Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Bodovanje za Kup Hrvatske
Moderators: dlaka

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Now viewing page 6 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Dražen
Posted 22/2/2008 16:46 (#5297 - in reply to #5296)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

damire,
dlaka je i sam napisao da ima i verziju gdje UMJESTO 25 IDE 100 BODOVA. to znači da prvoj desetorici sam zbroj letova ne utječe bitno na ukupni zbroj koliko sami bodovi za određenu poziciju, ali ostalima (od 11-tog do zadnjeg) daje preciznu poziciju, što je bila intencija za izmjenu.
šteta što i tu verziju nije objavio...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 22/2/2008 17:16 (#5298 - in reply to #5297)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Malo usporedbe:
Plasman Čeminac Varaždin
1 _________ 125,00 _________ 125,00
2 _________ 111,56 _________ 118,11
3 _________ 106,30 _________ 110,68
4 _________ 100,44 _________ 104,59
5 _________ 91,46 _________ 99,34
6 _________ 89,46 _________ 91,96
7 _________ 87,40 _________ 89,49
8 _________ 80,42 _________ 85,10
9 _________ 78,49 _________ 81,41
10 _________ 76,83 _________ 78,84


Malo sam pretjero u prijašnjem postu.
Evo razlike su da u Varaždinu 3. mj nosi skoro ko 2. u Čemincu. Čim bude dvorana viša i letovi duži te razlike budu vrlo vjerojatno još puno veče.
Također po ovom sistemu najveći problem je kod bodovanja sredine tablice. Odnosno onome koji je recimo 20 od 100 natjecatelja može se desiti da dobije manje bodova nego netko tko je 20. od 22. I tu je mislim najveći problem. Jer ako želimo klincima dati realan poredak onda je za njih najbitnije koliko su suparnika direktno pobjedili a ne koliko su zaostali za pobjednikom.
Kak kmoch veli treba vrednovati PLASMAN.

EDIT: BROJ ljudi na tekmi je bitan...


Edited by Leki 22/2/2008 17:26

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 22/2/2008 22:03 (#5299 - in reply to #5297)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Dražen - 22/2/2008 16:46 damire, dlaka je i sam napisao da ima i verziju gdje UMJESTO 25 IDE 100 BODOVA. to znači da prvoj desetorici sam zbroj letova ne utječe bitno na ukupni zbroj koliko sami bodovi za određenu poziciju, ali ostalima (od 11-tog do zadnjeg) daje preciznu poziciju, što je bila intencija za izmjenu. šteta što i tu verziju nije objavio...

Evo i ove druge (i prve) verzije u Excellu.





Attachments
----------------
Attachments Fiksnih10_plus_postotak.xls (48KB - 37 downloads)
Attachments Postotak_plus_bonus.xls (85KB - 46 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 22/2/2008 22:26 (#5300 - in reply to #5295)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Damir - 22/2/2008 16:04

 ... Svrha bilo kojeg natjecanja u bilo kojem sportu na svijetu je osvajanje PLASMANA a ne postotaka...

... Ono što je uobičajeno (skijanje, formula 1, naš stari pravilnik...) je da 50% bodova od prvoga dobiva 4. ili 5. mjesto ...

Evo još jedan primjer koji smo Dudo i ja slagali prije par dana, a na tragu je ovoga gore. Prvih 5 ima fiksne bodove, a ostali ovisno o poziciji u poretku. Možete mijenjati broj natjecatelja i broj bodova za petog (a i za prvih 4) i vidjeti kako izgleda raspodjela po krivulji.

Po meni, nije problem naći način kako izračunati ako znamo što hoćemo, pa ponovo pitam što želimo postići?

Dakle, na vrhu su fiksni ili varijabilni bodovi (ovise li o broju natjecatelja)? Treba li za prvog broj bodova zaokružiti na neki zgodan broj (recimo 100)? Treba li uzimati postotak za mjerilo kao u Dlakinom prijedlogu? Koliko strma treba biti krivulja (ili pravac) raspodjele bodova? Koliko recimo 5. ili 10. treba imati bodova u odnosu na 1.? Itd, itd,...





Attachments
----------------
Attachments KH-test.xls (26KB - 48 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 22/2/2008 23:11 (#5301 - in reply to #5300)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
EVo još jedan primjer. Ovdje se gleda odnos pojedinog plasmana na ukupan broj natjecatelja. Ukoliko prvi bez bonusa ima 100 bodova onda onaj sa sredine tablice nosi 50 bodova. Odnosi su isti i za ostatak tablice. Prvih n, u ovom primjeru prvih 10 dobiva bonus bodove kako bi na vrhu krivulja bila strmija. U tablici su 2 primjera s grafovima pa testirajte. Po meni je jedini nedostatak što veća oscilacija u broju natjecatelja malo mijenja broj bodova za one na vrhu (osim prvog).



Attachments
----------------
Attachments KH-test2.xls (39KB - 40 downloads)

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Profa
Posted 23/2/2008 09:09 (#5303 - in reply to #5301)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Member

25
Location: Čeminac
Poštovanje !

Gospodo znam da baš ne zarezujete mišljenje svih a najmanje mene koji sam friški u vašim vodama!
Ali riječ prosvjete se mora ćuti. Koliko je tko od Vas educirao, osposobio, školovao novih modelara ?.upitno za neke a neki poput Dlake jako puno a to je dobro za tehniku, za modelarstvo , za odgoj djece i mladeži pa u konačnici i Vas je netko učio ali čemu.
Prave vrijednosti su (?) poštenje, natjecateljski duh, samo radom do rezultata, uvažavanje tuđeg rada i osobnosti, kreativnost itd…… voli ono što radiš ili nemoj to ni raditi.
Zašto niste u mogućnosti naći kompromis, zato što je dobar dio Vas narcisoidan , Damir,Leki i još poneki, ko hercegovci JA JA JA I OPET SAMO JA. Gospodo ovdje ima puno dobrih i odličnih modelara i ljudi - dosta sam Vas upoznao ali ovi dobri i najbolji oni to jesu i to im nitko niti osporava ali gdje je natjecateljski duh kod mladih? Neće ga ni biti jer narcisi traže sve bodove sebi a to je sebično.
Dlakin prijedlog mi se sa prosvjetarskog stanovišta najviše sviđa, najbolji i dalje ostaje najbolji ali i početnicima daje šansu, u tablici KUP HRVATSKE F1N 150 2007. Pazite za kup koji se sastoji od koliko natjecanja u 2008 (Čeminac,Varaždin,Zaprešić x 2, Brod, Borovo i Valpovo), znači idete ako želite na jedno ili više, Ja imam nakanu doći na sve ali i očekujem i neki plasman, kako neki žele to je nemoguće po sadašnjem bodovanju.
Pogledajte tu tablicu za 2007. da je djeci, moji troje (Bat,Cikač,Topolovec) da već sa prvim izlazom na takvo natjecanje osvoje neki bod (28,21 ;24,75; 18,83) a ukoliko idu na sva natjecanja i budu se trudili do kraja KUPA HRVATSKE biti će recimo umjesto 51. mjesta Toplovec na recimo 35. mjestu .
Pitanje najboljima dali je njen broj bodova ako se ovo prihvati, ugrozio najbolje, nije , a dali je njoj poticaj za dalje natjecanje JE. E tu smo čovjek ništa ne može napraviti sam, (najbolji je Leki u konkurenciji 6 natjecatelja ili Najboli je Leki u konkurenciji 123 natjecatelja) što ljepše zvući ? ( Leki ti si samo za primjer).
HZTK,Općine i gradovi koji financiraju svi traže masovnost ( broj djece) pa i klubovi zrakoplovaca i drugi a tu je i ono što svi volimo druženje i tekma. Za odlazak na natjecanja, modele, materijal, treba i lova koju daju navedeni ili sami plaćamo, ali kad Ja ili netko drugi, dođem načelniku općine ili ravnatelju eve naša djeca su napredovala sa 57 na 35 mjesto to je uspjeh svih u nizu zainteresiranih strana.
I još nešto pokušajte to malo podići na veći nivo. Gledajte ponašanje nekih od Vas, dobije pehar kao nagradu za svoj trud i rad i strpa ga u džep dok u ruci prima drugi i maše s njim kao sa čačkalicom koja nije niti važna, sam pokazuje koliko vrednuje SVOJ rad i zalaganje pa kako će onda cijeniti tuđi rad i rezultat. A djetetu osnovne škole dajte diplomu za osvojeno 35. mjesto u KUPU HRVATSKE , pa nitko mu nije ravan (diploma 12.00 Kn). Osmjeh i trijumf na licu tog djeteta nema cijene. Hvala na pažnji. Ali mislim da sam u pravu!

U potpunosti podržavam prijedlog DLAKIN, a što se tiče spomenutog pranja love to ti Veličkov i JA možemo reći koliko smo oprali SVOJE love za dobrobit djece. HVALA Banaj
Top of the page Bottom of the page
Profa
Posted 23/2/2008 09:15 (#5304 - in reply to #4733)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Member

25
Location: Čeminac
Zaboravio sam !
Slažem se da zadnji ne dobije niti jedan bod. Profa
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 23/2/2008 15:37 (#5311 - in reply to #5303)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Profa, Učo.. mislim da se premalo poznajemo da bi nekoga nazivali narcisoidnim.
Također prvo pravilo Vaše struke je da pročitate sve što je napisano, to isto shvatite i tek onda date ocjenu.
Jedan sam od rijetkih koji je sve predložene pravilnike stavio na papir te pregleedao i preama tome dao SVOJE mišljenje. Uvijek na prvom mjestu mi je bila motivacija i pravednost prema onima iz sredine i nižeg dijela tablice.
Predloženio je preko 10-ak pravilnika, mnogi su svije mišljenje promjenili i rasprava o pravilniku je vrlo korisna.

Oni kojima je najbitnija stvar bilo kakav pravilnik samo da je odma te samo s ciljem pravdanja dnevnica, što se mene tiče fulao je ceo fudbal.

Srdačan pozdrav.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Damir
Posted 23/2/2008 17:47 (#5314 - in reply to #5303)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Member

25
Location: Velika Gorica
Profa - 23/2/2008 09:09

Poštovanje !

Gospodo znam da baš ne zarezujete mišljenje svih a najmanje mene koji sam friški u vašim vodama!
Ali riječ prosvjete se mora ćuti. Koliko je tko od Vas educirao, osposobio, školovao novih modelara ?.upitno za neke a neki poput Dlake jako puno a to je dobro za tehniku, za modelarstvo , za odgoj djece i mladeži pa u konačnici i Vas je netko učio ali čemu.

Nekako mislim da ovaj cijeli post ide isključivo mene (i malo Lekija). Slušaj stari, ja sam u natjecateljskom modelarstvu od 1977. godine. Budući da se školovanjem modelara ne bavim profesionalno kao neki, odmah se može zaključiti da nikom ne želim pomoći ni na koji način, pogotovo djeci (jer ja inače mrzim djecu). E pa vidiš, ipak sam pomogao, i to ne malom broju ljudi koji se dan danas uspješno bave modelarstvom. Za primjer, cijeli jedan grad u sred Dalmacije danas opet ima modelarstvo jer sam "pomogao" jednom čovjeku da nauči raditi i letiti RC.
Prave vrijednosti su (?) poštenje, natjecateljski duh, samo radom do rezultata, uvažavanje tuđeg rada i osobnosti, kreativnost itd…… voli ono što radiš ili nemoj to ni raditi.

Stvarno... baš sam ja poznat po tome da varam na tekmama, podmećem noge konkurentima...i da, mrzim modelarstvo
Zašto niste u mogućnosti naći kompromis, zato što je dobar dio Vas narcisoidan , Damir,Leki i još poneki, ko hercegovci JA JA JA I OPET SAMO JA.

Malo kulture ne bi škodilo, pogotovo kod djelatnika u prosvjeti.
Gospodo ovdje ima puno dobrih i odličnih modelara i ljudi - dosta sam Vas upoznao ali ovi dobri i najbolji oni to jesu i to im nitko niti osporava ali gdje je natjecateljski duh kod mladih? Neće ga ni biti jer narcisi traže sve bodove sebi a to je sebično.

Ma zapravo, evo prijedloga koji će sigurno biti po volji svim klincima. Dakle, 100 bodova za sva mjesta od prvog do zadnjeg, ili ne... još bolje: obrnuto, što si lošiji to dobiješ više bodova, zadnje mjesto 1000000 bodova. To će biti super motivacija.
HZTK,Općine i gradovi koji financiraju svi traže masovnost ( broj djece) pa i klubovi zrakoplovaca i drugi a tu je i ono što svi volimo druženje i tekma. Za odlazak na natjecanja, modele, materijal, treba i lova koju daju navedeni ili sami plaćamo, ali kad Ja ili netko drugi, dođem načelniku općine ili ravnatelju eve naša djeca su napredovala sa 57 na 35 mjesto to je uspjeh svih u nizu zainteresiranih strana.
I još nešto pokušajte to malo podići na veći nivo. Gledajte ponašanje nekih od Vas, dobije pehar kao nagradu za svoj trud i rad i strpa ga u džep dok u ruci prima drugi i maše s njim kao sa čačkalicom koja nije niti važna, sam pokazuje koliko vrednuje SVOJ rad i zalaganje pa kako će onda cijeniti tuđi rad i rezultat. A djetetu osnovne škole dajte diplomu za osvojeno 35. mjesto u KUPU HRVATSKE , pa nitko mu nije ravan (diploma 12.00 Kn). Osmjeh i trijumf na licu tog djeteta nema cijene. Hvala na pažnji. Ali mislim da sam u pravu!

Sve to stoji, ali...Ovo o čemu mi ovdje pričamo je stvaranje pravilnika za vrhunski sport na nacionalnom nivou (možda zvuči smiješno u usporedbi sa nogometom, ali je tako), a ne školskom natjecanju. Nitko nema ništa protiv toga da djeca sudjeluju na natjecanjima i na taj način uče (pa čak ni ja, priznati mrzitelj djece), ali OVO NIJE ŠKOLA nego SPORT.



-----
Damir Kmoch
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 24/2/2008 02:24 (#5322 - in reply to #5304)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Profa - 23/2/2008 09:15
Slažem se da zadnji ne dobije niti jedan bod. Profa


Ja ne, ja mislim da onaj tko se pojavio na natjecanju i napravio barem jedan službeni let zaslužuje jedan (počasni) bod.
Ako prvi dobije npr. 100 bodova onda je za najuspješnije tak svejedno da li zadnji dobije 0 ili 1 bod, a za njega nije.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 24/2/2008 13:41 (#5325 - in reply to #5322)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

Profa;
svi smo mi narcisoidni ak je to potrebno no u ovom slučaju progovara iskustvo, jer:

kad got se neko pravilo doneslo nabrzaka, nakon nekog je vremena postalo kamen spoticanja - svi su bili svjesni da donosi propuste u startu, a uvijek se našlo dovoljno ljudi koji bi rekli - pa nečemo valjda OPET mijenjat...

zaista je bolje da juhu kuhamo malo dulje, pa da svima paše... ko što i sam vidiš, prijedlozi sve bolji i bolji...

ak se drugi slažu, možemo PROBNO za juniore postavit bilo koji od prijedloga i testirati OVU sezonu na taj način, do usaglašavanja najbolje solucije...


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 24/2/2008 19:37 (#5329 - in reply to #4733)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Meni se čini da i dalje nije razjašnjeno da li broj bodova za pobjedu treba biti fiksan ili varijabilan.

Usporedba s nekim sportovima ne daje mi baš bistar zaključak. Naime F1 ima fiksan broj bodova, ali isto tako (praktički ne) fiksan broj natjecatelja. Skijanje opet fiksan broj bodova ali varijabilan broj natjecatelja doduše samo u prvoj vožnji, dok ih je u drugoj max 30.
S druge strane mi tvrdimo da nije svejedno biti bolji od 10 ili 50 drugih, samo je pitanje kolika je ta razlika u bodovima?
Nekakav poluprimjer: Neki Philip iz Njemačke ce vjerojatno biti pri samom vrhu f3j tekme neovisno da li ih je nastupilo 20 ili 80, a mislim da će uložiti praktički jednak trud u oba slučaja, pa se postavlja pitanje što se u tom slučaju nagrađuje većim brojem bodova?
Top of the page Bottom of the page
Profa
Posted 25/2/2008 08:25 (#5343 - in reply to #4733)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Member

25
Location: Čeminac
Poštovanje !
gospodo opet krivo pomate stvari, Damir, govorio sam u superlativima jer sam čuo i znam koliko si modelara oformio i znam da nisi djecomrzac. Vidiš i Leki , svaka čast, shvatio je da je ovo samo u raspravi i da tu nema ništa osobno, ja kad budem imao nešto osobno onda to kažem u lice i uvjek se igram otvorenih karata, nema zakulisanih radnji, to je najpoštenije.
Ali pitam se zašto se moramo bodovati po nekom kljuću,bilo koji drugi sport, evo najednostavnijeg koliko sekundi toliko bododva. Najbolji i dalje to ostaje a svi drugi prema zasluzi.I što piše "Zlulic" ako je netko potegao put primjer Osijek - Zaprešić, i prijavio se na natjecanje odletio bar jedan let ma eto mu taj jedan bod. U konačnici ajde da nakon tekme u Zaprešiću sjednemo i razgovaramo jer ovako pisano mnogi krivo protumače stvari. Mislim da je to bolje u raspravi face to face , onda neće biti što je mislio ?

I još nešto, drago mi je što uvažavate i moj stav, ovo su samo promišljanja na javno.

Banaj
Top of the page Bottom of the page
Damir
Posted 25/2/2008 09:58 (#5353 - in reply to #5343)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Member

25
Location: Velika Gorica
Profa - 25/2/2008 08:25


Ali pitam se zašto se moramo bodovati po nekom kljuću,bilo koji drugi sport, evo najednostavnijeg koliko sekundi toliko bododva. Najbolji i dalje to ostaje a svi drugi prema zasluzi.

Ajmo ispočetka: U Varaždinu, Dupcu, Čemincu leti se 33 sekunde, U Zaprešiću 42 sekunde, U Borovu vjerojatno još i više. Znači, pobjednik u Varaždinu ima 99 bodova, a pobjednik u Zaprešiću 126. Kao što sam više puta rekao, ajmo prvo razmislit pa tek onda predlagat.
I što piše "Zlulic" ako je netko potegao put primjer Osijek - Zaprešić, i prijavio se na natjecanje odletio bar jedan let ma eto mu taj jedan bod.

Nije da će taj koji dobije taj jedan bod bitno utjecati na vrh tablice u kupu, ali radi se o tome da bodove treba zaslužiti REZULTATOM a ne samim time što se netko pojavio na natjecanju. I to što je netko napravio 30 ili 300 km da dođe na tekmu potpuno je svejedno u natjecateljskom pogledu...osim ako ćemo uz bodove za plasman dijeliti i bodove za zalaganje.
U konačnici ajde da nakon tekme u Zaprešiću sjednemo i razgovaramo jer ovako pisano mnogi krivo protumače stvari. Mislim da je to bolje u raspravi face to face , onda neće biti što je mislio ?.

Način na koji će ljudi shvatiti neki post ovisi isključivo o tome kako je taj post napisan. Ako ja nekoga nazovem narcisoidnim onda sigurno pritom nisam mislio da je dobar pedagog, odličan modelar, prijatelj, muž i otac i da ga svi vole.


-----
Damir Kmoch
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 25/2/2008 10:11 (#5354 - in reply to #4733)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Vidim u tim Vasim raspravama da se bez potrebe i u pomalo podrugljivom smislu spominju i Hercegovci !!!!
U tom smislu od doticnog i uvazenog Profesora ,,molim ispriku !!! SS
-----

Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Now viewing page 6 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software