Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

"2. takmičenje OŠ-a grada Bihaća-klasa A-1"
Moderators: Leki

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
hari
Posted 29/10/2008 16:16 (#10911)
Subject: "2. takmičenje OŠ-a grada Bihaća-klasa A-1"



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Već drugu godinu u Bihaću odrađujemo kako sam ga nazvao "Program obuke aeromodelara OŠ-a grada Bihaća",a koji nam je vanrednim sredstvima pomogao Sportski savez našeg grada!Radi se o jednom "blic" programu obuke koji odrađuju 100 % članovi kluba tj moja malenkost ,a nastavnici tehničkog odgoja cu više posmatrači!
Lijepo je to sve i čovjek osjeti satisfakciju na kraju jednog ovakvog projekta ali zbog toga trpi moj rad na mojim modelima ,tekme itd,a takođe i dečki iz kluba koji mi pomažu moraju zanemariti svoj rad!Zbog svega toga vjerovatno dogodine odustajem od ovoga iako su svi puni hvale i govore kako treba podržati i nastaviti ovako nešto!
No. kakogod smatram da treba i vas na ovom forumu upoznati o tome što smo radili proteklih mjeseci i završili prošlu nedjelju takmičenjem 6 škola ,15 ekipa tj preko 45 takmičara,a iz užeg područja Bihaća!
Mnogi su me prijatelji na protekloj tekmi pitali otkud mi živci i volja za sve to ,a nakon što su mogli vidjeli kako 50 djece me zove ,vuče za rukav i pita šta da rade,da im nešto poštelam,neki bi da im ja lično pustim model na startu,jedni plaču što su kiksali,drugi sretni što su bilii dobri itd!Uglavnom moj odgovor im je bio "Da nemam takve živce ne bih bio aeromodelar,možda se bavio manje krhkim stvarima poput letenja!"
Modeli su od stirodura po nekom mom planu, 70 % već pripremljeni dostavljeni školama,teorija,rad u radioni,reglaža ,treninzi i na kraju TEKMA !
Evo koja sličica ,a staviću još kasnije
P.S. Kome je stalo do svojih odlazaka na tekme i posvećivanju svojim modelima NE BIH SAVJETOVAO UČEŠĆE U OVAKVIM I SLIČNIM PROJEKTIMA!!!

Edited by hari 29/10/2008 16:25




(8-startnih-mjesta.jpg)



(1. aeromodelarsko takmiiÄenje OOÅ grada BihaaÄa 009.jpg)



(Najbolje ekipe.jpg)



(Najbolji pojedinci i najbolji voditelj.jpg)



(Ne osvojismo nista ali ce nas barem ciko s brkovima provozati.jpg)



(Djeco,vi sad idete kuci,a mi cemo da nastavimo s tekmom.jpg)



Attachments
----------------
Attachments 8-startnih-mjesta.jpg (46KB - 15 downloads)
Attachments 1. aeromodelarsko takmiiÄenje OOÅ grada BihaaÄa 009.jpg (173KB - 14 downloads)
Attachments Najbolje ekipe.jpg (152KB - 15 downloads)
Attachments Najbolji pojedinci i najbolji voditelj.jpg (136KB - 14 downloads)
Attachments Ne osvojismo nista ali ce nas barem ciko s brkovima provozati.jpg (143KB - 16 downloads)
Attachments Djeco,vi sad idete kuci,a mi cemo da nastavimo s tekmom.jpg (134KB - 16 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Bojan
Posted 29/10/2008 21:52 (#10913 - in reply to #10911)
Subject: RE: "2. takmičenje OŠ-a grada Bihaća-klasa A-1"



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Hari, odmah na početku ti želim čestitati na očigledno uspješnom i dobro provedenom projektu.

Iako bi bilo logično nagovarati te da ne odustaneš od projekta koji je na livadu "dovukao" 50-ak mladih modelara od kojih će neki sigurno ostati modelari u budućnosti (volio bih da ne odustaneš), moram reći da te s druge strane razumijem i vjerujem da ti to oduzme puno više vremena i živaca nego se to može naslutiti. Slične se situacije svuda ponavljaju. U Hrvatskoj sasvim sigurno ima onih koji su se našli u sličnoj situaciji i na kraju se pitali što im sve to treba. I ja sam si zbog sudjelovanja u nekim organizacijama koje u pravilu padnu na par ljudi koji vuku od samog početka pa sve do kraja, dosta puta rekao - nikad više.

Problem je (a možda i nije problem nego dobra stvar) što za par mjeseci zaboraviš ono što je bilo loše i sjetiš se samo onog što je bilo pozitivno pa ponoviš sve to skupa i slijedeće godine, pa opet slijedeće i tako redom. U svakom slučaju još jednom ti čestitam na trudu, a nadam se i vjerujem da ćemo i slijedeće godine na ovom forumu ponovo čitati o dobro provedenom 3. takmičenju OŠ grada Bihaća.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 29/10/2008 22:15 (#10914 - in reply to #10911)
Subject: RE: "2. takmičenje OŠ-a grada Bihaća-klasa A-1"



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Hvala Bojan,
upravo kako veliš,osjećaj je OK kad završi sve to i jedino te tako nešto tjera na nastavak dogodine!Vidjeti ćčemo šta će biti !?
Još sličica:
http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/photos/photo-thumbnails.asp?al...
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 29/10/2008 23:10 (#10916 - in reply to #10911)
Subject: Re: "2. takmičenje OŠ-a grada Bihaća-klasa A-1"



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
Vidim da je i zmaj aktivan.
Nije valjda da Dejvid i dalje leti?

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 30/10/2008 23:10 (#10927 - in reply to #10916)
Subject: Re: "2. takmičenje OŠ-a grada Bihaća-klasa A-1"



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Leti,leti bio se malo primirio ali ljubav prema letenju je jača!Čovjek se prilično polomio ima jednu ruku kraću i teško radi ,a možeš misliti da čovjek izdržava familiju jer se bavi molerajem i nakon nesreće je skontao da zbog famolije se ne bi mogao upuštati u tako nešto!No,nije prošlo ni 2 godine čovjek opet leti i zmajem i paraglajderom još uz to vodi i sina od 15 godina na letenje koji je inače i kod mene modelar!Vidio si da se čovjek rodio u stanu koji je tik uz hangar starog aerodroma,poznam ga od malih nogu i svi su u familiji u tom fazonu,a uz to i on i buraz su oduvijek bili kamikaze na raznoraznim stvarima koje iole lete !
Inače u Bihaću ima trenutno dosta motornih zmajeva i paraglajdera pa su osnovali svoj klub i napravili hangar odmah uz naš !

Omi - 29/10/2008 23:10

Vidim da je i zmaj aktivan.
Nije valjda da Dejvid i dalje leti?
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software