Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3A -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F3A sezona 2007/2008
Moderators: igoruav

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3AMessage format
 
igoruav
Posted 3/9/2007 21:35 (#1820)
Subject: F3A sezona 2007/2008



Veteran

100100
Location: Zagreb
Jucer je zavrsila F3A sezona trecim natjecanjem u Metliki. Poredak je:

Tezi program
natjecatelj 1. let 2. let. 3.let ukupno
1 Lenic Uros 1000 1000 1000 2000
2 Logak Robi 889 960 984 1944
3 Mencin Marko 0 995 935 1931
4 Smrekar Jan 686 916 957 1873
5 Orehovec Danko 710 914 946 1860
6 Pongrac Igor 870 931 866 1802
7 Nenad Lazic 753 839 824 1664


Pocetnicki program
natjecatelj 1. let 2. let. 3.let ukupno
1 Iztok Ogulin 905 1000 1000 2000
2 Bogdan Makuc 1000 994 959 1994
3 Marko Velickov 923 930 927 1858
4 Sandi Zuzinjak 868 924 933 1857
5 Velickov Marin 837 912 901 1813

Cestitam Marku na trecem mijestu i to me narocito veseli, jer je dogovor cim se osvoji neki pehar u pocetnickoj klasi automatski se prelazi u "naprednu".
Mi ostali nismo odletili kako to zanamo, nazalost narociti je pad kod Danka koji je pobjedio na Luckom. Svi smo se zalili da imamo problema sa tremom i to je dosta veliki problem trenutno, jer nasi letovi na treningu i na natjecanju su znatno razliciti u korist kvalitete na treningu, ali savladati cemo mi to sa vecim brojem nastupa.
Razmisljamo da sljedece godine napravimo Otvoreno prvenstvo Hrvatske u F3AN klasi ili je vec nekako nazvati. Ne moze biti F3A jer onda moraju biti samo F3A modeli, a ovako vazna je volja i akrobatsko letenje, kao do sada.
Imali bi 3 do 4 natjecanja u HR i to naravno na Luckom, a zanimanje su pokazali u Virovitici ( jako dobar teren ), Rijeka-Grobnik ( ne poznam teren ) i Busevac (jako dobar teren ).
Dogovor je da bi i dalje letili sa Slovencima, tako da bi sezona mogla biti sada vec poprilicno dinamicna i zanimljiva. Ukupno bi bilo 5-6 natjecanja i naravno veci broj natjecatelja.
Na kraju godine bi proglasili "naprednog" i "pocetnog" prvaka, ali o tome treba jos razgovarati jer se oko toga kriju i neki drugi problemi.

Molim Vas da malo pisete o tome ko je sve zainteresiran za letenje i organizaciju tekmi i naravno za sudenje, jer su suci dosta veliki problem ne samo nama nego i Slovencima. Sudenja se ne treba bojati nije pre komplicirano samo se treba u to upustiti, a sto se tice klope cuge i zena za suce je besplatno, bar na dan natjecanja.

Kada se organizira takvo natjecanja to nije samo natjecanje nego i jedan aeromiting, jer je to interesantno i za gledaoce ( narocito slobodni program ), dok jedrilicatrke kategorije to bas i nisu.

Napredni program za skljedecu godinu je isti ko i za ovu, dok se pocetnji mijenja.






(koncentracija i idemo.jpg)



(poljetanje.JPG)



(Nenad se ne namuci prilikom punjenja.jpg)



(Velickovi u akciji.jpg)



(ukrasi.jpg)



(Resize of natjecanje 038.jpg)



(sljetanje pobjednika.JPG)



(ima nesto i za Marka.jpg)



(CRO team.JPG)



Attachments
----------------
Attachments koncentracija i idemo.jpg (72KB - 26 downloads)
Attachments poljetanje.JPG (68KB - 24 downloads)
Attachments Nenad se ne namuci prilikom punjenja.jpg (61KB - 24 downloads)
Attachments Velickovi u akciji.jpg (53KB - 25 downloads)
Attachments ukrasi.jpg (55KB - 24 downloads)
Attachments Resize of natjecanje 038.jpg (99KB - 23 downloads)
Attachments sljetanje pobjednika.JPG (84KB - 25 downloads)
Attachments ima nesto i za Marka.jpg (71KB - 24 downloads)
Attachments CRO team.JPG (71KB - 24 downloads)

-----
Igor
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Dubravko
Posted 4/9/2007 10:27 (#1822 - in reply to #1820)
Subject: RE: F3A sezona 2007/2008



Veteran

10025
Location: Zagreb

Cestitam Marku na trecem mijestu i to me narocito veseli, jer je dogovor cim se osvoji neki pehar u pocetnickoj klasi automatski se prelazi u "naprednu".

Bravo Marko! To se zove povratak na velika vrata! Nadam se samo da sad nećeš odustati od jotica.


Svi smo se zalili da imamo problema sa tremom i to je dosta veliki problem trenutno, jer nasi letovi na treningu i na natjecanju su znatno razliciti u korist kvalitete na treningu, ali savladati cemo mi to sa vecim brojem nastupa.

Nisam još nikada letio za publiku tako da zapravo i ne znam kakav je točno osjećaj, ali pretpostavljam da zbilja nije nimalo jednostavno.


Razmisljamo da sljedece godine napravimo Otvoreno prvenstvo Hrvatske u F3AN klasi ili je vec nekako nazvati.

Mislim da bi to bilo odlično. U Hrvatskoj bi vas se sada već moglo dovoljno skupiti, a čini mi se da ima potencijala i za još. Izgleda da je aeromodelarstvo i u Hrvatskoj napokon u ekspanziji.


Kada se organizira takvo natjecanja to nije samo natjecanje nego i jedan aeromiting, jer je to interesantno i za gledaoce ( narocito slobodni program ), dok jedrilicatrke kategorije to bas i nisu.

I tu se (nažalost ) moram složiti s tobom.
-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
BuBizgb
Posted 4/9/2007 17:37 (#1826 - in reply to #1820)
Subject: RE: F3A sezona 2007/2008



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Zagreb
hvala na čestitkama

... još par slika na http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=3721
Top of the page Bottom of the page
Nenad L.
Posted 6/9/2007 20:08 (#1874 - in reply to #1820)
Subject: Re: F3A sezona 2007/2008


Member


Najprije pozdrav svima na forumu,ovo mi je prvo javljanje.
Zanima me koje uvjete treba ispuniti za drzavno prvenstvo?
I kako bi se bodovalo posto bi letili sa slovencima?
I da dodam da ce se iduce godine i na Grobniku letit F3A.
Top of the page Bottom of the page
igoruav
Posted 6/9/2007 23:22 (#1880 - in reply to #1820)
Subject: RE: F3A sezona 2007/2008



Veteran

100100
Location: Zagreb
To bi se trbalo detaljno dogovoriti do pocetka godine i onda netko to samo prezentirati na Modelarskoj komisiji.
Sto se tice Slovenaca oni jednostavno ne bi usli u nas poredak prilikom bodovanja za drzavnog prvaka, jedino ako zelimo proglasavati ukupnog pobjednika, ali to treba razgovarati sa njima. Oni za sada na tome nisu radili iako vec dugo lete. Ne znam u cemu je stvar.
Sto se tice nacina bodovanja koliko koje mijesto donosi to treba dogovoriti.
U F3J klasi se svako natjecanje drugacije boduje, jer nije sve jadno biti prvi kada je 10 natjecatelja i kada ih je 100, a ostali dobivaju logaritamski manje bodova. Vazno je da se nikada ne dobije recimo za drugo mijesto vise bodova, nego za prvo na nekom slabijem natjecanj.
U F3J klasi postoji formula, nista jednostavnija, i za izbor repke, sportasa godine i ko zna sta sve.
Mislim da mi moramo uzeti nesto jednostavno ko u F1, to mjesto toliko bodova i gotovo, jedino bi mozda bilo inteesantno da se naprave timovi od dva covjeka i da se timovi isto ocjenjuju, jer bi na taj nacin dva modelara zajedno radila na nekim rjesenjima modela, zajedno vjezbali i slicno, dakle ne klubovi, nego bas timovi, tako da u vecim klubovima malo zacinimo stvar. Ali to je samo prjedlog.
Treba pisati o tome i da dodemo do nekog rjesenja.
Kod nas ne bi bilo izbora repke, jer nismo zvanicna FAI kategorija tako da jos uvjek bi letili samo za svoj gust, ali koji bi bio nagraden na kraju godine nekim ljepim jeftinim peharom.
-----
Igor
Top of the page Bottom of the page
igoruav
Posted 10/9/2007 18:50 (#1925 - in reply to #1820)
Subject: RE: F3A sezona 2007/2008



Veteran

100100
Location: Zagreb
Bio sam na livadi gdje leti ekipa iz Zadra i mogu reci da je livada odlicna, ima puno prostora za letenje, a ne manje vazna je i mala suma u kojoj ima puno hlada i rostilj. Iznenadio sam se kvalitetom livade bez kamenja i uz malo truda biti ce tamo odlicna trava bez neravnina.
Nadam se da ce Zadrani organizirati F3A natjecanje, a po mogucnosti i miting.
Mislim da je Zadar, odnosno Nin, jer se livada nalazi u Ninskim stanovima, dovoljno atraktivan da se tamo ode i uziva.

Pozdrav Zadranima
-----
Igor
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software