Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Bodovanje za Kup Hrvatske
Moderators: dlaka

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Now viewing page 5 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Bojan
Posted 18/2/2008 21:23 (#5221 - in reply to #4914)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

zlulic - 30/1/2008 01:13 A za što bi se glasalo? Ja sa protiv, ajmo prvo definirati da li pobjeda uvijek vrijedi jednak broj bodova ili ne, tj. da li broj natjecatelja igra ulogu ili ne. Na primjer pobjeda (a i bodovi za bilo koje mjesto) može vrijediti fikasan broj bodova npr. 100 za pobjedu + bonus na osnovu broja natjecatelja. Znam da to jako sliči Lekijevom prijedlogu, ali prije daljnje raspodjele bodova to treba istjerati na čistac jer inače nikako ne možeš ići u detalje i očekivati da većina bude zadovoljna.

Ovdje je Zoran lijepo napisao što treba prvo riješiti. Kad i ako se u ovome uspijemo dogovoriti razrada će biti neuporedivo lakša.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 19/2/2008 08:18 (#5225 - in reply to #5221)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
ajmo onda neki predlog da usvojimo slažem se sa bojanom kroz ovu kategoriju pokrenili smo djecu kako mislim da u zadnjih par godina to nismo uspijeli ni u jednoj kategoriji pa pokušajmo to zadržati i povečavati a oni vole vidjeti da su osvojili neki bodić i razmišljaju kako bi več na drugoj tekmi bili bolji popeli se za koje mjesto jer to je njima u doljnjem domu nagrada za trud i poticaj da još jače šmirglaju modele ovo pišem jer slušam njihove priče poslje tekme vozeći se kući šika
Top of the page Bottom of the page
Damir
Posted 19/2/2008 10:01 (#5228 - in reply to #5201)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Member

25
Location: Velika Gorica
Leki - 18/2/2008 11:50

Jedan post od Šike kojeg je postao na krivo mjesto.

jer ovo da samo prvi 10 dobije bodove to je kontra produktivno za djecu jer zbog njih smo pokrenili ovu kategoriju a ispada da bodovanje radimo za nas i mi odlučujemo malte ne pitajuči njih ni za kakvo mišljenje možda bi oni to bolje riješili

Šika, kategorija F1N je kategorija jednakovrijedna joticama i slobodnom letu i F3K... jer je to zvanična kategorija po FAI-u. Svidjela nam se i uveli smo je kao ravnopravnu kategoriju u našem natjecateljskom kalendaru i kao takvu je treba i tretirati. Dakle, to što je F1N ekstremno jeftina kategorija, to je svakako plus i vjerojatno najjači razlog za bavljenje tolikog broja klinaca, ali ne znači da smo je i uveli radi klinaca. To je kategorija kao i svaka druga i juniore treba tretirati kao i u drugim kategorijama a ne isključivo njima prilagođavati pravila. Kažeš da bi njih trebalo pitati za pravilnik...pa zašto ih onda ne pitamo i za jotice...bi li htio da ti juniori kroje kup ili još bolje, reprezentaciju u joticama.....hmm...mislim da ne bi.
Suma sumarum, F1N je jeftina, jednostavna kategorija pristupačna svima pa tako i velikom broju djece i to je odlično, ali to ne znači da je "kategorija za djecu".
I BTW smisao velikog broja djece na natjecanjima je taj da ih za par godina u seniorima ostane nekoliko dobrih, a ne taj da se pomoću njih peru novci.
-----
Damir Kmoch
Top of the page Bottom of the page
huco
Posted 19/2/2008 19:12 (#5238 - in reply to #5228)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske


Veteran

1002525
"Blago Juniorima"
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 19/2/2008 22:19 (#5244 - in reply to #4733)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

 

neznam zašto tako; čisto sumnjam da neko razvaža tuđu djecu po hrvatskoj i tako pere neke novce... možda u nekom drugom sportu...

ako šika zaključuje da su sobni čukci pokrenuti radi klinaca, možda je to čuo na MK. i ja sam to čuo od članova MK, e pa sad...

istina je da je F1N regularna klasa FAI, no F1N 150 je naša NACIONALNA kategorija, a radi kog je usvojena (uz postojeću F1N) sad si mi dao mislit...

sve u svemu, imamo 4 rang liste:
1. F1N
2. F1N juniori
3. F1N 150
4. F1N 150 - juniori

kad već nije izglasan bolji pravilnik do početka sezone (bolji od postojećeg) možemo bar ovu četvrtu rang listu probno provući kroz bilo koji novi prijedlog bodovanja, pa nek se na kraju godine pero veseli što je bolji od janka...
i ne treba klince pitati za pravilnik, nego im trebaju odrasli servirati nešto kvalitetno i motivirajuće, da imaju bolje no što smo mi imali ko klinci...

 


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 20/2/2008 12:29 (#5251 - in reply to #5244)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
Damire neznam čemu ona zadnja rečenica
Top of the page Bottom of the page
Damir
Posted 20/2/2008 16:19 (#5255 - in reply to #5251)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske



Member

25
Location: Velika Gorica
šika - 20/2/2008 12:29

Damire neznam čemu ona zadnja rečenica

Ta rečeninca ne ide tebe osobno, slučajno je u istom postu.

-----
Damir Kmoch
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 21/2/2008 16:48 (#5281 - in reply to #4733)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Još jedan pokušaj prijedloga za bodovanje kupa, ali samo za F1N i F1N-150 kategoriju. Dakle, uzima se postotak ostvarenih bodova, a prvoj desetorici se dodaju standardni (važeći) 25; 19; 14 ... bodovi. Natjecatelji od 11. mjesta naniže dobivaju bodove po ostvarenom postotku.
Druga varijanta istog prijedloga bi bila da prvih 10 dobivaju 100 + 25; 19; 14... a od 11. naniže bodove kao i u prvoj varijanti.
Meni osobno se više sviđa prva varijanta, jer nema velikog skoka između 10. i 11. mjesta. U prilogu je izračun po prvoj varijanti (za drugu ne stignem danas, ali napraviti ću sutra).
To je moj zadnji pokušaj prijedloga i više ni Vas, a ni sebe neću zamarati bilo kakvim bodovanjima.

Mislim da bi takav pravilnik mogli usvojiti i sada, iako je sezona krenula, jer na vrhu se ništa ne mijenja.




(bodovanje kup % + 25; 19 .jpg)



Attachments
----------------
Attachments bodovanje kup % + 25; 19 .jpg (156KB - 28 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Marinko
Posted 22/2/2008 09:33 (#5288 - in reply to #4733)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske



Veteran

100
Location: Koprivnica

Meni se osobno sviđa Dlakin prvi prijedlog (postotak+25 bodova za 1. mj...) i mislim da bi ga mogli uvesti kao bodovanje za Kup za sve kategorije. Ovaj način bodovanja zadovoljava skoro sve dosadažnje prijedloge:

1. Svi dobivaju bodove

2. Pobjednik dobiva uvijek isti broj bodova i ne ovisi o broju takmičara

3. Na kraju sezone svi imaju svoje mjesto

Osobno mi se ne sviđa da bodovi pobjednika ne ovise o broju takmičara, ali mislim da je nemoguće napraviti način bodovanja po kojem bi svi bili zadovoljni i ako mogo birati ja sam za ovaj prijedlog.

 

Pozdrav

Marinko Triplat

Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 22/2/2008 12:18 (#5289 - in reply to #5288)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
Marinko - 22/2/2008 09:33

Meni se osobno sviđa Dlakin prvi prijedlog (postotak+25 bodova za 1. mj...) i mislim da bi ga mogli uvesti kao bodovanje za Kup za sve kategorije. Ovaj način bodovanja zadovoljava skoro sve dosadažnje prijedloge:


prijedlog je puno bolji od nekih dosadašnjih, no nisam siguran jesu li svi uvjeti zadovoljeni

1. Svi dobivaju bodove


to je pozitivno, no smatram da zadnjeplasirani na natjecanju ne bi trebao dobiti NI BODA...

2. Pobjednik dobiva uvijek isti broj bodova i ne ovisi o broju takmičara


MALI PROBLEM je u tome što oni koji slijede prvog NE DOBIJU isti broj bodova - petoplasirani na nekoj tekmi može dobiti više bodova od trećepladsiranog na nekoj drugoj - da li je u redu?

3. Na kraju sezone svi imaju svoje mjesto


da, to je bio krajnji cilj i to je zadovoljeno. još samo da se sa svojim komentarima jave svi oni zbog kojih je dlaka ovo i računao...
ja osobno se nikako nemogu naviknuti na te decimale, no to je izgleda samo moj problem...

Osobno mi se ne sviđa da bodovi pobjednika ne ovise o broju takmičara, ...


pa to je ustvari pitanje koje je PRVO trebalo riješiti...

veći je problem u tome što je prošlo gotovo 24 sata od prijedloga i baš niko od "oštećenih" nije reagirao...






Edited by Dražen 22/2/2008 12:19

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 22/2/2008 13:49 (#5290 - in reply to #5289)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
[

1. Svi dobivaju bodove


to je pozitivno, no smatram da zadnjeplasirani na natjecanju ne bi trebao dobiti NI BODA...

Ne slažem se da zadnji ne treba dobiti bodove. Po ovom pravilniku zadnji dobiva onoliko koliko je zaslužio u odnosu na one iznad.

2. Pobjednik dobiva uvijek isti broj bodova i ne ovisi o broju takmičara


MALI PROBLEM je u tome što oni koji slijede prvog NE DOBIJU isti broj bodova - petoplasirani na nekoj tekmi može dobiti više bodova od trećepladsiranog na nekoj drugoj - da li je u redu?

Sve ovisi o kvaliteti tekme, odnosno natjecatelja. Npr. Tekma u Borovu će sigurno biti dosta slabija od ostalih (Leki, Buki, Bombek i Zovko idu na F1A WC), te se može dogoditi da će za 3. mjesto možda biti dovoljno i samo 70% bodova. Tih 70% na "punoj" tekmi može značiti samo 10 mjesto. Na taj način imamo bodovan i kvalitet, a ne samo plasman.

3. Na kraju sezone svi imaju svoje mjesto


da, to je bio krajnji cilj i to je zadovoljeno. još samo da se sa svojim komentarima jave svi oni zbog kojih je dlaka ovo i računao...
ja osobno se nikako nemogu naviknuti na te decimale, no to je izgleda samo moj problem...

U jednom od predhodnih prijedloga problem su bile decimale, ali zato jer su svi osim prvih deset imali samo 0,??


Osobno mi se ne sviđa da bodovi pobjednika ne ovise o broju takmičara, ...


pa to je ustvari pitanje koje je PRVO trebalo riješiti...

veći je problem u tome što je prošlo gotovo 24 sata od prijedloga i baš niko od "oštećenih" nije reagirao...







Mene više ništa ne čudi, ali više ne sekiram


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
nenad
Posted 22/2/2008 14:24 (#5291 - in reply to #5290)
Subject: RE: Bodovanje za Kup Hrvatske



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin

Evo ja se javljam, mada se ne osjećam oštečenim ili na bilo koji način zakinut.

Ovaj zadnji Dlakin prijedlog mi se ćini da je najprihvatljiviji od svih dosada ponuđenih. Svaki natjecatelj dobiva zasluženi broj bodova, znači koliko si se trudio toliko ćeš i dobiti. Mislim da se može prihvatiti ovaj način bodovanja, a ako se pokaže da nije u redu ili da nešto ne štima u narednoj sezoni se može ispraviti. Mada sam siguran da ima onih kojima se i taj način neće svidjeti ili iz bilo kojeg razloga neče odgovarati. Mislim da je sada na MK da konačno odluči koji će prijedlog od ovih biti prihvačen. 


-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 22/2/2008 14:58 (#5294 - in reply to #5291)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

ako je tako, onda je vrijeme da bojan otvori POOL da svi zainteresirani mogu glasati za prijedlog koji im se NAJVIŠE dopada. znači, traži se favorit bez obzira na sitne primjedbe...

smatram da je dovoljan rok za sve zeinteresirane tjedan dana, a nakon toga ne bi smjelo biti prigovora. ko je glasao, glasao...

na kraju sezone možemo prokomentirat eventualne nedostatke

bojan?


-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Damir
Posted 22/2/2008 16:04 (#5295 - in reply to #5294)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Member

25
Location: Velika Gorica
Pa evo, ja sam jedan od "onih" kojima se ne sviđa Dlakin zadnji prijedlog, a reći ću vam i zašto.

1. Dlaka kaže da se na ovaj način (pomoću postotaka) vrednuje i kvaliteta a ne samo plasman. Svrha bilo kojeg natjecanja u bilo kojem sportu na svijetu je osvajanje PLASMANA a ne postotaka. Medalje (olimpijske, svijetske...) dijele se za PLASMAN a ne za postotak. Ako si na olimpijadi za prvim zaostao SAMO 25 stotinki i pritom osvojio deseto mjesto, možeš pričat koliko god želiš da si jako KVALITETAN, ali stari...9 ljudi je ispred tebe!!! "Kvaliteta" je kafanska i novinarska kategorija a jedino što se može vrednovati je plasman osvojen na natjecanju.

2. Prema ovom prijedlogu samo prvi dobiva fiksni broj bodova - to iz već prije navedenih razloga nije dobro.

3. Krivulja koja se dobije ovakvim načinom je PUUUNO preblaga. Konkretno, može se dogoditi da jednoj tekmi deseti ima 80% bodova + 1 bod = 81 bod. To je 64,8% od prvoga (može biti i više) za DESETO MJESTO. Ono što je uobičajeno (skijanje, formula 1, naš stari pravilnik...) je da 50% bodova od prvoga dobiva 4. ili 5. mjesto

Postoji prijedlog za koji mislim da bi mogao zadovoljiti sve uvjete i iznjet ću ga ovih dana, čim ga istestiram i otklonim eventualne matematičke netočnosti.
Inače, raditi novi pravilnik samo zato da se napravi nešto novo pa makar i lošije od onoga što smo nekad imali je u najmanju ruku glupo... kao, ajmo napravit NEŠTO pa ak ne valja bumo mijenjali - NE, ajmo dooobro razmislit i istestirati prije nego se uopće posta na forum.
-----
Damir Kmoch
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 22/2/2008 16:24 (#5296 - in reply to #5295)
Subject: Re: Bodovanje za Kup Hrvatske



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Moram se složit s Kmochom
Mislim da je po ovom prijedlogu problem da na nekoj tekmi dobiješ mnogo više bodova za 4 mj. nego drugdje za 2.
No nema veze, više mi se baš ni ne mozga.
Prijedlog br.999.999,99
Ajmo najt 3 Zagorca i tri Hercegovca i ak se oni dogovore onda pravilnik ziher bude dobar i pošten.

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Now viewing page 5 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software