Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F3J reprenzetacija
Moderators: Dubravko

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3JMessage format
 
veličkov
Posted 28/2/2008 21:45 (#5446)
Subject: F3J reprenzetacija


Member

25
Je li formirana repka F3J i moze li se obijaviti, kako bi mi u klubu mogli planirati trosenje silnih novaca i ostalih resursova.

Pozdrav M. Velickov
Hvala
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
dlaka
Posted 4/3/2008 15:52 (#5527 - in reply to #5446)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Prema važečem pravilniku MK, izračun poredka prvih 5 kandidata za reprezentaciju je:

1. Arijan Hucaljuk
2. Antun Šikić
3. Damir Kmoch
4. Sasa Pećinar
5. Igor Pongrac

Juniori:

1. Arijan Hucaljuk
2. Marijan Balaško
3. Saša Tepić
4. Matija Sušnjić
5. Matej Skert

Arijan se odlučio za nastup u juniorskoj konkurenciji, te je lista kandidata slijedeća:

1. Antun Šikić
2. Damir Kmoch
3. Sasa Pećinar
4. Igor Pongrac
5. Milivoj Hucaljuk

Za juniore je situacija kompliciranija. U juniorima kriterije zadovoljava (osim Arijana) jedino Balaško Marijan. Naime, Tepić Saša, Sušnjić Matija i Skert Matej
nastupili su u protekloj sezoni svaki na samo jednom natjecanju i to s modelima F3J nacional, a ja mislim da to nije dovoljno za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Ovo nije odluka, nego moje mišljenje. Dakle, za juniorsku ekipu predlažem:

1. Arijan Hucaljuk
2. Marijan Balaško




-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
strcin
Posted 13/3/2008 15:07 (#5709 - in reply to #5527)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


New user


Kao predsjedni MAK Trešnjevka javljam se prvi puta na ovaj Forum kako bi izrazio žaljenje i obavjestio sve zainteresirane da se MAK Trešnjevka ne slaže sa Vašim prijedlogom.
Smatramo da se osim pravilnika modelarske komisije izbornik mora koristiti i svim drugim pravnim aktima koji su Važeći u HAK-u i naročito koji su po pravnoj snazi značajniji a koje usvaja skupština HAK-a od pravilnika modelarske komisije.
U konkretnom slučaju smatramo da nije primjenjen P R A V I L N I K O REPREZENTACIJAMA REPUBLIKE HRVATSKE U ZRAKOPLOVNOM SPORTU.
Zbog gore navedenog MAK Trešnjevka će još ovaj tjedan uputiti pismenu žalbu modelarskoj komisiji na prijedlog izbornika za uvrštenje modelara Antuna Šikića u reprezentaciju F3j jer je poznato da dotični modelar već dvije godine ne sudjeluje na domaćim natjecanjima pa tako niti na Državnim prvenstvima što je prije navedenim pravilnikom obvezan.

Presjednik MAK Trešnjevke
Silvio Trcin
Top of the page Bottom of the page
Bombek
Posted 13/3/2008 16:00 (#5712 - in reply to #5709)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Veteran

1002525
Location: Zaprešić
Izbornik je BOG i BATINA njegova je zadnja ako vam se ne sviđa izbornikovo mišljenje smjenite ga.
-----
I kamen leti kad ga baciš.

F1A, F5J
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 13/3/2008 17:41 (#5713 - in reply to #5446)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Poštovani,

Kao izbornik F3J reprezentacije, predložio sam Modelarskoj komisiji i HZS-u listu od pet (pet) kandidata za članove reprezentacije prema važećem izračunu (vidi: http://www.aeromodelarstvo.net/poredak_f3j_2007.asp) . Modelarska komisija, a zatim i IO HZS-a moraju prijedlog potvrditi, a reprezentativci s HZS-om potpisati ugovor.
Dakle, moj posao izbornika (ćate) je predložiti kandidate MK. Ako MK smatra da sam kao izbornik postupio krivo, dajem svoj mandat izbornika i direktora F3J reprezentacije MK na razmatranje i spreman sam se s dužnosti povući.

Da podsjetim, dužnost sam prihvatio 17. 01. 2006. godine, kako nakon odlaska Zorana Lulića, F3J reprezentacija nebi ostala bez direktora i izbornika. Točka dnevnog reda sa sjednice MK 17. 01. 2006:


Ad. 3. Izbor Direktora i Izbornika F3J reprezentacije
Predsjednik MK je pročitao dopis g. Lulić Zorana prema kojem isti ostaje pri
svojoj odluci da više ne obavlja dužnost Direktora i Izbornika F3J
reprezantacije.
Za novog Izbornika i Direktora F3J reprezentacije predložen je Damir Kosir.
Nakon izbora sa 6 glasova ZA i 3 glasa PROTIV, Damir Kosir odbija preuzeti
funkciju jer dio članstva reprezentacije koju bi trebao voditi u Slovačku na
Svjetsko prvenstvo glasa protiv.
Nakon rasprave i usaglašavanja stavova, u novom glasanju za funkciju
Izbornika i Direktora F3J reprezentacije, Damir Kosir je izabran sa 8 glasova
ZA i 1 glas PROTIV.

Damir Kosir

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 13/3/2008 17:41 (#5714 - in reply to #5712)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Bombek - 13/3/2008 16:00 Izbornik je BOG i BATINA njegova je zadnja ...

Možda u nekom drugom sportu. U ovom slučaju MK će o tome ipak raspraviti i probati riješiti problem


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 13/3/2008 20:48 (#5722 - in reply to #5714)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
Ispravak netoćnog navoda gospodine Trcin očito niste dobro obaviješteni dotični je prošle godine sudjelovao na dva domača natjecanja i na nekoliko tourva ,a pošto je modelarstvo kod nas još uvijek hobi ljudi idu kada imaju vremena i mogučnosti stvarno neznam čemu taj vaš komentar ili se iz njega skriva nešto što ne želim ni pomisliti.Što se tiče izbornika nama je naš dobar i mislim da nije potreban još jedan slučaj kao u pojedinoj kategoriji Drugarski pozdrav ANTUN ŠIKIĆ
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 13/3/2008 22:11 (#5731 - in reply to #5446)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Ako mi dopustite malu repliku ,bez pomisli u upletanje u problem,,(ako ga uopće i ima ) ali se neslažem sa mišljenjem da je ovo""kod nas još uvjek hobi ""
Smatrati hobijem nešto što ima svoje.. LJude,, klubove,, komisije ,saveze,međunarodnu org,,, pravila igre,itd--- netjecanja svih rangova--osim OI,,
imam osjećaj da nepriliči !!! Ako svi znani i neznani modelari-- natjecatelji na bilo kojoj tekmi učestvuju u nekoj "borbi" za rezultat,, trude se , grizu, bore,, znoje ,, strepe,, reduju se i tuguju na kraju ,,,baš kao i karatisti i rukometaši onda to može biti samo vrhunski SPORT !!

Ako neko smatra da je hobi,, eno mu ledine i padine,, i sve mogučnosti i draži gore navedenog mu i netrebaju !!ss
-----

Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 13/3/2008 22:30 (#5733 - in reply to #5731)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

kolko znam i taj pravilnik potjeće iz vremena dok je zrakoplovno modelarstvo bilo u sustavu sporta i vrhunski modelari su dobivali stipendije. ta stipendija za sportaša drugog razreda iznosila je prosjećnu plaću. po njihovim kriterijima imamo 2 modelara u tom rangu - arijana i darija. pa zašto ne dobivaju stipendiju??

evo, ni darijo nije bio na državnom zbog obaveza prema familiji, obaveza prema firmi gdje prima plaću.. i što sad??


i pored svega toga je deveti u svijetu... smije li u repku ove godine??


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 13/3/2008 23:00 (#5735 - in reply to #5733)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Dražen - 13/3/2008 22:30


kolko znam i taj pravilnik potjeće iz vremena dok je zrakoplovno modelarstvo bilo u sustavu sporta i vrhunski modelari su dobivali stipendije. ta stipendija za sportaša drugog razreda iznosila je prosjećnu plaću. po njihovim kriterijima imamo 2 modelara u tom rangu - arijana i darija. pa zašto ne dobivaju stipendiju??

evo, ni darijo nije bio na državnom zbog obaveza prema familiji, obaveza prema firmi gdje prima plaću.. i što sad??


i pored svega toga je deveti u svijetu... smije li u repku ove godine??


Nesmijem jer će me Mirjana ubiti ko zeca na spavanju.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 14/3/2008 03:12 (#5739 - in reply to #5733)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Dražen - 13/3/2008 22:30 kolko znam i taj pravilnik potjeće iz vremena dok je zrakoplovno modelarstvo bilo u sustavu sporta i vrhunski modelari su dobivali stipendije. ta stipendija za sportaša drugog razreda iznosila je prosjećnu plaću. po njihovim kriterijima imamo 2 modelara u tom rangu - arijana i darija. pa zašto ne dobivaju stipendiju?? evo, ni darijo nije bio na državnom zbog obaveza prema familiji, obaveza prema firmi gdje prima plaću.. i što sad?? i pored svega toga je deveti u svijetu... smije li u repku ove godine??

 Modelarstvo je i dalje u sustavu sporta. (bez obzira na OI...)

Pravilnik ne potječe iz doba o kojem ti pričaš,  već je ta odredba uvedena prije nekoliko godina (koliko ja znam)

Pošto je to pravilnik HZS-a, a i repke potvrđuje HZS, na njima je da odluče.

U HR nema dovoljno natjecatelja u F1C.. tako da nema ni Državnog.

 Naravno ovo je iz mog kuta gledanja, i iz ovog ne treba praviti novi slučaj, jer nikome nije namjera nekog zeznuti i oštetiti već svatko zainteresiran ima pravo tražiti svoje mjesto u repki ako to zaslužuje. Osobno mi je jasan i stav Trešnjevke jer ruku na srce Šika fakat si neko vrijeme ignorirao domaca natjecanja (ne ulazim u razloge), ali nije bilo fer. S druge strane pozivati se i inzistirati na jedan dio pravilnika, koji baš i nije najsretnije napisan (što ako si za DP bolestan....) isto nije baš fer. Mislim da su u HZS-u znali zašto su uveli tu odredbu i isto tako sam mišljanja da HZS mora tu sam dati konačan sud (ne izbornik, ne MK).

Također iako je to ispalo bahato..Bombek je dao ispravan odgovor kako bi to moralo biti, ali kod nas nije. Izbornik treba sastaviti..predložiti sastav repke MK,, a ne formula na internetskoj stranici. Tak je u svakom sportu, bilo amaterskom, bilo profesionalnom.(na kraju krajeva takve ovlasti mu i pravilnik HZS-a i daje). Do tad je onak kak je Dlaka reko izbornik samo čato, koji prepisuje tablicu, radi posao koji nitko drugi ne želi, radi badava, i nesmije se nikom zamjerit jer bi opet na kraju bio optužen da uništava ovo malo što je ostalo. Btw kad bi bilo sve u doslovnom smislu po propisanim regulama HZS-a nit bi bilo repke nit HZS-a, jer ni jedna strana ne može sve to pokriti.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
strcin
Posted 14/3/2008 09:24 (#5748 - in reply to #5722)
Subject: Re: F3J reprenzetacija


New user


Gospodine Šikić. Ispričavam se zbog netočnog navoda, ispravak će biti unesen u dopis no najbitniji dio je točan. Ovaj dopis predstavlja stav predsjedništva MAK Trešnjevka, te sam ga kao predsjednik kluba iznio na forumu i kao takav ne predstavlja moje osobno mišljenje.


Silvio Trcin

šika - 13/3/2008 20:48

Ispravak netoćnog navoda gospodine Trcin očito niste dobro obaviješteni dotični je prošle godine sudjelovao na dva domača natjecanja i na nekoliko tourva ,a pošto je modelarstvo kod nas još uvijek hobi ljudi idu kada imaju vremena i mogučnosti stvarno neznam čemu taj vaš komentar ili se iz njega skriva nešto što ne želim ni pomisliti.Što se tiče izbornika nama je naš dobar i mislim da nije potreban još jedan slučaj kao u pojedinoj kategoriji Drugarski pozdrav ANTUN ŠIKIĆ
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 14/3/2008 09:53 (#5749 - in reply to #5739)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Veteran

100
Location: Sisak
Čitajući redovito sve što se događa HR modelarstvu nisam odolio a da se ne javim vezano uz ovu raspravu. PRVO, pohvalno je što je izbornik javno napisao prijedlog kandidata za reprezentaciju u F3 ( bilo bi dobro da to učini i izbornik F1 reprazentacije ). Tvrdim da će se desiti isto jer kandidati za reprezentaciju na ispunjavaju uvjete iz pravilnika. Sada komentirati da li netko može ili ne može ići na DP iz ovih ili onih razloga, je isto kao i kad bi se pravdao da je mogao pobjediti na nekom natjecanju na koje nije mogao otići iz opravdanih razloga. Tko želi nastupiti u reprezentaciji ili neka ispuni uvjete iz Pravilnika, ili neka se ne kandidira za to mjesto. Ako nema vremena (opravdano ili ne) za natjecanja koja su uvjet za kandidaturu neka se natjeće na natjecanjima po svom izboru. U protivnom će se desiti da će se ponovo u reprezentaciju pozivati po sistemu "tko mi se sviđa i tko je dobar za druženje IDE". Rezultat nije bitan, i mogu samo oni koji se ne zamijeraju i ne proturječe "šefovima".
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 14/3/2008 10:47 (#5756 - in reply to #5749)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Mislim da u svim kategorijama imaju i objektivni i subjektivni kriteriji kandidiranja u reprezentaciju ,tj. izbora.Niko od nas ne može garantirati da će otići na ovu ili onu tekmu, jer nam je svima to hobi, ali se slažem da od tog hobija se ne smije praviti neka šprdačina. Npr.: na kraju prošle godine mi je trebao samo jedan prosječan rezultat ( što mislim da mi sa ovakvim modelima, tj. brojčano malom konkurencijom) nije bio problem napraviti , pa da budem sportaš godine, ali posao , obitelj i obaveze su me spriječili, zbog čeg je bilo najviše meni krivo. Tako se jednostavno mogu iskrsnuti neke obaveze i za DP.
Isto tako na spisku repke se mogu naći ljudi ( što je bilo bezbroj puta ) koji su ušli u reprezentaciju zahvaljujući rezultatima iz prošle godine, a recimo ove godine nisu blizu prosječnom , a kamo li dobrom rezultatu.Čak postane teret repke , ali pozivajući se na prošlogodišnje rezultate odlazi na evropsko ili svjetsko uzdajući se u sreću i vilenjake.
Baš zbog takvih i još mnogo drugih stvari mislim da je izbornik DUŽAN , još jednom podvlačim DUŽAN dati svoje mišljenje o svim kandidatima uzimajuči u obzir da se kandidat kandidira u reprezentaciju na osnovu prošlogodišnjih rezultata, a da je izabran na osnovu ovogodišnjih rezultata i spremnosti.
Zbog toga predlažem da se u buduće ,kad to bude moguće, u pravilnik za repku uvedu, razdvoje , tj preciziraju dva termina:
1. Kandidat za reprezentaciju - kandidiraš se sa prošlogodišnjiom rezultatima
2. Reprezentativac - član reprezentacije kojeg je izabrao izbornik od kandidata (koji su ušli u kandidaturu zahvaljujući prošlogodišnjim rezultatima) ,a izabrani na osnovu ovogodišnje spremljenosti ( npr.za slobodni let minimalno tri spremna ureglirana modela) i ovogodišnjih rezultata koji su najbolji kazatelj spremnosti za evropsko ili svjetsko.
Druga stvar je što je nama uvijek neko drugi kriv, a u ovom slučaju će nam uvijek dežurni krivac biti izbornik i mislim da će tako biti sve dok modelarska komisija nestane odlučnije iza njihovih, za reprezentaciju i za savez koji predstavljaju , nadam se, najboljih tj. taj tren najrealnijih odluka.
Top of the page Bottom of the page
LELO
Posted 14/3/2008 11:26 (#5761 - in reply to #5756)
Subject: Re: F3J reprenzetacija



Veteran

100
Location: Sisak
Pozdrav "zemljaku ! U potpunosti se slažem sa tvojim prijedlogom: rezultat prošle godine + spremnost do odlaska reprezentacije (ali ne sa modelima već sa rezultatima). Složit ćeš se da i najbolji modeli ne lete bez natjecatelja. Vezano uz prethodni napis, mislio sam da ako nekoga može spriječiti izvanredna situacija (bolest, posao, ili nešto drugo što se ne može predvidjeti) da ne ode na DP i to se tolerira, da li se može onda tolerirati i spriječenost odlaska (iz istih razloga) sa reprezentacijom? Kao primjer: da li možeš znati mesec dana ranije da ćeš biti bolestan, ili da ćeš morat raditi u vrijeme odlaska reprezentacije?
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software