Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

World Championship F3J Turky 2008.
Moderators: Dubravko

Jump to page : 1 2 3 4 5
Now viewing page 4 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3JMessage format
 
siki13
Posted 4/7/2008 20:21 (#8629 - in reply to #7973)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.


New user


evo ovim putem zelim cestitati tati na super rezultatu...mislim da je sada svim jasno zasto je u reprezentaciji iako su neki to omalovazavali...naravno cestitke i svima ostalima! posebno arijanu koji nije imao srece i zelim se zahvaliti svima koji su mu pomogli da ostvari ovaj rezultat!

MI HRVATI!!!!!!!!!!
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 4/7/2008 23:28 (#8636 - in reply to #7973)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Veteran

10025
Location: Zagreb
Budući da se naši javljaju na kapaljku, večeras sam malo istraživao što drugi pišu o Svjetskom.
Na RCgroups.com se priča o Arijanu. Prenosim post od Toma Kieslinga:

Quote:
Originally Posted by WimH
14 Hucaljuk Arijan 09.58.10 100 698.1

Quote:
Originally Posted by WimH
Not quite as good, but still...

That kids scores are crazy! Not just those two 9.58.x but most of his scores - too bad he had such a rough start . . .

I would really like to see his launch technique!


Evo i linka na taj dio threada:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=834010&page=21

-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 5/7/2008 11:45 (#8641 - in reply to #7973)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Veteran

10025
Location: Zagreb
I što sad!? Feigel i Duchan imaju isti broj bodova!
-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 5/7/2008 12:17 (#8642 - in reply to #7973)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Da, ali Feiglel je bio bolji u kvalifikacijama



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 5/7/2008 13:11 (#8644 - in reply to #7973)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Veteran

10025
Location: Zagreb
Evo završili su i juniori. U obje konkurencije Evropljani su na vrhu. U Seniorskoj konkurenciji na podiju dva Njemca i Čeh, a kod juniora mali Gallizia je uspio preskočiti oba Amerikanca i osvojiti prvenstvo.

Hobby ipak nije uspio osvojiti i treći za redom, a četverostruki svjetski prvak u F3B, Perkins, će morati još koji puta pokušati želi li biti svjestki prvak i u F3J.

-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 5/7/2008 14:45 (#8645 - in reply to #8641)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Dubravko - 5/7/2008 11:45

I što sad!? Feigel i Duchan imaju isti broj bodova!


Da ali Feigel ima odbačeni start finala veći nego Duchan pa kvalifikacije nemaju veze koliko ja vidim!
Svejedno nekako mi je draže da su s starog kontinenta prvaci!

Edited by buki 5/7/2008 14:46
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 5/7/2008 15:18 (#8646 - in reply to #7973)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Veteran

10025
Location: Zagreb
Za kraj su 5 najboljih seniora (s tim da Duchan izgleda nije htio ili mogao letjeti) i 5 najboljih juniora + Arijan (sad se vidi da je definitvno postao faca) vozili tekmu dva puta 20 min s novim načinom bodovanja slijetanja (zadnja dva metra, svakih 20 cm jedan bod).

Pobjedio je Laemmlein, a Arijan je 5.

http://www.f3jturkey.com/leadersasc.php

-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 6/7/2008 10:26 (#8658 - in reply to #8646)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Velika cestitka HR F3-J reprezentacijama na zapazenom nastupu. Prvi put je nastupila i kompletna juniorska ekipa, s "dovoljnim" brojem pomocnika. Zelim vjerovati da je postignut "obrazac" dobre pripreme i organizacije odlaska na veliko kontinentalno natjecanje, primjer koji vrijedi nastojati primijenjivati i nadalje.

Arijanov rezultat je vise nego vrhunski, drugacije se ne usudim komentirati. Ne postoji natjecatelj s toliko maxova koji nije usao u finale, a koliko ih je uslo u finale BEZ ijednog maksa....Ocito je razvio upravo zastrasujucu preciznost (vremensku i prostornu) te voljni moment koji ce mu inace biti koristan u zivotu. Mislim da su njegovi kolege uspjesno podnijeli sav teret i napor te stekli smjernice sto i kako dalje.

Na kraju, ipak posebno zelim cestitati mom "debelom" prijatelju Siki. Sreca je sto su se ulaganja, uporan rad i trening ovako lijepo rezultatski iskazala. Osobina ugradjivanja sebe u "opci uspjeh" motivira i nas mladje potvrdom kako ipak jednom dodje konkretan dokaz pripadnosti vrhu svjetskog modelarstva. Velika je steta sto Damira i Sasu nije "pogledala sreca" pa da i oni ostvare rezultat na razini svojih mogucnosti, jer ekipna medalja ovoj generaciji ne bi bila nezasluzena.

Na kraju, svima zelim sretan povratak doma.

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 6/7/2008 16:02 (#8664 - in reply to #8646)
Subject: RE: World Championship F3J Turky 2008.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Svima Sretan put doma,, da vas ne shebu gužve
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Marin.Ko
Posted 7/7/2008 12:13 (#8677 - in reply to #7973)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.


Regular

252525
Bok svima!

Evo da se i ja javim, buduci sam bio cijelo vrijeme Svjetskog prvenstva u Turskoj (iako kao dio organizacije) prozivljavao srecu i nesrecu hrvatske reprezentacije.

Prvo cestitke svima, posebno Arijanu i mom prijatelju i bratu Siki, na ostvarenom odlicnom rezultatu na svjetskom prvenstvu.

Arijanu je stvarno nedostajalo malo sportske srece da zavrsi u finalu. Inace natjecanje koje je letio Arijan nakon zavrsetka svjetskog prvenstva bilo je rezervirano za 5 najboljih seniora i 5 najboljih juniora, a nagrade je dao Serdar Cumbus predsjednik organizacijskog odbora prvenstva. Po ostvarenom rezultatu Arijan ne bi bio u tom natjecanju, ali je na Sikinu ideju koju sam prenio Serdaru isti rekao da kao nagradu za nabolji pojedinacni ostvareni rezultat Arijan leti sa najboljima. Stoga cestitka Arijanu na 5. mjestu sa 10 najboljih pilota na svijetu.

Sto se tice organizacije, kamp je bio dislociran od livade, ali mislim da je bio dobro opremljen.

Sto se tice klope, orgnizator je po prvi put u cijenu kotizacije dao i rucak, pa kakv god da je bio mislim da se ne treba zaliti. I mi iz organizacije smo jeli isti taj rucak. Takodjer na livadi se sve moglo kupiti (dodatna hrana ako je potrebna i sva moguca cuga), jer je kantina bila dobro opremljena. Inace, malo izvan restorana prema sumi se nalazio aparat sa hladnom vodom koji su svi mogli koristiti i koji se uredno punio.

Na kraju, vecina natjecatelja je imala same rijeci pohvale na organizaciju,i vecina ih je zapisala u knjigu koja je ostala organiztoru.

Detaljniji izvjestaj cu vjerojatno napisati kao pricu koju cu objaviti na osjeckom modelarskom webu, ali tek za koji dan ili kad uhvatim vremena.

Pobijedili su najbolji, ali s obzirom na ekstremnost u koju ide F3J kategorija, moze se dogoditi da svjetskog prvaka odluci sudac zbog ljudske pogreske prilikom aktiviranja stoperice.

I da, trebalo je dozivjeti kako su talijani skakali kad je Giovani Gallizia postao juniorski svjetski prvak.. :-)

Iduce svjetsko prvenstvo je u Francuskoj i tesko da se se uspjeti dostici ovakav standard.

Pozz svima od Marina!



Edited by Marin.Ko 7/7/2008 12:28
Top of the page Bottom of the page
tomica.sb
Posted 7/7/2008 19:14 (#8678 - in reply to #7973)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.


Member


Iskrene čestitke cijeloj CRO F3J reprezentaciji na učešću i postignutim rezultatima !
Kao što rekoh u prijašnjem postu, čast nam je što se svakodnevno imamo priliku družiti i uživati u vanserijskom letenju već sada hrvatske legende jotičarstva Arijanom !
Što se sudaca tiče, u ovo atomsko doba suci još uvijek mjere na "prst" i "oko", što definitivno nije dobro i mora se pod hitno mjenjati.
Svima sretan povratak kući želi Tomica i prijatelji iz Slavonskog Broda !
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 7/7/2008 21:00 (#8680 - in reply to #8678)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
tomica.sb - 7/7/2008 19:14

Što se sudaca tiče, u ovo atomsko doba suci još uvijek mjere na "prst" i "oko", što definitivno nije dobro i mora se pod hitno mjenjati.



Dok netko ne iskešira grdu lovu pa smisli neki transponder sistem,ne vjerujem da će tako skoro.

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 7/7/2008 22:33 (#8683 - in reply to #7973)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
...





(croseniori.jpg)



Attachments
----------------
Attachments croseniori.jpg (64KB - 36 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 7/7/2008 22:34 (#8684 - in reply to #8680)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.



Veteran

10025
Location: Zagreb
Omi - 7/7/2008 21:00

tomica.sb - 7/7/2008 19:14
Što se sudaca tiče, u ovo atomsko doba suci još uvijek mjere na "prst" i "oko", što definitivno nije dobro i mora se pod hitno mjenjati.


Dok netko ne iskešira grdu lovu pa smisli neki transponder sistem,ne vjerujem da će tako skoro.


Meni se čini da će ove nove promjene u pravilniku po kojima je bodovanje za slijetanje u zadnja dva metra usitnjeno (bod manje za svakih 20 cm dalje od centra) pomoći da se umanji važnost greške štopanja mjeritelja vremena. I to je dobro jer se bojim da je Omi u pravu kad kaže da sumnja u skoro uvođenje nekog elektronskog sustava mjerenja vremena.

Inače, opet sam malo gledao što pišu drugi o poteklom Svjetskom. Vidim da je i veliki Joe Wurts ostao impresioniran Arijanovim letenjem. Evo citata:

"Watching the Croation junior Arijan Hucaljuk in the last two rounds of the preliminary rounds was quite the treat. He got a 9:58.5, backed up by a 9:58.1, both with 100 landings!!! Both are amazing scores!"

link na dio threada s cijelim njegovim postom je :
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=834010&page=23

-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
igoruav
Posted 7/7/2008 23:31 (#8686 - in reply to #8684)
Subject: Re: World Championship F3J Turky 2008.



Veteran

100100
Location: Zagreb
Arian living legend:

Ima nevjerovatnu veliku napetost sajle kada baca model. Vec jednu min prije bacanja znao je Hucu i mene tako daleko poslati da je sajla napeta toliko da oba visimo na koso na sajli i naravno 2 sekunde prije starta mi dobivamo znak za trcanje, Nekoliko puta smo mu malo popustili sajlu racunajuci da nece moci izdrzati, ali odmah je mahao da se vretimo na mjesto i cekamo.

Uz sve svoje rezultate, ugodan je u drustvu, igra nogomet sa nasim klincima protiv ostalih reprenzetacija i istinski uziva boraveci na natjecanju.

Pomagac je seniorima i juniorima u letenju s tim kada ga se pita tko gdje leti pogledom u zrak zna o kojem se modelu radi, tko leti, broj sportske dozvole i naravno u kakvom je zraku.

Genije iza kojega stoji puno rada treninga i discipline.

Gust je sudjelovati sa njim na natjecanju.

Edited by igoruav 7/7/2008 23:36




(bacanje.JPG)



(ma ima jos do kraja sigurnih pola sekunde.JPG)



(pomagac.JPG)



(odmor.JPG)



Attachments
----------------
Attachments bacanje.JPG (125KB - 30 downloads)
Attachments ma ima jos do kraja sigurnih pola sekunde.JPG (79KB - 40 downloads)
Attachments pomagac.JPG (123KB - 38 downloads)
Attachments odmor.JPG (115KB - 35 downloads)

-----
Igor
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4 5
Now viewing page 4 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software