Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

2. Sisački elektro kup_Raspis
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
zzechner
Posted 25/5/2009 19:29 (#14441)
Subject: 2. Sisački elektro kup_Raspis



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Raspis je u privitku. Dobrotom admina bit će otvorene i on-line prijave. Dobrodosli u sto većem broju.



Attachments
----------------
Attachments 2. SisaaÄki elektro kup_Raspis.doc (45KB - 79 downloads)

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Bojan
Posted 29/5/2009 09:54 (#14482 - in reply to #14441)
Subject: RE: 2. Sisački elektro kup_Raspis



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Prijave su otvorene na http://www.aeromodelarstvo.net/Prijave/index.asp?NatID=80

Mislim da izbor termina 2 dana pred državno u istoj kategoriji nije baš najsretnije rješenje. Razumio bih da je natjecanje u nekoj drugoj kategoriji koja nije srodna ovoj ali ovako po meni to nema smisla.  Ubuduće bi svakako trebalo termin dogovoriti barem u krugu članova MK ako već nema vremena za dogovor s letačima u toj kategoriji. Ne znam za ostale ali ja ću nažalost zbog ovakvog termina preskočiti i ovaj sisački elektro kup


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 11/6/2009 21:57 (#14756 - in reply to #14441)
Subject: RE: 2. Sisački elektro kup



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Danas je uspjesno odrzan 2. Sisacki elektro kup, a prema atmosferi na letjelistu Sasna Greda nadam se da ce svima ostati u lijepom sjecanju. Ponovno se potvrdila da su "elektricari" vrlo pozitivno raspolozena i druzeljubiva modelarska populacija.

Vrijeme je bilo uglavnom suncano, s kratkim oblacnim razdobljima. Vjetar je od jutarnje tisine sve vise pojacavao, tako da se od dopodnevnih 3-4 m/s intenzivirao sve do 5-7 m/s u popodnevnom dijelu natjecanja narocito tijekom finala.

Vidjeni su modeli razlicitih koncepcija, pa se potvrduje opravdanost ove kategorije radi poticanja samogradnje i razvijanja vještine RC letenja. Osobno se ne bih upustao u prednosti ili mane odredjenih opredjeljenja prilikom izbora i gradnje vidjenih modela, jer smo vidjeli i vrlo uspjesne letove Guppy-a i Telstara, a nazalost i manje uspjesne letove "namjenskih razvijenih modela" za ovu kategoriju...Svakako da je tomu doprinjela i vrlo promjenjiva meteo situacija, "los ili dobar dan" pojedinca. Jedini "siguran" zakljucak se moze izvesti na osnovi konacnih rezultata, gdje su u prednosti piloti s iskustvom iz F3K kategorije (koji su naravno i letjeli modele s elementima iz F3K).

Za kraj, kratko o najboljima nakon finala, detaljne rezultate ce uskoro postati Tepi...

1. Miljenko Francic

2. Dino Slatki (ujedno i "zlatni" junior)   

3. Igor Bombek

4. Nikola Francic ("srebrni" junior)

5. Igor Štefičar ("brončani" junior)

6. Josip Sacher (četvrti junior medju 6 finalista)

Ostalo, zapazeno fotoaparatom u albumu:

http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/photos/photo-thumbnails.asp?albumid=104&useralbum=46



Edited by zzechner 11/6/2009 22:00

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Daniel
Posted 12/6/2009 08:17 (#14764 - in reply to #14756)
Subject: Re: 2. Sisački elektro kup_Raspis



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Evo i nekoliko osvrta na natjecanje nas iz Međimurja. Jedino na što nismo mogli utjecati je bilo vrijeme, koje je od natjecatelja iziskivalo dosta umijeća da odlete najbolje što znaju. Vjetar je bio malo jači od željenog, tako da su nam se često slijetanja događala izvan 15 m. Na sve ostalo su, u pozitivnom smislu, utjecali dečki iz AK Sisak. Inače je organizacija natjecanja bila na mjestu. Od samog razgovora o nekim detaljima pravilnika prije samog početka natjecanja, suđenja, koje je proteklo bez čekanja sudaca ili nekakvih nejasnih situacija, brzo obrađenih rezultata i prikaz istih, do gulaša od divljači, nakon kojeg se popila koja litra tekućine više.
Društvo na tekmi je bilo odlično, osjećali smo se kao na dobrom pikniku, iako nas je ponekad adrenalin lagano derao.
Rezultatima smo zadovoljni, svatko je letio najbolje što se moglo, imajući u vidu činjenicu da dan nije bio baš idealan termički.
Sve u svemu, iz Siska smo se vratili zadovoljni sa lijepim uspomenama.

Danijel Štefičar
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 12/6/2009 10:39 (#14768 - in reply to #14764)
Subject: Re: 2. Sisački elektro kup_Raspis



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Iskrene čestitke dečkima iz kluba na dvostrukoj kruni te Bombeku na 3. mjestu!
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 12/6/2009 12:24 (#14770 - in reply to #14441)
Subject: Re: 2. Sisački elektro kup_Raspis



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Zahvaljujem ekipi iz AMK Sisak na odličnoj organizaciji i izvrsnom vođenju takmičenja. Ekipa, ležerna atmosfera kakvu se samo poželjeti može. Zahvaljujem i Danijelu i Bojanu što su pomogli Josipu kada ja nisam mogao. Žao mi je što je moj povratak među aktivne takmičare završio vertikalom u 6. turnusu: doma smo ustanovili da servo za dubinu prekida u radu... nisu više ni Diamondi dobri kao nekad. Ali, ekipa je odlična pa jedva čekamo slijedeće F5 takmićenje (podignem brkove Fuliru i evo me) !
Damir
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
tepi
Posted 16/6/2009 15:01 (#14802 - in reply to #14441)
Subject: Re: 2. Sisački elektro kup_Raspis


Veteran

100
Location: Sisak
Uz ispriku za kašnjenje evo i rezultata.
Pozdrav,
tepi



Attachments
----------------
Attachments Sisak elektro 2009- rezultati.xls (24KB - 88 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 16/6/2009 17:51 (#14805 - in reply to #14441)
Subject: RE: 2. Sisački elektro kup_Raspis



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg
Uz malo zakašnjenje i ja bih htio pohvaliti uzornu organizaciju F5J natjecanja. Sisčani
nam svake godine pripreme neko iznanđenje vezano na vrijeme i uvjete u kojima
se natječemo. Prošle godine su nas dočekali sa kišiom, ali ubrzo se razvedrilo,
valjda je djevica žrtvovana u zadnji čas
Ove godine smo počeli uz lagani povjetarac, ali je tekma završila uz već veoma ozbiljan
vjetar za naše lagane modelčiće, tak da uvjeti za letenje nisu bili nimalo jednostavni (barem za mene).
Pogotovo se sjećam svog prvog leta u Fly-off gdje sam dosta riskirao spustivši se daleko nad
šumu tako da bi eventualna greška značila siguran gubitak modela. Imao sam puno sreće
i ostao tamo oko 13 min, ali mi je to izgledalo kao cijela vječnost. Nekako sam se uspio dovući
na slijetanje po jakim turbulencijama iza šume i to je bilo to. Moram priznati da su na tekmi u Sisku
za mene bili najsloženiji uvjeti u kojima sam se tekmao F5J zbog toga čestitam i kolegama koji su
i po tome odlično letjeli.

Edited by Mimi 16/6/2009 18:09

-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software