Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> aeromodelarstvo.net -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Forumski duh ili tamna strana mjeseca?
Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> aeromodelarstvo.netMessage format
 
zzechner
Posted 13/12/2008 06:12 (#11782)
Subject: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Diogenov prijedlog za izbor posta godine me potakao na ovo razmisljanje. Ovaj forum je osnovan te potom zaista zazivio u mjesto s vrlo kvalitetnim sadrzajima, a broj posjetitelja i lokacije odakle se javljaju bi zaista trebao biti svakomu zadivljujuci. Ispunili smo ga raznim sadrzajima, od kojih se ne znam odluciti koji je zanimljiviji ili vrijedniji: razmjena aktualnih informacija o natjecanjima i rezultatima, strucne teme u FF i RC, povijesne cinjenice i dokumenti ili "umjetnicki" doprinosi...

Jako sam star ali se jos uvijek "zivo" sjecam se kad smo davali glasove za otvaranje news-grupe: hr.rec.modelarstvo. Mislim da je to bilo prije samo 10 godina, sto je u ovom elektronickom dobu jako puno vremana. Nakon sto smo ga "napustili" i dalje zivi sa svojom publikom, sto nam je takodjer jedna od poruka i svojevrsna potvrda.

U ovo predblagdansko vrijeme mira i oprastanja, ponovno me rastuzila me jedna sitnica u zivotu mladog covjeka; koja upozorava gdje smo u odnosu na ono kakvim bi htjeli biti (ili se prikazivati). Jucerasnji rodjendan jednog djeteta, koje je u mnogocemu zasluzio nasu paznju - prosao je nezapazeno. Radi njegovih uspjeha su se lomila koplja, jesmo ili nismo mijenjali pravilnike, s njim se nadali i radovali i tugovali... Taj je decko u dobi od 14 godina osvojio prvu HR medalju na kontinentalnom prvenstvu! Molim vas vratite se samo na postove sa Svjetskog F3J u Turskog ovog ljeta, pa vidite sto ste sve o njemu pisali.

I - nakon samo nekoliko mjeseci, pametni sustav nas cijeli dan podsjeca na njegov rodjendan - a mi nista...I to na mjestu gdje se cestitalo sve i svasta, maltene kad se omaci susjedova macka! Pitam se zasto je to tako: da li je istina da Hrvati mogu oprostiti sve osim uspjeha, cime se decko "sam" otjerao na "tamnu stranu" ili vise nemamo svoje JA, pa cekamo da neka siva eminencija da strumfovima znak da li ili ne tipkati? I jedno ili drugo je jako tuzno, do toga da me asocira na jednog prijatelja koji pojedine postove pocinje sa: "SRAMOTA!"

Danas je blagdan svete Lucije. Kroz svu kršćansku povijest štuje se među kršćanima kao mnogostruka zaštitnica - slijepih (tjelesno i duhovno), ratara, lađara, staklara, krojača, tkalaca, pisara, vratara i kovača. Prema predaji, Sv.Luciji su izvađene oči i stavljene na tanjur, pa se ona smatra zaštitnicom očiju i vida.

Iz ovog vremena dosasca svima zelim dobar vid i zdrav duh. Ne dozvolimo biti slijepci kraj zdravih ociju. Imajmo se dobro.

Zoran Zechner

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Damjan
Posted 13/12/2008 22:16 (#11787 - in reply to #11782)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Zorane, ipak mislim, da to nije problem ponistavanja bilo kojeg rodjendana.....ipak se dogodi, pogotovu u sadasnje vrijeme, da smo prezauzeti sa savijim problemima, pa ne uocimo vaznih trenutaka ni kod svojih žena, djece, prijatelja......
hebi ga, vremena su teška....ali mislim, da to nije bio problem toga, da forumasi ne postuju rodjendan prijatelja, nego ono, od cega svi modelari bezimo, od toga, da nemamo vremena ni za sebe, kamo li za prijatelje i slavljenike......

Pobjednice....ne znamo se.... ali sretan ti rodjendan.....
Damjan Zulic
Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 14/12/2008 08:25 (#11788 - in reply to #11782)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
zzechner - 13/12/2008 06:12

Diogenov prijedlog za izbor posta godine me potakao na ovo razmisljanje. Ovaj forum je osnovan te potom zaista zazivio u mjesto s vrlo kvalitetnim sadrzajima, a broj posjetitelja i lokacije odakle se javljaju bi zaista trebao biti svakomu zadivljujuci. Ispunili smo ga raznim sadrzajima, od kojih se ne znam odluciti koji je zanimljiviji ili vrijedniji: razmjena aktualnih informacija o natjecanjima i rezultatima, strucne teme u FF i RC, povijesne cinjenice i dokumenti ili "umjetnicki" doprinosi...

Jako sam star ali se jos uvijek "zivo" sjecam se kad smo davali glasove za otvaranje news-grupe: hr.rec.modelarstvo. Mislim da je to bilo prije samo 10 godina, sto je u ovom elektronickom dobu jako puno vremana. Nakon sto smo ga "napustili" i dalje zivi sa svojom publikom, sto nam je takodjer jedna od poruka i svojevrsna potvrda.

U ovo predblagdansko vrijeme mira i oprastanja, ponovno me rastuzila me jedna sitnica u zivotu mladog covjeka; koja upozorava gdje smo u odnosu na ono kakvim bi htjeli biti (ili se prikazivati). Jucerasnji rodjendan jednog djeteta, koje je u mnogocemu zasluzio nasu paznju - prosao je nezapazeno. Radi njegovih uspjeha su se lomila koplja, jesmo ili nismo mijenjali pravilnike, s njim se nadali i radovali i tugovali... Taj je decko u dobi od 14 godina osvojio prvu HR medalju na kontinentalnom prvenstvu! Molim vas vratite se samo na postove sa Svjetskog F3J u Turskog ovog ljeta, pa vidite sto ste sve o njemu pisali.

I - nakon samo nekoliko mjeseci, pametni sustav nas cijeli dan podsjeca na njegov rodjendan - a mi nista...I to na mjestu gdje se cestitalo sve i svasta, maltene kad se omaci susjedova macka! Pitam se zasto je to tako: da li je istina da Hrvati mogu oprostiti sve osim uspjeha, cime se decko "sam" otjerao na "tamnu stranu" ili vise nemamo svoje JA, pa cekamo da neka siva eminencija da strumfovima znak da li ili ne tipkati? I jedno ili drugo je jako tuzno, do toga da me asocira na jednog prijatelja koji pojedine postove pocinje sa: "SRAMOTA!"

Danas je blagdan svete Lucije. Kroz svu kršćansku povijest štuje se među kršćanima kao mnogostruka zaštitnica - slijepih (tjelesno i duhovno), ratara, lađara, staklara, krojača, tkalaca, pisara, vratara i kovača. Prema predaji, Sv.Luciji su izvađene oči i stavljene na tanjur, pa se ona smatra zaštitnicom očiju i vida.

Iz ovog vremena dosasca svima zelim dobar vid i zdrav duh. Ne dozvolimo biti slijepci kraj zdravih ociju. Imajmo se dobro.

Zoran Zechner

 



MORAL ,Zorane. Sto je to? Dali se, na ti Vasim gimnazijlskim kruzocima o tome razgovaralo.Koje to sive eminencije uticu na nase tipkanje na ovm forumu.Zalosno je da na blagdan ,kad trebas da sadis psenicu koristis djeciji rodjendan za ovo blacenje (nas bez kicme).Ja jos uvjek imam svoje ja ,kao i mnogi drugi.Samo zbog toga sam reagirao na Vas MORAL!
Oce nas...
Amen

Imaj se dobro!!
-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 14/12/2008 11:57 (#11790 - in reply to #11788)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Cijelo jutro razmisljam odgovoriti ili ne. Ovo jest privatni forum i "uzivamo gostoprimstvo" ovisno o vlastitoj valoziraciji i procjeni "pedrek efendije". U mom slucaju prevladava ono prvo - ocjena vlastite percepcije i kurikuluma. Svaki javni medij koji osim plasiranja informacija i uputstava, sluzi i za formuliranje javnog misljenja odredjenog dijela publike. Dakle, ipak iza svega stoji "glavni urednik" i "dopisnici".

Obzirom da ne mozes biti ovo prvo, osjetio si se p(r)ozvanim kao dopisnik ili publika. Pa je onda logican slijed: smatras se inteligentnijim i pozvanijim nego prijatelj iz Slovenije, koji je odgovorio pristojno i neutralno. Meni je i to sasvim dovoljna opomena (hvala mu), a njegova velicina je opet dosla do izrazaja sto nije napisao niti slovo previse.

Nametnuo si pitanja: A) smatras li (i na osnovi cega?) da o nasim modelarskim "unutarnjim problemima" i odnosima znas vise nego drugi susjedi npr. uvazeni kolege Damjan, Rale, Sony, Boca, Mica, Roland, Tarik....B) upucen si u povijest problema i nastojanja kolega iz Cakovca, Osijeka, Koprivnice, Slavonskog Broda, Velike Gorice, Sinja, Petrinje, Zadra, Pule, Varazdina, Novske, Kutine, Karlovca, Dubrovnika....? C) nasao si me negdje na tudjim forumima kako dociram o moralu njihovim domicilnim clanovima?

Nazalost to je tako kad je moral na razini "gimnazijskih kruzoka".

Moj je formiran puno, puno ranije i to u vaznijim i trajnijim institucijama.

Zoran Zechner

P.S. "Imaj se dobro" sam protumacio kao psovku iako se osobno ne poznajemo. Hvala ti, preporucam se i drugi put, ali "oci u oci" - bez skrivanja iza monitora. Dotad se strpi, suspregni bezobrazluk i ne petljaj se nep(r)ozvan.

 

 

 



Edited by zzechner 14/12/2008 12:24

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 14/12/2008 13:15 (#11795 - in reply to #11782)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac





(b3vm0k.jpg)



Attachments
----------------
Attachments b3vm0k.jpg (53KB - 24 downloads)

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 14/12/2008 16:35 (#11799 - in reply to #11790)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
zzechner - 14/12/2008 11:57

Cijelo jutro razmisljam odgovoriti ili ne. Ovo jest privatni forum i "uzivamo gostoprimstvo" ovisno o vlastitoj valoziraciji i procjeni "pedrek efendije". U mom slucaju prevladava ono prvo - ocjena vlastite percepcije i kurikuluma. Svaki javni medij koji osim plasiranja informacija i uputstava, sluzi i za formuliranje javnog misljenja odredjenog dijela publike. Dakle, ipak iza svega stoji "glavni urednik" i "dopisnici".

Obzirom da ne mozes biti ovo prvo, osjetio si se p(r)ozvanim kao dopisnik ili publika. Pa je onda logican slijed: smatras se inteligentnijim i pozvanijim nego prijatelj iz Slovenije, koji je odgovorio pristojno i neutralno. Meni je i to sasvim dovoljna opomena (hvala mu), a njegova velicina je opet dosla do izrazaja sto nije napisao niti slovo previse.

Nametnuo si pitanja: A) smatras li (i na osnovi cega?) da o nasim modelarskim "unutarnjim problemima" i odnosima znas vise nego drugi susjedi npr. uvazeni kolege Damjan, Rale, Sony, Boca, Mica, Roland, Tarik....B) upucen si u povijest problema i nastojanja kolega iz Cakovca, Osijeka, Koprivnice, Slavonskog Broda, Velike Gorice, Sinja, Petrinje, Zadra, Pule, Varazdina, Novske, Kutine, Karlovca, Dubrovnika....? C) nasao si me negdje na tudjim forumima kako dociram o moralu njihovim domicilnim clanovima?

Nazalost to je tako kad je moral na razini "gimnazijskih kruzoka".

Moj je formiran puno, puno ranije i to u vaznijim i trajnijim institucijama.

Zoran Zechner

P.S. "Imaj se dobro" sam protumacio kao psovku iako se osobno ne poznajemo. Hvala ti, preporucam se i drugi put, ali "oci u oci" - bez skrivanja iza monitora. Dotad se strpi, suspregni bezobrazluk i ne petljaj se nep(r)ozvan.

 

 

 





Ovaj forum je osnovan te potom zaista zazivio u mjesto s vrlo kvalitetnim sadrzajima, a broj posjetitelja i lokacije odakle se javljaju bi zaista trebao biti svakomu zadivljujuci. -Ne razumijem ovu Vasu misao i nacin na koji bi se trebali (trbao) javljati.

Imaj se dobro" sam protumacio kao psovku iako se osobno ne poznajemo. Hvala ti, ... -O psovkama i uvredama ja i Vi necmo ,niti mozemo.Ja toliko vulgaran, nisam(pregledaj sve moje i Vase postove)

Bezobrazan jesam ,supregnut se necu a i nekrijem se iza monitora ,niti titule niti komplesa.
Jedva cekam da se upznamo.
Imaj se dobro (tumaci kako zelite)

-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 14/12/2008 16:48 (#11800 - in reply to #11782)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac

 

 


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 14/12/2008 18:11 (#11801 - in reply to #11782)
Subject: Re: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Obzirom da barem po kratkom susretu poznajem sudionike ove teme, biti ću slobodan malo 'ohladiti strasti' i pri tome citirati našeg Pendrek Efendiju koji prije godinu-dvije nije bio tako strog:
http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2508&postdays=0&posto...
U dobroj namjeri,
Damir



-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 14/12/2008 19:17 (#11804 - in reply to #11801)
Subject: Re: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac

Diogen - 14/12/2008 18:11 Obzirom da barem po kratkom susretu poznajem sudionike ove teme, biti ću slobodan malo 'ohladiti strasti' i pri tome citirati našeg Pendrek Efendiju koji prije godinu-dvije nije bio tako strog: http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2508&postdays=0&a... U dobroj namjeri, Damir

Ovdje nema opasnosti ,nisam moderator na ovom podforumu.

Zgodna koincidencija 


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 15/12/2008 00:36 (#11815 - in reply to #11782)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

zzechner - 13/12/2008 06:12 I - nakon samo nekoliko mjeseci, pametni sustav nas cijeli dan podsjeca na njegov rodjendan - a mi nista...I to na mjestu gdje se cestitalo sve i svasta, maltene kad se omaci susjedova macka! Pitam se zasto je to tako: da li je istina da Hrvati mogu oprostiti sve osim uspjeha, cime se decko "sam" otjerao na "tamnu stranu" ili vise nemamo svoje JA, pa cekamo da neka siva eminencija da strumfovima znak da li ili ne tipkati? I jedno ili drugo je jako tuzno, do toga da me asocira na jednog prijatelja koji pojedine postove pocinje sa: "SRAMOTA!"

Ne znam što ovim želiš postići. Pomoći Arijanu da misli kako su svi protiv njega osim tebe? Da li se stavrno Arijan otjerao na "tamnu stranu" ili ga možda ti tamo želiš odvesti? Koja to siva eminencija daje strumfovima znak da li ili ne tipkati? Ja u pravilu na forumu ne čestitam rođendane (ali zato svakog od vas podsjetim kad je kome rođendan) nego svojim prijateljima čestitam osobno ili telefonom ako ne ide drugačije. Jesam li trebao i ovdje napisati Arijane sretan ti rođendan? Zašto želiš ocrniti sve članove foruma ovim dijelom poruke? Jesi li ti čestitao rođendan Zovku,Maji,Draženu, Igoru, Lekiju, Bombeku, Pongracu, Dlaki, Vilimu, Bukiju,...da ne tražim dalje? Ne valja to Ceki, ne valja...

zzechner - 14/12/2008 11:57 Cijelo jutro razmisljam odgovoriti ili ne. Ovo jest privatni forum i "uzivamo gostoprimstvo" ovisno o vlastitoj valoziraciji i procjeni "pedrek efendije". U mom slucaju prevladava ono prvo - ocjena vlastite percepcije i kurikuluma. Svaki javni medij koji osim plasiranja informacija i uputstava, sluzi i za formuliranje javnog misljenja odredjenog dijela publike. Dakle, ipak iza svega stoji "glavni urednik" i "dopisnici".

Zar opet neki glavni urednik formira javno mišljenje? Opet siva eminencija i štrumfovi? Privatni forum, urednik, pendrek efendija,...član si foruma od samog početka dakle nešto manje od 2 godine pa reci da li ti je post ikada obrisan (osim onog Sabahudinovog za koji si molio da ga obrišem)? Svatko od nas sudjelovanjem na forumu sam stvara sliku o sebi. Probaj procijeniti kakvu si  sliku sam o sebi stvorio. Da li je to moraliziranje s pokrićem ili bez njega?


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 15/12/2008 01:14 (#11819 - in reply to #11815)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Hvala za brigu za mentalno i fizicko zdravlje. Sve je ok, redovno idem na sistematske preglede. Nemam PTSP i ne trudim se da ga "dijagnosticiraju". Ne zelim mirovinu, jer cu raditi dok budem mogao.

Nisam "forumas" koji sudjeluje svakodnevnim tipkanjem po par slova. Neki put se javim kad osjetim da ima puno zajednickih pitanja za rijesiti. Ovaj put je bila komisija i njen znacaj.

Kao i obicno, ozbiljno obrazlozena pitanja ostanu bez odgovora. Tuzno je ovo izvrgavanje ruglu, samo zato sto jasno pitam zasto ozbiljne stvari rjesavamo na neozbiljan nacin.


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 15/12/2008 01:34 (#11822 - in reply to #11819)
Subject: RE: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Ma OK, ni ja ne volim ruganje (osim toga, i zabranjeno je pravilima foruma) ali ja tu nigdje ne vidim da te netko izvrgava ruglu. S druge strane, epiteti koje koristiš u svojim postovima nisu nimalo bezazleni niti šaljivi. Pitam se kako bi ti odgovorio da sam recimo ja tebe počastio takvim rječnikom.
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 15/12/2008 09:57 (#11823 - in reply to #11801)
Subject: Re: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Diogen - 14/12/2008 18:11

Obzirom da barem po kratkom susretu poznajem sudionike ove teme, biti ću slobodan malo 'ohladiti strasti' i pri tome citirati našeg Pendrek Efendiju koji prije godinu-dvije nije bio tako strog:
http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2508&postdays=0&posto...
U dobroj namjeri,
Damir



Obzirom da ja veoma dobro poznajem doticne ,nekako sam ubjedjen da ce oba u bliskoj buducnosti postati cak vrlo dobri prijatelji,,jer ih ja kao takve i poznajem !! Pozz iz H...
Takodje u dobroj namjeri !ss

Edited by sony 15/12/2008 09:58

-----

Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 15/12/2008 16:23 (#11826 - in reply to #11801)
Subject: Re: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac

biti ću slobodan malo 'ohladiti strasti' i pri tome citirati našeg Pendrek Efendiju koji prije godinu-dvije nije bio tako strog: http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2508&postdays=0&posto...

Ovisi kako se koji post gleda,bilo je u ono doba i drugačije intoniranih izjava kao npr :
http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=2780&postdays=0&posto...

Dakle u pitanju je Dr Jeckyl / mr Hyde  sindrom 
Kako danas stoje stvari?
Postoji poznata stara narodna uzrečica koja kaže :
" Daj čovjeku pendrek i onda neće biti Dr Jeckyl nego ,samo mr. Hyde"





Edited by Omi 15/12/2008 16:28

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 15/12/2008 17:53 (#11827 - in reply to #11826)
Subject: Re: Forumski duh ili tamna strana mjeseca?



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak

Postoji poznata stara narodna uzrečica koja kaže :
" Daj čovjeku pendrek i onda neće biti Dr Jeckyl nego ,samo mr. Hyde"


......ili stara 'Narodna' : " Daj čovjeku 5 minuta vlasti, pa češ vidjeti kakav je "!

Usput, saznao sam što je to "Čeburaška", ali obćajem da ću "čkomiti".

Damir
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software