Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

FAI F5J Pokal Maribora 2015
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
belovic
Posted 17/5/2015 22:59 (#28782)
Subject: FAI F5J Pokal Maribora 2015



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje

 "ŠD LETALSKI CENTER MARIBOR" (modelarska sekcija) organizirao je danas dana 12. 5. 2015 natjecanje u kategoriji F5J prema važećem FAI pravilniku, koje se bodovalo za "SLOVENSKI POKAL 2015". Samo natjecanje se po prvi puta održalo svega nekoliko km od najsjevernije točke RH, točnije u "predgrađu" Lendave - na uzletištu lokalnog "AK Mavrica" u Mostju. Iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da se radi o vrlo zahtjevnom terenu, gdje i domačini imamo puno nepoznanica, naime okolne šume, močvara, selo, vjetar, isušeni odvodni kanali rade svoje...
Kako su taj teren i uvjete doživjeli tekmičari možda najbolje da napišu sami, naime na natjecanju sudjelovala su i 2 takmičara iz Hrvatske (Dlaka i Igor Pongrac), dok ja prilažem nekoliko slika sa današnjeg događanja...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
dlaka
Posted 18/5/2015 10:46 (#28783 - in reply to #28782)
Subject: Re: FAI F5J Pokal Maribora 2015



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Jako zanimljiva livada. Cureneš sa 150 m za samo dvije minute ili sa 5 metara u dvije minute odeš u nebo. Iako još puno griješim, naročito u fazi pod motorom (ugasim motor na 50 m, a FAI visina ispadne 68 m, ipak mi je ovo tek 2. tekma), kategorija i tekma je izuzetno zanimljiva i uzbudljiva. Hvala Blanki i Bojanu na gostoprimstvu, svima na ugodnom druženju, te posebno Alenu (uskoro i natjecatelju) na pomoći. Par slikica i moj 6. turnus, kad sam nakon 6 min išo na slijetanje i sa 5 m izvukao let do kraja.




(zmagovalci_F5J_Maribor_1.jpg)



(I_1.jpg)



(pomagac_1.jpg)



(reze_F5J_Maribor_1.jpg)



(log_Lendava_6_t_1.jpg)



Attachments
----------------
Attachments zmagovalci_F5J_Maribor_1.jpg (234KB - 319 downloads)
Attachments I_1.jpg (234KB - 321 downloads)
Attachments pomagac_1.jpg (229KB - 322 downloads)
Attachments reze_F5J_Maribor_1.jpg (179KB - 322 downloads)
Attachments log_Lendava_6_t_1.jpg (123KB - 320 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 18/5/2015 12:04 (#28784 - in reply to #28783)
Subject: Re: FAI F5J Pokal Maribora 2015



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
dlaka - 18/5/2015 10:46
Iako još puno griješim, naročito u fazi pod motorom (ugasim motor na 50 m, a FAI visina ispadne 68 m, ipak mi je ovo tek 2. tekma), kategorija i tekma je izuzetno zanimljiva i uzbudljiva.


Pošto sam imao vremena promatrat i mogu teoretizirat, mozemo i ostalima razjasnit zasto je tome tako - ako se ne varam govoris o 3. turnusu.... Loger funkcionira na nacin, da zabiljezi najvecu postignutu visinu za vrijeme rada motora + pravilo od 10 sekundi tako, da se eliminira efekt "pracke sa sajle". Znaci kad penjes motorom ukoliko odes na 68 metara pa se jos za vrijeme trajanja rada motora, sa upaljenim motorom spustis na 50m i tada ugasis te slijedecih 10 sekundi ne premasis ranije dostignutih 68m, loger je zabiljezio tu visinu od ranije i ta visina se racuna kao oficijalna unatoc tome da si ''otkacio'' nize.
Dakle kao sto je Dlaka naveo, za dobar konacni rezultat, let odnosno dizanje pod motorom mora biti dosta precizno, stoga i mnogi takmicari koriste precizne setupe, sa kojima mogu precizno regulirati okretaje elise i "pipati" zrak na malim visinama tako, da ne odes vise od zeljenog.
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software