Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Moje...
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
hari
Posted 4/2/2008 21:57 (#4985 - in reply to #4967)
Subject: RE: Moje...



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Predpostavio sam da će se oni koji su "oboje" kao Damjan i Igor itd. upecati na ovu raspravu jer su i piloti,ali smatram da su ipak većina tih ljudi prvo modelari pa onda piloti.Obično su bili modelari kad su postali i piloti i mislim da je to "cool" osjećaj!Sam sistem tjera na promjene i ovom "fahu",kod nas na aerodromu niču privatni hangari i kupuju se svake godine privatne letjelice kojih je sada priličan broj ,a najavljuju se i nove makine ,što je jako dobro.Ono malo "državnog" u klubu ,a kod nas je ostao još samo Piper i 3 jedrilice "muzu" se dok ne pokleknu skroz,a onda kao što Damjan veli i oni okupljeni oko "Državnih plovila" ili plati (kupi) ili prestani sa letrenjem,a i kod nas je 5 do 12 po pitanju toga itd.. bla,bla ,j...š sve to
več moglo bi biti lijepo vrijeme na Memorijalu u NM, Damjan ja sam se prijavio na mail ,hoće biti raje,ima li prijava?
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:01 (#4986 - in reply to #4967)
Subject: Re: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
MA naravno sve krene od tog kad se lova dijeli.Ali koliko znam modelari su tu najviše pazili i najviše cijenili kad nešto dobiju u klubu. U mojoj generaciji je bio među nama najnapredniji Đandara-Bobo i on je ,ja mislim , nakom x-godina jedini dobio špan lak da prelakira A-2 jer je to tad bio zaslužio. To je bila nagrada kojoj je on "morao biti zahvalan do groba" ili kad je dobio kmohovu glavčinu , pa to je bila senzacija u klubu. A to što su u to isto vrjeme padobranci na tone i tone goriva trošili i što su ovi invalidi išli na obuku za pilote, a jedan čak i za instruktora ( i ako mu je ujedno ta obuka bila prvo pilotsko letenje) to je bila normalna stvar. I mislim da modelari su čak dosta tolerantni prema njima koja su ponižavanja doživjeli na sastancima.
A i sad teško da neki modelar može otići na sportski aerodrom i da može letiti sa modelima

Edited by darijo 4/2/2008 22:08
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:03 (#4987 - in reply to #4985)
Subject: RE: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
hari - 4/2/2008 21:57

Predpostavio sam da će se oni koji su "oboje" kao Damjan i Igor itd. upecati na ovu raspravu jer su i piloti,ali smatram da su ipak većina tih ljudi prvo modelari pa onda piloti.Obično su bili modelari kad su postali i piloti i mislim da je to "cool" osjećaj!Sam sistem tjera na promjene i ovom "fahu",kod nas na aerodromu niču privatni hangari i kupuju se svake godine privatne letjelice kojih je sada priličan broj ,a najavljuju se i nove makine ,što je jako dobro.Ono malo "državnog" u klubu ,a kod nas je ostao još samo Piper i 3 jedrilice "muzu" se dok ne pokleknu skroz,a onda kao što Damjan veli i oni okupljeni oko "Državnih plovila" ili plati (kupi) ili prestani sa letrenjem,a i kod nas je 5 do 12 po pitanju toga itd.. bla,bla ,j...š sve to
več moglo bi biti lijepo vrijeme na Memorijalu u NM, Damjan ja sam se prijavio na mail ,hoće biti raje,ima li prijava?

Šta se sad uvlačiš Damjanu kao da nisi znao da leti
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/2/2008 22:08 (#4988 - in reply to #4967)
Subject: RE: Moje...



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Momci to što velite kao da je iz mog "pera",sve je to tako,al era tih zbivanja je na izmaku u svim klubovima u regionu pa tako i kod nas u BIH.Visočani su bili samo modelari,ali sticajem okolnosti kad je stigla lova i aerodrom postade dosta njih i pilotima,a uvidio sam da je tu bilo dosta i inata da pokažu da znaju i modelari letiti te samo taj sigurnosni faktor pri letenju daje dozu veće ozbiljnosti toj aktivnosti jer je glava u pitanju.Mada ako se sjetim čini mi se EP u Mađarskoj 2002 ,kada je tipu penjač smrskao zglob i modelarstvo nije baš za glavu siguran sport!
Živjeli aeromodelari!
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/2/2008 22:14 (#4989 - in reply to #4987)
Subject: RE: Moje...



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Ne zajebaji Darijo,naravno da znam da leti sjećam se na Prečnoj 1998 god kada je tražio visočanima modele tik nadlećući iznad visokih jela po kojima su modeli visili,ovo je bila priča općenito za tipove koji lete i modelarišu.Sem njega znam još samo par tipova koji su oboje,pa eto,tako ,znaš!
Hoćemo li ti i ja ikad barem u jedriličare ?
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:14 (#4990 - in reply to #4988)
Subject: Re: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Još u ratu kad sam bio kod Kene , kad se aerodrom pravio,kad su se planirali obučavati za pilote, rekao je jednu rečenicu koju ću pamtiti dok sam živ,a glasila je odpriliko ovako:
"Više nikada neće na ovom prostoru neko ko dođe sa ceste ili neko ko je propao na vojnoj akademiji doći s pilotskom sportskom i zagorčavati modelarima život.


Edited by darijo 4/2/2008 22:18
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:17 (#4991 - in reply to #4989)
Subject: RE: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
hari - 4/2/2008 22:14

Ne zajebaji Darijo,naravno da znam da leti sjećam se na Prečnoj 1998 god kada je tražio visočanima modele tik nadlećući iznad visokih jela po kojima su modeli visili,ovo je bila priča općenito za tipove koji lete i modelarišu.Sem njega znam još samo par tipova koji su oboje,pa eto,tako ,znaš!
Hoćemo li ti i ja ikad barem u jedriličare ?

Ma možda je ovo i ljubomora, jer su te invalide poslali, a mene su poslije teoretske obuke pred samo putovanje u mostar na obuku ( godinu nakon što je Bobo letio ) odbili pod izgovorom da su mi vene proširene. Zato letim samo kad se nadudam neke rakije ili sad u subotu kad drmnem pelinkovac sa svojom slovenskom ljubavi koja leti još uvijek
Nema nam Damjana. Nesmijem više govoriti, uvrijedio se za zerp, sad se uvrijedio kad sam počeo ........ počeo pisati o pilotima, nije valjda da sa ljuti ?????????????????

Edited by darijo 4/2/2008 22:24
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/2/2008 22:26 (#4992 - in reply to #4990)
Subject: Re: Moje...



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
I meni uvijek govori da završim obuku samo zbog pilota da im se usta začepe.
A jeste li vi u to vrijeme početkom 80-tih kada nije bilo kafe,goriva itd. imali onaj bezveze lak što je savez djelio pa smo,obzirom da je bijelio,stavljali ricinusovo ulje i na tekmama sam bio masan do laktova ?Samo su stariji modelari dobili po koju onu malu kutijicu špan laka,a kaučuk za acetonsko smo preko veze dobijali od vojske sa aerodroma Željava kod Bihaća!To su bila vremena kad sam noćivao u staroj zgradi kluba koja je u ratu nažalost srušena jer su joj skinuli krov za potrebe vojske dok je Bihać bio u okruženju,a bili smo sportski klub sa najljepšom lokacijom zgrade u gradu i to u stoljetnoj aleji gdje se kad se došlo u srednju školu sem modela "ljepilo " i neke druge stvari jer smo prostora u zgradi imali u izobilju i za takve aktivnosti!?
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 4/2/2008 22:29 (#4993 - in reply to #4991)
Subject: RE: Moje...



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
darijo - 4/2/2008 22:17

hari - 4/2/2008 22:14

Ne zajebaji Darijo,naravno da znam da leti sjećam se na Prečnoj 1998 god kada je tražio visočanima modele tik nadlećući iznad visokih jela po kojima su modeli visili,ovo je bila priča općenito za tipove koji lete i modelarišu.Sem njega znam još samo par tipova koji su oboje,pa eto,tako ,znaš!
Hoćemo li ti i ja ikad barem u jedriličare ?

Ma možda je ovo i ljubomora, jer su te invalide poslali, a mene su poslije teoretske obuke pred samo putovanje u mostar na obuku ( godinu nakon što je Bobo letio ) odbili pod izgovorom da su mi vene proširene. Zato letim samo kad se nadudam neke rakije ili sad u subotu kad drmnem pelinkovac sa svojom slovenskom ljubavi koja leti još uvijek


Tako je, ljubavi....

Kod nas u Novom mestu inače nemamo tih problema. I na tekmama nam sude piloti,koji se nisu nikad bavili modelarstvom, a znam, da poštuju i cijene modelare. Sportski smo u našem klubu najjači modelari a i oko organizacije sa relativno malo troškova napravimo dosta.

Ali sa samim letenjem je tako, ko ima novca leti, ko nema, ne leti.Plate se neke subvencije dobrim takmicarima zavisno od rezultata i to post festum-posle tekme. Kod nas cak i reprezentativci platimo svaki svoje a na kraju godine dobijemo nesto malo nazad, opet zavisno, u kojem rangu kategorizacije si i kakav je bio uspjeh.

laku noč,
Damjan
hari, dobio sam prijavu.
D.
Top of the page Bottom of the page
hari
Posted 4/2/2008 22:31 (#4994 - in reply to #4967)
Subject: RE: Moje...



Extreme Veteran

10010010025
Location: Bihać
Haj ž,nadam se da se vidimo u NM,rastjerali smo ljude s foruma jerr samo 2 bosančerosa laprdaju o stvarima koje su za temu "Malo povijesti..."
A Conjo nam se ne javlja samo iz prikrajka posmatra,a vidiš da je online non stop,šta li sad sprema ili možda "šmirgla"?!

Edited by hari 4/2/2008 22:38
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:35 (#4995 - in reply to #4992)
Subject: Re: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
hari - 4/2/2008 22:26

I meni uvijek govori da završim obuku samo zbog pilota da im se usta začepe.
A jeste li vi u to vrijeme početkom 80-tih kada nije bilo kafe,goriva itd. imali onaj bezveze lak što je savez djelio pa smo,obzirom da je bijelio,stavljali ricinusovo ulje i na tekmama sam bio masan do laktova ?Samo su stariji modelari dobili po koju onu malu kutijicu špan laka,a kaučuk za acetonsko smo preko veze dobijali od vojske sa aerodroma Željava kod Bihaća!To su bila vremena kad sam noćivao u staroj zgradi kluba koja je u ratu nažalost srušena jer su joj skinuli krov za potrebe vojske dok je Bihać bio u okruženju,a bili smo sportski klub sa najljepšom lokacijom zgrade u gradu i to u stoljetnoj aleji gdje se kad se došlo u srednju školu sem modela "ljepilo " i neke druge stvari jer smo prostora u zgradi imali u izobilju i za takve aktivnosti!?

Da onaj tamni lak koji je dolazio u onim malim pakiranjima od 250 gr i za koji si morao ugrijat prostoriju , nije smjelo biti vlage jer pobijeli i sve se vidi kako si vukao kist. Joj bilo je legendarnih stvari od saveza.
A celuloida sam se namučkao u acetonu za cijeli život.

Edited by darijo 4/2/2008 22:38
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:41 (#4996 - in reply to #4994)
Subject: RE: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
hari - 4/2/2008 22:31

Haj ž,nadam se da se vidimo u NM,rastjerali smo ljude s foruma jerr samo 2 bosančerosa laprdaju o stvarima koje su za temu "Malo povijesti..."
A Conjo nam se ne javlja samo iz prikrajka posmatra,a vidiš da je online non stop,šta li sad sprema ili možda "šmirgla"?!

Izgleda da mu je došao Zela pa nesmije na forum
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 4/2/2008 22:47 (#4997 - in reply to #4995)
Subject: Re: Moje...



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Samo čekam da popizdim i uletim sa Šleperom među vas i sve rastjeram

A prvo točkovima preko modela !!! sve u kašu da pretvorim !!

Edited by sony 4/2/2008 22:49

-----

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 4/2/2008 22:50 (#4998 - in reply to #4997)
Subject: Re: Moje...



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
sony - 4/2/2008 22:47

Samo čekam da popizdim i uletim sa Šleperom među vas i sve rastjeram
Pa gdje si prijatelju. Ajd reci neku pametnu.
Kad si ono snimio Zelu. Nije mi jasno što si Omiju poslao snimku da on stavi. Šo ti nisi stavio , kad si već snimao?

Edited by darijo 4/2/2008 22:53
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 4/2/2008 22:55 (#4999 - in reply to #4998)
Subject: Re: Moje...



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Daj ne je,,,, nemoj mi opet muriju ,,,pomisliče stvarno !!! omi je to !!!

http://www.youtube.com/watch?v=SnbX3KESh9M

http://www.youtube.com/watch?v=eDTFI8GNo4Y

Edited by sony 4/2/2008 22:58

-----

Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software