba uz natjecateljski aviomodelarstvo.net , super !
Svima pozdrav od mene pospanog , starog jarca- RC pilota rekreativca.
Mladen.
P.S.: i nisam tako "new user" samo malo postam jer sta cu kad ste me prestigli bez zmigavca
Top of the page Bottom of the page
marijom
Posted 7/6/2009 22:23 (#14664 - in reply to #14504)
Subject: RE: RIP FlyFreak high RC PILOT



Member


evo da se i ja sa zakljašnjenjem ukljucim u raspravu na ovu temu ......

podržavam diogena u konstatacijama i što je bilo bilo je....
baze FF nema .... i korisnici su re resplinili okolo.....

koliko sam vidio svaki modelarski klub ima svoj forum i svi po malo šetamo okolo....

vec sam prije na newsima pisao da sam podigao forum što je bilo par sati kasnije nego je rc pilot to napravio... u stvari bilo je puno prije ali nisam objavio jer je sve bilo u testiranju.
vidim da ljudi baš ne dolaze ali nisam se htio ni gurati jer sam vidio da ste svi pohrlili na rc pilot.

ono što je predhodilo forumu bila je stanica koja je na žalost sada upropaštena" mojom malenom greškom" i trebala je okupiti sve koji lete na legendarnom kanalu na jedno mjesto.
na žalost kad je sve bilo gotovo išao sam sa upgradeom jomla paketa na kojem sam podigao sve i zeznuo sam malo i pobrisao nekilo modula....
tako da sam na pocetku i sada sve ide kucano u htmlu i flashu .... pa da imam i backup...
site bude nosi naziv "krila kanala"

da se vratim na forum....
nalazi se na freee storageu sa 100 000 giga mjesecnog bandwitha i pocetnih 1,5 giga prostora.
storage je jako dobar, kako se financira nemam pojma a ja im povremeno doniram par $ tek toliko jer su mi OK.
nema reklama, nakon što se podigne site oni provjere sadržaj (ako se uploda hrpa filova od jednom) i jave na mail da je sve ok.

pozivam one koji lete na kanalu da se registriraju (i osali su dobro došli (kako koji))
ako netko ima želju da se igra admina samo neka mi se javi i ja mu dam pristupne šifre.... što na domenu što na forum
ne želim da forum ovisi o meni ili nekom a svima na kanalu nam može dobro doći jer vidim da je gužva a jako malo znamo jedni o drugima i rušili su budemo avione nepotrebno.
možemo povremeno backupirati bazu da se ne zronda nešto ali ne bi trebalo biti problema jer sam stavio jako dobar engine za forum.



toliko od mene
http://www.forum-modelara.co.cc/

http://forum-modelara.host56.com/


http://krila-kanala.host56.com/



Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software