Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F3J reprenzetacija
Moderators: Dubravko

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3JMessage format
 
darijo
Posted 14/3/2008 11:57 (#5764 - in reply to #5761)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Slažem se i ja da se bolest i neodgodivi poslovi nikad ne najavlju unaprijed i slažem se da svaki izostanak ( koliko se neko nađe dužan zbog sebe i drugih ispričavati) ima realno i za druge prihvatljivo objašnjenje.
Što se mene tiče ( moje mišljenje) nije realno da članstvo u repki bude uvjetovano dolaskom na naše tekme. Mnogi sportovi nogomet, rukomet , košarka , vaterpolo, sportaši igraju vani u drugim ligama ( čak plaćaju poreze drugim državama) pa su u reprezentaciji. Istina nije se lijepo porediti sa drugima, ali nije niti lako udovoljiti svima. Zato bi bilo dobro da se oko načina izbora dobro razmisli , da se na komisiji pokuša naći najbolje rješenje, a ne da svako brani poziciju raprezentativca iz svojeg kluba.
Isto bih želio napomenuti da bi izbornici sa puno volje i sa puno više slobodnog vremena radili svoje izborničke dužnosti, da im se skine sa vrata dužnost DIREKTORA repke. Napominjem da bi direktori trebali biti oni koji bi se trebali brinuti o prijavi za tekmu, materijalnim sredstvima, prevoz, smještaj tj sva logistika, a izbornik o sportskom dijelu ekipe. Iz dosadašnjeg iskustva to je sve radio izbornik i od tih velikih ( vjerovali ili ne dosta velikih poslova , jer je odlazak u Ukrainu prošle godine sa vađenjem viza , nabavljanja državne zastave, himne , majica , kombija i sveg ostalog Lekiju i meni blokiralo sigurno deset dana)Nego da sad zaključim: moje mišljenje da je dosadašnji izbornik u biti bio direktor repke ( a ne izbornik), koji je od modelarske komisije zadužio reprezentativce i odpelao na tekmu. Onda mi je nelogično da izbornik se zove izbornikom i da on poslije tekme mora pisati izvješće o ekipi i samoj tekmi. Pa nek to izvješće piše onaj ko je sastavio repku, a ne onaj ko ju je zadužio.
Isto tako nam mora biti jasno da se ovaj problem "način ulaska u reprezentaciju" mora riješiti , jer na svu sreću modelarske grane se šire i možda već sljedeće godine sem ove dvije repke , nadam se bude još neka
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 14/3/2008 12:02 (#5765 - in reply to #5764)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I na kraju jedna velika isprika svim F3J natjecateljima, pogotovo reprezentativcima jer sam se "nasrao" na njihovu temu, ali pošto je sličan tabelarni sustav izbora i u FF osječao sam potrebu da napišem svoje mišljenje.
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 16/3/2008 23:28 (#5832 - in reply to #5446)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
U situaciji ovakva kakva je mislim da bi ipak bilo pristojno pogledati rezultat na osnovu kojih su se Šika kvalificirao za reprezentaciju i pretpostavljam Igora iz MAK Trešnjevka. Naime, jedino zbog njega bi kolege iz MAK Trešnjevka mogli imati razloga pokušati promijeniti sastav reprezentacije, koja se na postojeći način bez većih problema sastavlja nekoliko godina.

Htjedoh reći:

Natjecatelj

Ukupno
5 boljih

 

Šikić Antun
599,86
559,48
(5 od 5 tj. pet puta došao i 5 puta dobar rezultat)
Pongrac Igor
442,95
363,21
(5 od 8. tj. iz 8 pokušaja sakupio 65 % bodova od Šikića)

Mislim da ne treba dalje. Ili nam ipak treba još jedna ATT*.

-----
*Aeromodelarska Tužna Trakavica

 

Eh, zaboravih dodati - ukoliko je riječ o nečemu što ne razumijem ili se pteljam bez veze unaprijed se ispričavam.



Edited by zlulic 16/3/2008 23:45
Top of the page Bottom of the page
Profa
Posted 17/3/2008 13:57 (#5850 - in reply to #5446)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


Member

25
Location: Čeminac
Poštovanje !
Niz je mogućih nepredviđenih situacija, koje se mogu svima dogoditi. Obično se traži kako je netko napisao odluka mjesec dana prije(Jel ti ideš na to i to natjecanje? Da idem, kad tamo dan ili dva prije slućaj (smrt u obitelji, prometna, zdravlje osobe-infarkt, raspad firme- otkaz, nisam dobio plaću a kako sami plaćamo nemam love i ne mogu ) na koncu ne ode nitko - mjesto propadne i šta tad.
Prijedlog je da se ostavi 1. rezerva pa ako treba i 2. rezerva. U konačnici ne predvidive se situacije toleriraju i u školi, Zamislite mene sa crijevnom virozom dođem u školu ( a bez pelena ) djeco moram do toaleta i to svakih 5-10 minuta, smješno i sramotno a ja bolestan.
Nazvao ravnatelja (imam proljev i nisam u stanju doći ) nemogu doći i nisam bio kod doca jer to za 2- 3 dana prođe, te nikom ništa, može to i ovdje se primjeniti ako nama zakulisanih igara i interesa. Hvala ali to je realnost.
Banaj
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 17/3/2008 14:08 (#5854 - in reply to #5850)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

nažalost živimo u zemlji gdje se svi ljudi bave politikom, a radimo ak se baš mora
hoću reči - nije bitan sadržaj, nego forma...

više nije uopće bitno u kojem sastavu će hrvatska ekipa polučiti bolji uspjeh,
nego je bitno da se poštuje zakon koji je donio neki čato, bez obzira na realne okolnosti.




-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 17/3/2008 14:38 (#5856 - in reply to #5854)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Mislim da ste u pravu i znam da je u biti uvijek nejteže onom koji ne ide. Ali nikako nemogu razumjeti neke druge stvari: sva ta događanja ( tekme) nisu događaji od par sati , već sa putovanjem od par dana , pa i tjedana. Takve stvari se i sa suprugom i na poslu trebaju riješiti mnogo ranije. Ja sam već sad ( Bože zdravlja mojoj obitelji i meni ) isplanirao godišnji odmor i sa kolegama dogocvorio korištenje slobodnih dana , ako bi se išlo na europsko u Bugarskoj.
Isto tako znam da put i tekma iziskuju i neka materijalna davanja i ako sam pristao na odlazak , onda se podrazumjeva da su te tri stvari ok: obitelj, posao, novci i na kraju i modeli To je ono što svako normalan može sada obećati, a to što se sve može desiti do devetog mjeseca , to sam Bog zna, a naše je jedino što možemo odvojiti realne od nerealnih isprika , kao i svih stvari vezano za tekme
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 17/3/2008 14:42 (#5857 - in reply to #5854)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Vodimo diskusiju o pravilnicima koje ne donosimo samostalno, taj pravilnik je donesen ispred HZS-a. Oni koji su taj pravilnik donijeli jedini mogu dati sud o ovom slučaju.

 

Koliko se sjećam pravilnik je donesen jer su postojali slučajevi (ne u modelarstvu) da su u reprezentaciji nastupali (sukladno pravilnicima za izbor u reprezentaciju) natjecatelji koji su ignorirali HR natjecanja.

 

Na njima je da tumače i procjenjuju ovaj "slučaj".

 

Samo moje skromno mišljenje

 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 17/3/2008 17:55 (#5865 - in reply to #5857)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Osobno mišljenje (skromni prilog):

1. Žalba MK Trešnjevka ima pravno uporište i kao takva je osnovana, dakle - treba ju uzeti u razmatranje. Pritom bih odbacio dijelove navoda o "sustavnom....", jer postoje registrirani nastupi kolege Šikića na domaćim natjecanjima koja su bila regularno u kalendaru KZM HZS, a uporišta za konačno mišljenje ću obrazložiti navodeći primjere iz dosad primijenjene prakse.

2. Dobronamjerno podsjećam da kolega Šikić ima najveći i najdulji (sporedni) doprinos u dosadašnjim uspjesima HR F3J reprezentacije, dakle nikad u "glamuroznoj" natjecateljskog ulozi, nego isključivo u "fizikanerskoj" - šleper, pomoćnik, seviser, nosač, trkač, kuhar, "mama i tata", itd...; ukratko "mali od palube", a prošlogodišnjim nastupima je napokon izborio 1. mjesto na kandidacijskoj listi natjecatelja. Natjecanja na kojima je nastupio nisu ga kandirala niti za Državnog prvaka, niti za pobjednika Hrvatskog kupa, niti za sportaša godine, nego upravo za HR reprezentaciju. Smatram da je isti taj nastup višekratno zaslužio i želim da mu se pritom i "posreći".

3. Nadalje podsjećam da je odredba Pravilnika o obvezatnom nastupu na DP prekrsena više puta, uglavnom pri formiranju FF reprezentacije, a možda čak i F3J, što bi trebalo retroaktivno provjeriti...Istovremeno, Pravilnik kojim se određuje način izbora kandidata dopušta njegov plasman (i isticanje kandidature) i tu treba poštovati onoga tko ga je pravilno primjenio i objavio (izbornik). Komisija za zrakoplovno modelarstvo usvaja prijedloge izbornika s punom odgovornošću prema HZS-u. U slučajevima izbora dosad jedinog HR natjecatelja u kategoriji F1C na kontinentalnim prvenstvima činila je hvalevrijedne iznimke, pogotovo što se isti prethodno dokazao kao "timski igrač" u FF reprezentaciji.

4. Promatrajući predstavku MAK Trešnjevka i tumačim ju motiviranu potrebom "zaštite interesa svog člana". Svjedokom sam kako kolega Pongrac ima kvalitete i kvalifikacije dostojne HR reprezentativca pa time smatram kako će osobno biti zadovoljniji kad ostvari rezultat koji omogućuje "proboj" u natjecateljski dio reprezentativne ekipe. MAK Trešnjevka time ne gubi na ugledu i doprinosu HR modelarstvu.  

Zahvaljujem svima koji su ovo obraćanje doživjeli dobronamjernim.

Poz,

ZZ


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
modri10
Posted 17/3/2008 18:41 (#5866 - in reply to #5446)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


New user


Javljam se prvi puta i vjerojatno ce to biti i zadnji put...ovo sto neki rade je presmijesno...vec duze vremena samo promatram vase prepirke i sve se svodi na to da jedni pljuju po drugima i trazite razlog kako bi nekom smjestili...i onda se pitate kako to da nema mladih u modelarstvu...jer i ako neki roditelj procita ova vasa objasnjejna, tuzbe i sve to ocito dolazi do zakljucka da mu dijete nema sta raditi u ovom hobiju,sportu ili kako vec mislite da je modelarstvo...svatko misli na svoju guzicu i u svakom novom modelaru koji se pojavi nevidite novog kolegu,prijatelja vec suparnika, prijetnju vasem mjetu u modelarskom svijetu...
sada bih se osvrnuo na zalbe koje neki smijesni likovi smisljaku i salju...svatko ima svoje razloge zasto nije bio na nekom natjecanju,oni mogu biti opravdani ili ne..stoga dopustite tim ljudima da obrazloze zasto nisu bili na DP...konkretno mislim na Antuna Šikića...kojeg ovdje razvlacite po forumu...a ocito je tko ga razvlaci..."kolege" iz tresnjevke jer je njihov clan potencijalni reprezetativac,a doticni Antun Šikić mu zauzima mjetso...isti taj Antun Šikić je na natjecanjima po europi i zauzimao dobra mjesta dok su tu neki ganjali modele po seoskim livadama bez struje i vode tzv. vukojebinama...i nitko mi nemoze reci da je isto zauzeti 5. mj na euro turu i 5mj. na DP...nadam se da se mnogi slazu samnom...jer svi mi zelimo dobrobit za ovaj sport i hobi i netreba nam jos jedna trakavica...

Nadam se da cete odluciti razumno i logicno....

i jos nesto INATI SE SLAVONIJO....

Pozdrav
Top of the page Bottom of the page
igoruav
Posted 17/3/2008 20:09 (#5870 - in reply to #5866)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Veteran

100100
Location: Zagreb
Moram se opravdati, jer postujem modelare i modelarstvo.

Ovo je stav MAK Tresnjavke.

Kada smo ovo pokrenuli, imao sam telefonski razgovor sa Sikom.
Sikicu sam rekao da to ne radimo zato da ja idem. Nego zato da mu pokazemo svoj stav o tom njegovom bojkotu Kupa hrvtske.
Odmah sam mu rekao da neka ide 1. sljedeci iza mene, jer meni nema smisla ici sa repkom u koju udes na pederski nacin ( mislim na eventualni svoj ulazak).
Taj put ne dozivljavam nista posebno atraktivnim, jer svaka livada je ista. Da postoji izazov te razine natjecanja, ali ne toliki da bi sudjelovao po svaku cijenu.

Znamo da nije dobro niti da ide netko losiji od Sike, ali ne mozemo preci preko njegovog bojkota, o kojem je meni govorio nekoliko puta.
Ocekujem da ce to poreci, ali znam o cemu smo razgovarali, a iza ove tvrdnj stoji samo moja rjec.
Znam i da mi je zadnje dvije godine obecao da ce doci na nase natjecanje i ako ga ja nisam potencirao da mi to obeca, jer ne zelim da dozivljava nase natjecanje drugacijim od drugih, ali on je to zelio da ispadne prijateljska gesta, vjerovatno prema meni, na zalos nije se pojavi i natjecanje je bilo na rubu regularnosti radi malog broja natjecatelja i klubova.

Sto se tice Drzavnog. U Osjeku su u tom razdoblju imali miting mlaznjaka na kojem je Sika bio.
Dakle svjesni su bili sta rade kada su odredivali datum mitinga i svjesno je bojkotirano natjecanje.
http://flyfreak-hr.org/phpBB2/viewtopic.php?t=3351&postdays=0&posto...
Time je pokazao koliko mu znaci Drzavno.

Moji iz kluba putuju po Europi po koje kakvim mitinzima, ali svi znamo da je kalendar gust i moramo se odluciti kuda cemo ici.
Tresnjevka ima uz F3J i F3A natjecanje i miting, ali pazimo da se ne kosi sa domacim natjecanjima u kategorijama u kojima sudjeluju natjecatelji iz naseg kluba.

Nikako ne tvrdimo da je Sika losiji modelar od mene i da ja imam veca prava ici na Svjetsko, ali zelimo istaknuti da treba postivati domaca natjecanja i domace natjecatelje, jer mislim da bi trebali biti prijatelj, ali nam to ne ide bas najbolje.
U koliko i ima problema u nekim stvarima treba preko toga, preci radi dobrog odnosa, neke stvari bolje znaju drugi clanovi F3J ekipe kod nas, pitanje je da li su spremni o tome pisat.

-----
Igor
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 17/3/2008 20:21 (#5871 - in reply to #5866)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Kao što je u ovom threadu već nekoliko puta napisano, žalba MAK Trešnjevka odnosi se na dio pravilnika koji ne donosi Komisija za zrakoplovno modelarstvo nego Izvršni odbor HZS-a. Kao što Zachner dva posta gore kaže: osnove za žalbu ima i kao takvu je treba ozbiljno shvatiti. Iz tog razloga poslan je upit HZS-u s molbom za tumačenje navedenog članka Pravilnika. O mišljenju HZS-a ovisit će i odluka o ovoj žalbi. Mislim da će time i sve ove nedoumice biti riješene.

Osobno smatram da Izbornik treba imati daleko veće ovlasti nego sada, ali zamislite situaciju u kojoj bi sada Izbornik trebao odlučiti o sastavu reprezentacije odnosno o ovoj žalbi. Sumnjam da bi Dlaka mogao spavati narednih tjedan dana da mora odlučiti da li uvažiti ili odbiti ovu žalbu, a bez obzira na to što bi odlučio narednih nekoliko godina bi upravo on bio krivac za sve što ne bi štimalo u F3j reprezentaciji.

A sad malo o komentarima na ovu i ovakve rasprave: Istina je da se svako malo nađe netko tko nije zadovoljan nekom odlukom, pravilnikom,... ali to je sastavni dio svakog sporta. To što se takve stvari ne rješavaju unutar četiri zida tako da ostali nemaju uvida u situaciju nego se ovako javno raspravlja i ne mora biti tako loše. Možda će dio korisnika ovog foruma shvatiti koliko je "jednostavno" bilo rješavati ovakve i slične situacije Modelarskoj komisiji do sada. Danas nemamo niti manje niti više problema nego prije, a ipak smo za neke uvijek bili "gospoda iz MK".

To što se neki međusobno prepiru, smještaju jedni drugima i traže razlog kako bi nekome smjestili najviše govori o njima samima ali to nikako ne znači da mladi nedostaju radi toga (jer ih u poslijednje vrijeme u nekim kategorijama niti ne nedostaje) niti je to razlog da roditelji zaključe da modelarstvo ne valja. Ne slazem se s onim sto modri10 kaze da se u svakom modelaru ne vidi novi kolega i prijatelja nego suparnik jer sam siguran da barem 90% modelara u svakom novom modelaru vide upravo novog kolegu i prijatelja.

Ako smo spremni trošiti vrijeme i živce na svakakve rasprave o bodovanjima, pravilnicima, žalbama,... onda je to korisno i za sve nove i sve mlade jer i oni od toga trebaju imati koristi, odnosno trebaju znati kakva su pravila igre. Budemo li poretke, reprezentacije, sportaša i sl. birali prema umjetničkom dojmu dvojice, trojice ili petorice odabranih tek onda će biti more nezadovoljnih.

i još nešto SLAVONIJO NEMOJ SE INATITI ... pa ćemo imati manje ovakvih slučajeva

P.S. Imamo li mi to blizance?  modricl (Luka Modrić) i modri10 (luka modrić)


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 17/3/2008 22:22 (#5919 - in reply to #5850)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
Da je sranje poezija Profa bi bio Shakespeare (Šekspir)!!!
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 18/3/2008 00:09 (#5927 - in reply to #5866)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
modri10 - 17/3/2008 18:41
Javljam se prvi puta i vjerojatno ce to biti i zadnji put...

Joj što volim takve s jednokratnim username-om.


i jos nesto INATI SE SLAVONIJO....

A posebno obožavam tvorce ovakvih vrlih poziva na razum.
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 18/3/2008 10:08 (#5951 - in reply to #5927)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Hm, ja predviđam da će uskoro biti kao u bivšoj jugi. repka Dalmacije, Istre, Slavonije i novo nastali dio središnja Hrv. pa opleti na pripremnom natjecanju. A mi se smijemo Srbiji i Bosni
Dva Hrvata Tri stranke

Edited by buki 18/3/2008 10:09
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 18/3/2008 10:26 (#5952 - in reply to #5951)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
buki - 18/3/2008 10:08

Hm, ja predviđam da će uskoro biti kao u bivšoj jugi. repka Dalmacije, Istre, Slavonije i novo nastali dio središnja Hrv. pa opleti na pripremnom natjecanju. A mi se smijemo Srbiji i Bosni
Dva Hrvata Tri stranke

Zaboravio si najjaču - repka dijaspore
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software