Državno prvenstvo slobodni let
Leki
Posted 3/6/2008 14:12 (#7773)
Subject: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

 

Štovano FF društvo,

 

Pošto imamo 2-3 tjedna do državnog prvenstva u slobodnom letu bilo bi dobro da čujemo mišljenja oko provedbe natjecanja.

 

Ove godine  nema grupnog Državnog prvenstva pošto se nisu poklopili praznici, tj. nema RC kategorija tako da se neće moći računati na pomoć oko suđenja i to nam predstavlja problem. Razmišljanje je da bi se u Subotu vozilo F1H kategoriju i da svaki klub da po jednog suca na 5 natjecatelja. Druga opcija je da se sudi međusobno, tj. između startnih mjesta. Primjer startno mjesto 1 sudi 2..i tako dalje. Taj način mi se čini kao najjednostavniji i trenutno jedini mogući. Suditi mogu i natjecatelji ili pomoćnik kojeg dovede ekipa. Isti sistem suđenja bi primijenili u Nedjelju na F1ABC. Ideja je bila da se tekme u neku ruku spoje, pa razvuku na 2 dana (svaki dan po 3-4 starta po kategoriji), ali pošto to zahtjeva organizaciju smještaja za velik broj djece što je i dodatni trošak za klubove koji ne žele kampirati bolje je rješenje voziti svaki dan po jednu kategoriju. Apelira se da svi natjecatelji koji su u mogućnosti biti u Bjelopolju 2 dana pomognu oko provedbe (suđenja) natjecanja.

 

Opremu dalekozori, štoperice (10 setova) imamo.. potrebno je još par komada. Organizaciju tekme odradili bi nas nekolicina "starih" FF letača.

 

Bojan ce odraditi prijave, raspis, nagrade, WC, voda,  kao i organizaciju prehrane s tim da se svakako klubovi koji su zainteresirani za dodatnu prehranu navedu broj osoba kao i dane (cijena cca 25 kn). Prehrana za natjecatelje na dan natjecanja pokrila bi se iz startnina.

 Ako imate neku drugu ideju dajte prijedlog, komentirajte..

 

Pozdrav Leki

 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Bombek
Posted 3/6/2008 15:32 (#7776 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Leki - 3/6/2008 14:12

 

Druga opcija je da se sudi međusobno, tj. između startnih mjesta. Primjer startno mjesto 1 sudi 2..i tako dalje. Taj način mi se čini kao najjednostavniji i trenutno jedini mogući. Suditi mogu i natjecatelji ili pomoćnik kojeg dovede ekipa. Isti sistem suđenja bi primijenili u Nedjelju na F1ABC...

 

Pozdrav Leki

 

 





Pozdrav

Moje misljenje je da ovakav opcija suđenje nije dobra iz jednog razloga sta se može dogoditi da na startnom mjestu koje meni treba sudjeti nebude nikoga jer cijela ekipa trži modele, lijepi, brusi ili reglira.

Evojedan prijedlog:
Koliko sudaca nađemo 5 ili 15 svejedno, ali sudac je taj koji sudi i nista drugo ne radi.
Svaki natjecatelj dobije karton 5 kartona F1H ili 7 kartona F1A sa svojim imenom i prezimenom. Kada natjecatelj odluči da starta potraži prvog slobodnog suca da mu svoj karton i starta.
Ukoliko se desi da broj natjecatelja bude prevelik a broj sudaca premali neka se napravi maximalno vrijeme od 5 ili 10 min u kojem natjecatelj mora startat ako natjecatelj prekorači to vrijeme, sudac piše pokušaj.
Slični način suđenja imaju Talijani.

POzz
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 3/6/2008 15:58 (#7777 - in reply to #7776)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

broj sudaca je vrlo bitan, jer treba računati na 50 natjecatelja i više. Broj sudaca je uvijek problem, bio je i prošlih godina kad je livada bila puna modelara (kad smo imali sve kategorije u Bjelopolju) pa ne vjerujem da bi ovaj put bilo bez problema. Za tekmu treba 12-15 sudaca minium a to nažalost nemamo. Tekmu si organiziramo sami.

Primjedba da se može desiti da svi odu i nitko ti ne sudi je malo vjerojatna, jer je obaveza vođe ekipe na startnom mjestu da sude. Ako i odu vjerujem da ce se naci netko da uleti u takvoj situaciji.

Slobodni suci, nikad mi se nije sviđalo, uvijek je bila svađa tko je prije došao, te navlačenje suce za ruku za prijavu u trenutku kad sudac treba gledati model koji leti. Pa probaj si predočiti kad 50 ljudi grakne na 5 sudaca i svi žele startati??? Ograničavanje na 5 ili 10 minuta je kontra pravilnika i ne priliči DP, k tome zašto ekipa (klub) ne bi imali mogučnost taktizirati i više vremena pokloniti natjecatelju koji ima šanse za bolji plasman. Vjerujem da si najsretniji kad osim što moraš suca navlačiti za rukav i stajati u redu po pola sata da bi dobio suca, na kraju još i moraš startati u lošem zraku jer ti vrijeme ističe..


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 3/6/2008 19:56 (#7780 - in reply to #7777)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Imam jedan prijedlog koji se ne poklapa s ovim vašim razgovorima. Pošto ćitam ne neće biti RC kategorija, a to ne znaći da neće biti RC modela predlažem da se stavi jedna tabela gdje će se upisati zauzeti kanali letaća.

Edited by Živac 3/6/2008 19:57

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 3/6/2008 20:34 (#7781 - in reply to #7780)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Živac - 3/6/2008 19:56

Imam jedan prijedlog koji se ne poklapa s ovim vašim razgovorima. Pošto ćitam ne neće biti RC kategorija, a to ne znaći da neće biti RC modela predlažem da se stavi jedna tabela gdje će se upisati zauzeti kanali letaća.


A nije moje da se mješam ali ovo je dobar prijedlog ALI sa malom izmjenom !!
Da se sastavi tabele RC kolega koji če dragovoljno doći i biti sudije kolegama u FF,,
pa onda nek bude i ,, ii ,, obratno !!pozz
( Bravo živko !! )

Edited by sony 3/6/2008 20:35

-----

Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 3/6/2008 21:01 (#7782 - in reply to #7781)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

sony - 3/6/2008 Da se sastavi tabele RC kolega koji če dragovoljno doći i biti sudije kolegama u FF,, pa onda nek bude i ,, ii ,, obratno !!pozz ( Bravo živko !! )

Bravo Sonjo! No further comment...

Ipak jedan bitan komentar/cinjenica: osiguranjem dovoljnog broja sudaca omogucuje se A,B,C,H tekma u jednom danu (21.06), kako je to planirano u kalendaru. Ovo nije nebitno, jer vec (kao clan Komisije) dobivam upite kako je moguce olako mijenjati termin odredjen po Komisiji. Jer, vecina onih koji rade u smjenskom nacinu rada, dosad su si trebali pronaci zamjenske termine, uskladiti sa kolegama i sefovima, itd.... 



Edited by zzechner 3/6/2008 21:09

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 3/6/2008 21:12 (#7783 - in reply to #7777)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 3/6/2008 15:58

Slobodni suci, nikad mi se nije sviđalo, uvijek je bila svađa tko je prije došao, te navlačenje suce za ruku za prijavu u trenutku kad sudac treba gledati model koji leti. Pa probaj si predočiti kad 50 ljudi grakne na 5 sudaca i svi žele startati??? Ograničavanje na 5 ili 10 minuta je kontra pravilnika i ne priliči DP, k tome zašto ekipa (klub) ne bi imali mogučnost taktizirati i više vremena pokloniti natjecatelju koji ima šanse za bolji plasman. Vjerujem da si najsretniji kad osim što moraš suca navlačiti za rukav i stajati u redu po pola sata da bi dobio suca, na kraju još i moraš startati u lošem zraku jer ti vrijeme ističe..

A u slucaju gumenih u tom vremenu treba i namotati gumu, sto se radi tek po prijavi. Cak i da odstupimo od tog pravila, to bi znacilo setati s namotanom gumom tih pola sata po livadi?

No way...



Edited by zzechner 3/6/2008 21:13

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 3/6/2008 21:16 (#7784 - in reply to #7783)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
A da se svi što ranije prijavimo pa da sastavimo sudsku komisiju tj: da se prijave oni koji su 100% sigurni da idu

Edited by Živac 3/6/2008 21:22

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 3/6/2008 22:31 (#7785 - in reply to #7783)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

koliko se sjecam na komisiji je određen taj vikend za FF DP..nisam znao da se sve mora odraditi u subotu. Bojan?

Ako ide sve u jednom danu onda ne vidim velike šanse da se to odradi, prvenstveno s obzirom na broj sudaca, tj. klubova koji su voljni dovesti ljude koji ce pomoći. Uz pomoć F1H juniorima i uz istovremeno tekmanje F1ABC..ne vidim tko ce još i suditi, organizirati i sve ostalo potrebno...

Živac: DP u slobodnom letu znaci da na tekmi nema letenja RC u blizini dok traje tekma, a mislim da nam još i briga oko kanala je zadnja stvar na koju bi trebali trošiti vrijeme.

Soni: pozlatile ti se rijeci...ali teško..isto vrijedi i za FF letače da je RC u pitanju.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 3/6/2008 23:07 (#7788 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Meni bi najbolje pasalo da je F1ABCH u subotu jer se mislim tekmat u f1a, a moji iz kluba su rekli da sigurno nebudu u nedjelju ostajali, tj. idu u subotu poslije f1h doma. Ak bi ostal u nedelju bi se onda trebal snalazit za prevoz natrag tak da je to teško izvedivo za mene.

Znam da je skoro pa neizvedivo da bude f1abch u subotu al bi meni najbolje pasalo da bude tak, makar bi htel ostat i u nedjelju u bjelopolju al kad je tak...


Pozdrav, Andrija
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 3/6/2008 23:32 (#7789 - in reply to #7788)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Što se tiče sudaca najbolja verzija je da dođemo dole i svi se sastanemo kod Macole na pelinkovcu , kavi ili soku i kad nam dosadi to da svi grupno krenemo na tekmu gdje nas već od 5 sati ujutro čekaju suci spremni da nam štopaju i to po dva po startnom mjestu. LJUDI ZABORAVITE NA SNOVE. Mislim da je došlo vrijeme da nam na Državno neće više dolaziti niti natjecatelji , a kamo li suci. Zato poslije starta manje sjediti pod tendama i filozofirati o teškom staru i vremenu nego štopericu u ruke i suditi odmah drugom. Moj glas ide prijedlogu da si međusobno sudimo, jer me niko nemože ubijediti da svaki natjecatelj u vremenu od 60 minuta nemože naći vremena (ako nije izgubio model) da odštopa bar jedan let drugome

Edited by darijo 3/6/2008 23:48
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 3/6/2008 23:44 (#7791 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I pošto ću izgleda , nažalost , biti jedini u F1C onda ću odstartati samo jedan start reda radi i odmah se prijavljujem da mogu cijeli dan suditi . I ako je neko voljan nek se sad odmah prijavi . Isto tako bilo bi lijepo da oni koji odustanu od tekme na samom terenu ( iz nekih tehničkih razloga na modelu ili profulanog tj. popušenog starta) nesjedaju odmah u auto i idu pod izgovorom da imaju neodgodivog posla , već da ostanu suditi.

Edited by darijo 3/6/2008 23:46
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 3/6/2008 23:52 (#7792 - in reply to #7791)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Ne slažem se s Darijom, ali i nije loša ideja ako nema nikakvog izbora i valjda ćemo nešto smislit za 18 dana

P.S: Neka se iznese na forum prijedlog za raspored tekmi

Edited by Živac 3/6/2008 23:53

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Breza
Posted 4/6/2008 02:05 (#7794 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Regular

252525
Location: Sisak
Mene samo za pocetak zanima tko organizira Državno prvenstvo, neki od klubova ili?
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 09:53 (#7795 - in reply to #7791)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
darijo - 3/6/2008 23:44
Isto tako bilo bi lijepo da oni koji odustanu od tekme na samom terenu ( iz nekih tehničkih razloga na modelu ili profulanog tj. popušenog starta) nesjedaju odmah u auto i idu pod izgovorom da imaju neodgodivog posla , već da ostanu suditi.

U potpunosti se slažem s Darijom, a po broju natjecatelja u f1h prošle godine cak 50 ako racunamo da u f1h bude isto toliko natjecatelja i ako odma poslje tekme krenu doma njih polovica, mislim da bi drugi dan trebalo ostati dosta sudaca za f1abc, vjerovatno nebudu svi išli doma isti dan.



Pozdrav, Andrija
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 4/6/2008 09:58 (#7796 - in reply to #7785)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Leki - 3/6/2008 22:31

koliko se sjecam na komisiji je određen taj vikend za FF DP..nisam znao da se sve mora odraditi u subotu. Bojan?

Upravo tako. DP traje 2 dana (subota i nedjelja) i tako smo to dogovorili na MK. Leki je predložio da u subotu odradimo F1H, a u nedjelju F1A,B,C i ja se s tim slažem iz nekoliko razloga. Dio F1H natjecatelja kao i prethodnih godina ne može ostati 2 dana, a "starijih" natjecatelja koji ih vode će vjerujem biti dovoljno da ležerno odradimo F1H natjecanje. S druge strane, mislim da će F1H brojčano dosta nadmašiti sve ostale kategorije zajedno pa bi to bila dobra raspodjela. U nedjelju će ipak ostati nešto natjecatelja koji su letjeli F1H i oni mogu i trebaju pomoći u provedbi nedjeljnog natjecanja. Da li će ih biti dovoljno to još ne znamo, a u slučaju da ne uspijemo imati dovoljan broj "fiksnih" sudaca možda ćemo morati dijelom suditi međusobno.

Breza - 4/6/2008 02:05 Mene samo za pocetak zanima tko organizira Državno prvenstvo, neki od klubova ili?

DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

Tema koju je "načeo" Živac, a u pravom smjeru "razradio" Sony je ustvari ono na čemu ćemo testirati solidarnost. Dakle, ovim putem šaljem otvoreni poziv svima onima koji ne natječu u slobodnom letu nego u nekoj od RC kategorija da se prijave za suđenje ukoliko nemaju neodgodivih obaveza u tom terminu. Bilo bi najbolje da to napišu u ovom threadu pa ćemo svi znati na čemu smo.

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 4/6/2008 10:46 (#7798 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

vidim da se po pitanju broja sudaca dosta kalkulira na način "vjerojatno će ostati drugi dan"... nezanemariv broj F1ABC doći će drugi dan direktno na tekmu i na njih se nemože računati u subotu. smatram da bi trebalo ubaciti točku u raspisu da svaki klub na 4-5 natje3catelja osigura po jednog suca. to je puno sigurnije nego na dan tekme "moliti boga" da se neko udostoji zeti štopericu u ruke...

to je pogotovo bitno za prvi dan, kad će na terenu biti velika gungula. osim toga, desit će se da jednom klubu sudi upravo dobrovoljac iz istog kluba, što se već desilo. vjerodostojnost = 0 bodova...

za slučaj da se klubovi nemogu izjasnit kolko sudaca mogu ponudit, postoji i ono krajnje, najgore rješenje - da taksa mjesto "simboličnih" xx kuna bude "konkretnih" 100 kuna, pa se suci nađeju puno lakše...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 10:56 (#7799 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Po meni bi trebalo uvesti da ako si prijavljen u za f1h ostaješ na f1abc i obrnuto. Isprike kao imam neodgodivih obaveza ne dolaze u obzir...
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 4/6/2008 14:27 (#7800 - in reply to #7799)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Ja bi predlozio da si sudimo međusobno da nisu iz natjecateljskog kluba i ti štoperi iz različitog kluba ili jos bolje trojica
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 4/6/2008 14:55 (#7801 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Ljudi dajte nemojte natezati kad bi ovo ili ono, tema je otvorena ima dosta prijedloga ali još NITKO konkretno nije rekao "ja ću biti sudac".
Ovo ne pišem zato kaj sam ja odlučio suditi u subotu, ali se pitam ako ja sudim u subotu drugima dali će netko suditi meni u nedjelju ili će se svi pokupiti u subotu doma?
Svake godine isti problem. Klubovi imaju članove pa neka se izjasne koliko ko može sudaca dodijeliti. I opet se povlači ona stara "za dobrobit juniora i modelara". Malo sam zbrda zdola napisao ali ste me shvatili.
Ako bi netko želio ostati i u nedjelju a nema prijevoz, mislim da uopće nema problema da će se netko nekome utrpati za prijevoz.
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 4/6/2008 15:19 (#7803 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Dolazim u petak i na raspolaganju sam poštovanom FF pučanstvu subotu i nedjelju.Imam kanočal štopericu..dobru volju a i avion za tekmu
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/6/2008 16:31 (#7804 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Treba , neznam da li je već urađena, uraditi stranicu sa prijavama, gdje se pored kategorije može prijaviti i za sudca
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 4/6/2008 18:14 (#7805 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
ja MOŽDA budem mogao u nedjelju sudit, ako budemo imali natjecatelja u F1A, onda ja ostajem s njim pa budem na raspolaganju..ovisi o njemu, ako sredi model (presvlaka krila, horizontalac, vertikalac i farbanje trupa, mislim)
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 19:46 (#7807 - in reply to #7805)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
fly - 4/6/2008 18:14
ako sredi model (presvlaka krila, horizontalac, vertikalac i farbanje trupa, mislim)

Trebam naravit horizontalac i presvuč krila i kuku stavit u trup, do sljedećeg vikenda bi trebalo sve bit gotovo.
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 4/6/2008 21:00 (#7809 - in reply to #7796)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Bojan - 4/6/2008 09:58


DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

Tema koju je "načeo" Živac, a u pravom smjeru "razradio" Sony je ustvari ono na čemu ćemo testirati solidarnost. Dakle, ovim putem šaljem otvoreni poziv svima onima koji ne natječu u slobodnom letu nego u nekoj od RC kategorija da se prijave za suđenje ukoliko nemaju neodgodivih obaveza u tom terminu. Bilo bi najbolje da to napišu u ovom threadu pa ćemo svi znati na čemu smo.

 



Pozdravljam nazočne i da se još malo umješam u probleme koji i nas ovamo muče! Naravno, kad su isti !
Ovih dana prof. Kapetanović i ja sastali smo se u Sarajevu i razradili detalje oko našeg DP,a u Livnu,
Raspodjela poslova , logistike , nagrade , raspis, ko ,šta ,kako itd ,itd ,, i sve nakako glatko dogovorimo ,dok se ne dođe do sudija i suđenja !!
Voljeli bi mi u BiH da imamo bar pola od broja RC modelara koje imate u HR i da mogu doči i pomoći dan -dva suditi, naravno oni koji su slobodni i hoče pomoći ,i usput vidjeti jednu "vatrenu " tekmu a isto tako očekivati
dotične "tekmare" na ledini kad bude DP za RC ili neki Cup !To bi bilo korisno i nadasve solidarno,,jedni prema drugima !! Vjerovatno takvih i ima ,,mislim bar tu kod Vas u HR !
Mi čemo naše sudce pozvati u raspisu i vjerovatno putem on line prijeve koje če biti uz raspis na ::
http://www.zk-mostar.com/ i http://www.aeroklub-izet-kurtalic.ba/
Eto pa bi predložio da napravite isto, jer imate daleko veči broj RC aša i pretpostavljam da če biti i onih slobodnih i solidarnih !
A kako sam ja taj dan , vjerovatno na "proputovanju" ,, volio bih da je u subotu ABC,,ali evo, ako zatreba za F1H,,
samo dajte štopericu !!
-----

Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/6/2008 22:25 (#7810 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Da i ja malo zamješam u ovu temu ,kao prvo koji vikend pada tekma?Ako bude pasalo meni i nekim od mojih dečki mogao bih ponuditi kojeg sudiju,no do par dana pred tekmu ne hvatajte me za riječ jer ne ovisi o meni samom!Obzirom da je to nama jako blizu ponuda bi bila za nedjelju sumnjam za subotu!Plus zanima me je li to otvoreno DP RH kao kod nas da se i ja potekmam u nedjelju?Ali ako odradimo suđenje očekujemo i nekog iz Hr da skokne do Livna na suđenje ,svakako je DP BIH "otvoreno"! Je li tako Sony
Ne,za ozbiljno velim ,ova opcija vrijedi samo mi dajte termin imam klince iskusne u suđenju sa štopericama a nadje se i dvogled ili 2!
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 4/6/2008 22:28 (#7811 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
F1H je u subotu 21.6.2008.
F1ABC je u nedjelju 22.6.2008.
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/6/2008 22:38 (#7813 - in reply to #7811)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
agolubic - 4/6/2008 22:28

F1H je u subotu 21.6.2008.
F1ABC je u nedjelju 22.6.2008.

Odlično u subotu imam svadbu neću ni spavati stižem prvo kod Macole da se popravim!
Sony ,prijavio sam se za vašu tekmu iako je malo rano ali vam zamjeram na prognozi vremena prikazanoj na vašem sajtu!
Pa sve veće gradove stavili a Bihaća nigdje,vi tamo ko i sarajlije ,"daleko su oni ko ih šljivi"!
Neka neka,zato ćemo mi prvi "zaroniti u EU "


:bleh
Top of the page Bottom of the page
Obi Van Kenobi
Posted 4/6/2008 22:39 (#7814 - in reply to #7796)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let


New user


Bojan - 4/6/2008 09:58

[

DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

 



I nakon toliko godina MK HZS-a nije skužila da ne može organizirati natjecanje, jer nema potrebnu logistiku za takvo nešto.
A klubove ne može "natjerati" na određenu odgovornost.

Problem je uvijek po pitanju sudaca, odnosno nedostatku istih.
U principu vrlo lako riješiv problem, ili neka HZS organizaciju preda nekom od klubova uz naravno financijsku podršku, ili neka jače financijski podupre organizaciju DP. Na način da plati sucima (koje nema), smještaj, prijevoz i naknadu za suđenje i ne bi bilo nekih velikih problema oko pronalaženja sudaca.

A ovako svake godine ista rasprava i problemi.

Vremena nekog dobrovoljnog entuzijazma su nažalost prošla, što se vidi na sve i jednoj tekmi. Platiš masnu startninu, za što, da bi samo imao suca na startnom mjestu.

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/6/2008 22:50 (#7817 - in reply to #7803)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Igor - 4/6/2008 15:19

Dolazim u petak i na raspolaganju sam poštovanom FF pučanstvu subotu i nedjelju.Imam kanočal štopericu..dobru volju a i avion za tekmu

Tebi će Draž pustiti na prvom startu i ideš onda da sudiš !
Top of the page Bottom of the page
Vilim
Posted 4/6/2008 23:45 (#7820 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

1002525
Location: Karlovac
Ja mogu suditi oba dva dana ili raditi bilo što drugo (ne tekmam) . Ako je moguće, bez navlačenja za rukav. Vjerojatno sam ja smotan ali puno mi je lakše suditi kada upoznam ljude i njihove modele. Bojim se da bih nešto zajebo da pedeset klinaca navali na mene, npr. gledanje krivog modela, upisivanje rezultata krivom natjecatelju itd... Ipak je to državno a ne lokalna tekmica. OK, znam da takvih više nema ali trebali bi držati neki nivo.

Vilim
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 5/6/2008 08:07 (#7822 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Opet se pojavljuje neki tajanstveni sugovornik s odličnim zaključcima ! (mislim na Obi Van Kenobija).
A i postovi Elmina, Tarika,Sony i Harija su jako prikladni za ovu temu....Pa dajte si nađite temu u "razno" pa tam razglabajte o raznome ( bez ljutnje ).

I nije mi jasno ako tako svi volimo modelarstvo i natjecanje na Državnome, zašto svi hoče neke pare?
Nikada ali baš nikada nisam tražio pare za suđenje ili pomoć u organizaciji natjecanja...

Edited by buki 5/6/2008 08:11
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 5/6/2008 08:31 (#7823 - in reply to #7822)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
buki - 5/6/2008 08:07
nije mi jasno ako tako svi volimo modelarstvo i natjecanje na Državnome, zašto svi hoče neke pare?
Nikada ali baš nikada nisam tražio pare za suđenje ili pomoć u organizaciji natjecanja...


pa problem i jest u tome da pojedinci ne vole ili modelarstvo ili modelare ili možda ni sebe...
mnogi od nas nisu tražili pare za suđenje i pomoć u organizaciji, a neki su jednostavno bili nezamjenjivi... no, nismo svi isti..

zbog toga sam kao prvo rješenje i naveo prijedlog da ekipa dovede suca sa sobom, no ak neko dođe SAM na tekmu, kak to regulirat??

ma, jebeš ta sranja...
nego, mene zanima jel dolazi BARBA MIRO sa svojom ekipom, to bi ja volio vidit...
-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 5/6/2008 11:38 (#7826 - in reply to #7814)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Obi Van Kenobi - 4/6/2008 22:39
Bojan - 4/6/2008 09:58 [

DP organizira MK HZS-a već 4. ili 5. godinu za redom.

 

 

I nakon toliko godina MK HZS-a nije skužila da ne može organizirati natjecanje, jer nema potrebnu logistiku za takvo nešto. A klubove ne može "natjerati" na određenu odgovornost. Problem je uvijek po pitanju sudaca, odnosno nedostatku istih. U principu vrlo lako riješiv problem, ili neka HZS organizaciju preda nekom od klubova uz naravno financijsku podršku, ili neka jače financijski podupre organizaciju DP. Na način da plati sucima (koje nema), smještaj, prijevoz i naknadu za suđenje i ne bi bilo nekih velikih problema oko pronalaženja sudaca. A ovako svake godine ista rasprava i problemi. Vremena nekog dobrovoljnog entuzijazma su nažalost prošla, što se vidi na sve i jednoj tekmi. Platiš masnu startninu, za što, da bi samo imao suca na startnom mjestu.

 

UH, al si ga napisao. Komentari i želje utopiski kao i tvoj nick. Vjerojatno si se naorganizirao tekmi, kao i nastupao u zadnje vrijeme, ali vremena su se promjenila,,nema više Esplanade na racun saveza..... I još uvijek nisi skužio da MK HZS nema ništa kamoli logistiku, pod ništa mislim ni jedne lipe za sve što rade...a sve rade za ?  Kada bi se držali tvog kometara kako su vremena dobrovoljng entuzijazma prošla, vjerojatno bi i svi mi (natjecatelji) i modelarstvo bilo odavna prošlost.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 5/6/2008 13:51 (#7829 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Eto , več imamo 3 suca... još kada bi se neki klubovi i njihovi članovi koji se namjeravaju dole natjecati izjasnili bilo bi super!
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 5/6/2008 16:11 (#7830 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Bok, biti će vjerojatno i s naše strane bar jedan sudac
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 5/6/2008 20:29 (#7835 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Postovi od elmina, tarika i sonya koji nemaju veze s temom su pobrisani....

... a naknadno i nešto od dražena i darija...


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 5/6/2008 22:14 (#7841 - in reply to #7835)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

ja mogu u nedjelju štopat penjače...






-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 6/6/2008 09:44 (#7847 - in reply to #7841)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin
Dražen - 5/6/2008 22:14
ja mogu u nedjelju štopat penjače...

Da li to znači da ćeš se u subotu tekmati ili samo puštati modele?
-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 6/6/2008 15:16 (#7855 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
darijo - 6/6/2008 08:41

NIje mi jasno zašto cenzura zbog jedne rečenice. To znači gibanje sa ovog foruma. Pozdrav


nije to cenzura, cenzura bi bila da si napisao nešto pametno...



Nenad - 6/6/2008 09:44

Da li to znači da ćeš se u subotu tekmati ili samo puštati modele?


ovisi o potrebi kluba... ak bude puno klinaca - pomažem, ak bu falil član za seniorsku ekipu, onda se tetmam...



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 7/6/2008 16:33 (#7877 - in reply to #7855)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak

Da ,ne bavim se više modelarstvom, zrakoplovnim


Pa, nisu li onda svi tvoji postovi OT po 'prirodi stvari' ?

No, dobro, filozofiram i šalim se....

Dakle ako je u subotu F1H, a u nedjelju F1A,B,C ja mogu suditi u nedjelju -tamo gdje me postavite. Imam: tri štoperice, solidan dalekozor, novi šešir i dobru volju.

Mislim da će problem 'izbiti' u subotu kada se nađemo na livadi sa nekoliko desetaka juniora ?

Damir.
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 9/6/2008 10:13 (#7894 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Eto i Omi se javlja za suca,, bit će nas više nego natjecatelja
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 9/6/2008 19:38 (#7904 - in reply to #7894)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Prijave i raspis na poznatoj adresi:

http://www.aeromodelarstvo.net/Prijave/index.asp?NatID=51

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
andjelko.z
Posted 9/6/2008 20:20 (#7905 - in reply to #7904)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Member

25
Location: Nederland
Pa cekajte malo,mozda bih i ja mogao doci.Sta je to.o cemu se radi.Jesam i ja u toku,jelde?!
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 12/6/2008 01:23 (#7934 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
ja 90% ostajem u nedjelju tak da budem vjerovatno onda na raspolaganju za suđenje
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 12/6/2008 08:47 (#7937 - in reply to #7934)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Odlično, još jedan sudac! Ajmo ljudi svi smo u tome dajte se izjasnite...
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 12/6/2008 09:48 (#7938 - in reply to #7937)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Ako nebude nekakvih iznenađenja Splicani dovode 3 suca.
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 12/6/2008 11:56 (#7944 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Na kraju bude više sudaca nek takmičara !! Ajde, prijave molim.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 14/6/2008 09:59 (#7989 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Slabo te prijave idu.... ali kaj je tu je. Sama krema na DP!
Ak niš drugo bit će dosta sudaca i pomoćnika.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 17/6/2008 09:19 (#8057 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

evo, gledam prognozu za vikend i na dhmz-u je najbliži gračac...

NIJE LOŠE...







(aaa_152.gif)



Attachments
----------------
Attachments aaa_152.gif (8KB - 12 downloads)

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 17/6/2008 10:24 (#8060 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
http://www.accuweather.com/world-forecast-weekends.asp?partner=accu... Malo bliže
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 18/6/2008 11:51 (#8087 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Broj u F1A se povećava i to je dobro... a i vrijeme će nas poslužiti
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 18/6/2008 22:57 (#8112 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

a tek u A1, eto i novih natjecatelja iz osjeka, zadra, splita...







Edited by Dražen 18/6/2008 22:57

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 19/6/2008 08:15 (#8130 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Omi - 18/6/2008 23:16

Polu OT

Jel ima ko kotao za kotlovinu.
NE ono moderno smeće od štancanog lima nego dobar stari s tanjurom od lijevanog aluminija bar 5 mm debel.

Pitam zato jer bi trebao jedan navečer između tekmi f1h i f1ABC.


Ako ce Cucla bit tamo neče ti dati ložit vatru jer imaju oni njegove podatke jošs od prosle godine LOLLLLLLLLLLLLLLLL
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 19/6/2008 10:20 (#8134 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Tko dolazi u petak?
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 19/6/2008 12:32 (#8135 - in reply to #8134)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
h.kreso - 19/6/2008 10:20

Tko dolazi u petak?


3 Sachera, ostali Makovci u subotu.
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 19/6/2008 13:08 (#8136 - in reply to #8135)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Koprivnica dolazi u petak posljepodne

Edited by agolubic 19/6/2008 13:08

-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 19/6/2008 13:10 (#8137 - in reply to #8135)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Diogen - 19/6/2008 12:32

h.kreso - 19/6/2008 10:20

Tko dolazi u petak?


3 Sachera, ostali Makovci u subotu.


Nije odlučeno još, danas će se

Edited by Živac 19/6/2008 13:12

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 19/6/2008 16:15 (#8141 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Ako treba pomoći pri suđenju ili obradi rezultata mogu pomoći u nedjelju. Jedino što nemam prijevoza, pa ako netko ide iz Zagreba u nedjelju ujutro i ima slobodno mjsto ...

Edited by zlulic 19/6/2008 16:15
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 19/6/2008 22:01 (#8144 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

ljudi, krema za sunce, kapa, dugi rukavci pod obavezno...



(aaa_181.gif)



Attachments
----------------
Attachments aaa_181.gif (8KB - 11 downloads)

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 20/6/2008 15:59 (#8150 - in reply to #8144)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Eto , kompići plako kreću prema dole.. Bomek, Cucla, Draž i Leki.
Pa sretan im put!
Na Wheater online vrijeme je super, jako vruće do 31 a vjetar do 4 m/s i za subotu i nedjelju!
Al ćemo uživati!!!
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 20/6/2008 16:02 (#8151 - in reply to #8150)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
buki - 20/6/2008 15:59

Eto , kompići plako kreću prema dole.. Bomek, Cucla, Draž i Leki.
Pa sretan im put!
Na Wheater online vrijeme je super, jako vruće do 31 a vjetar do 4 m/s i za subotu i nedjelju!
Al ćemo uživati!!!


10 km oko bjelopoljske livad ej vražji kotao,koji ima svoje vrijeme.

KAd tamo brije 20 m /s na plitvicama (30 km dalje ) nama zraka ni vjetra.

Nemojte se pretjerano nadat.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 20/6/2008 16:49 (#8152 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin
Dobru "zabavu" svima dolje na bjelopolju!
-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 20/6/2008 23:45 (#8153 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
mi smo upravo na livadi, tj. u kampu i vrijeme je super, osim kaj je mračno...mislim da bude na tekmi bez jačeg vjetra, barem ne jačeg od prošle godine....
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 22/6/2008 20:29 (#8155 - in reply to #8153)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Ajde ljudi dajte te rezultate !! pa prije ja u Hanover ,nego vi kuchi sa ledine,,ili jos pijete tamo pod onim borovima u hladovini ??
-----

Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 22/6/2008 20:37 (#8156 - in reply to #8155)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
ajmo fotke!!!!!
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 22/6/2008 23:36 (#8158 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
F1A :

1. Butković Marko __1260 __ MKZaprešić
2. Bombek Igor___________ MKZaprešić
3. Leško Robert___________ MKZaprešić
4. Rogoz Damir_____1130__ Karlovac
5. Barić Roberto____1117__ Pula; (Krila Istre)
6. Marković Nenad__1102__ MKZaprešić
7. Kosir Damir_____1080__ MKZaprešić
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.


Ovo je ono što se ja mogu sjetiti ..

N.M.

Edited by Digitus 22/6/2008 23:41
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 22/6/2008 23:36 (#8159 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
F1H
1.Filip Novoselec
2.Ivana Novoselec
3.Andrija Horvatin

F1A
1. Buki
2. Bombek
3. Leki

F1B
1. Nedžad
2.Markušić
3. Tuta

F1C
1. Cucla
2. Markušić

Subota ,vrijeme sa malo jačim vjetrom na mahove,ništa dramatično.
Nedjelja,vrijeme j****o, uglavnom vakuum bez zraka a bogami i vjetra,bez oblaka i sa suncem na 6




Edited by Omi 22/6/2008 23:38

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 23/6/2008 08:54 (#8160 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Nešto slika je "albumima"

Čestitke Filipu, Ivani, Andriji, Neni, Borisu, Tuti, Cucli, Bombinju, i Lekiju.
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 23/6/2008 09:47 (#8163 - in reply to #8160)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Po slikama se vidi, da je bila suma interesantna....

Jeli neko pronasao neki F1A model..??

Damjan
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 23/6/2008 09:47 (#8164 - in reply to #8160)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
buki - 23/6/2008 08:54

Nešto slika je "albumima"

Čestitke Filipu, Ivani, Andriji, Neni, Borisu, Tuti, Cucli, Bombinju, i Lekiju.


Cestitke svima, a i Bukiju!
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 23/6/2008 12:22 (#8168 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Buki, čestitam ti za 1 mjesto
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 23/6/2008 12:34 (#8169 - in reply to #8163)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Damjan - 23/6/2008 09:47

Po slikama se vidi, da je bila suma interesantna....

Jeli neko pronasao neki F1A model..??

Damjan


U šumi je završio samo jedan model drugi dan. ALi ne u "tvojoj" nego tamo iznad crkve.

Naželost nebi do toga došlo ali izgleda da je timer odradio nakon 7 minuta.


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 23/6/2008 13:32 (#8170 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Za prvu ruku...



(1.jpg)



(2.jpg)



(3.jpg)



Attachments
----------------
Attachments 1.jpg (155KB - 14 downloads)
Attachments 2.jpg (164KB - 11 downloads)
Attachments 3.jpg (140KB - 12 downloads)

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 23/6/2008 13:44 (#8171 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
Izvrsne fotke .. Omi
dočaravaju akciju koja se odvijala na tekmi ..

( za razliku od fotki poluprazne startne linije )
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 23/6/2008 14:04 (#8172 - in reply to #8171)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Iskrene cestitke pobjednicima...
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 23/6/2008 17:00 (#8175 - in reply to #8172)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

100100
Dear ALL

I ova tekma je iza nas.
Kao prvo - jako mi je žao što na ovoj tekmi nije bio nitko od onih koji godinama pokušavaju odlučiti o tome da li je slobodni let SPORT ili.......

Kao drugo - čestitam i zahvala svima koji su se natjecali, sudili, bili pomagaći i sudjelovali u organizaciji - to što su PREŽIVJELI je iznad granica mogućnosti prosječnog čovjeka - meteo uvjeti su bili daleko iznad granica koje su preporučive za boravak na otvorenom prostoru.

Kao treće - Bjelopolje je još jednom pokazalo zube i definitivno je teren No.1 za pokazivanje umijeća letenja - 2009 će biti krvi do koljena na istom mjestu.

Kao četvrto - slobodni let u Rvata nije mrtav niti će biti (iako ćesto to neki kažu) - broj juniora ohrabrujući, njihovi rezultati obećavajući (malcima iz Karlovca svaka ćast / i starom im treneru i voditelju / - seniori OK kao i njihovi rezultati u prije spomenutim uvjetima.

Kao peto - upornost se ISPLATI = F1B letaći = bilo nas je 5 ali sve za 5 - ljudi su konačno opremljeni, utrenirani i letenje/tekmanje je bio pravi izazov - ako se ova ekipa održi i ako tako idemo dalje Rvati mogu oćekivati i vrhunske rezultate u toj kategoriji na nadolazećim EP i SP. Žao mi je Franića i njegov gubitak modela i iskreno se nadam da će danas ili u nadolazećim danima isti pronaći (tj do trenutka dok čuje signal) - pojašnjenje - Franiću je nakon 7 min leta (pretpostavljam da je pri izbačaju okrzuo prstom polugu timera i da je ova skliznula do kraja spirale)determa okinula iznad brda i model je sletio u šumu, signal ima ali mislim da model visi sa drva i da je antena paralelno sa zemljom i pošto je nagib padine poprilični signal šprica na sve strane i nije lako locirati model (jedino usmjerena antena malo pomaže). Franiću ako ga i ne nađeš - idemo dalje - ono što si pokazao do trenutka gubitka modela potvrđuje samo jednu drugu teoriju - KRV NIJE VODA I JABUKA NE PADA DALEKO OD STABLA.

Kao šesto - FAI mora smisliti neka nova pravila za F1C jer će svi imati problema sa Cuclom - npr mora zabraniti nevidljivu nit od zemlje prema nebu po kojoj ovaj fura model apsolutno okomito u plave visine i mora uvesti pregled đepova gjde ovaj ima neki mali daljinac kojim upravlja savršenom putanjom prelaza iz vertikale u planiranje

Sada dan, dva oporavka i idemo dalje - Kmoch, Kurtalić, Mostar, Sisak, EP, Krka - imamo još puno za odraditi u 2008, a pokrenuu se i kotać organizacije SP 2009 u Hrvatskoj

Omi izbaci sve fotke na forum jel nitko od nas nije imao vremena da za uspomenu okine fotku, dve

Banjac
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 23/6/2008 17:09 (#8176 - in reply to #8175)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
banjac - 23/6/2008 17:00

Omi izbaci sve fotke na forum jel nitko od nas nije imao vremena da za uspomenu okine fotku, dve

Banjac


SLAŽEM SE U POTPUNOSTI
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 23/6/2008 17:34 (#8177 - in reply to #8175)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
banjac - 23/6/2008 17:00

Omi izbaci sve fotke na forum jel nitko od nas nije imao vremena da za uspomenu okine fotku, dve

Banjac


Ipak neće sve, selekcije će biti.


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 23/6/2008 20:15 (#8179 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
imam ja puno fotki,, samo trebam nač kabel za digitalca
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 23/6/2008 20:18 (#8180 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
ajde brže dečki, hočemo fotke. Buki je bio najbrži sad nek još netko stavi slike
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 24/6/2008 00:40 (#8183 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
rezultati su na poznatoj adresi
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 24/6/2008 08:43 (#8184 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Branitelj-obranio :)

Edited by Igor 24/6/2008 08:51




Attachments
----------------
Attachments buki (77KB - 32 downloads)
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 24/6/2008 08:59 (#8185 - in reply to #8183)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Nakon dva dana malo su mi se strasti smirile ali ću ipak napisati kritike i pohvale.
Prvo kritike:
Opet je bilo problema s davanjem sudaca za natjecanje i nemogu vjerovati da je MKZ opet vukao sve što se tiće organiziranja natjecanja (naravno bilo je pomoći s strane MAK-a, KC-a, ST-a svi su dali po jednog suca ako se ne varam) a MKZ 6 sudaca, štoperice, dalekozore, suncobrane itd. Ali kaj je tu je..
Drugi dan možemo zahvaliti AK Karlovac kaj se je uopće održalo natjecanje i opet nemogu vjerovati da je bilo ljudi koji su obećali suditi a bili su u kampu.
Ljudi mi smo morali moliti djecu da sude, Banjčeve kćeri Karlu i Ana Mariju, Ivanu i Filipa Noveselca, Butorac, Andrija Horvatin, Luka Žilić u onim uvjetima jakoga sunca bez "zraka" to je sramotno za sve starije modelare.
Možda sam nekoga izostavio, neka se ne ljuti.
I onda na kraju svega opet će biti prigovora zašto nije bilo ovako ili onako, a ljudi očito i dalje misle da sve organizira Modelarska komisija i Bojan,
DP organiziramo SVI mi koji se bavimo modelarstvom. Ali nekima je ipak lakše doći na gotovo i kokodakati.
Moram se osvrnuti i na to da ponovo se događa da natjecatelji neznaju pravila FF. Da podsjetim te iste- nismo ih mi pisali nego FAI.
Ako se ima prigovora to se mora odmah napraviti a ne nakon dva mjeseca ogovarati na nekom drugom natjecanju.

Pohvale idu ljudima koji su se potrudili oko DP i zahvaljujem im u moje ime.
Drago mi je također da je F1B kategorija zbilja na visokom nivou, F1C standardno-tu se nema puno pisati, F1A - eto pojavili se neki novi igrači Vukčević i Golubić uz malo pomoći i instrukcija dečki će se uskoro popesti na stepenicu više (ja se nadam)
I zadnje:
Moj prijedlog za ubuduće što se tiće DP FF. Treba dodijeliti nekom klubu organizaciju i onda ću barem znati za koga i za što prolijevam znoj.
Ja isto volim sjediti i uživati u hladu i gledati druge kao se znoje za dobrobit svih nas modelara.
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 24/6/2008 09:26 (#8186 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
moj stari nije mogo sudit na f1a makar je reko da bude jer je slago golubiću bajonete te se golubić počeo tekmat od drugog turnusa, jer je bajoneta tek tad bila gotova, no nama su suci rekli da je to već kraj 3. turnusa tako da smo se mi ranije i pokupili sa livade, sa 4 starta umjesto 6....

Edited by fly 24/6/2008 09:29
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 24/6/2008 10:29 (#8189 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Čestitke svim natjecateljima F1H kategorije pogotovo juniorima jer su letjeli 7 turnusa
Čestitam Butkoviću na obrani naslova državnog prvaka.
Žao mi Kosira jer je praktički napunio.
ali FIC je podbacio totalno Jermol sa takvim modelom i takvim startom a nije napravio niti jedan MAX

-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 24/6/2008 11:01 (#8191 - in reply to #8185)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
buki - 24/6/2008 08:59
i opet nemogu vjerovati da je bilo ljudi koji su obećali suditi a bili su u kampu.


Mislim da se ovo odnosi i na mene, jer sam zaista obećao na Forumu.

Buki, stvari su u životu jednostavne i teške istovremeno: onaj tko hoće, traži način, onaj tko neće , traži izgovor!

Moj izgovor ide ovako: prvi dan tamićenja u F1H imao sam 9 juniora, od kojih su tri mladji od 10 godina i potpuni početnici, 7 turnusa po jakom suncu na terenu koji je zahtjevan. Marin se je osjećao jako loše i nije mi mogao pomagati i moja jedina prava briga je bila da juniore zaštitim od sunca, natjeram da piju vodu i idu ispod tende u hlad kada odstartaju. U tome sam uspio, jer nikoga nije 'udarilo sunce'. Nisam imao vremena da ih u startu zapiknem u dobar zrak , čak niti za onu četvoricu koja imaju nešto iskustva i mogu puknuti po koji max.

Nakon toga, drugi dan bio sam iscrpljen i priznajem da sam sjedio u hladu kampa, pijuckao sokić i gledao tekmu kroz dalekozor. Prihvaćam kritiku !

Usput , želim se zahvaliti sucima koji su sudili nama MAKovcima, bili su izvrsni i susretljivi: Dariji, Igoru i Draženu (koji je usput imao teret glavnog suca prvenstva). Dariju ne zaboravljam ono: ''Jao, Damire, meni je nekako teško pri srcu kada dijete izgubi avion'' i Kušički koji je tako vješto 'pedagoški' sredio Živca da bi mu trebalo dati da revidira NHOS.

Na kraju česitke pobjednicima po kategorijma, u teškim uvjetima se poznaju junaci...

LP,
Damir



-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 24/6/2008 12:12 (#8193 - in reply to #8191)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Nije mi bio cilj nikoga prozivati ali obećanje je obećanje (u jednom trenutku je ispalo da budemo imali više sudaca nego natjecatelja). Iznio sam samo moje mišljenje i ponavljam da mi je najteže palo kaj smo morali angažirati djecu.

PS.
Dali je Franić našao model? Znali netko?

Edited by buki 24/6/2008 12:18
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 24/6/2008 12:14 (#8194 - in reply to #8193)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Jutros ga iz aviona nije našao , tj. vidio i oko 10 sati mi je poslao sms da ide sa usmjerenom antenom u brdo

Edited by darijo 24/6/2008 12:15
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 24/6/2008 12:19 (#8195 - in reply to #8193)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Evo taman san se vratia iz Bjelopolja pretraživali smo iz zraka signala koliko oces njemu ni traga, ujutro krecemo ponovo sa dvi usmjerene antene i 6 ljudi,bit ce to treca sreca !!!!!
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 24/6/2008 12:29 (#8196 - in reply to #8195)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
jeste našli nešto sa srebrnim uškama i repom
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 24/6/2008 12:37 (#8200 - in reply to #8185)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
buki - 24/6/2008 08:59
i opet nemogu vjerovati da je bilo ljudi koji su obećali suditi a bili su u kampu.

Ja se još jednom ispričavam zato jer koprivnica nije dala niti jednog suca za f1a.


buki - 24/6/2008 08:59
F1A - eto pojavili se neki novi igrači Vukčević i Golubić uz malo pomoći i instrukcija dečki će se uskoro popesti na stepenicu više (ja se nadam)

Evo meni je model spreman za bunt samo trebam napravit čvršči horizintalac, jućer sam poćel trenirat valcanje tak da vjerovatno na memorialu vilima kmocha budem valcail i letel sa buntom.
Ja sam iznenađen kolko je F1A bolji od F1H, definitivno idem dalje sa f1a...


buki - 24/6/2008 08:59
I zadnje:
Moj prijedlog za ubuduće što se tiće DP FF. Treba dodijeliti nekom klubu organizaciju i onda ću barem znati za koga i za što prolijevam znoj.
Ja isto volim sjediti i uživati u hladu i gledati druge kao se znoje za dobrobit svih nas modelara.



Moj je prijedlog da svaki klub mora za svaku kategoriju dati po jednog suca. Al onda treba riješit pitanje kaj ako nebudu hteli suditi illi tak nekaj...


Sve u svemu meni je u bp bilo predobro i jedva cekam memorial


Andrija
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 12:54 (#8202 - in reply to #8195)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Živac - 24/6/2008 12:29

jeste našli nešto sa srebrnim uškama i repom


nije bilo šanse, jer su u nedjelju modeli išli u drugom smjesu, franić sad traži model oko crkve...



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 13:29 (#8204 - in reply to #8185)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
buki - 24/6/2008 08:59
Opet je bilo problema s davanjem sudaca za natjecanje i nemogu vjerovati da je MKZ opet vukao sve što se tiće organiziranja natjecanja (naravno bilo je pomoći s strane MAK-a, KC-a, ST-a svi su dali po jednog suca ako se ne varam) a MKZ 6 sudaca, štoperice, dalekozore, suncobrane itd. Ali kaj je tu je..
Drugi dan možemo zahvaliti AK Karlovac kaj se je uopće održalo natjecanje ...
Ljudi mi smo morali moliti djecu da sude, Banjčeve kćeri Karlu ...

Moram se osvrnuti i na to da ponovo se događa da natjecatelji neznaju pravila FF. Da podsjetim te iste- nismo ih mi pisali nego FAI.

Moj prijedlog za ubuduće što se tiće DP FF. Treba dodijeliti nekom klubu organizaciju i onda ću barem znati za koga i za što prolijevam znoj.


po pitanju sudaca, prvi dan:
koprivnica, split, varaždin, osijek, trešnjevka po jedno, te zaprešić 5 startih mjesta,
drugi dan:
split, osijek, zaprešić po jedno, te karlovac 3 startih mjesta,
ja sam uskakao karlo da ne čući celo vreme na suncu, a omi je u nekom trenutku zamijenio naše klince...
sve u svemu, kod F1H bilo je 4-5 netjecatelja po jednom sucu, a u nedjelju 3-4 na jednom startnom mjestu...

prevedeni pravilnik za F1H i FF je negdje na portalu, treba ga samo naći...

i prije DP znao sam da će situacija biti takva kakva je bila, i baš ništa me nije začudilo...
kako će bti ubuduće? pa isto tako, il neće biti DP...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 24/6/2008 13:57 (#8207 - in reply to #8195)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
toni - 24/6/2008 12:19

Evo taman san se vratia iz Bjelopolja pretraživali smo iz zraka signala koliko oces njemu ni traga, ujutro krecemo ponovo sa dvi usmjerene antene i 6 ljudi,bit ce to treca sreca !!!!!


Budući imam ponešto iskustva sa ARG biti ću slobodan umiješati se u ovo traženje i napraviti još jedan OT u temi.
Traženje izvora signala u području refleksija,, pogotovo ako je slućajno antena postavljena vodoravno je 'muka tantalova'.
Može se pomoći na slijedeći način: korištenjem usmjerene antene odrediti pravac, odnosno kut iz kojega se očitava najjači signal. Tada usmjerenu antenu (na skici sam nacrtao yagi koja se najčešće koristi) okrenuti za 90 stupnjeva i u smjeru dipola sada taj kut nekako suziti očitavajući NAJMANJI signal.
Taj kut, odnosno pravac je sada puno uži i sigurniji (to se zove traženje na nulu), zato sam ga na slici pomaknuo po simetrali. Postupak ponavljati kretanjem prema izvoru ...i želim vam puno sreće i uspjeha u traženju modela.
Lp,
Damir



Attachments
----------------
Attachments trazenje_modela.zip (18KB - 38 downloads)

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 24/6/2008 15:06 (#8209 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
Što zanima elmina-Kerka ?

pa evo ja ću pokušati prevesti na jednostavniji jezik koji mogu svi razumijeti :

vjerojatno se čovjek pita : " kad su bili ovakvi problemi oko organizacije na DP - u samo godinu dana prije SP - a, i kad se vuku repovi nekon održanih natjecanja , i kad ima dosta ljudi koji imaju nešto zamjeriti i "zapamtiti" drugim ljudima , dakle (grande finale logičkog zaključivanja ) dakle što nakon takvih događaja očekivati za SP ? hoće li tada biti bolja situacija ? tj. zašto bi tada bilo nešto bolje ako sad nije tako ? tj. što treba napraviti da bude bolje ? "

mislim da to pitanje nije nelogično a po meni nije ni zlonamjerno , nego je to pitanje logično i pitanje "zabrinutog čovjeka".

(naravno da će na SP-u biti sve puno bolje (tj. ja vjerujem da će biti tako) , i sam sam ponudio vlastite usluge ako će trebati)

Edited by Digitus 24/6/2008 15:09
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 24/6/2008 15:27 (#8210 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Opet ljudi ne razumijete neke stvari...
DP se organizira s MK a MK čine svi koji se bave modelarstvom u HR. Tako je to zamišljeno. To DP ne organizira MKZ ili MAK Trešnjevka ili AK Karlovac itd. nego svi mi zajedno.
Dok ostala takmičenja organiziraju klubovi koji imaju veče startnine.(valjda vam je jasno zašto)
E zato se i plača učestvovanje na svjetskom kupu 30 ili više eura a ne dobiješ baš ništa a tu za DP platiš taksu 80 kn i dobiješ hranu na terenu, večeru itd. Nekima i to nije dosta.
Ili recimo na Svjetskome taksu plačaš 200 ili više eura pa si ti misli sada.
Pa prema tome ne trebate biti "zabrinuti" kaj se tiče 2009 SP

Sada kada si bolje razmislim i ja se dam navući na tanki led

Edited by buki 24/6/2008 15:36
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 24/6/2008 15:42 (#8211 - in reply to #8210)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica

buki - 24/6/2008 15:27 tu za DP platiš taksu 80 kn i dobiješ hranu na terenu, večeru itd. Nekima i to nije dosta.

 mislim da za tu startninu koju plačaš na DP fakat dobiš više neg bilo di drugdi, znači možeš se oba 2 dana tekmat, dobiš jesti i dobiš večeru. Diš bolje za te novce?!

Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 24/6/2008 16:08 (#8212 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
U potpunosti se slažem sa Lukom i Bukijm
-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 24/6/2008 17:14 (#8213 - in reply to #8212)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Omi, gdje su slike
-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 18:15 (#8216 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Digitus - 24/6/2008 15:06
Što zanima elmina-Kerka ?
vjerojatno se čovjek pita : " kad su bili ovakvi problemi oko organizacije na DP - u samo godinu dana prije SP ....


nenade markoviću,
elmina zanimaju razlike... razlika je u cijeni startnine - u SP je startnina takva da ekipa od tri člana dobije dva suca na startnoj liniji. jer to su platili.

startnina na DP nije pokrila ni klopu za natjecatelje i suce. a suci su bili za džabe na terenu. zato se nikom ni nije peklo na livadi, pak ni ti nisi došao dan ranije da štopaš onim klincima iz karlovca koji su štopali tebi...

mislim da to pitanje nije nelogično a po meni nije ni zlonamjerno , nego je to pitanje logično i pitanje "zabrinutog čovjeka".


eto, ni ja nisam zlonamjeran, al sam ipak malo zabrinut za modelarstvo u kojem su svi puni obaveza kad su drugi u pitanju...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 24/6/2008 20:54 (#8218 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
Nenad,pogresno ste me shvatili,ja sam mislio da ce biti problem oko sudaca jer sam procitao da ste jedva i DP "odradili" pa sam se zapitao kako ce biti SVJETSKO PRVENSTVO,,,a nemam nista protiv kad cu i ja biti sudac na SVJETSKOM PRVENSTVO,eto sta sam ja mislio....
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 24/6/2008 20:56 (#8219 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
Dražene Domitroviću; za početak; imena i prezimena se pišu slovima ; pa bar se toga sjećeš iz škole .. ili želiš malim slovima postići neki drugi efekt ?

a mogao si staviti i "Poštovani" pa bi onda to sve zajedno imalo i još jači-profesionalniji dojam , ( pogledaj par postova prije za primjer poslovno profesionalnog odgovora ; prouči ga, to ti je dobro/korisno znati u životu )


a gle ; najbolje da Elmin pojasni što njega zanima :

- iako mi nije jasno na osnovu čega si zaključio da Elmina zanimaju razlike u ciijeni startnine ?? u postu prije njegovog (i još par prije toga ) se ne spominje startnina, nego ; Problemi sa sucima tj. njihov premali broj .. nigdje se ne spominje cijena startnine ;
- a osim toga starnine bilo natjecateljske na otvorenim natjecanjima ili zatvorenim (SP i EP) plaća netko drugi a ne natjecatelj ; ili klub iz kojeg je natjecatelj ili savez države iz koje natjecatelj dolazi ; naravno ako klub i savez imaju novaca , što ponekad i nije slučaj .

tako da je logičnije da natjecatelja više od visine startnina brine hoće li na startu biti 3 - 4 ili 5 natjecatelja i hoće li sudac dobro vidjeti i pratiti i pravilno odštopati vrijeme .


moje je mišljenje da je plaćanje dobar način (ne mislim samo na modelarstvo nego i puno generalnije) ; jer tako možeš znati što koliko vrijedi/košta i ono još važnije da očekuješ i neku uslugu/odgovornost za neku danu/uloženu vrijednost novaca ..


ali da se ne zapletem u neka dodatna objašnjavanja (tj. gubljenje vremena) ;
- na samoj tekmi je sve dosta solidno funkcioniralo i ja nisam primjetio većih nedostataka . i vrijeme je bilo ipak dobro, unatoč velikoj vrućini i nedostatku zraka oko podneva ..

ok. sada su povukli više jedni , prošli puta više neki drugi , sljedeći puta neki treći i tako da valjda ravnoteža nije narušena


i osobno sam prije za suca od 14-15 ili 16 godina nego za suce od 65-70-80 .. mislim da se ne shvati kao neka dobna diskriminacija ..
ali često sam čuo da je netko bio oštećen lošim vidom ili lošom koncentracijom starog suca ..

recimo WC tekme u Mađarskoj imaju, onako od oka, dosta stare suce u prosjeku , a nisam siguran da neki nisu i u cugi .. možda da se uvede nula-nula-promila za suce


Edited by Digitus 24/6/2008 21:10
Top of the page Bottom of the page
Tarik
Posted 24/6/2008 21:05 (#8220 - in reply to #8219)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Visoko - Nisko
Bit ce sudaca i previse,,, pa valjda ce pomoc doci i iz susjednih zemalja (BiH,SLO,SRB itd) bar ja tako mislim...i nadam se da ce tako i biti......

pozzz
-----

Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 24/6/2008 21:35 (#8222 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

100100
Markoviću

hvala na pojašnjenju. DP 2008 održano je kao i svako drugo prije njega tj sa istim tenzijama ali bez problemima. DP je počelo i završilo REGULARNO i bilo je predivno kao i sva prethodna. Marko je zamjerio nekima koji nisu došli suditi nego su bili u hladovini. I bez njih je DP odrađeno regularno. Ako je grande finale logičkog zaključivanja da što nakon takvih događaja očekivati na SP tj hoće li tada biti situacija bolja odgovor je da će na SP biti dovoljan broj sudaca kao što je bilo na DP i da će suci biti kompetentni kao što su bili na DP jer na SP nitko neće reći da nema suca i da sudac nije kompetentan kao što to nitko nemože reći i za suce na DP te isto tako da ćemo na SP imati onih koji će sjediti u hladu i neće suditi kao što nisu sudili na DP te da će ovi iz hladovine zamjeriti nešto onima koji nisu u hladovini i da će zamjerke ići u obrnutom smjeru.

Postoje ljudi koji vode brigu o SP gdje svaki team po kategoriji koji se prijavi na SP i plati startninu će imati 2 mjerioca vremena opremljena dalekozorom na stalku prema pravilniku FAI i mjerioci vremena su pod patronatom i kontrolom FAI delegata i svatko tko će imati bilo koju žalbu na rad mjerioca vremena ima pravo uplatiti i predati žalbu gdje FAI delegati odlučuju o osnovanosti iste i donose odluke i elmin - Kerko netreba biti zabrinut čovjek jel to nije njegova briga i bez osnova se zabrinjavati za nešto što nije tvoja briga može biti samo opasno za zdravlje osobe.

A koga će organizator pozvati da bude mjerioc vremena te koga da bude delegat FAI te pod kojim uvjetima odlučit će organizator.

Ovime završavam bilo koju dodatnu raspravu na temu zabrinutosti za SP ma koliko se dušobrižnika nadovezalo na ovu temu jer sve gore napisano je fact & figure

Banjac Nenad
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/6/2008 21:41 (#8223 - in reply to #8219)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Digitus - 24/6/2008 20:56

Dražene ... .. ili želiš malim slovima postići neki drugi efekt ?


ako si pogledao sve moje postove iznad mogo si primjetit da velka slova čuvam za riječi koje želim istaknuti... uvijek...
nema mjesta uvredama

a po pitanju startnina, do sada se išlo na masovnost, pa su i startnine za DP bile simbolične. kad se shvati da se to više tako nemože, onda će startnine biti 300 kn, pa će sudaca biti dovoljno, al neće imat kome sudit...
neki izgleda i žele da se to dogodi...

ok. sada su povukli više jedni , prošli puta više neki drugi , sljedeći puta neki treći i tako da valjda ravnoteža nije narušena


da si bio na par zadnjih državnih, možda ipak ne bi to napisao



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 24/6/2008 22:24 (#8224 - in reply to #8223)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Dosta toga se napisalo, neke stvari kao SP definitivno ne spadaju pod ovu temu i njih ne treba komentirati, zbilja nema potrebe povezivati DP sa SP.

Ono što je Buki načeo je problem koji neke od nas muči-boli već dosta dugo. Ideja o DP u Bjelopolju je fenomenalna i pokazala se kao super pokretač za mlađe, u svakom slučaju je doživljaj i na svakom takvom DP nam zavidi cijela Eurpa. To nema gotovo nitko, i taj broj junira je svima fantazija. To očito ne mogu shvatiti svi i pojedinci banaliziraju jednu takvu plemenitu stvar. Ono što je problem to je organizacija i sprovedba natjecanja koju uvijek vode i odrađuju jedni te isti dok ostatak kritizira i nikako nema namjeru pomoći. Kad pojedincima koji zajedničko DP guraju pukne film (svi imaju obaveze i familiju i privatan život i posao) onda više ovog nece biti NAŽALOST!!! I na veliku štetu HR modelastva.

 

PS: DP je opet bilo organizirano i odrađeno sasvim pristojno, vjerujem da nikom nije nišata falilo i da ste Svi uživali ova tri dana


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 24/6/2008 23:44 (#8236 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Evo slike su gore.

Našao sam novi sistem za mass upload koji nije tako bolan.

To je to što se tiče mene i državnog,uz želju da Toni nađe gumenjaka pozdravljam vas sve,ili
kako bi rekli južno:

Veseli i zdravi bili!
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 07:21 (#8248 - in reply to #8209)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Digitus - 24/6/2008 15:06

Što zanima elmina-Kerka ?

pa evo ja ću pokušati prevesti na jednostavniji jezik koji mogu svi razumijeti :

vjerojatno se čovjek pita : " kad su bili ovakvi problemi oko organizacije na DP - u samo godinu dana prije SP - a, i kad se vuku repovi nekon održanih natjecanja , i kad ima dosta ljudi koji imaju nešto zamjeriti i "zapamtiti" drugim ljudima , dakle (grande finale logičkog zaključivanja ) dakle što nakon takvih događaja očekivati za SP ? hoće li tada biti bolja situacija ? tj. zašto bi tada bilo nešto bolje ako sad nije tako ? tj. što treba napraviti da bude bolje ? "

mislim da to pitanje nije nelogično a po meni nije ni zlonamjerno , nego je to pitanje logično i pitanje "zabrinutog čovjeka".

(naravno da će na SP-u biti sve puno bolje (tj. ja vjerujem da će biti tako) , i sam sam ponudio vlastite usluge ako će trebati)


Elmin se netreba brinuti , logičnije zabadati nos u tuđe , doslovno tuđe stvari. Kad se "celi Svet" za to ne brine nego nam je sa razlogom dao tu organizaciju, kao i organizaciju Memorijala Kmocha na koji kritičari niti ne dolaze i napamet sad govore, toj balavurdiji bi bilo bolje da gledaju malo niže i da rasčiste stvari koje su nadomak njegovog nosa , a nevide, a isto tako bih molio one koji uz pomoć rečenica čitaju misli autora tih rečenicada da svoju nadarenost za paranormalne stvari ispoljavaju na drugim forumima. Isto tako bih volio i molio da o ovoj temi govore oni kojima ta tema pripada.
A što se tiče usluga skrivenih pod rječicom "pa" suviše su nam poznate da bih na njih nasjeli.


Edited by darijo 25/6/2008 07:23
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 25/6/2008 13:05 (#8251 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Pozdrav,

najprije svima hvala na lijepom druženju koje smo imali prošli vikend. Osobno jesam i nisam zadovoljan postignutim. Sucima treba isto tako čestitati. Koliko je bilo teško na terenu samo podatak da sam u nedjelju popio više od 5 litara vode na startu

Čestitke svim pobjednicima, u nadi što boljeg DP-a druge godine.
Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 25/6/2008 13:05 (#8252 - in reply to #8236)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek

Pozdrav svima iz Osijeka !!!!

Maloprije sam se cuo sa Tonijem i do sada su obisli onaj dio između makadam ceste i kuca ,nista.
Nakon toga su krenuli u smjeru sume gdje je zadnje viđen model i signal je sve jaci.Idu sa obicnim i usmjerenim antenama.
Trenutno odmaraju,
Puno srece jer je naj potrebnija.
Top of the page Bottom of the page
agolubic
Posted 25/6/2008 13:17 (#8253 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100
Location: Koprivnica
Evo luka bi sad trebal stavit link na slike od nas

Edited by agolubic 25/6/2008 13:21

-----
Andy G
Kum
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 25/6/2008 13:23 (#8254 - in reply to #8253)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica

agolubic - 25/6/2008 13:17 Evo luka bi sad trebal stavit link na slike od nas

 evo, nije mi se dalo stavljat jednu po jednu sliku u galeriju (trebalo bi složit da se da odjednom više slika označit a ne svaku posebno u galeriji) pa sam složil u video...

http://video.google.com/videoplay?docid=1084008216031825363&hl=en

Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 25/6/2008 14:00 (#8260 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
Bit ce sudaca,a ti Darijo nemoras me odmah ruzit.
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 25/6/2008 17:15 (#8265 - in reply to #8252)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
vinko - 25/6/2008 13:05


Pozdrav svima iz Osijeka !!!!

Maloprije sam se cuo sa Tonijem i do sada su obisli onaj dio između makadam ceste i kuca ,nista.
Nakon toga su krenuli u smjeru sume gdje je zadnje viđen model i signal je sve jaci.Idu sa obicnim i usmjerenim antenama.
Trenutno odmaraju,
Puno srece jer je naj potrebnija.


Pozdrav Vinko,

izuzetno mi je žao kad se izgubi model.Pratim situaciju na forumu pa te molim da i dalje nas obaveštavaš o situaciji jer bi to iskustvo oko nalaženja modela svima bilo značajno.Svaki teren ima svoje znamenitosti

-----
Mića Tica
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 25/6/2008 17:54 (#8266 - in reply to #8265)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Tica - 25/6/2008 17:15
izuzetno mi je žao kad se izgubi model.Pratim situaciju na forumu pa te molim da i dalje nas obaveštavaš o situaciji jer bi to iskustvo oko nalaženja modela svima bilo značajno.Svaki teren ima svoje znamenitosti


Izgleda da je moj post o toj temi u ovom nizu par stranica prije prošao nazapaženo, a dao sam neke , vjerujem, važne elemente za takvu potragu.
Valjda je tako ? A takve potrage sposobne su , ponekad uz asistenciju vodića, obaviti i slijepe osobe ! Nije šala, pogledajte:
http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=91...
I ne znam zakaj stalno tupim i gnojim po forumu da nam je potrebna suradnja radioamatera, pa bi manji broj modela bio izgubljen, pa svi znamo da je danas aeromodelarstvo u tehničkom smislu multidisciplinarno.
Anyway, želim dečkima sreću, pratio sam tu potragu u Bjelopolju iz dalekozora.
Damir.
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 25/6/2008 18:15 (#8267 - in reply to #8265)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Tica - 25/6/2008 17:15

vinko - 25/6/2008 13:05


Pozdrav svima iz Osijeka !!!!

Maloprije sam se cuo sa Tonijem i do sada su obisli onaj dio između makadam ceste i kuca ,nista.
Nakon toga su krenuli u smjeru sume gdje je zadnje viđen model i signal je sve jaci.Idu sa obicnim i usmjerenim antenama.
Trenutno odmaraju,
Puno srece jer je naj potrebnija.


Pozdrav Vinko,

izuzetno mi je žao kad se izgubi model.Pratim situaciju na forumu pa te molim da i dalje nas obaveštavaš o situaciji jer bi to iskustvo oko nalaženja modela svima bilo značajno.Svaki teren ima svoje znamenitosti

Sad sam i ja pričao sa Tonijem i ništa novo !! Još bipa negdje gore,,,aoni su završili potragu ! Dao mi je frekvenciju
pa možda (80%) sutra ja sa nekim iz kluba skoknem do te šumice !! Ako ima još dragovoljaca ;;;;;;,,,,,,,
-----

Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 25/6/2008 18:25 (#8268 - in reply to #8252)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek

Bjelopolje !!
Evo upravo sam se cuo sa Tonijem ,riknuli su ali nista ,probali su svasta i izmjenjivali razne antene. Cudno je da mala antena ,koja na ravnom terenu prima signal na 50m. ovdje ima dobar signal i to skoro na 800m. od mjesta gdje je prvi put primio signal i nista se ne mjenja. Signal ih je nasetao na sve strane,sto je ocito da je velika refleksija ,a ima i raznih repetitora.Izasli su van i otisli na cugu ,pa ce vidjeti hoce se jos moc vratiti.
Samo da objasnim onima koji ne znaju model nije izgubljen na 3min. nego je tajmer radio 7.i vise min.
Pozdrav svima ,a i deckima dalje puno srece.
Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 25/6/2008 18:42 (#8270 - in reply to #8268)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek

Bjelopolje!!
Zaboravio sam obavijestiti one koji su spremni pomoci da je frekvencija 143.660 i da je model zadnji put vidjen u brdu iznad dva bijela krova koja se nalaze lijevo
od kapelice kada se gleda s ceste koja vodi na polje,
Svima puno hvala na bilo kakovoj pomoci jer je dobro dosla!!!!
Pozdrav!!!


Top of the page Bottom of the page
andjelko.z
Posted 25/6/2008 20:19 (#8272 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Member

25
Location: Nederland
Citam evo ovaj forum,pa mi je zapalo za oko sudjenje na DP.Ja bih imao jedan prijedlog,ali da odmah kazem da to nije moja zamisao,nego sam prepisao od Holandjana.Naime oni sude jedan drugome,kolega kolegi,zavisi ko je slobodan.I funkcionira,ja sam bas bio sudionik tome.To je bilo DP Holandije.PItanje,hoce li kod nas to ikad zazivjeti?
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 25/6/2008 21:50 (#8274 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Žao mi je što Zovko nije bio na D.P. ali nam je zato dlaka pokazao kako to rade stari majstori.Bravo dlaka-majstore
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 25/6/2008 21:56 (#8275 - in reply to #8248)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
darijo - 25/6/2008 07:21

Elmin se netreba brinuti , logičnije zabadati nos u tuđe , doslovno tuđe stvari. Kad se "celi Svet" za to ne brine nego nam je sa razlogom dao tu organizaciju, kao i organizaciju Memorijala Kmocha na koji kritičari niti ne dolaze i napamet sad govore, toj balavurdiji bi bilo bolje da gledaju malo niže i da rasčiste stvari koje su nadomak njegovog nosa , a nevide,

a isto tako bih molio one koji uz pomoć rečenica čitaju misli autora tih rečenicada da svoju nadarenost za paranormalne stvari ispoljavaju na drugim forumima. Isto tako bih volio i molio da o ovoj temi govore oni kojima ta tema pripada.


A što se tiče usluga skrivenih pod rječicom "pa" suviše su nam poznate da bih na njih nasjeli.



Pozdrav Darijo ..

evo vidim da komentiraš moje rečenica pa da ja prokomentiram tvoje ;

1. "a isto tako bih molio one koji uz pomoć rečenica čitaju misli autora tih rečenicada da svoju nadarenost za paranormalne stvari ispoljavaju na drugim forumima"

prvo .. u krivu si kad kažeš da treba biti "paranormalan" da bi se ta shvatila rečenica , treba biti samo normalan .. nije to neki doseg razumijeti tuđe rečenice ..

drugo .. jel ti to mene moliš da ja ne pišem na ovom forumu ? ili ti mene (i neke druge ) tjeraš sa foruma ?

ti nisi ni moderator foruma niti vlasnik tj. pokretač (koliko je meni poznato; ako nije tako neka me ispravi vlasnik pokretač foruma stranice ) ; tako da nemaš osnovu po tome mene tjerati sa foruma ili nekog drugog ..

osim toga ja pratim i sudjelujem u puno drugih stručnih foruma i news grupa i moram priznati da se sa ovakvom razninom rasprave nisam često susretao .. tj. da neko stručno pitanje svede na osobnu razinu ..



"A što se tiče usluga skrivenih pod rječicom "pa" suviše su nam poznate da bih na njih nasjeli."


što je tebi poznato i na što nečeš ti nasjesti ?
bilo bi mi drago da si mi ako si imao nekih problema sa mnom, to rekao meni u lice (a imao si puno prilike za to ) a ne na ovaj način podmetati ovakve izjave ..

i kažeš "nam su poznati " : tko su to nama ? jel to govoriš u svoje ime ili u ime neke grupe ljudi ? koje ?



još da se osvrnem na kritike na ljude "koji su sjedili u hladu i gledali dalekozorima tekmu" ... a jel netko prišao tim ljudima i pitao zašto tu sjede jel imaju neki objektivni razlog za to (umor , bolest teško vrijeme i sl.) ..
kritike bi bile opravdane da je to pitanje postavljeno tim ljudima uživo i da ih se pokušalo razumjeti u njihovim razlozima ..
a ne da se odmah tračaju i baca drvlje i kamenje ..



Edited by Digitus 25/6/2008 21:59
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 22:03 (#8276 - in reply to #8275)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Puno tog ti je rečeno u lice, ali kako kažu stari ljudi, gluhoj osobi nemoj nikada govoriti dobro jutro jer ne vrijedi. Zadnji u nizu tvojih nekorektnih ponašanja je tvoj dolazak na DP. Koliko ja znam, godinama se nepojavljuješ u klubu i onda kad dođeš uživaš, tj daju ti se prava kao i svima koji po klubu šljakaju. Dogovoriš se kad da dođeš i jednostavno kao i milijun puta bez telefonskog poziva i bilo kakve isprike jednostavno nestaneš (trebao si po dogovoru doći u subotu i pomoći oko suđenja), jednostavno nisi i kao obično dolaziš samo kad tebi treba. Za sve što sam napisao se unaprijed duboko ispričavam , ako mi napišeš samo jedan trenutak ili događaj kad si na nekoj tekmi nekad nekom pomogao , bilo suđenje ili bilo što
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 22:06 (#8277 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I još nešto , ja nisam tu zbog foruma , nisam učesnik mnogih foruma , pravim u pisanju gramatičke greške kao i drugi i mislim da je ovaj forum zbog modelarstva i zbog tog dolazim tu , a ne da ubijam dosadu, jer za nju nemam vremena.
Top of the page Bottom of the page
Digitus
Posted 25/6/2008 22:13 (#8278 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Member

25
"dragi prijatelju" nije mene nitko pitao da dođem u subotu suditi , o tome nije bilo govora, bilo je govora samo da bi došao u subotu .. što naravno ne znači da ne bi sudio da sam uspio sve obaviti i doći u subotu ..
istina da nisam mogao doći; i to sam objasnio svima kojima sam rekao da ću doći u subotu .. rekao sam im moje razloge ..

što se tiče suđenje ; sudio sam više puta na tekmi F3K u Zaprešiću ili vodio skupljanje podataka , rezultata kompjuterom .. i kad kod bi me neko pozvao da to napravim ja bi to napravio , ali nije bilo baš ni poziva za to ..


što se tiče mog dolaska na ovu tekmu , mogao sam doći sa nekim drugim i vratiti se sa nekim i ajmo reći uštedjeti na benzinu , ali ovo nije ni prvi a ni zadnji puta da ja na tekmu idem o svojem trošku .. i to je uredu imao sam izbor ..
i najrađe bi sve platio (startninu) samo da ne slušam ovakve stvari ..

Edited by Digitus 25/6/2008 22:27
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/6/2008 22:16 (#8280 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
i kažeš "nam su poznati " : tko su to nama ? jel to govoriš u svoje ime ili u ime neke grupe ljudi ? koje ?
Nenad neznaš tj. nisi svjestan da je u petak i subotu ujutro bila otvorena kladionica da li ćeš nas izdići ili nećeš za pomoć, da li češ se pojaviti. A ta grupa ljudi u čije ime govorim su ljudi koji su došli i dosta prije tebe, izganjali dozvole, nosili logistiku, tiskali se u autima da bi sve donijeli, postavili na teren, pržili se i subotu i nedelju da bi drugi došli na izlet i i sa tog izleta otišli zadovoljni.
Upravo zbog tog me vrijeđa kad neko koji nezna koliko je truda sa strane jedne grupe uloženo u organizaciju, i koliko je već truda uloženo u organizaciju SP da komentira ( pogotovo neko koji niti nezna gdje se Korenica nalazi na karti i u kojoj je dražavi) dijeli packe za suđenje i organizaciju SP i da nam Ti koji niti slutiti nemožeš koliko je tog već odrađeno dijeliš svoje sumnje ili tobože zabrinutost. možeš sad napisati što želiš i komentirati što hoćeš, ja to neću niti čitati jer je ova žalosna stvar "zajednička organizacija" za mene gotova
Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 25/6/2008 22:32 (#8282 - in reply to #8270)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek


Bjelopolje !!!

Samo da ispravim ,model je zadnje viđen DESNO od kapelice ,a ne lijevo kako sam napisao !!
Izvinjavam se zbog pogreške.
Vinko.
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 25/6/2008 23:17 (#8283 - in reply to #8282)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Evo Splicani se vratili s brda nazalost bez uspijeha,rasturila nas vrucina,biper tuce na sve strane razvuka nas je po cijelom brdu dovede te do ludila,antena kratkih,dugih, usmjerenih,ima refleksije sa svih strana.
Velika hvala svima na savjetima i traganju osobito ekipi Osijeka,Zapresica,Mostara i posebno mojim tovarima koji dobro pasu brdo!!!
Sta se tice drzavnog sve super,organizatoru svaka cast,svi skupa se ugledajmo u njih i bit ce nam odlicno,prava ekipa!!!!
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 25/6/2008 23:23 (#8284 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
E bogami dobro ste se napasli , a vjerovatno če mo sutra i moj (naš ) veliki prijatelj Zela i ja !! Ovo nas je zaintrigiralo a nestalo đavlima posla,,
Sutra parkiram truck ,,nek ga ovi sami istovaraju,, i odma za Bp,, Ako nadjemo završičemo u kafani, ako ne --isto !!
A ko zna ,,mozda nadjemo i koji od prošle godine !!

Edited by sony 25/6/2008 23:24

-----

Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 25/6/2008 23:44 (#8287 - in reply to #8284)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Neznam sta bi ti reka,samo pomalo,moje traganje je zavrsilo,od sutra sam u dezurstvu 7 dana u Kuparima slobodan sam tek od iduceg petka,kad opet krece potraga,ako ti nebudes ima srice,a kavana igra u svakom slucaju pozdrav!!
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 26/6/2008 00:17 (#8289 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

Svake godine na DP primječujem da veliki broj ljudi nije upoznat s pravilima, pogotovo u F1H. Tako dolazi do prepirki, optužbi, svađa i neznam čega sve ne. Na DP sam vidio različite startne uređaje, a iz Omijevog sam albuma izvukao neke koji jesu i neke koji nisu po pravilniku.

Pravilnik kaže:

Startni uređaj:
Model mora biti startan startnim užetom maksimalne dužine 50 metara pod opterećenjem
od 2 kilograma.
U slučaju da startni uređaj posjeduje napravu za namotavanje, natjecatelj ga ne smije
odbaciti. U slučaju bacanja rezultat je 0.
Ako je startni uređaj bez uređaja za namotavanje, a ima samo zastavicu ili malu gumenu
lopticu, kao marker, odbacivanje startnog uređaja je dozvoljeno.
Za označavanje vremena otkačivanja, startno uže mora biti obilježeno zastavicom
minimalne površine 2,5 dm 2.

Zamislite situaciju da iz dječje ruke izleti kolotur sa sajlom (udar vjetra, ispuštanje sajle da model ne udari u zemlju  ili bilo koji drugi razlog) i pogodi drugo djete u glavu...

 







(zastavica nikako.jpg)



(zastavica premalo.jpg)



(zastavica dobro.jpg)



(sajla nikako.jpg)



(sajla moze.jpg)



(sajla dobro.jpg)



Attachments
----------------
Attachments zastavica nikako.jpg (22KB - 22 downloads)
Attachments zastavica premalo.jpg (24KB - 17 downloads)
Attachments zastavica dobro.jpg (26KB - 18 downloads)
Attachments sajla nikako.jpg (24KB - 19 downloads)
Attachments sajla moze.jpg (30KB - 15 downloads)
Attachments sajla dobro.jpg (25KB - 18 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 26/6/2008 10:09 (#8292 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Slažem se sa Dlakinom analizom nedostataka, a imam i pitanje: kome se prijavljuje, tj. koji je postupak ako neka ekipa ili takmičar nakon starta ne namotavaju sajlu? Druge sajle se zapliću o nju , a 'neko dijete može i pasti' kao što se stalno i dešava (npr. naš Popaj). Ili skraćeno: koliko da čekam prije nego li problem riješi 'Victorinox' ?
Damir

Edited by Diogen 26/6/2008 10:09

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Živac
Posted 26/6/2008 10:18 (#8293 - in reply to #8292)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

10010025
Location: Zagreb,
Moram si dlakina uputstva naprintat (ozbiljno)

Edited by Živac 26/6/2008 10:20

-----
Sky is not the limit
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 26/6/2008 10:44 (#8294 - in reply to #8283)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
toni - 25/6/2008 23:17

Evo Splicani se vratili s brda nazalost bez uspijeha,rasturila nas vrucina,biper tuce na sve strane razvuka nas je po cijelom brdu dovede te do ludila,antena kratkih,dugih, usmjerenih,ima refleksije sa svih strana.
Velika hvala svima na savjetima i traganju osobito ekipi Osijeka,Zapresica,Mostara i posebno mojim tovarima koji dobro pasu brdo!!!
Sta se tice drzavnog sve super,organizatoru svaka cast,svi skupa se ugledajmo u njih i bit ce nam odlicno,prava ekipa!!!!


Pozdrav drugari,

imao sam sličnih situacija i kao što rekoh svaka je za sebe poučna.

takvim situacijama (ili bolje reći) u jednoj od njih,kad smo mislili da nam je model na drvetu,iz daleka,sa usmerenom antenom iz više pravaca bukvalno smo ukrstili i model nasli nekih pola kilometra dalje od šume.Ne posustajte.Najradje bi se pridružio Sonji i Zeli sutra.Koji biper ima na modelu?Koja baterija? Vrlo verovatno posle tih 7 dana neće funkcionisati.
-----
Mića Tica
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 26/6/2008 12:57 (#8298 - in reply to #8292)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Diogen - 26/6/2008 10:09 imam i pitanje: kome se prijavljuje, tj. koji je postupak ako neka ekipa ili takmičar nakon starta ne namotavaju sajlu?

Postupanje sa sajlom spada u "osnovni kucni red na aerodromu". Nepridrzavanje kucnog reda najefikasnije se rjesava prigodnim alatom neposredno na terenu, a vlasnik sajle brzo nauci lekciju dok mu u trajno sjecanje ostaju "rezancici"...

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 26/6/2008 20:33 (#8315 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek
Toni je javio da je pronađen model!!!!!
Pozdrav,
Vinko.
Top of the page Bottom of the page
banjac
Posted 26/6/2008 20:43 (#8317 - in reply to #8315)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let


Veteran

100100
To!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovim Državno prvestvo Republike Hrvatske u slobodnom letu proglašavam zatvorenim i to na najljepši mogući način

Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 26/6/2008 21:17 (#8318 - in reply to #8317)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Jedna lijepa vijest danas,super!!!
-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 26/6/2008 21:28 (#8320 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Još ima lijepih vijesti.

Naime, nakon jednog treninga, 11. svibnja vikend prije odlaska na Državno KMT u Pulu, i meni je otišao model, jer mi je puknuo jedan zub na zupčaniku timera. Slično mi se dogodilo i na drugom modelu na Pusti, ali sam to na vrijeme primjetio. Model sam tražio jedno 10 - 12 km dalje, sve dok sam imao signala. Nakon toga sam se pomirio sa tim da modela više nema. ...

Sve do danas, kad me nazove neki čovjek i pita jel sam izgubio kakvu jedrilicu.!! Na moju sreću, pronašao je model na samoj graničnoj crti, 50 m dalje od graničnog kamena, na šljunčanom putu, među drvećem. Model je očuvan, nema ni jedne ogrebotine, osim par dijelova koji su zarđali.

Prema Google Earthu, to je preko 35 km zračne linije.

Još jednom fala dobrim ljudima
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 26/6/2008 21:40 (#8323 - in reply to #8315)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
vinko - 26/6/2008 20:33

Toni je javio da je pronađen model!!!!!
Pozdrav,
Vinko.



Jeli rekao gdje je bio na kraju?

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 26/6/2008 21:42 (#8324 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
dakle svi našli svoje modele..naš je nađen u nedelju za vrijeme f1a tekme
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 26/6/2008 22:30 (#8327 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Evo slike



(Model1.jpg)



Attachments
----------------
Attachments Model1.jpg (147KB - 21 downloads)
Top of the page Bottom of the page
vinko
Posted 26/6/2008 23:07 (#8328 - in reply to #8323)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Osijek


Bog Omi!!

Model je bio tamo gdje ga je Toni vidio prije nega ga je izgubio ,odnosno desno od mjesta (CC800m)gdje ste ga izgubili na dalekozoru.
Locirao ga je danas popodne iz cesne ,vratio se u Split sjeo u auto i ponovo u Bjelopolje gdje je bio Sony i tada su zajedno krenuli i
našli ga na 3m u krošnji.
Bravo za Tovare,ak.-Split, Sonya i sve modelare koji su pomogli na bilo koji nacin.Naravno i za upornog Tonija te Franu koji su što je vrijeme više odmicalo
bili sve uporniji ,a ne odustajali.
.
Za pravo sam i sam sretan ovakovim završetkom stoga želim svim modelarima F.F. da nikada vise ne izgube model niti da moraju tražiti.
Pozdrav svima od Vinka!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 27/6/2008 00:38 (#8331 - in reply to #8328)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Potraga cesnom zabilježena danas oko 15:30 nad Bjelopoljem



(potraga.jpg)



Attachments
----------------
Attachments potraga.jpg (105KB - 19 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 27/6/2008 00:56 (#8333 - in reply to #8328)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
vinko - 26/6/2008 23:07



Bog Omi!!

Model je bio tamo gdje ga je Toni vidio prije nega ga je izgubio ,odnosno desno od mjesta (CC800m)gdje ste ga izgubili na dalekozoru.


Čekaj znači na drugom brdu tamo di je paragliderska livada?

Jebote,pa nemmrem vjerovat da sam tako fulao


Osim toga mislim da neću više tako skoro sudit,bar ne prijateljima.

Dok nisam došao na startno mjesto sve ok,čim sam se pojavio,3 pušione i jedan izgubljen model.

Edited by Omi 27/6/2008 00:58

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 27/6/2008 01:46 (#8334 - in reply to #8333)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
Evo model pronađen, ostecenja nikakvih,model pronađen u pravcu klanca 100m od istocne kuce,zaboden na nos u krosnju stabla,antena u položaju vodoravno,prvi ga ugledao SONY eto tako nek se zna,stari ZELA trce covik ubrdo ko da mu je 20 godina svaka cast,pozdrav i hvala svima skupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 27/6/2008 01:51 (#8335 - in reply to #8334)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
E zaboravih reć ja sam odradio 2 starta sta mi fale od nedilje Sony je osudio,rezultati ce bit sutra????
Top of the page Bottom of the page
Barba Miro
Posted 27/6/2008 08:10 (#8338 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let


Regular

2525

Dobar dan svima !

Prije svega bravo svima koji su imali udjela u organizaciji i sprovođenju mod.susreta u Bjelopolju . Hvala svima koji su nas učili startati modele i imali veliko strpljenje sa nama . Veliko hvala na razumjevanju onom gospodinu kojemu smo oštetili automobil . Ima pravo biti bjesan na našeg klinca ali je pokazao veliko razumjevanje .
Sada jedno pitanje . Izgleda da mi je ova vrućina smanjila moje određene sposobnosti i ja nikako ne mogu naći slike sa natjecanja . Ako slika ima molim Vas da mi pomožete naći ih ako nema ,opet dobro .

Vaš barba Miro .
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 27/6/2008 08:40 (#8339 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić

Albumi:

http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/photos/photo-main.asp
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 27/6/2008 10:04 (#8344 - in reply to #8335)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
toni - 27/6/2008 01:51

E zaboravih reć ja sam odradio 2 starta sta mi fale od nedilje Sony je osudio,rezultati ce bit sutra????


Ee da !! I odmah da znaš oba sam ti piso nulu !!
A evo i zašto !! Mojoj ženi,a tvojoj isto tako ,,jučer je bio rodjendan !!( koje slučajnosti )
Ja od jutros s ovom nepričam (ni slike ni tona )! Ima žena pravo !!
Kakvo je stanje kod tebe ??

Edited by sony 27/6/2008 10:09

-----

Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 27/6/2008 10:36 (#8347 - in reply to #7773)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Pozdrav ekipi sa Dp!

@ banjac:

nažalost nisu svi modeli pronađeni Živčev Jedelsky se izgleda poželio mora pa ga je digla padina prema Udbini..., model naše Ive je negdje među onim borićima i travom, malo dalje od ostalih, nije nam ga uspjelo pronači niti drugi dan, probati ćemo ponovo na 'Vilimu', pogotovo ako udari južina pa start bude tamo negdje..

@h.krešo

taj put tvoje ajedinice je fantastičan, na putanji prema nalažištu modela ima i brda većih od 500 metara, iako nikada ne možemo znati kojim je putem točno prošao model. Čuda se događaju, izgleda !

@vinko , @toni

Žao mi je što nismo prije stupili u kontakt za traženje modela, možda bi pomoć ekipe Odašiljača i Veza skratila vaše muke bar za jedan dan ili koji sat na suncu. Čestitam na uspjehu, uspjevaju samo uporni.!

Damir

Edited by Diogen 27/6/2008 10:36

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
toni
Posted 27/6/2008 13:16 (#8353 - in reply to #8344)
Subject: RE: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Split
nisam je vidija ima 7 dana,a necu jos 7,samo pita bili nju trazija 5 dana po toj vrucini (BI ZENO DA IMAS BIPER)
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 27/6/2008 13:42 (#8355 - in reply to #8353)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Eto Toni upornost se isplati a ženi i djeci ćeš sigurno nadokanditi propušteno kao i Sony!
Top of the page Bottom of the page
Breza
Posted 30/6/2008 18:03 (#8485 - in reply to #8355)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Regular

252525
Location: Sisak
Nesto mi je cudno na home page od aeromodelarstvo.net, ja kao clan AMK-Sisak znam da je Markušić također član istog kluba no vidim da je napisano u F-1-B da je iz AK Karlovac, a u F-1-C da se tekmao za MK-Zaprešić što mi se cini nevjerojatno!
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 30/6/2008 19:28 (#8486 - in reply to #8485)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Tu se nezna ko pije a ko plača. Očoto neka teška muljža
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 30/6/2008 19:35 (#8487 - in reply to #7773)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
isto tako ja i igor d. smo pod ak krila koprivnice a več godinu dana se tekmamo pod ztk koprivnica
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 30/6/2008 21:14 (#8490 - in reply to #8485)
Subject: Re: Državno prvenstvo slobodni let



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Breza - 30/6/2008 18:03

Nesto mi je cudno na home page od aeromodelarstvo.net, ja kao clan AMK-Sisak znam da je Markušić također član istog kluba no vidim da je napisano u F-1-B da je iz AK Karlovac, a u F-1-C da se tekmao za MK-Zaprešić što mi se cini nevjerojatno!
http://www.aeromodelarstvo.net/rezultatiF1.asp?NatID=278 a biće se potkrala greška-ko radi -taj i griješi
Top of the page Bottom of the page