Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

SISCIA CUP 2017 F1ABCQ
Moderators: Leki

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
buki
Posted 2/8/2017 20:16 (#29386)
Subject: SISCIA CUP 2017 F1ABCQ



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić

Otvorene prijave za Siscia cup 2017 na linku:

http://www.aeromodelarstvo.net/Prijave/index.asp?NatID=265

 

 

 

 





Attachments
----------------
Attachments Invitation SISCIA CUP 2017.pdf (135KB - 115 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
buki
Posted 5/9/2017 13:15 (#29404 - in reply to #29386)
Subject: RE: SISCIA CUP 2017 F1ABCQ



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić

Rezultati SISCIA CUP 2017

 

 

      SISCIA CUP 2017                    
                               
Place No Class Competitor Junior Country Aeroclub FAI Lic. No.                             ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 ROUND 4 ROUND 5 SUM FO1 FO2
1 1 F1A        Gonzalez Lopez  Ramiro   ARG CCA783   240 180 180 180 180 960 360 452
2 19 F1A        Shichman  Ittai   ISR Israel 4-22204                                         240 180 180 180 180 960 360 439
3 2 F1A        Fuss  Helmut   AUT     240 180 180 180 180 960 360 417
4 28 F1A        Bitežnik  Luka   SLO GKMT   240 180 180 180 180 960 359  
5 29 F1A        Hrast  Matija   SLO MK Tolmin   240 180 180 180 180 960 325  
6 66 F1A        Trofimenko Alex   UKR                                                         240 180 180 180 180 960 315  
7 34 F1A        Bezak  Ivan   SVK Zabokreky SVK 1078                                         240 180 180 180 180 960 310  
8 23 F1A        Bagari  Boštjan   SLO AK Murska Sobota   240 180 180 180 180 960 293  
9 11 F1A        Leško  Robert   CRO MK Zaprešić F-002                                        240 180 180 180 180 960 169  
10 3 F1A        Aringer  Gerhard   AUT ÖAeC / UMFC Hagenberg AUT-4300600009                  240 180 180 180 180 960 151  
11 5 F1A        Holzleitner  Rudolf   AUT UMFC Neuhofen   240 180 180 180 180 960 148  
12 31 F1A        Hudak  Gabriel   SVK LMK Trencianska Turna   240 180 180 180 180 960 142  
13 22 F1A        Prigara  Mikhail   RUS St.Petersburg RUS 0301A                               231 180 180 180 180 951    
14 12 F1A        Bombek  Igor   CRO MK-Zaprešić F-008                                         240 180 180 165 180 945    
15 16 F1A        Nyhegn  Jes   DEN     222 180 180 180 180 942    
16 15 F1A        Jensen  Steffen   DEN     240 180 180 167 171 938    
16 14 F1A        Rössler  Vítek (jnr) CZE LMK Choceň CZE 1230                                 240 158 180 180 180 938    
18 30 F1A        Pesic  Andrija   SRB AK"Trstenik" F-369                                      240 156 180 180 180 936    
19 26 F1A        Jurhar  Jernej   SLO Društvo modelarjev Pomurja SLO 143.059                  214 180 180 180 180 934    
20 10 F1A        Barić  Roberto   CRO AK Split F-066                                          223 180 173 172 180 928    
21 8 F1A        Budimcic  Sara (jnr) BiH AK"ULL" F-459/FAI ID 84028                          228 180 165 172 180 925    
22 27 F1A        Lemut  Miha   SLO Društvo modelarjev Pomurja SLO 143.018                     240 180 180 180 140 920    
23 6 F1A        Borkovic  Miljan   BiH AK"ULL" F-451/FAI ID 84029                            215 180 180 164 180 919    
24 25 F1A        Bencik  Martin (jnr) SLO Društvo modelarjev Pomurja SLO 143.084              231 180 140 180 180 911    
25 9 F1A        Pavichievaz  Matteo (jnr) CRO AK Krila Istre Pula F-032                      185 180 180 180 180 905    
26 33 F1A        Klobušicky  Filip (jnr) SVK LMK Trenčianska Turná SVK 1335                     206 125 180 180 180 871    
27 7 F1A        Budimcic  Milos   BiH AK"ULL" F-456/FAI ID 110160                            127 180 180 180 180 847    
28 13 F1A        Butković  Marko   CRO MK-Zaprešić F-082                                      103 180 180 180 73 716    
29 4 F1A        Aringer  Luca   AUT ÖAeC / UMFC Hagenberg AUT-4300600010                     147 45 128 180 180 680    
30 24 F1A        Sinic  Milan   SLO AK Murska Sobota SLO 6.052                                220 0 55 180 180 635    
31 63 F1A        Siniša Karić   CRO MK Zaprešić                                                          108 146 180 0 124 558    
32 18 F1A        Bottyán  Viktor   HUN Modellező Klub Mátraverebély   0 180 112 0 0 292    
33 20 F1A        Djandara  Slobodan   NED Arnhemse LC   0 0 0 180 0 180    
                               
Place No Class Competitor Junior Country Aeroclub FAI Lic. No.                             ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 ROUND 4 ROUND 5 SUM FO1  
1 64 F1B        Oleh Išenko   UKR                                                             240 180 180 180 180 960 360  
2 40 F1B        Sabo  Soniboj   CRO AK Split F-080                                           240 180 180 180 180 960 312  
3 44 F1B        Nereng  Vegar   NOR NLF NOR-5769                                             240 180 180 180 180 960 266  
4 38 F1B        Tomljanović  Vinko   CRO AK Osijek F-033                                     240 180 180 180 180 960 259  
5 47 F1B        Gorban  Evgeny   UKR Ukraine UKR 130                                         240 180 180 180 180 960 253  
6 43 F1B        Larsen  Dag Edvard   NOR NLF NOR-564                                         240 180 180 180 180 960 238  
7 65 F1B        Fedir Makušnjak   UKR                                                         237 180 180 180 180 957    
8 37 F1B        Sokolić  Danko   CRO AK Osijek F-034                                         240 157 180 180 180 937    
9 36 F1B        Nišević  Igor   CRO AK Osijek F-039                                          129 180 180 180 180 849    
10 41 F1B        Markušić  Boris   CRO Sisak   161 180 180 0 0 521    
11 35 F1B        Pavichievaz  Matteo (jnr) CRO AK Krila Istre Pula F-032                      0 53 134 0 0 187    
                               
Place No Class Competitor Junior Country Aeroclub FAI Lic. No.                             ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 ROUND 4 ROUND 5 SUM FO1  
1 51 F1C        Sychov  Volodymyr   SLO     240 180 180 180 180 960 316  
2 48 F1C        Truppe  Reinhard   AUT AUT711                                            240 180 180 180 180 960 274  
3 62 F1C        Vasilyev Jaroslav   BLR                                                       219 180 180 180 180 939    
4 49 F1C        Jermol  Darijo   CRO M.K. Zaprešić F 010                                     0 0 0 0 0 0    
                               
Place No Class Competitor Junior Country Aeroclub FAI Lic. No.                             ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 ROUND 4 ROUND 5 SUM FO1 FO2
1 53 F1Q        Grepl  Željko   CRO AMK Sisak   240 180 180 180 180 960 360 480
2 59 F1Q        Bolko  Stanislaw   POL GSML   240 180 180 180 180 960 360 426
3 56 F1Q        Kertész  Gábor   HUN Bánki MK   240 180 180 180 180 960 360 402
4 55 F1Q        András  Jancsó   HUN Bánki MK   240 180 180 180 180 960 360 0
5 58 F1Q        Sirkis  Omri   ISR Rishon lezion ISR411845                                   240 180 180 180 180 960 109  
6 60 F1Q        Pazdzior  Michal   POL GSML   240 180 180 180 105 885    
7 57 F1Q        Milák  Gábor   HUN Cavalloni   240 52 180 180 180 832    
8 61 F1Q        Alex Maksimov   UKR                                                           0 0 0 0 0 0    

 



Edited by buki 5/9/2017 13:35
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software