Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Rasprava o prijedlozima za MK 12/08
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 4 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Omi
Posted 7/12/2008 22:40 (#11613 - in reply to #11497)
Subject: RE: Prijedlozi izmjene pravilnika



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Obzirom da vidim da je badava gluhima govoriti ovaj thread je zamrznut na 48 sati.

Kao što kaže izreka
"Kazati njima je isto kao da si prdnuo na vruću rosu"
Pitate se,što se dogodi kad prdneš na vruću rosu? Vjerojatno isto kao kad prdneš i na hladnu - NIŠTA.


Pretpostavljam da će u tom vremenu tenzije pasti pa će opet početi s nekim konkretnim prijedlozima za raspravu na MK.
Ukoliko netko u međuvremenu ima želju staviti kakav konstruktivni prijedlog ovdje na topic može ga PMati meni pa ću je staviti ovdje
Sa potpisom dotičnoga da se zna čiji je.Ponavljam to je samo na 48 sati jer ovo ne vodi nigdje.

Ali ako se netko ima želju i dalje prepucavati o liku i djelu može komotno ovu raspravu nastaviti u threadu

"Od stoljeća sedmog" koji se nalazi u podforumu "Popu pop a bobu bob" ili kraće na ovom linku


http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=844...


-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/12/2008 23:39 (#11632 - in reply to #11497)
Subject: RE: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Nakon krećeg brainstorminga sa Bojanom,došli smo na slijedeću ideju.
U ovom thredu koji je zaključan na 48 sati a brava je popustila ni sat vremena kasnije možete i dalje "raspravljati" na dosadašnji način.

Dakle uljuđeno i s respektom kao i dosad,što je zapravo i odlika svekolikog hrvatskog modelarskog korpusa.
Službeni thread za prijedloge je Sticky i zamrznut,a u njega prijedloge mže staviti samo moderator dakle Bojan ili ja.

Ono što je bilo dosad predloženo ovdje a da je imalo kakvu takvu formu je već stavljeno gore a za sve slijedeće prijedloge ili šaljite na pm ili ćee moderatori kopipejstati gore.
Ispričavam se ako sam neki dosadašnji preskočio molim da mi se javi ako je to slučaj.
-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/12/2008 00:58 (#11639 - in reply to #11632)
Subject: RE: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Ufffff... teško mi je za povjerovati da se par običnih i dobronamjernih prijedloga može pretvoriti u ovih nekoliko stranica grozote. Stvarno mi nije jasno zašto svaki iole ozbiljniji pokušaj da se nešto promijeni mora ovako završiti. Jasno mi je da se nikad pravilnik neće sviđati svima i to je razumljivo ali mi nije jasno zašto se svaki pokušaj tumači negativno. S jedne strane proziva se MK što ne mijenja neki pravilnik koji ne valja, a kad se predlože izmjene onda izbije rat. Pravilnik za sportaša prvi je put (u bližoj povijesti) bio na meti prije cca 3-4 godine kad su neki tvrdili da ne valja i pokušavali ga ignorirati. I tada sam rekao da svaki pravilnik valja i poštivat će se dok se ne donese izmjena. U poslijednje 3 godine nije predložena niti jedna izmjena osim klauzule o juniorima. Grepl smatra da je MK kriva što ne mijenja pravilnik. OK, možda je u pravu ali za izmjenu mora postojati prijedlog i to je jedini put za izmjenu.

Vrednovanje kategorija - po čemu ćemo ih vrednovati? FAI pravilnicima, cijeni modela, masi, broju natjecatelja, pogonu,... Zaboravite to, sve te kategorije su valjane FAI kategorije i kao takve ih treba tretirati. Možda nekome F1N izgleda kao zajebancija ali takvu tvrdnju prihvaćam tek onoga trenutka kad nas taj odere (ili skupi bar 80% bodova od prvog) na F1N natjecanju i dokaže da je to zajebancija. Meni je do prošle sezone F5J izgledala ko zajebancija pa sad više ne mislim tako. Neko će to isto reći za F1B jer su tu samo 3-4 konkurenta, u F3K je slična situacija,...

Pogledajte u poretku za sportaša kako su raspodijeljeni dodatni bodovi za KH: U F3J Dudo s jednim natjecanjem zauzima 8 mjesto, u F1A Dlaka je s jednim natjecanjem 5., u F1B Boris je s jednim predzadnjim i dva zadnja mjesta 5., u F3K Buki s jednim natjecanjem 5. Neka mi netko pokaže sličnu "nepravilnost" u poretku za F1N ili F1N-150.

Prije godinu dana smo ovdje na forumu popunili 9 stranica raspravom o pravilniku za Kup Hrvatske i svima je već bilo muka od bilo kakve izmjene pravilnika. Zašto svaka rasprava mora ići "đonom"? Pokušajte više razmišljati i predlagati bolji pravilnik nego secirati neki predloženi. Možda u tom slučaju i napravimo nešto što će barem djelovati kvalitetnije nego ovo što imamo sad.

I samo još nešto za kraj: kakav god pravilnik bio na vrhu će uvijek biti oni najbolji


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 8/12/2008 15:04 (#11651 - in reply to #11639)
Subject: RE: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
.

Edited by Dražen 8/12/2008 15:06

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 8/12/2008 15:05 (#11652 - in reply to #11639)
Subject: RE: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Bojan - 8/12/2008 00:58

I samo još nešto za kraj: kakav god pravilnik bio na vrhu će uvijek biti oni najbolji



a možda u tome i jest problem...

još u proljeće sam najavio da ću (čisto za probu) računati KH u F1H na jedan drugačiji način - tako da SVAKI natjecatelj dobije nešto bodova... moram reči da mi se sviđa i bojanovo računanje sa postocima, a ovo je jednostavno malo drugačiji pristup...

u pitanju nisu postoci kao kod bojanovog prijedloga, nego bonus bodovi za prvu petoricu + bodovi u odnosu na broj tekmovalaca + bodovi za punu rezu (FO)

ono što mi je bilo naročito interesantno nakon tekme u pribislavcu, jest da je rang gotovo identičan službenoj listi. razlika je jedino u tome što su natjecatelji sa ponekim rezultatom ispod desetog mjesta kod mene dobili poneki bod, pa se malo digli u odnosu na službenu listu.

na slici: prikaz prvih 18 mjesta, lijevo moj prijedlog - desno službena rang lista


Edited by Dražen 8/12/2008 15:07




(aad_161.gif)



Attachments
----------------
Attachments aad_161.gif (9KB - 28 downloads)

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 8/12/2008 15:15 (#11653 - in reply to #11652)
Subject: Re: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Moj prijedlog za sastanak MK je slijedeći i tiće se reprezentacije F1ABC.
Pravilnik za izbor reprezentacije F1A,B,C

Reprezentacija se bira na osnovu pet natjecanja (domaćih ili stranih) na kojima je kandidat postigao najviše bodova.
Uvjet sudjelovanja u reprezentaciji je posjedovanje 3 natjecateljska modela.

Izračun se obavlja po slijedećoj formuli:

Bu = Bn – Pn + Bp + M

Bu – ukupni osvojeni bodovi
Bn – broj natjecatelja
Pn – plasman natjecatelja
Bp – bodovi za plasman
1.mjesto =25 bodova
2.mjesto =19 bodova
3.mjesto =14 bodova
4.mjesto =10 bodova
5.mjesto =7 bodova
6.mjesto =5 bodova
7.mjesto =4 boda
8.mjesto =3 boda
9.mjesto =2 boda
10.mjesto =1 bod
M – bodovi za fly off
M iznosi 10 bodova za ostvareni maksimalni učinak na natjecanju s ostvarenih 1260 ili više sekundi leta

Bn – broj natjecatelja bi se trebao promijeniti na maximalni broj učesnika 50 (za natjecanja preko 50 učesnika u formulu se unosi 50)

Zašto?
Zato što recimo Ja sam na ovogodišnjoj Puszti WC 2008 od 100 natjecatelja ovojio 30 mjesto i dobio po toj tablici i formuli 71 bod za reprezentaciju a pobjedom na recimo Izetu WC 2008 sam dobio 54 boda s punim rezultatom
Nadam se da sam bio jasan da je malo nepravedno tako izabirati reprezentaciju. ( Npr. odluči se ići tokom godine samo na velika ntjecanja s i kura.. od rezultata dobivam toliko bodova da sam konkurent za repku)
-----
buki


Edited by buki 8/12/2008 15:23
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2008 16:36 (#11658 - in reply to #11653)
Subject: Re: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
 Bojanov prijedlog

Prijedlog bodovanja za Kup Hrvatske u kategorijama F1N, F1N-150, F3J i F5J

 

 

predlažem da ukoliko se Bojanov prijedlog usvoji, isti sustav bodovanja trebao bi vrijediti za sve modelarske kategorije

Razlog : svim kategorijama isti pravilnik, jednostavnost

 

s jednom malom izmjenom...poslijednji natjecatelj uvijek dobiva bodove prema postotku u odnosu na pobjednika....

Razlog: Na natjecanjima gdje imamo i manje od 5 učesnika postoji mogućnost da zadnjeplasirani dobije hrpu fiksnih bodova bez obzira na svoj rezultat...(slučaj 1 sekunde leta).

 

 
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 16/12/2008 08:25 (#11835 - in reply to #11497)
Subject: RE: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

nakon što sam izračunao bojanov prijedlog i vidio kako bi po toj kalkulaciji izgledala tabela F1H ove godine, vidio sam da je u ovoj kategoriji raspored bodova jako neujednačen, vjerojatno i više nego u bilo kojoj drugoj.

zbog toga smatram da je 100 bodova za 5. mjesto preveliki poklon i zaista nezasluženo, a u generalnom poretku ti bodovi mogu itekako pomoći nekome da se uzdigne bez zasluge.

na generalnoj tablici vidi se da je:

koprivnica - 5. užarević - imao 64,8 % učinka - dobiva 102 boda, iza njega slatki ima 62,5 & i tako mu ostaje...
drava-mura - 5. slatki dino - 65,17 % učinka - dobiva 102 boda
paulin i mvk - 5. s. andrija 75 %
posavina - 5. vukčević 83% - i to je največi postotak koji je netko ostvario na 5.om mjestu
karlovac i međimurje - 5. plasman cca 75 % učinka

kad se pogledaju svi rezultati iz 08. g. največa nepravda ovog bodovanja bila bi na tekmi u koprivnici,
gdje je od 4. do 7. pozicije razlika svega 3 %, a prema bojanu - u bodovima ogromna

radi toga mislim da bi ovaj način bodovanja bio u redu za F1N i možda za RC, ali kod A1 jednostavno ima previše poklonjenih bodova, koji kasnije nekomu mogu itekako pomoći u generalnom i nisu vjerodostojan uzorak ocjenjivanja.
stoga sam pokušao napraviti poredak prema postocima, sa bonusom (uvijek istim) za prvo mjesto, te minimalnim dodavanjem bodova samo za drugo (3) i treće (1) mjesto, čisto radi rješavanja bodova u slučaju F.Offa.
naravno to nemora biti 110 bodova za prvog, može i više ako neko ima bolji prijedlog, pa se onda svaka pobjeda još bolje vrednuje, što je i cilj pobjede

u prilogu - tabela sa ovogodišnjim ostvarenim postocima



(kh08_sve-tekme.gif)



Attachments
----------------
Attachments kh08_sve-tekme.gif (15KB - 24 downloads)

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 21/1/2009 22:03 (#12483 - in reply to #11497)
Subject: Re: Rasprava o prijedlozima za MK 12/08



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Ovo nije prijedlog nego zapravo predprijedlog zapravo ni to.
Zapravo... kolika je uopće šansa se doda amandman na pravila u F5J time
da se dozvole modeli deltoidnog tipa,a la leteće krilo ili delta.
Znači i dalje dvije otklonske površine ali zbog vrste i oblika modela to ne bi bili HS i VS nego dva elevona.

Dobici/gubici u odnosu na klasičan model,
jedini dobitak bi bilo kvalitetnije kočenje te preciznost pri slijetanju.
Ostalo bi trebalo biti na strani konnvencionalnih modela; planiranje ,termika i ostalo.

Da se razumijemo ,ovo je moj osobni,nazovimo to tako,trip pa ne znam dali kao takav uopće dolazi u obzir kao prijedlog.
Molim mišljenja.

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 4 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software